Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ!!!!


Recommended Posts

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΜΕΡΑ. ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΜΟΥΝ ΤΟΟΟΣΟΟΟΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΙ ΑΥΤΟ. ΤΙ ΤΟ ΘΕΛΑ!!!! ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 4 ΦΟΡΕΣ ΕΜΕΤΟ... ΕΙΠΙΕ ΜΟΝΟ 50 ΜΛ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΤΑΙΖΑ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ... ΜΕΤΑ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ. ΕΒΗΧΕ ΚΑΙ ΤΑ ΒΓΑΖΕ.. ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΚΑΥΜΕΝΟ ΠΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ. ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΒΓΑΛΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΤΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ. Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ. ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΟΥΤΕ ΠΥΡΕΤΟ, ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΛΑ. ΚΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΩ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΠΑΛΙ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ. ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟΣΟ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ?? ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΩΣΩ ΟΛΟ. ΜΟΝΟ 50 ΜΛ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα σας.μην εχεις τυψεις.και η δικη μου μια φορα που πηγα να της δωσω ξενο εκανε εμετο.της μαμας ειναι το καλυτερο.θα συνερθει και ολα καλα. :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν σου εκανε 2 φορες μαλλον δεν ειναι συμπτωση...βέβαια κ ιωσεις εμφανιζονται με τετοια συμτώματα.Πάντως μην αγχωνεσαι θα δεις.αν συνεχισει δεν φταει το γάλα, αν όμως δεν σου ξανακάνει μάλλον το γαλα της μαμας ειναι καλύτερο.Δες τον...μπορει να ειχε φαει κ πολυ ποιος ξερει.και μενα καποιες φορε εκανε βεβαια ήταν απο το πολυ φαγητο γιατι ηταν βυζάκιας...καθε 1 ωρα επινε...(Ασχετο χωρις να ειναι απαραιτητο οτι εχει σχεση με την περιπτωση σου, μιας φιλης μου οταν του εδωσε ξενο εκανε εμετο κ τελικα ειχε αλλεργία).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ κι εμένα μου έκανε εμετό το ξένο όταν του έδωσα μια μέρα, ενώ τις πρώτες 25 έπινε μόνο ξένο. Τώρα που έπινε μόνοο δικό μου δεν το ανέχεται το στομαχάκι του . Έγω όμως έχω ένα διπλό θήλαστρο της μεντέλα και αν θέλω να πάω κάπου ή να ξεκουραστώ έχω βγάλει λίγο γάλα και του το δίνει ο άντρας μου. Η αλήθεια είναι ότι δεν πίνει και πολύ από το μπιμπερό , αλλά παρηγοριέται μέχρι να πάω. Γιατί δεν κάνεις κάτι τέτοιο. Πάντως κι εγώ από κούραση του έδωσα και καλύτερα που το έκανε εμετό γιατί ήμουν έτοιμη να αρχίσω να του δίνω ξένο. Μετά από αυτό μου κόπηκε η διάθεση και αποφάσισα να κάνω υπομονή.

Ευχομαι περαστικά στο νινι σου. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου να σου πω, εγώ στο μιευτήριο είχα δηλώσει αποκλειστικό θηλασμό και θέλω να πιστεύω ότι δεν του έδιναν τότε ξένο γάλα! Ήρθε μια μπιιιιπ και μου άρχισε μ@λακίες δεν έχεις γάλα κι είσαι απαράδεκτη μαμά που αφήνεις το μωρό νηστικό και με γέμισε ενοχές κι είπα ας του δώσω λίγο ξένο! Ε τι το ήθελα;; Όλο το έκανε εμετό! Μα όλο!! Στο σπίτι, ούτε γι'αστείο δεν έδινα ξένο! Είπα όσο αντέξω! Μπορεί να πόναγα αλλά συμπλήρωμα δεν έδινα! Τώρα πια στους 3 μήνες πλέον δίνω κι από τα 2! Μια χαρά το δέχτηκε και το ξένο! Εμένα μου έκανε πολλές γουλιές στην αρχή ακόμα και με το δικό μου - μην παρεξηγηθλω δεν λέω ότι έφταιγε το γάλα μου - αλλά σιγά σιγά έστρωσε το στομαχάκι του και τώρα ακόμα βγάζει αλλά όχι το χάλι που είχαμε στην αρχή! Συνέχισε με το δικό σου γαλατάκι γιατί είναι το καλύτερο, μην νιώθεις τύψεις για τίποτα και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς! Όταν αποφασίσεις να αποθηλάσεις καλύτερα ψάξε μήπως έχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα γι'αυτό σου έκανε εμετό τόσες φορές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Άννα μου να σου πω, εγώ στο μιευτήριο είχα δηλώσει αποκλειστικό θηλασμό και θέλω να πιστεύω ότι δεν του έδιναν τότε ξένο γάλα! Ήρθε μια μπιιιιπ και μου άρχισε μ@λακίες δεν έχεις γάλα κι είσαι απαράδεκτη μαμά που αφήνεις το μωρό νηστικό και με γέμισε ενοχές κι είπα ας του δώσω λίγο ξένο! Ε τι το ήθελα;; Όλο το έκανε εμετό! Μα όλο!! Στο σπίτι, ούτε γι'αστείο δεν έδινα ξένο! Είπα όσο αντέξω! Μπορεί να πόναγα αλλά συμπλήρωμα δεν έδινα! Τώρα πια στους 3 μήνες πλέον δίνω κι από τα 2! Μια χαρά το δέχτηκε και το ξένο! Εμένα μου έκανε πολλές γουλιές στην αρχή ακόμα και με το δικό μου - μην παρεξηγηθλω δεν λέω ότι έφταιγε το γάλα μου - αλλά σιγά σιγά έστρωσε το στομαχάκι του και τώρα ακόμα βγάζει αλλά όχι το χάλι που είχαμε στην αρχή! Συνέχισε με το δικό σου γαλατάκι γιατί είναι το καλύτερο, μην νιώθεις τύψεις για τίποτα και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς! Όταν αποφασίσεις να αποθηλάσεις καλύτερα ψάξε μήπως έχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα γι'αυτό σου έκανε εμετό τόσες φορές!

αληθεια ελενα?

:blink::blink::blink::blink:

ελεος...τη χαμενη... :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρισευτυχισμενη εγω οταν θηλαζα την κορουλα μου 4 μηνων ηταν περιπου τοτε,κοντεψα να παθω μαστιτιδα κ για να την προλαβω επρεπε για τρεις μερες να πινω φαρμακα κ η μκρη αναγκαστικα επρεπε να πιει ξενο γαλα!ε οσες φορες τις εδωσα αλλες τοσες το βγαλε..γι'αυτο μην αγχωνεσαι..εγω πιστευω οτι ''απογοητευτηκε'' με το ξενο γαλα...σαν της μανουλας δεν ειναι κανενα!!!!!!! :cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψαξε την αλεργεια μπορει να ειναι και ετσι ανησυχω γιατι τρως γαλακτοκομικα που μπορει να το πειραζουν και θηλαζεις για κανε ενα τεστακι κοψε για μια εβδομαδα τα γαλακτοκομικα και οτι τα περιεχει και θηαλσε και δες μηπως το παιδι ησυχαζει ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

περαστικα σας....

λολα οταν λες 25 μερες μονο ξενο???????

δε θηλαζες?

κ πως μετα επιασε το μωρο? :blink::blink:

Μου είχαν πει στο νοσοκομείο ότι δεν κάνει να θηλάσω το μωρό γιατί νόμισαν ότι είχα σοβαρή αρώστια μεταδοτική. Έτσι όχι μόνο δε θήλαζα , αλλά μου είχαν πάρει και το μωρό μου και δεν το άφηναν κοντάμου για 14 μέρες. Ήταν μαζί με τον άντρα μου στην παιδιαατρική μέχρι να σιγουρευτούν για την αρρώστια μου . Ήμουν τόσο απελπισμένη που ούτε το γάλα δεν έβγαζα και μου κόπηκε. Το έβγαλα δυο τρεις φορές να μήν πετρώσει. Τελικά λέγαν βλακείες (ευτυχως και δε θύμωσα μαζίτους ούτε τους έβρισα απο την ανακούφιση και το σοκ) . Ο άντρας μου είχε πάρει έν αθήλαστρο της μεν΄τελα αλλά δεν ήξερα αν μπορούσε να μου ξαναέρθει το γάλα μετά από τόσες μέρες. Έψαξα στο ίντερνετ και βρήκα τις συμβουλές επαναγαλακτισμού που δίνει η κ. Παπαδήμα και πράγματικά μου ήρθε το γάλα. Έτσι ανακάλυψα και την παρέα. Δεν ήθελα όμως να δίνω το γάλα με μπιμπερό γιατό το έχω κάνει στα δίδυμα΄μου και δεν είναι το ίδιο με το θηλασμό. Διαβασα λοιπον αυτα που λέει η κ. Παπαδήμα για το μη λειτουργικό θηλασμό. Έβαζα το μωρό όχι τόσο όταν πεινούσε αλλά όταν ήθελε να κοιμηθεί ήνα πιπίλίσει. Σιγα σιγά (με πολύ κλάμα από τη μεριά μου και άπειρες αποτυχιμένες προσπάθειες άρχισε να πίνει και γάλα) . Μετα σταμάτησε να πίνει από το μπιμπερο και τώρα έχει κολλήσει πάνω μου. Χαίρομαι που με ρώτησες και σας τα είπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λόλα έγραψε:

thouli έγραψε:

Μου είχαν πει στο νοσοκομείο ότι δεν κάνει να θηλάσω το μωρό γιατί νόμισαν ότι είχα σοβαρή αρώστια μεταδοτική. Έτσι όχι μόνο δε θήλαζα , αλλά μου είχαν πάρει και το μωρό μου και δεν το άφηναν κοντάμου για 14 μέρες. Ήταν μαζί με τον άντρα μου στην παιδιαατρική μέχρι να σιγουρευτούν για την αρρώστια μου . Ήμουν τόσο απελπισμένη που ούτε το γάλα δεν έβγαζα και μου κόπηκε. Το έβγαλα δυο τρεις φορές να μήν πετρώσει. Τελικά λέγαν βλακείες (ευτυχως και δε θύμωσα μαζίτους ούτε τους έβρισα απο την ανακούφιση και το σοκ) . Ο άντρας μου είχε πάρει έν αθήλαστρο της μεν΄τελα αλλά δεν ήξερα αν μπορούσε να μου ξαναέρθει το γάλα μετά από τόσες μέρες. Έψαξα στο ίντερνετ και βρήκα τις συμβουλές επαναγαλακτισμού που δίνει η κ. Παπαδήμα και πράγματικά μου ήρθε το γάλα. Έτσι ανακάλυψα και την παρέα. Δεν ήθελα όμως να δίνω το γάλα με μπιμπερό γιατό το έχω κάνει στα δίδυμα΄μου και δεν είναι το ίδιο με το θηλασμό. Διαβασα λοιπον αυτα που λέει η κ. Παπαδήμα για το μη λειτουργικό θηλασμό. Έβαζα το μωρό όχι τόσο όταν πεινούσε αλλά όταν ήθελε να κοιμηθεί ήνα πιπίλίσει. Σιγα σιγά (με πολύ κλάμα από τη μεριά μου και άπειρες αποτυχιμένες προσπάθειες άρχισε να πίνει και γάλα) . Μετα σταμάτησε να πίνει από το μπιμπερο και τώρα έχει κολλήσει πάνω μου. Χαίρομαι που με ρώτησες και σας τα είπα.[/quote:3gn16ixo]

το μονο που εχω αν πω ειναι

συγχαρητηρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη βρε Λολα, πω καταλαβαν οτι ειχες αρρωστια μεταδοτική κ σου πήραν κ το μωρο?Που γεννησες? Καλα μετα θα τους παταγα ενα βρισίδι που θα ηταν όλο δικο τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο Λολα,εγω διαβασα γ τον επαναγαλακτισμο λιγο αργα,αλλα στο επομενο δεν την παταω,πλεον εχω φιλες που θηλασαν κ θα με βοηθησουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λόλα , συγκινήθηκα...

Μπράβο σου που τα κατάφερες να τον ξαναθηλάσεις....

Δάκρυσα γιατί σε θαυμασα...Εγώ δεν τα κατάφερα τόσο καλά :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ!!!

ΕΓΙΝΑΝ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ...

ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΝΑΛΌΓΑ ΜΕ ΤΟ ΕΙΔΟΣ Ή ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΡΚΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ NUK ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΑΚΟΜΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ...

ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΘΕΛΕΤΕ Ή ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΜΑΡΚΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ 10-20 ml ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΙ... ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΕΥΠΕΠΤΟ (ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ)

Ή ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝΤΙΑΝΑΓΩΓΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΖΑΧΑΡΗΣ...

Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΟΝΟ, ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιθανον να ειναι οντος αλλεργια στο γαλα. Δες το με τον παιδιατρος σου να αλλαξετε γαλα. Μιας γνωστης μου το μωρο εκανε ετσι και δικιμασανε5-6 γαλατα. Δεν μπορουσε να θηλασει γιατι ειναι ελευθερη επαγγελματιας και γυρησε αμεσως στη δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manoula3 έγραψε:

τρισευτυχισμενη εγω οταν θηλαζα την κορουλα μου 4 μηνων ηταν περιπου τοτε,κοντεψα να παθω μαστιτιδα κ για να την προλαβω επρεπε για τρεις μερες να πινω φαρμακα κ η μκρη αναγκαστικα επρεπε να πιει ξενο γαλα!ε οσες φορες τις εδωσα αλλες τοσες το βγαλε..γι'αυτο μην αγχωνεσαι..εγω πιστευω οτι ''απογοητευτηκε'' με το ξενο γαλα...σαν της μανουλας δεν ειναι κανενα!!!!!!! :cheer::cheer:

Οι συμβουλες που πηρες ήταν τελειως λαθος ! Δεν κοβουμε ΠΟΤΕ το θηλασμο λογω μαστίτιδας . Υπάρχουν αντιβιώσεις συμβατες με το θηλασμο . Ρωτα και την ΑθηναΚ που επαθε 4 μαστιτιδες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρισευτιχισμένη μην εχεις τυψεις ! Δεν εκανες κακο στο μωρο σου μην ανησυχεις . Προσπάθησε να βρεις τροπους να ξεκουράζεσαι . Μιλα με τον αντρα σου και καποιον συγγενη που μπορει να βοηθήσει . Να κοιμάσαι εσυ και να κανουν καραουλι εκεινοι :laugh:

Λολα τι να πω για σενα . Ηξερα οτι εκανες επαναγαλακτισμο αλλα δεν ηξερα την "ιστορια" . Συγχαρητήρια !!!

Θουλη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ!! ΛΟΛΑ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΑ ΕΠΑΙΝΟΥ!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!! ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΑΛΙ ΕΜΕΤΟ 1 Η ΩΡΑ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ. ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ... ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΔΙΑΘΕΤΟΣ,ΗΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ... ΔΕΝ ΤΟΥ ΞΑΝΑΔΙΝΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ. ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΚΟΙΜΗΣΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ (ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΣΚΑΣΕΣ) ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΕΦΑΡΜΟΣΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΛΑ! ΩΡΑΙΟ ΒΙΒΛΙΟ. ΕΧΕΙ ΚΑΛΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ. ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑΚΙ! ΦΙΛΑΚΙΑ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι να μας γραψεις. Γιατι εγω χρονο να διαβασω δεν εχω και ο Χριστοφορος καθε φορα που ειναι να κοιμηθηει παλευει με τον Υπνο αν τον Ηρακλη με τη Λερναια Υδρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

manoula3 έγραψε:

Οι συμβουλες που πηρες ήταν τελειως λαθος ! Δεν κοβουμε ΠΟΤΕ το θηλασμο λογω μαστίτιδας . Υπάρχουν αντιβιώσεις συμβατες με το θηλασμο . Ρωτα και την ΑθηναΚ που επαθε 4 μαστιτιδες ![/quote:3m6yyin6]

λαλα εκεινη τη μερα που παραλιγο να μαθω μαστιτιδα ειχα 39 πυρετο...η γυναικολος πραγματι μου δωσε αντιβιωσεις συμβατες με το θηλασμο...η παιδιατρος ομως μου ειπε να περιμενω να πεσει ο πυρετος κ μετα να του δωσω δικο μου....δεν ξερω αν ηταν σωστο η' οχι αλλα ευτυχως συνεχισα τον θηλασμο χωρις αλλα προβληματα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναι,γράψε μας κάποιες συμβουλές σε παρακαλούμε,μήπως κ οι μερες αυπνίας μας λάβουν τέλος ε π ι τ ε λ ο υ ς!!! :woohoo: :woohoo: :laugh: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evipapa έγραψε:

Λόλα , συγκινήθηκα...

Μπράβο σου που τα κατάφερες να τον ξαναθηλάσεις....

Δάκρυσα γιατί σε θαυμασα...Εγώ δεν τα κατάφερα τόσο καλά :(

Εμένα είναι το 4 μωρό μου και έχω θηλάσει την πρώτη κόρη μου ένα χρόνο και τις δίδυμες μου 10 μήνες μόνο με θήλαστρο και χωρίς συμπλήρωμα, οπότε είχα μεγάλη εμπειρία και από θηλασμο και απο το πώς λειτουργει η εξαγωγή με το θήλαστρο γι αυτο τα καταφερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

συγνωμη βρε Λολα, πω καταλαβαν οτι ειχες αρρωστια μεταδοτική κ σου πήραν κ το μωρο?Που γεννησες? Καλα μετα θα τους παταγα ενα βρισίδι που θα ηταν όλο δικο τους...

Από μια ακτινογραφία που επρεπε να κάνω, είδαν κάτι και μετα με βάλαν να κανω αξονική και μου είπαν ότι πιθανον να έχω φυματίωση και μετά έκανα βροχοσκόπηση (όλα με πολύ μεγάλη καθυστέρηση ) και θέλαν να δώσουν στο μωρο φάρμακα αλλά εκεί ο άντρας μου (ευτυχώς ) αρνήθηκε.

Τελικά δεν είχα τίποτα (δοξα τω Θεο) αλλά δεν είχα κουράγιο και όρεξη ούτε να τους βρίσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...