Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΩΣ ΗΤΑΝ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΙΡΟΣ?


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΣΥΓΧΑΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΣΗ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ, ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!! ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΗ. ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΕΙΑ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΓΙΑ ΖΑΛΑΔΕΣ, ΑΝΑΚΑΤΕΜΑΤΑ, ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ, ΕΜΕΤΟΥΣ ΙΣΧΥΟΥΝ? ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ? ΣΑΣ ΕΜΠΟΔΙΣΕ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΣΑΣ, ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ? ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ, ΑΛΛΕΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΤΟΣΟ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ. ΛΙΓΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΦΤΕΣΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ'ΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΖΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω κοριτσαρα μου

ο πονος και η ταλαιπωρια ειναι τελειως υποκειμενικο

εγω ειχα για μενα λιγες καουρες - εκανα μονο 2-3 εμετους , ζαλαδες δεν ειχα - φαντασου οτι τον πρωτο καιρο ηταν σαν να μου ειχε πεσει λιγο ο αιματοκριτης ,

αλλα ειχα 2 σοβαρες αποκολλησεις , εμεινα παρα πολυ καιρο στο κρεββατι , κοντεψαμε να χασουμε το ενα μωρο , επαθα κολικο νεφρου.

τωρα τι να σου πω για μενα καλυτερα να εχεις αυτα που λες και το μωρακι σου κι εσυ να ειναι μια χαρα

παρα να περνας τις ανυσηχειες και τα κλαματα που περασα εγω

φυσικα αν ρωτησεις αλλες κοπελες που περασαν αυτα που λες θα λενε οτι ειχαν χαλια εγκυμοσυνη

τωρα τι οριζει το χαλια

σου ξαναλεω ειναι υποκειμενικο

αν οι εμετοι που λενε ειναι σαν αυτους που εκανα εγω ας ειχα 100 τετοιους κι οχι αυτα που περασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΑΡΚΕΡ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΕΑ. ΤΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΕΙΧΕΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ? ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ! ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΕΥΟΥΝ. ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΕ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia kai euxome sintoma manoules egw briskome se auto to stadio idi edw kai 3 mines ola ta simptomata pou perigrapsate ta eixa kai akoma ta exw oxi toso entona omos einai ligaki talaiporia alla glikia talaiporia gia mena maresei pou to biwnw proti fora einaI mia diaforetiki empeiria pou den tin niotheis kathe mera kai pou saresei...exw sinexeia anagoules,zalades alla kai emetous sinithos kanw proi kai otan trww oxi panta omos...auti tin stigmi den doueleuw kai etsi eimai oli tin wra spiti kai apolambanw tin kathe stigmi...sinexws nistazw kai koimamai arketes wres imera gt to bradi den koimamai kai toso kala...proxtes piga malista kai eida mwraki mou einai mia xara igiestato kardoula tou ola kala fulo akoma oxi einai nwris elpizw epomeno mina na to dw...elpizw na min sas kourasa kai sas euxome sintoma na mou lete ta nea sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα στην πρωτη εγκυμοσυνη ηταν ολο εμετους και αναγουλες...μεχρι το τριτο βεβαια...μετα ολα μαι χαρα...

τωρα δεν ειχα τιποτα απο αυτα αλλα ειχα τρελη αιμοραγια η οποια με καθηλωσε στο κρεβατι 2 μηνες...δε ξερω τι ειναι πιο σοβαρο..το πρωτο το αισθανεσαι και το δευτερο αισθανεσαι χαλια γιατι ισως βιωσεις μια απωλεια...ολα ειναι σχετικα και το τι αντεχει η καθε μια...σημασια εχιε να ερχονται γερα τα μωρα..ολα τα αλλα νομιζω περισσευουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πάλι δεν ειχα ούτε εναν εμετο, ουτε μια καουρα..γενικα και ειδικα δεν ειχα ουτε ενα χαρακτηριστικο εγκυμοσυνης τον πρωτο καιρο..Δοξα τω θεω ειχα μια τελεια εγκυμοσυνη..τετοια που ευχομαι σε όλες τις γυναικες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

τα παντα ειναι σχετικα.

στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα τιποτα κανενα συμπτωμα

στην δευτερη ειχα και εμετους μεχρι το τελος, καουρες,αυπνιες, αγχος για το μωρο κτλ.ηταν τυλιγμενη, φοβομασταν για την αναπτυξη της,εκενα καθε βδομαδα καρδιοτοκογραφο το τελευταιο τριμηνο και τελικα την πηραμε νωριτερα γιατι,ελαχιστοποιηθηκε το αμνιακο υγρο και δεν τρεφοταν σωστα.

καμια σχεση η μια εγκυμοσυνη με την αλλη

αλλα χαλαλι να ειναι γερα και αυτα και εμεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω και τους 9 μηνες ξερνουσα τα αντερα μου- σορυ για την εκφραση αλλα ειναι κυριολεκτικη. Ξυπνουσ ατο πρωη και εβγαζα σαλια. Δεν μπορουσα να φαω σχεδον τιποτα- ετρωγα μονο ψαρι και ψητο κοτοπουλο..καλαμποκι ριζη και πατατες- χωρις κανενα απολυτος μπαχαρικο. Και ενω τον πρωτ καιρο δεν μπορουσα να ποιω καθολου γαλα, το τελευταιο τριμηνο τρεφομουν μονο με κορν φλεικσ και γαλα- τα συχαθηκα. Εκανα απιστευτη δισκοιλιότητα εκανα και μια ευδομαδα να παω τουαλετα και εκανα ζημια στο εντερο. Και ειχα απιστευτες καουρες- νομιζα οτι το μωρο θα γεννηθει μαιμουδακι...αλλα ηταν τελειος φαλακρο!!!

Φυσικα ο γιατρος μου ελεγε να μην μηλαψ γιατι το μωρο ηταν αψογο σε ολες τις εξετασεις. Αναπτυσσοταν τελεια. Οπωτε κατα τον γιατρο μου ειχα μια τελεια εγκυμοσυνη.

Να σου πω την αμαρτια μου εχω ξεχασει τα παντα, ουτε θυμαμαι πως ηταν. Ειδικα οταν χαμογελαει ο Χριστοφορος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ka8e gunaika einai 3exwristh periptwsh!kai ka8e egkumosunh ths einai epishs diaforetikh apo thn allh!

egw den ekana kanenan emeto tous prwtous 4 mhnes.meta ekana enan ka8e fora pou allaza mhna sxedon!genika mono twra pou baruna polu exw arxisei na katalabainw egkumosunh!arxika htan san na mhn hmoun egkuos!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nana 82 εγώ το πρώτο καιρό ευτυχώς τον πέρασα μια χαρά.Ούτε εμετούς που έχουν άλλες κοπέλες ούτε τίποτα.Το μόνο ότι ένιωθα μια τρομερή εξάντληση και ήθελα συνέχεια να κοιμάμαι.Επίσης κιλά είχα πάρει ελάχιστα το πρώτο τρίμηνο και από κοιλίτσα τίποτα.Να φανταστείς κοιλίτσα άρχισα να κάνω τον 6ο μήνα!Από τον 7ο μήνα όμως πόνους,συσπάσεις(αλλά αυτό σε εμένα ήταν ψυχολογικό τελείως γιατί πέρασα και περνώ μια δύσκολη προσωπική κατάσταση και απο ότι είπε ο γιατρός μου οι συσπάσεις είναι από αυτό).Τώρα έχουν ξεκινήσει και τα πονάκια αλλά αυτό είναι φυσιολογικό γιατί προετοιμάζεται η μήτρα για τον τοκετό.Με το καλό σου εύχομαι και εσένα με ένα υγιές μωράκι σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το πρωτο καιρο ημουν μια χαρουλα... ειχα λιγες ζαλαδες καθολου εμετους... πηγαινα κανονικα στη δουλεια και εκανα περπατημα μια ωρα την ημερα! Ομως στον τελος του ογδοου μηνα ειχα προωρες συσπασεις και εμεινα αναγκαστηκα στο σπιτι με αδεια του γιατρου! Τελικα γεννησα φυσιολογικο τοκετο ακριβως στην ΠΗΤ μου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera kai apo mena..!!!

eimai 28 evdomadon kai mexri tora den exo kanena sumptoma..

stin arxi ekana akrivos ta idia pragmata pu ekana prin...trelo kolumpi..trelo perpatima..polles ores douleias..genika den allaxe tipota stin zoi mu kai stin kathimerinotita mu.vevaia me voithise kai to gegonos oti den eixa oute zalades oute emetous..genika imoun super!

me to kalo se ola ta koritsia pu prospathoun..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοριτσάκι!

εγώ στη δική μου εγκυμοσύνη είχα αναγούλες και εμετούς.

σχεδόν είχα κόψει κάθε λογής τροφή και έτρωγα μόνο ψωμιά και κουλούρια και από φαγητά το μόνο που δεν είχα βγάλει ήταν η κοτόσουπα.

μια φίλη μου πάλι είχε καούρες και έτρωγε για να ηρεμήσει. τι καλά :laugh:

όπως καταλαβαίνεις κάθε οργανισμός διαφορετικά συμπτώματα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bembini έγραψε:

nana 82 εγώ το πρώτο καιρό ευτυχώς τον πέρασα μια χαρά.Ούτε εμετούς που έχουν άλλες κοπέλες ούτε τίποτα.Το μόνο ότι ένιωθα μια τρομερή εξάντληση και ήθελα συνέχεια να κοιμάμαι.Επίσης κιλά είχα πάρει ελάχιστα το πρώτο τρίμηνο και από κοιλίτσα τίποτα.Να φανταστείς κοιλίτσα άρχισα να κάνω τον 6ο μήνα!Από τον 7ο μήνα όμως πόνους,συσπάσεις(αλλά αυτό σε εμένα ήταν ψυχολογικό τελείως γιατί πέρασα και περνώ μια δύσκολη προσωπική κατάσταση και απο ότι είπε ο γιατρός μου οι συσπάσεις είναι από αυτό).Τώρα έχουν ξεκινήσει και τα πονάκια αλλά αυτό είναι φυσιολογικό γιατί προετοιμάζεται η μήτρα για τον τοκετό.Με το καλό σου εύχομαι και εσένα με ένα υγιές μωράκι σύντομα!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ :):lol: ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ!!!!! :lol::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπήτη φίλη καθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετικη απο γυναικα σε γυναικα..

προσωπικα αν όλα πάνε (καλά),το λέω αυτο γιατι είχα πριν λίγουσ μήνεσ μια παλίνδρομη κύηση θα είμαι 4 μηνών..μέχρι κ τους 3 μήνεσ είχα συνέχεια τάσεις για εμετό(χωρισ ποτε να κάνω) και υπήρχαν φάσεισ στην διαρκεια τησ ημερας που ένιωθα πραγματικα ασχημα!!! Βεβαια υπάρχουν κ περιπτωσεισ που όλα αυτα δεν υπάρχουν.

σου ευχομαι το καλύτερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τα ειχα ολα και ζαλαδες και εμετους και καουρες ειχα παρει ολο το πακετακι αλλα το καλο ηταν οτι δεν τα ειχα συνεχεια αλλα καθε λιγο και λιγακι με θυμοντουσαν

ααα και η ψυχολογια αστα μια κλαμα μια γελιο

υπομονη θελει και ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nana82 καλημερα εγω το πρωτο τριμηνο εκατσα ξαπλα λογω μιας μικρης αιμοραγιας,απο φαγητο εκανα διατροφη μιας κ εκανα ινσουλινη σε ολη την εγκυμοσηνη,απο ζαλαδες κ αναγουλες τιποτε απολυτως, κλεινοντας ομως τον 5 μηνα μ'επιασε κα τι σαν αλεργια να το πω ειναι κατι που το παθαινουν καποιες εγκυες οχι ολες, κ ειχε γεμισει το σωμα μου σπυρια κ ειχα μια τρελη φαγουρα σε ολο το σωμα μου,που υποτιθεται θα περνουσε μετα τη γεννα αλλα εμενα με ταλαιπωρησε κ 3 μηνες μετα....

αλλα χαλαλι κοπελα μου οταν σου χαμογελανε τα νινακια τα ξεχνας ολα ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δικαιουμαι να μιλησω???? :P ειμαι μονο 5 εβδομαδων εγκυουλα και το μονο συμπτωμα που εχω ειναι οτι κοιμαμαι περισσοτερο και ξυπναω πολυ νωρις το πρωι!βλεπω και κατι εφιαλτες οτι δεν εχω μωρο στην κοιλιτσα μου και ξυπναω μες στην αγωνια... :S

ευτυχως κατι αλλο δεν εχω ουτε πειναω ουτε και τρωω πολυ ασε που ειμαι και απο μονη μου παχουλουλα-οχι χοντρελα αλλα ζουμερη ρε παιδι μου ...χαχχαχα

με τον αντρουλη μου τα παμε περιφημα!με προσεχει και δεν μαφηνει ουτε την πορτα του αυτοκινητου να ανοιξω μονη μου!απο σεξ ομως τιποτα.....ουτε ο ενας ουτε ο αλλος κανει την κινηση να ξεκινησουμε...... :blush: εγω φοβαμαι και αυτος δεν ξερω ...δεν τον ρωτησα...χαχαχαχα

αυτα και απο εμενα!!!!για οτιδηποτε νεο θα σας ενημερωνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ.......ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΦΟΥΣΚΩΝΕ Η ΚΟΙΛΙΑ Κ ΚΛΩΤΣΟΥΣΕ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ...ΧΑ,ΧΑ,ΧΑ...

ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΚΟΜΑ...ΑΛΛΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΝΙΩΘΩ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ....ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia ego eimai 8 evdomadon kai xipnao kathimerina stis 4-5 to proi kai kano emeto,kai xana stis 8-9 to proi alla xalali mexri xthes i egkimosini gia mena itan oneiro.mou ftani pou einai kala ta didimakia mou kathe fora pou akouo tis kardoules tous ta xexnao ola :P:P:P:lol::lol::blink::blink::cheer::cheer::) :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν ειχα ουτε εμετους ουτε ζαλαδες...τους τελευταιους μηνες μονο πρηστηκαν τα ποδια μου..λενε οτι οταν προκειται να κανεισ κορη δεν εχεις τιποτα ενω αν ειναι γιος κανεις συνεχεια εμετους...δεν ξερω...μια φιλη μου που εκανε γιο ειχε πολλους εμετους...αρα μην αγχωνεσαι..θυσια για το παιδι σου θα κανεις οτι και να εχεις..γερο να ναι πανω απο ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...