Μετάβαση σε περιεχόμενο

Mανα,μητερα,μαμα.........


liberty81

Recommended Posts

Υπαρχει υπερβολη στη συμπεριφορα μιας μητερας?ή τα παντα δικαιολογουνται?Σκεφτομουν τωρα σε μια αντιφαση που εχω υποπεσει...Σε μια νεα μητερα ή γενικα φιλη μου δικαιολογω ποσο ανησυχει για το παιδι της...Στη πεθερα μου,για παραδειγμα,που ειναι υπερ της αδελφης του αντρος μου,πολυ,τη θεωρω αδικη...ειναι τελικα μια μανα αδικη?υποχονδρια ειναι μια μανα?ή καλα κανει?...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου lIBERTY! :)

Ενδιαφέρουσες σκέψεις... ;)

''πάν μέτρο άριστον''...!!! ή αν θέλεις αλλιώς μεσότητα!!!

Μόνο που η μεσότητα διαφέρει απο άνθρωπο σε άνθρωπο! ;)

Στις ερωτήσεις σου...

Οι περισσότερες μαμάδες θεωρώ έχουν δοσάρα υπερβολής αλλά σε πεδία διαφορετικά!

Η ανησυχία για τα παιδιά μας, είναι αιώνια...

Ποτέ δεν παύει μία μάνα να ενδιαφέρεται για το παιδί της!(φυσιολογική πάντοτε)

Όσο αναφορά την αδικία, τις διακρίσεις, θεωρώ είναι ό,τι χυδαιότερο δύναται μία μάνα να πράξει!!!

Τέλος υποστηρίζω ότι τα παιδιά μας δεν είναι ιδιοκτησία μας, πολλές μητέρες το παραβλέπουν...

Πολλές απόψεις για τα θέματα που έθιξες... :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου lIBERTY! :)

Ενδιαφέρουσες σκέψεις... ;)

''πάν μέτρο άριστον''...!!! ή αν θέλεις αλλιώς μεσότητα!!!

Μόνο που η μεσότητα διαφέρει απο άνθρωπο σε άνθρωπο! ;)

Στις ερωτήσεις σου...

Οι περισσότερες μαμάδες θεωρώ έχουν δοσάρα υπερβολής αλλά σε πεδία διαφορετικά!

Η ανησυχία για τα παιδιά μας, είναι αιώνια...

Ποτέ δεν παύει μία μάνα να ενδιαφέρεται για το παιδί της!(φυσιολογική πάντοτε)

Όσο αναφορά την αδικία, τις διακρίσεις, θεωρώ είναι ό,τι χυδαιότερο δύναται μία μάνα να πράξει!!!

Τέλος υποστηρίζω ότι τα παιδιά μας δεν είναι ιδιοκτησία μας, πολλές μητέρες το παραβλέπουν...

Πολλές απόψεις για τα θέματα που έθιξες... :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνισω με την Κατρινα.Παν μετρο Αριστον. ΟΙ μαμαδες και δη οι Ελληνίδες μαμαδες ειναι υπερ του δεοντος υπερβολικες. Επισης κακομαθαινουν τα παιδια τους. Δεν παω μακρια, εγω προσωπικα εχω κακομαθει τον δικο μου και παρολο που μου δυσκολευει τη ζωη τον λατρευω τρελλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη ερωτηση....δεν θα ξαναερθω σε αντιπαραθεση με τον αντρα μου για την μαμα του :dry: και εγω υπερβαλλω με τον μικρο,καιρος να αναθεωρησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια..και πως μπορει να γινει αυτο?να μετριασεις την ανησυχια?ισως με το να μην την εκφραζεις?αν τυχει να πω καποια φιλη μου υποχονδρια ακουω.."Ελευθερια εσυ δεν εχεις παιδια..κανε και θα δεις..",ενταξει συμφωνω πως δεν ξερω αλλα το οτι δεν εχω ειναι καλη δικαιολογια να κρυβεις τυχον υπερβολες?γιατι ωσ δικαιολογια για αποφυγη κριτικης μου ακουγεται..αν και ισως να μην εχω δικαιωμα να πω τη γνωμη μου...δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω μια απο τα ιδια...ειμαι ισωσ υπερβολικη και φοβιτσιαρα στο τι θα φει πωσ θα ντυθει στα αντικειμενα του και γενικα στα μικροβια...εμενα δε μαρεσει να το φιλαν το μωρο και ειδικα στα χερια κ στα μαγουλα....μου τη δινει...εγω να φανυαστειτε αποφευγω να το φιλαω οταν εχω απλυτα δοντια η δε το φυλαω γιατι καπνιζω.εοισησ θελω τα χερια τουσ ναναι καθαρα...ολοι με λενε υπερβολικη και μονο εσυ εκανεσ παιδι?και τετοια.....αλλα να σου πω κατι...εγω ζοριστηκα και κρατησα με το ζορι αυτο το παιδι......θα τοχανα και αυτο ....οποτε ποιοσ θα μου πει εμενα τωρα πωσ θα συμπεριφερομαι στο μωρο μου.....εγω τουσ ειπα εσεισ μεγαλωσατε τα δικα σασ παιδια εγω θελω να μεγαλωσω το δικο μου οπωσ θελω εγω κ ο μπαμπασ του.....στο κατω καατω αν παθει κατι εγω θα τρεχω....βασικα εγω μεγαλωσα με τη γιαγια μου ζωη ναχει η γυναικα ..η μανα μου δουλευε με τον πατερα μου ητααν και οι 2 18 χρονων και δεν ειχαν προλαβει να κανουν καβατζα.....αλλα εγινα ενα τερασ κακομαθημενο που το καταλαβα οταν πηγα φοιτητρια και αναγκαστηκα επρεπε να μαθω να περναω με τα λιγα...εστρωσα ευτυχωασ αποτομα....ετσι ειχα πει οταν κανω παιδι ασ στερηθω εγω αλλα θα το μεγαλωσω εγω το μωρο οσο γινετε...γιαυτο ισωσ ειμαι λιγο υπερβολικη...και σκεφτομαι οπωσ ποναω εγω το πιδι μου οπωσ ανυσηχω οπωσ συγκινουμε ετσι ειναι και οι αλλεσ μανεσ οι πεθερεσ κτλ...οποτε αν δε μασ δημιουργουν προβλημα μη τισ δικαζουμε μωρε...μανεσ ειναι και αυτεσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...