Μετάβαση σε περιεχόμενο

τεστ παπ


Recommended Posts

κοριτσια γεια σας.εχω ενα φοβο και μια αγωνια και ενα τρομο,ολα αυτα μαζεμενα.ειμαι λιγο υπερβοληκη? απλα αυριο ειναι να κανω τεστ παπ,και μου ειπανε οτι ποναει παρα πολυ,ειναι αληθεια? να μου πεις 2 παιδια εκανες τοσο πονο περασες και κολλησες σε αυτον τον πονακο?απλα θελω να παω προετιμασμενει για ολα.ας που φοβαμαι και τα αποτελεσματα.μπορειτε να μου δωσεται καμια συμβουλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε, Βούλα, τέτοιος πόνος, εκατό φορές να γεννήσεις, δεν πρόκειται να τον νιώσεις. Αισθάνεσαι συνεχείς σουβλιές να σε διαπερνούν, είναι σα βασανιστήριο. Αν τον είχα μπροστά μου αυτόν τον Παπανικολάου...

Έλα βρε, σε δουλεύω!!! Τίποτα δεν είναι! Σου βάζει αυτός ένα πράγμα μέσα και σε ανοίγει, αλλά δεν πονάς και πολύ. Όλη η διαδικασία κρατάει περίπου 5 λεπτά. Σφίγγεις λίγο τις γροθιές σου και τελειώνει! Άσε εσύ που γέννησες και δύο φορές. Ούτε που θα το καταλάβεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Άσε, Βούλα, τέτοιος πόνος, εκατό φορές να γεννήσεις, δεν πρόκειται να τον νιώσεις. Αισθάνεσαι συνεχείς σουβλιές να σε διαπερνούν, είναι σα βασανιστήριο. Αν τον είχα μπροστά μου αυτόν τον Παπανικολάου...

Έλα βρε, σε δουλεύω!!! Τίποτα δεν είναι! Σου βάζει αυτός ένα πράγμα μέσα και σε ανοίγει, αλλά δεν πονάς και πολύ. Όλη η διαδικασία κρατάει περίπου 5 λεπτά. Σφίγγεις λίγο τις γροθιές σου και τελειώνει! Άσε εσύ που γέννησες και δύο φορές. Ούτε που θα το καταλάβεις!!!

Χαχαχα! Οταν διαβασα την απαντηση σου σκεφτηκα οτι δεν θα ηθελα να εχω τον γιατρο σου!!!!

Μια μικρη ενοχληση θα τη νιωσεις. Εγω μολις νιωσω το παραμικρο γκρινιαζω και προσεχει περισσοτερο. Ουτε λεπτο δεν κραταει.

Πρεπει και εγω να παρω τα ποδια μου (και να τα ανοιξω) και να παω να το κανω γιατι περασε χρονος απο την τελευταια φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καλε που φοβασε!!!

τιποτα δεν ειναι.

εγω το νιωθω οπως τη μπατονετα οταν καθαριζεις τα αυτια σου.

ειμαι πολυ παραστατικη??? :blink:

να ρωτησω κατι??

εκανες 2 παιδια (να σου ζησουν ) και δεν εχεις κανει ποτε τεστ παπ???

πως το καταφερες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efi21 έγραψε:

αντε καλε που φοβασε!!!

τιποτα δεν ειναι.

εγω το νιωθω οπως τη μπατονετα οταν καθαριζεις τα αυτια σου.

ειμαι πολυ παραστατικη??? :blink:

να ρωτησω κατι??

εκανες 2 παιδια (να σου ζησουν ) και δεν εχεις κανει ποτε τεστ παπ???

πως το καταφερες??

Έφη, είσαι υπέρ του δέοντος παραστατική!!!!!!!

Κι εγώ απόρησα, Βούλα, πώς έγινε και δεν έκανες ποτέ σου τεστ παπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ :):)

ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 4 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΦΤΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ

ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ.

ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ :P :laugh: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε με τρομαξες.ευχαριστω παντος παρα πολυ για της απαντηση σας,εισται υπεροχη παρεα.οχι δεν ξανα εκανα ποτε και θα επρεπε να το κανω νωριτερα αλλα δεν ειχα ακουση και τα καλητερα,ασε που μου ειπαι καποια γνωστη μου οτι η φιλη της συκωθηκε και εφυγε χωρις να το κανει απο τον πολυ πονο.δεν μου λεται! πηραζει που εχω 8 ημερες καθηστερηση? θα μου το κανουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σας πω.μια ξαδερφη μου ειναι 32 χρονον εχει 2 παιδια και δεν το εκανε ποτε,και δεν ξερει ποτε θα παει να το κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν νομιζω.γιατι εχω γενηκα περιεργο κυκλο.ασε που δεν μου το επητρεπει η γιατρος μου λογου προβληματος που εχω.παντως τα μωρα μου αρεσουν,και αν δεν ειχα προβλημα,θα εκανα αργοτερα ακομη ενα για να βγη κοριτσακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο γιατρος μου θελει να ειμαι στις γονιμες μερες

εχει πιο πολα υγρα ο κολπος και ειναι πιο ευκολο και πιο ανωδινο

ισως γι΄αυτο δεν εχω πονεσει

παντως εγω απο τοτε που ξεκινησα να εχω σεξουαλικες επαφες ξεκινησα και το τεστ

ειναι κατι που δεν πρεπει να το αμελουμε

μπορεις να προλαβεις πολλα

για την υγεια μας προκειτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!! Δεν πονάει καθόλου…… μα καθόλου….. Είσαι επιεικώς…… κακό κοριτσάκι….. που δεν έχεις κάνει ποτέ σου!!!!!

Καλά……. ο Γυναικολόγος που σε ξεγέννησε…… δε σε ρώτησε αν έχεις κάνει ποτέ PAP TEST?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

voula μου εγώ πάντως που έχω κάνει τεστ ΠΑΠ αρκετές φορές δεν έχω πονέσει ποτέ.Όσο για την καθυστέρηση δεν νομίζω να παίζει ρόλο,σημασία έχει να μην είσαι αδιάθετη για να μπορούν να σου κάνουν το τεστ ΠΑΠ.Άντε βρε voula μου πέρασες τους πόνους της γέννας και σκέφτεσαι το τεστ ΠΑΠ;αυτό δεν είναι τίποτα,εγώ τους πόνους της γέννας σκέπτομαι και έχω αγχωθεί :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

voula25 έγραψε:

καλε με τρομαξες.ευχαριστω παντος παρα πολυ για της απαντηση σας,εισται υπεροχη παρεα.οχι δεν ξανα εκανα ποτε και θα επρεπε να το κανω νωριτερα αλλα δεν ειχα ακουση και τα καλητερα,ασε που μου ειπαι καποια γνωστη μου οτι η φιλη της συκωθηκε και εφυγε χωρις να το κανει απο τον πολυ πονο.δεν μου λεται! πηραζει που εχω 8 ημερες καθηστερηση? θα μου το κανουν?

Κοιτα καλο ειναι οι κολπικες εξετασεις να γίνονται 1-2 εβδομάδες μετα την περιοδο!Ετσι τουλαχιστον ξερω εγω. Εφοσον ομως εχεις καθυστέρηση ετσι κι αλλιως πρεπει να πας στο γιατρο για να διαπιστώσεις για πιο λόγο. Οποτε θα σου πει εκεινος αν θα το κανεις ή οχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!! Δεν πονάει καθόλου…… μα καθόλου….. Είσαι επιεικώς…… κακό κοριτσάκι….. που δεν έχεις κάνει ποτέ σου!!!!!

Καλά……. ο Γυναικολόγος που σε ξεγέννησε…… δε σε ρώτησε αν έχεις κάνει ποτέ PAP TEST?????

οντως ειμαι κακο κοριτσι.η ιδια γιατρος που με ξεγεννησε μου ειπε να το κανω.σας ευχαριστω για ολες της απαντηση σας με καθησηχασαται πολυ. :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργησα να δω το μυνημα σου dimitroula29 τον λογο μαλλων τον ξερω και ειναι για μια ακομη φορα κυστη.το εχω δει το εργω αρκετες φορες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To Τεστ Παπ δεν πονάει, είναι απλά λίγο άβολο.. Όπως έγραψε και μια κοπέλα πριν, σφίγγεις γροθιές και τελειώνει...

Πέραν της πλάκας, κορίτσια... Μην αμελείτε το Τεστ Παπ... Στις μέρες μας είναι τραγικό να μην ελέγχει και προστατεύει μια γυναίκα τον εαυτό της! Είναι τόσο εύκολο και απλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βουλα εχεις 8 ημερες καθυστερηση?μηπως εισαι εγκυος?παντως δεν ποναει.Κανονικα παπ κανεις 1 φορά το χρονο αφου αρχισεις σεξουαλικες επαφές.Εγω κανω καθε χρονο.Εκανα πριν 1 μηνα και όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βουλα εχεις 8 ημερες καθυστερηση?μηπως εισαι εγκυος?παντως δεν ποναει.Κανονικα παπ κανεις 1 φορά το χρονο αφου αρχισεις σεξουαλικες επαφές.Εγω κανω καθε χρονο.Εκανα πριν 1 μηνα και όλα καλά.

κυστη εχω.θα κανω τεστ τον αλλο μηνα τεληκα,δεν μου κλησανε ραντεβου αστα να πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...

ΜΑ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ 2 ΠΑΙΔΙΑ Κ ΠΟΤΕ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ??

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΦΟΥ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΣΕΞ.ΕΠΑΦΕΣ 1 ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ...

ΤΕΣΠΑ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ....ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ

ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΧΑΛΑΡΑ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ Κ ΣΕ ΟΥΤΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ

Η ΕΞΕΤΑΣΗ...

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ.......ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ

ΑΓΧΟΣ..Κ ΑΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΡΕΚΛΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ...ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΗ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!

ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΕΔΩΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ!!!!!

ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ.....ΣΕ ΠΡΟΦΥΛΑΣΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ......ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.....ΔΙΑΡΚΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΣΩΖΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ!!!!!!ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΗ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...