Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.... Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΑΡΧΙΣΕ!!!!!


Recommended Posts

Γεια σου βρε Μαρινάκι!!! Μεταπτυχιακό στις εξωσωματικές & τις σπερματεγχυσεις θα κάνουμε στο τέλος!!!

Λοιπόν οπότε περιμένουμε να περάσει και αυτή η εβδομάδα και να μην έρθει (σε καμμιά μας όμως) η ακατανόμαστη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 79
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ.... ΣΗΜΕΡΑ ΥΠΟΤΕΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ. ΕΧΕΙ ΒΡΑΔΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΕΑ ΤΗΣ ΑΚΟΜΑ... ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΠΑΜΕ ΛΟΓΩ ΦΑΡΜΑΚΩΝ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΡΟΛΟ. ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ...ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΗΡΘΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ... ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ. ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΧΑΖΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΟΝΕΙΡΑ... ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΕΣ ΩΡΕΣ.. ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ... ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΑΛΙΑ!!!

HELEN ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ είμαι στη διαδικασία (με ενέσεις και χάπια) για να προχωρήσω στη 2η μου σπερματεγχυση. Αν όλα πάνε καλά σε μια εβδομάδα περίπου θα την κάνω.

helen, εύχομαι την επόμενη φορά να τα καταφέρεις. Το ίδιο κι εσείς Elenalda και Μαρίνα14.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσά έγραψε:

Κορίτσια κι εγώ είμαι στη διαδικασία (με ενέσεις και χάπια) για να προχωρήσω στη 2η μου σπερματεγχυση. Αν όλα πάνε καλά σε μια εβδομάδα περίπου θα την κάνω.

helen, εύχομαι την επόμενη φορά να τα καταφέρεις. Το ίδιο κι εσείς Elenalda και Μαρίνα14.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΧΡΥΣΑ ΜΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ....

HELEN ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΗΡΘΕ.... ΠΑΜΕ ΓΙ ΑΛΛΑ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ELENALDA έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ....

HELEN ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΗΡΘΕ.... ΠΑΜΕ ΓΙ ΑΛΛΑ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!!!

ΝΑΙ ΑΣ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ.....

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΩ ΚΛΟΜΙΦΕΝ ΑΠΟ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΝΤΕ ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΩ ΡΟΔΟ ΣΤΙΣ 8-12 ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ας ελπίσουμε ότι αυτό το μήνα θα πάνε καλύτερα τα πράγματα για όλες μας. Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό, μου έγραψε κι άλλες ενέσεις και θα κάνω τη σπερματέγχυση το Σάββατο. Μετά από το αποτέλεσμα της πρώτης προσπάθειας απογοητεύτηκα για 1-2 μέρες αλλά τώρα είμαι αισιόδοξη για τον επόμενο γύρο. Μπορώ να κάνω κι αλλιώς?

Εν τω μεταξύ αν κάποια άλλη κοπέλα είχε θετικό αποτέλεσμα μετά από σπερματέγχση ας μας ενημερώσει κι εμάς για να πάρουμε λίγο κουράγιο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chrysa μου καλή σου επιτυχία ας είσαι εσύ η τυχερή της παρέας αυτή τη φορά.

Εμείς θα κάνουμε Χριστούγεννα θα μαζέψουμε δυνάμεις και θετική ενέργεια και θα προχωρήσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, σήμερα έκανα τη σπερματέγχυση. Τώρα αναμένουμε κι ελπίζουμε... Άντε να δούμε τι κάναμε αυτή τη φορά! Από χτες βάζω τσιροτάκια οιστρογόνων και από αύριο θα αρχίσω τα υπόθετα προγεστερόνης. Ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι. Λίγες ώρες μετά τη σπερματέγχυση είχα ελάχιστο αίμα όπως και την 1η φορά αλλά απ' ότι μου είπε ο γιατρός αυτό μπορεί να δημιουργηθεί από τον καθετήρα που χρησιμοποιείται κατά τη διαδικασία. Έχει συμβεί αυτό σε καμιά από εσάς?

Σας ευχαριστώ πολύ για τη θετική σας ενέργεια! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε όλα τα κορίτσια που μοιραζόμαστε την ίδια αγωνία και ευχομαι σύντομα θετικά τεστ και τεραστιες χοριακές!!!

Είμαι καινούριο μελος, προσπαθω 2 χρόνια για μωρακι και μολις την περασμένη Δευτερα έκανα την πρωτη μου σπερματεγχυση σε φ.κ, αλλα δυστυχως ήταν πολύ άσχημη εμπειρία :( και τωρα είμαι στην αναζήτηση νέου γιατρού (αν έχετε να προτείνετε κάποιον?.....). Αν έχει γίνει το θαύμα, θα είναι όντως ΘΑΥΜΑ!!!

Να ρωτήσω κάτι τις πιο έμπειρες. Μετά από πόσες μέρες από την pregnyl μπορώ να κάνω τεστ? Δεν ξερω αν αντεχω να περιμένω μέχρι την άλλη Δευτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!

wannabemom τεστακι του εμποριου μπορει και να μην δειξει τίποτα. καλύτερα να κανεις λιγο υπομονη και να πας για το αιματακι σου σήμερα. Σου εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακή και να μην χρειαστείς δεύτερη. Σου έχω στείλει κάποιες πληροφορίες με pm για γιατρό, ελπίζω να μην τις χρειαστείς.

IreneValadia εγώ προσωπικά έχω κάνει 3 σπερματεγχύσεις δεν έχω πονέσει καθόλου. Είναι το τσιμπιματάκι που νοιώθεις όταν κάνεις τεστ παπ. Η διαδικασία διαρκεί 5 λεπτά ακριβώς και χρησιμοποιούν ένα πολύ λεπτό καθετηράκι για να κάνουν την σπερματέγχυση. Κάθεσαι 15 λεπτά περίπου να χαλαρώσεις ντύνεσαι και φεύγεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΗΡΕΜΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝΑ ΤΣΙΜΠΙΜΑΤΑΚΙ ΜΟΝΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ...ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΧΑΛΑΡΩΣΑ ΓΙΑ 10 ΛΕΠΤΑ ΝΤΥΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ...ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ....ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ELENANDA...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenalda μου σε ευχαριστω για την απαντηση, σου εστειλα pm. Αν καταφερω να περιμενω μεχρι την αλλη Δευτερα κ δεν εχει ερθει η ακατανόμαστη, θα παω για χοριακή σίγουρα!

Irene Valadia, δεν ποναει καθόλου, εμενα ήταν ψυχολογικό, όχι σωματικό το στρες που περασα.

Στα υπόλοιπα κορίτσια εύχομαι σύντομα ΜΕΓΑΛΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Θα συμφωνήσω κι εγώ με τις απαντήσεις που σας έδωσαν η Elenalda κι η helen.

IreneValadia, ναι χρησιμοποιείται ένα μικρό καθετηράκι αλλά δεν πονάς καθόλου και η διαδικασία είναι πολύ απλή, δεν κρατά ούτε 5 λεπτά. Μετά μένεις ξαπλωμένη 10-20 λεπτά.

wannabemom ο γιατρός μου μου είπε να κάνω το τεστ του εμπορίου 14 μέρες από τη μέρα της σπερματέγχυσης κι όχι από τη μέρα που κάναμε τη Pregnyl γιατί η ωορρηξία γίνεται 36-38 ώρες μετά. Σου εύχομαι να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chrysa σ'ευχαριστω για την απαντηση, ελπίζω να καταφερω να κρατηθω απο την αγωνία.Απ'οτι είδα και εσυ στην αναμονή...Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ....

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΗΓΕΝΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΝΗΣΙ ΣΤΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΣΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ...ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ :(:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ....ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΥΤΟΝ ΜΗΝΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...