Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ??


Μιχαελα-Ν

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΜΕ ΑΠΟΞΕΣΗ.ΠΟΝΑΕΙ?ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ?ΜΕΤΑ ΘΑ ΧΩ ΑΙΜΑ?ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΚΤΟΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ?ΟΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΠΕΙΤΕ ΤΟ!!!!!!!!!

:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω κανει ποτε αποξεση αλλα απο οσα ξερω, εχει κανει μια γνωστη μου, γινεται με ολικη ναρκωση. Ειχε παει τι πρωι και το απογευμα πηγε σπιτι της μετα εκατσε 2-3 μερες και επεστρεψε στην δουλεια. Μετα την αποξεση δεν παραπονιωταν για πονους. Δεν γνωριζω αν ειχε αιμα μετα. Ελπιζω να βοηθησα λιγο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω κάνει απόξεση πολύποδα. Για την ακρίβεια λέγετε παρεμβατική ενδοσκόπηση. Είναι μία υπόθεση 20 λεπτών. Και δεν ξέρω πόση ώρα μένεις στην ανάνηψη. Η νάρκωση είναι ολική. Μετά γυρνάς στο δωμάτιο και όποτε νιώθεις έτοιμη φεύγεις για το σπίτι. Αν θυμάμαι καλά εγώ την επόμενη πήγα για δουλειά. Μου είχε πει ο γιατρός μόνο να μην κάνω ταρζανιές με πολλά βάρη και όχι τρελή κούραση για 2-3 ημέρες.

Πόνους δεν έχεις καθόλου. Αιμοραγία ελάχιστη για 5-6 μέρες. Και παίρνεις και κάποια φάρμακα και αντιβιώσεις για λίγες μέρες.

Σε γενικές γραμμές ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

Ελπίζω να βοήθησα. Αν θες κάτι άλλο ρώτα.

Καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κι απο μένα!

Απόξεση έκανα αλλα λόγω παλλίνδρομης...

Σου κάνουν ολική νάρκωση, η επεμβασούλα κρατά γύρω στα 20 λεπτα. Φεύγεις μόλις νιώσεις καλά την ίδια μέρα....

Απλα σε μένα, λόγω υπότασης, ζορίστηκα να συνέλθω γιατί έπεσε πολύ η πίεση μου... Μου είχαν πει οτι έπρεπε να μείνω ξύπνια μετά τουλάχιστον το επόμενο δίωρο ενώ εγώ ήθελα απελπισμένα να κοιμηθώ...

Αίμα είχα για καμιά 10αριά μέρες.Στην αρχή αρκετό όσο έχουμε στην περίοδο...Μετά σιγά σιγά λιγόστευε...

Σχετικά με την δουλειά μου είχε πει ο γιατρός να μείνω σπίτι για 3 μέρες σίγουρα αλλά στην περίπτωαή μου λόγω της υπότασης γιατί είχα απίστευτη αδυναμία...

Δεν είναι τίποτα...Μην ανησυχεις...

Ολα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ετχαριστω παρα πολυ ολρς σας!ειναι πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σας και ανακουφιστικα..αντε να ξεμπερδευω γιατι κι εγω θελω μωρακι ;) φιλακια!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...