Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απασχόληση μωρού 6 μηνών!


Recommended Posts

Κορίτσια κι εμείς μια απο τα ίδια, είμαστε αυτοκόλλητοι. Γενικά από μικρός ήταν πολυ ήσυχο μωρό και τώρα είναι δεν μπορώ να πω, αρκεί βέβαια να αχολείται κάποιος μαζί του. Ειδικά τώρα που θέλει να είναι συνέχεια όρθιος δεν κάθεται πάνω από 10 λεπτά πουθενά μόνος του.οπότε τα παίρνουμε κι εμεις με τη σειρά, πάρκο καρεκλάκι φαγητου, πάτωμα κτλ. δουλειές κάνω μόνο όταν κοιμάται ή αν είναι κάποιος στο σπίτι και τον απασχολεί.Και πάλι πρέπει να είμαι στο οπτικό του πεδίο αλλιώς κλαίει με παράπονο και τρέχουν δάκρυα κατευθείαν και τρελένομαι! με έχει πάρει χαμπάρι όμως και μόνο σε μένα τα κάνει αυτά, όταν τον έχει η μαμά μου ή νύφη μου είναι κύριος και μόλις με βλέπει αρχίζει να κλαίει σαν να λέει "σε αυτην πιάνει!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δικο μας προβλημα ειναι οτι βαριετε γρηγορα και θελει βολτες. Δηλαδη ακομα και να τον παρω αγκαλια μετα απο λιγω αρχιζει γξριναι γιατιθελει βολτα. Ανθη μου αν ο Χριστοφορος ηταν σαν τον δικο σου...χαλαρα θα εκανα αλλα δυο στο καπακι!!!

Εισαι πολυ τυχερη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!!Και η παιδιατρος μου εχει πει οτι ειναι πολυ ηρεμο παιδι...ηρεμη δυναμη σαν την μαμα του,οπως λεει και ο αντρας μου! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

και μενα τα ιδια απο την πρωτη μερα που γεννηθηκε..αφου οι μαιεςστην κλινικη απελπιστηκαν...μου λενε παρτην γιατι θελει συνεχεια αγκαλιες και να της μιλας...και τωρα που ειναι 5 μηνων τα ιδια κανει...να της μιλας και να της τραγουδας αυτο μονο...και αυτο κανω...την κακομαθαινω...για να μαγειρεψω την κρατανε και για δουλειες ουτε λογος...απλα φερνω κοπελα και τις κανει...υπομονη...το θετικο ειναι οτι επειδη ολη μερα της μιλω μιλησε νωρις και φωναξε μαμα...αυτο ειναι χαρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια με έσωσε ο αδελφός μου. Πήρε δώρο στον ανιψιό του ενα γυμναστήριο το οποίο εχει κρεμασμένα πολλά ζωάκια τα οποία αλλάζεις για να μην βαριέται και κάθεται εκει ώρα απο 6 μηνών. Όλη μερα για να κάνω και εγώ καμια δουλεια τον πηγαίνω εναλλάξ πάρκο, γυμναστήριο, ριλάξ, καθισμα φαγητού και κάποιες φορές κάνουμε δουλειές αγκαλίτσα.

Επίσης κατι που έκανε ο αντρούλης μου και έπιασε ώστε να κάθεται ο μικρός μας είναι το εξής. Του έγραψε σε dvd τα τραγούδια των mazoo and the zoo, των Ζουζουνιών και τώρα τα καινούρια τραγούδια του Gummybear (ξερετε το πράσινο ζωάκι απο το παριζάκι) και τα Χριστουγεννιάτικα και καταευχαριστιέται. Του αρέσουν πάρα πολύ. Τα ακούει και γελάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...