Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΑΥΜΑ....?


liberty81

Recommended Posts

καλημερα εγω το παιδακι μου το εχω ταγμενο στην Παναγια,ηταν η δευτερη προσπαθεια εξωσωματικης κ παρολο που ειχα αιμα στην 8 εβδομαδα κ ημουν σιγουρη πως ειχε χαθει την επομενη μερα πηγα στο γιατρο κ ακουσα την καρδουλα του,το προηγουμενο βραδυ ειχαμε κανει παρακληση εμεις στο σπιτι κ ο πνευματικος μας στο μοναστηρι,κ ναι πιστευω η Παναγια μας βοηθησε κ τον εχουμε τωρα διπλα μας γερο κ δυνατο.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα,

θελω να τοποθετηθω στα μηλα της Αγιας Ειρηνης.Μενω αρκετα κοντα στο μοναστηρι και το εχω επισκεφτει αρκετες φορες.Ολες τις φορες λοιπον βλεπω κοπελες που ερχονται απο ολη την Ελλαδα ειτε για να παρουν το περιβοητο μηλο ειτε για να ευχαριστησουν τη Παναγια και την Αγια Ειρηνη που τους χαρισε παιδακι.Δε νομιζω να ειναι τυχαιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΠΙΣΤΗ ΠΙΑ.

ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ, ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΛΟ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 5 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΟΛΙΓΟ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ.

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΤΟΣΟ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΤΑΙ, ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ........

Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΠΟΞΕΝΩΘΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΘΑΥΜΑ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΗΜΟΥΝ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ Η8ΕΛΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ 8ΑΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΡΑΦΑΗΛ,ΝΙΚΟΛΟΑΟΥ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ Η ΠΙΣΤΗ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΕ.ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΚΑΝΕΙ 8ΑΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ 8Α ΕΚΑΝΑ ΘΑ ΤΗΝ ΕΠΕΡΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΦΟΡΕΣΩ.ΣΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΒΑΛΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ,ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΕΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΒΟΗΘΑΜΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΜΕ 2 ΕΞΩΘΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΤΟΝ 7Ο ΜΗΝΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΡΑΦΑΗΛ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΩ ΑΝΑΣΤΑΤΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΛΕΩ ΠΩΣ 8Α ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗ Ο ΑΓΙΟΣ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΩΣ 8Α ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΥΡΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΤΗΛ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΡΑΦΑΗΛ ΣΤΗΝ 8ΕΣΝΙΚΗ ΤΡΕΛΑ8ΗΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΛΕΣ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΗΓΑ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΤΗΣ ΠΕ8ΕΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΡΑΦΑΗΛΙΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΡΑΦΑΗΛ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει η μπεμπουλα σου!εγω εχασα πριν 8 μερες το μωρακι και εκανα αποξεση το ειχα ταξει απο την πρωτη μερα,μαλλον απο ενστικτο ενω ολα ητανε φυσιολογικα τελικα ο θεος μου το πηρε,χωρις σωματικο πονο,η ψυχη μου ομως χαλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια....τα μηλα τι ειναι?θελω να πιστεψω και πιστευω απλα δεν ειμαι και πολυ σιγουρη...πως να το εκφρασω...ειναι περιεργο.Εχω τρελαθει με τις ιστοριες σας παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΛΙΑ έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΔΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΝΑ ΤΗΣ ΦΕΡΝΕΙ ΜΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΑ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΠΑΡΤΑ ΓΙΑ 200 ΕΥΡΩ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΘΑ ΦΥΓΩ ΑΛΛΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΦΕΡΕΙΣ ΤΑ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ.Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΞΥΠΝΙΣΕ ΚΑΙ ΕΤΡΕΜΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΕΙ,ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΝΕΚΡΟ (ΗΜΟΥΝΑ ΕΓΚΥΟΣ) ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ.ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΠΗΓΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ.

Ντάλια σου εύχομαι η Παναγια να απαλύνει τον πόνο της ψυχής σου και σύντομα να αποκτήσεις το μωράκι που τόσο λαχταράς.Πραγματικά είναι πολύ σκληρό αυτό που σου συνέβη..χχ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaili έγραψε:

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΠΙΣΤΗ ΠΙΑ.

ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ, ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΛΟ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 5 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΟΛΙΓΟ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ.

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΤΟΣΟ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΤΑΙ, ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ........

Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΠΟΞΕΝΩΘΕΙ.

Κάιλι μου κορίτσι μου αν ειναι έτσι τότε εκατομμύρια μαμάδες που χάνουν τα μωρά τους από την πείνα και δεν κάνει κάτι ο θεος γι αυτά θα έπρεπε να είναι άπιστες..κι όμως..αυτές κι αν έχουν ελπίδα και αισιοδοξία μέσα στην καρδιά..σκέψου μόνο πόσο τυχεροί είμαστέ όλοι εμείς και πως ίσως ο σκοπός που έχουμε έρθει όλοι στη ζωή δεν είναι κοινός..όλους κάτι μας προστατεύει αλλά και οι χαρές που μας έρχονται στη ζωή είναι διαφορετικές όπως και οι λύπες..Το να μην έχουμε πάντα αυτό που επιθυμούμε δε σημαίνει πως ότι μας φέρνει η ζωή είναι θέμα μη αποδοχής ή μη ύπαρξης κάτι ανώτερου από τη θνητή φύση...να είσαι ευτυχισμένη γι αυτά που έχεις κορίτσι μου!:) Αυτή είναι η πραγματική ευτυχία..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki συμφωνω απολυτα μαζι σου...δεν σημαινει πως οτι δεν εχουμε ή οτι μας στεναχωρει για να το αποκτησουμε οφειλεται σε κατι ανωτερο που μας αδικει...αν και δεν ξερω τελικα αν υπαρχει κατι ανωτερο ή αν ολη η δυναμη είναι δικια μας,ανθρωπινη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έχει περάσει κι εμένα αυτή η σκέψη όμως νομίζω πως δεν μπορεί να μην υπάρχει κάτι ανώτερο..ότι κι αν είναι αυτό..οτιδήποτε...μπορεί να είναι και δυναμη του σύμπαντος, μπορεί οτιδήποτε ..κάποια πράγματα στα μάτια μας δείχνουν τόσο ανεξήγητα που σημαίνει ότι όντως κάτι ανώτερο από μας υπάρχει..τι; δεν ξέρουμε..και μάλλον δε θα μάθουμε και ποτέ..Για παράδειγμα σε κάποιους αυτό που είπα με το χελιδόνι θα φάνταζε χαζομάρα και ανουσιο, για μένα όμως ήταν μια σύμπτωση γεμάτη μηνύματα και σημάδια που τα πίστεψα...δε θα μου άρεσε και να σκεφτώ πιο επιφανείακα και να πω πως ήταν κάτι τυχαίο..προτιμώ να πιστεύω πως ήταν σημάδι..και μπορεί να ήταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω αν ειναι κατι ανωτερο ή αν εμεις προκαλουμε την τυχη μας και ολα ειναι συμπτωσεις..αν υπαρχει συμπτωση βεβαια...Για το χελιδονι που ειπες θεωρειται οιωνος και στο χωριο του αντρα μου...συμβολο γονιμοτητας και γενικοτερα πολυ θετικος οιωνος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Apo mikri i mitera mou me pigene se ekklisies kathe kiriaki,se giortes panta eimastan parwn kai genika i mama kai i giagia itan 2 gynaikes arketa thriskebomenes.Eixa mathei ki egw etsi kai pisteba se ola ayta pou ypostirizei i thriskia.

Otan apektisa prin 2 xronia ton gio mou apoktise problimata,stenaxoria,apogoiteysi i zwi mou.Efera ston kosmo mia psixoula,to paidaki mou ki omos den mporesa na xarw oso perimena.Apo tin idia stigmi tis gennisis mathame oti exei problima me to kefalaki :(

´´Tha ginei xeirourgio oso pio grigora ginete gia na aferethei to kranio´´ mas eipane,eixe kraniosinosteosi(eyxomai kamia manoula ,pote na min mathei ti einai).Exasa tin gh katw apo ta podia mou akougontas to.Exasa polla xronia apo tin zwi mou perimenontas ekso apo to xeirourgio.Einai oti pio dyskolo na perimeneis ekso apo to xeiorurgeio kserontas oti to 4 minwn mikro sou einai mesa kai tou anigoun to kefali.

Eklapsa kai parakalesa toso poly...ma toso poly...tha edina ta panta.

Egine to xeirourgio kai itan ola kala.

Meta apo ligous mines pame gia elegxo pali kai mas leei sto kapaki 2o xeirourgeio gia na mpun kati lames kai allo ena 3o gia na bgoun meta apo 6 mines.To apotelesma einai na exei kanei mesa se enamisi xrono 3 xeirourgia sto kefali :( .

Perasa toso dyskola mesa se enamisi xrono pou ok...exasa tin pisti mou entelos omos.Pleon den exw kati apo kapoion na perimenw ektos apo ton eayto mou kai tous giatrous mas.

Den pistebw se kati anotero kai eidika se kapoion theo.Gia emena den yparxei theos.Poloi mou eipan oti o theos se dokimazei alla den mporei na einai dokimasia kati tetio para mono timoria alla kai timwria na einai gaiti na timorisei to paidi????

telos panton,simasia exei oti otheos pou pisteba tosa xronia ,ekeinos me bithise sta skata kai etsi epapsa na pistebw se kati pou mono kako pou efere.

Blepw edw mesa kopeles na prospathoun na kanoun ena paidaki pou toso epithimoun kai to apotelesma einai na exoun paidia alles pou ta petane stin kirioleksia sta skoupidia.

Blepw paidia na xanoun goneis,na ponane,na pinane,na min exoun stegi kai mia mpoukia na fane,paidia pou ypoferoun apo arwsties...an yparxei theos pou einai????

Pleon epapsa na pistebw se oti mou serbiroun,epapsa na pistebw sta anoita paramithia tis thriskias.

Ftiaxtikame apo xwma...xaxaxaxaxa adinato na to pistepsw

o adam kai i eya xaxaxa allo ena paramithi

i panagia emeine egyos me ton krino....ayto ki n einai paramithi

EIMAI MEGALI GIA NA PISTEBW STA PARAMITHIA!!!!!

oso gia ta mila ktl,sigoura einai apla simptoseis gia emena.

AAAXXX kai ti den akousa olo to kalokairi apo tin mana mou epidi den pistebw pia...``tosa perases me to paidi sou...den skeftese tipota??? einai ntropi sou na ta les ayta´´mou elege me neyriko tropo...xaxaxa ntopi sou esena mama pou 50 xronwn gynaika pistebeis sta paramithia!!!

Stin teliki oti yparxei kati anotero,nai,to pistebw...oi eksogihnoi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liberty81 ΜΟΥ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΛΛΗΣΕ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΛΕΙΣΑ.Ε ΜΕΤΑ ΝΥΣΤΑΖΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΙΟΛΑΣ!

ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΕΙ.ΣΥΓΚΙΝΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΖΩ!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΕΙ Η tirogaridaki ΓΙΑ ΤΗΝ kaili.ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ!ΠΡΕΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΟΣΟ ΘΕΤΙΚΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΛΛΟ.ΣΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΒΛΕΠΕΙ ΠΟΣΟ Η ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ!ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΛΛΙΩΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΛΑΧΤΑΡΑΣ.ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΝΤΑΛΙΑ ΜΟΥ.ΗΤΑΝ ΤΟ ΘΕΛΗΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΥΓΙΕΣ ΜΩΡΑΚΙ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρη μου γεια σου.εγω δεν θα σου πω συγκαταβατικα λογια,γιατι σιγουρα δεν μπορω να καταλαβω τον πονο που βιωσες..Μπορω ομως να σου πω οτι λυπαμαι πολυ και ευχομαι καθε ευτυχια απο εδω και περα.Εγω δεν προερχομαι απο θρησκοληπτη οικογενεια.ο πατερας μου ποτε δεν πιστευε στο θεο,πιστευε στη δυναμη του ανθρωπου.Η μητερα μου ισως και να πιστευει...Εγω ειμαι σε μια μεση κατασταση.Κατι συγκλονιστικο δεν μου εχει συμβει,περα απο αυτα που συμβαινουν σε ολους,για να δοκιμαστουν οι πεποιθησεις μου...αν και ειτε πιστευεις ειτε οχι...αμφιβολη αποψη και αυτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη κι εσύ πιστεύεις κάπόυ...στη δύναμη του ανθρώπου. Στη δυναμη που έχουν οι γιατροί σήμερα να γίνονται και Θεοί..δεν έχει σημασία που πιστευεις..αλλά ότι κάπου στηριζεις τις ελπίδες σου σε κάτι ανώτερο από σένα..αυτό είναι πίστη και σε κρατάει στην ελπίδα..:) Δεν είναι απαραίτητο να πιστεύεις ουτε στο Χριστιανισμό , ούτε σε κάποια άλλη θρησκεία για να πιστεύεις..ο καθένας πιστεύει σε αυτό που τον κάνει πιο δυνατό..και μπορεί να δικαιολογήσει τα δικά του θαύμτα..όπως το θαύμα του να ζει σήμερα ο γιος σου μια φυσιολογική ζωή(αν δεν κάνω λάθος!) και ναι..είναι ένα θαύμα..όπου κι αν πιστεύεις..απο κει και πέρα ο καθένας το ονομάζει όπως θέλει και βλέπει σημάδια που εκφράζουν τη δική του γαλήνη και ψυχική ηρεμία..Για μένα δεν υπάρχουν τα παραμυθάκια της θρησκείας μας..υπάρχει όμως στην ψυχή μου μια Παναγία κι ένας Χρηστός οι οποίοι κάποτε έζησαν και θα μπορουσαν σαν ψυχές , αν υπάρχουν, να είναι από τις ανώτερες από όλες..κάπως έτσι το βλέπω εγώ..υπήρξαν , έζησαν , πέθαναν..αλλά ήταν άνθρωποι και στη συνέχεια άυλες μορφές που τόσο αγνές που βρίσκονται στο πλευρό όλων των ανθρώπων που πιστεύουν σε αυτές..χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι κακό σε όσους δεν πιστεύουν..και το ότι κάποιες φορές βοηθούν δε σημαίνει ότι η ζωή μας είναι μέσα στην ευτυχία..δε σημαίνει ότι η ζωή ΄θα πάψει να είναι σκληρή...κάθε μέρα και κάθε λεπτό η ζωή δείχνει το σκληρό της πρόσωπο περισσότερο παρά το όμορφό της πρόσωπο σε εκατομμύρια όντα επάνω στον πλανήτη είτε αυτά λέγονται άνθρωποι είτε ζώα..όλοι αγωνίζονται να επιβιώσουν σε ένα σκληρό κόσμο..πραγματικά δεν πιστεύω πως μπορεί να υπάρχουν άνθρωποι που ζουν ζωή χαρισάμενη..όχι..γιατί όταν η ζωή σου δίνει κάτι από τη μία πλευρά σου παίρνει κάτι άλλο...κανείς δεν μπορεί να τα έχει όλα ακόμη και οι πλούσιοι άνθρωποι και διάσημοι μέσα τους για κάποιο λόγο υποφέρουν...το αν θα αποκτήσουμε κάτι δεν εξαρτάται από κανέναν άλλο παρα από τα δώρα που θέλει η ζωή να μας δωσει..αν δεν θέλει να μας τα δώσει δε θα τα αποκτήσουμε ποτε..όσο κι αν παλευουμε όσο κι αν προσευχόμαστε..απο εκι και πέρα σημάδια και οιωνοι όπως είπε μια κοπέλα για το αν αυτά τα δώρα θα παραμείνουν δώρα ή θα φυγουν από τα χέρια μας ΄τσι όπως ήρθαν..δεν ξέρω αν έγινα κατανοητή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena mou eixe ferei mia fili apo tin panagia ti tsampika sti rodo mia kordela na tin forao guro apo tin koilia mou k ti forousa eos otiu megalose polu k den me xorouse allo ,tora tin exo pano apo tin eikona tis panagias kai tha tin ksanaforeso otan meino pali egguos,me voithise para polu psuxika k otan den aisthanomoun kala me ekane na noiotho oti ola tha pane kala

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα!!εγώ πιστεύω πάρα πολύ στα θαύματα..ίσως γιατί έχω ζήσει και ένα..όταν ήμουν 14 μηνών και η μαμά μου ήταν έγκυος στη αδερφή μου, ξεκινήσαμε να πάμε ταξίδι στη Κέρκυρα στο πατρικό του μπαμπά μου.στη διαδρομή έβρεχε και κάποια στιγμή κλάταρε το λάστιχο του αυτοκινήτου με αποτέλεσμα να χάσει τον έλεγχο ο μπαμπάς μου και το αυτοκίνητο να πέσει σε ένα γκρεμο.λοιπόν σας πληροφορώ βάση των λεγομένων των γονιών μου οτι το αυτοκίνητο στάθηκε πάνω σε ένα μεγάλο θάμνο..και το σημαντικότερο( εγώ ήμουν στο καρεκλάκι μου και κοιμόμουν χωρίς να αντιληφθώ τίποτα) χωρίς να έχουν σπάσει τζάμια ή να ανοίξει πόρτα τα καλτσάκια που φορούσα είχαν φύγει από τα ποδαράκια μου και ήταν κρεμασμένα στο θάμνο σαν να τα έχει απλώσει νοικοκυρά σε μπουγάδα..μεγάλη Πέμπτη ήταν..

αν αυτό δεν είναι θαύμα...τα γράφω τώρα και ανατριχιάζω...

και κάτι ακόμα που θεωρώ σημαδιακό είναι ένα όνειρο που είδε ο άντρας μου όταν ήμουν έγκυος..είδε οτι μου τσιμπούσανε κότες τη κοιλιά με πολύ μανία..μετά από δύο μέρες έχασα το μωράκι μου, παλλίνδρομη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη, κατ' αρχήν λυπάμαι πάρα πολύ γι' αυτό που συνέβη στο παιδάκι σου και σου εύχομαι γρήγορα να γίνει καλά.

Πρέπει όμως να πούμε και ότι ο Θεός δεν είναι ένας ασπρομάλλης γέρος που κάθεται σ' ένα θρόνο τριγυρισμένος από σύννεφα και ρίχνει συμφορές στους ανθρώπους. Ούτε δοκιμάζει, ούτε τιμωρεί. Μας αφήνει ελεύθερους. Σύμφωνα με τη θεολογία, τα προβλήματα που έχουμε, και μεταξύ αυτών και οι αρρώστιες, είναι αποτέλεσμα της επιλογής του ανθρώπου να ζήσει ως κτιστό ον και να μην υπερβεί τη κτιστότητά του, και να ενωθεί με το άκτιστο, δηλαδή με τον Θεό. Και αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με τον κάθε άνθρωπο προσωπικά, αλλά με την ευρύτερη ανθρώπινη κοινότητα, καθώς το κακό ενός ανθρώπου επιβαρύνει όλους μας. Γι' αυτό και το οικολογικό πρόβλημα, γι' αυτό και οι διάφορες ασθένειες που εμφανίζονται κατά καιρούς. Όταν ο άνθρωπος διακόπτει κάθε σχέση με τον Θεό, τον συνάνθρωπό του και με τη φύση, τότε δεν μπορεί παρά να γίνει καταστροφικός. Αυτή είναι η άποψη της θεολογίας. Δηλαδή, διάφορες δηλώσεις του τύπου "δεν υπάρχει Θεός γιατί αν υπήρχε θα φρόντιζε να είμαι ευτυχισμένος" δεν στέκουν θεολογικά, γιατί ο Θεός δεν είναι ένας ταχυδακτυλουργός που παίρνει το μαγικό του ραβδάκι και κάνει τον ένα ευτυχισμένο και τον άλλο δυστυχισμένο, και φυσικά είναι απολύτως χρησιμοθηρικές: "ψηφίζουμε" Θεό επειδή μας έκανε ένα ρουσφέτι!

Η διήγηση της δημιουργίας στο βιβλίο της Γένεσης είναι συμβολική, είναι ένα μυθικό πλαίσιο που περικλείει την αλήθεια, και σίγουρα η ερμηνεία της δεν μπορεί να παραμείνει στην επιφάνεια. Η βαθύτερη αλήθεια είναι ότι ο Θεός δημιούργησε τον κόσμο. Το πώς δεν μας ενδιαφέρει, ή τέλος πάντων, δεν είναι δουλειά της θεολογίας να το ανακαλύψει, αλλά της επιστήμης (αυτά τα λέει ο Μέγας Βασίλειος, δεν τα λέω εγώ!!!).

Έχεις κάθε δικαίωμα να μην πιστεύεις, ο Θεός δεν κάθεται να μετρά το μέγεθος της πίστης σου ή πόσα κεριά ανάβεις στην εκκλησία, αλλά την προαίρεσή σου, τις προθέσεις σου, και συνεχίζει να σε αγαπά, άσχετα αν τον αρνείσαι. Δεν πρέπει να ντρέπεσαι που δεν πιστεύεις, αλλά ούτε και όσοι πιστεύουν πρέπει να ντρέπονται, γιατί για μερικούς κάποια πράγματα δεν είναι παραμύθια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν απο 15 χρόνια πήγα με τη μητέρα μου στη Μυτιλήνη, στον Άγιο Ραφαήλ. Τότε μάλλον πήγα για πλάκα και για να γνωρίσω το νησί και όχι για να προσκυνήσω ή γιατί πίστευα. Στο καράβι καθόμασταν με ένα παλικάρι και τη πεθερά του που και αυτοί πήγαιναν στον Άγιο για να προσκυνήσουν. Το παλικάρι ήταμ ανάπηρο μετά απο 1 τροχαίο και οι γιατροί του είχαν ξεγράψει ότι θα μπορέσει να ξανά περπατήσει. Στο λιμάνι χωριστήκαμε και ξανά βρεθήκαμε στο μοναστήρι. Το ίδιο βράδυ το παλικάρι πέταξε τις πατερίτσες και περπάτησε μπροστά στα μάτια μου. Τι να πω ρε κορίτσια? Το είδα δεν μπορώ να το αμφισβητήσω ήμουν μαζί του απο την Καβάλα εως τη Μυτιλήνη. Έκτοτε έχω τον Άγιο σε κάθε μου βήμα και δυσκολία {που δεν ήταν και λίγες} και τη μικρή μου θα τη βάλουμε Ραφαέλα. Είναι νομίζω το λιγότερο που μπορώ να κάνω εγώ που κάποτε το θεωρούσα τιμή και μαγκιά να δηλώνω ΑΘΕΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παραμυθι δεν ειναι τιποτα,εφοσον πιστευεις σε αυτο...ουτε υπαρχουν οι "εξυπνοι"που δεν πιστευουν σε οτι 'πασαρει" η θρησκεια και οσοι πιστευουν θεωρουνται ευκολοπιστοι ή κλπ,διαφοροι χαρακτηρισμοι...Η Παλαια διαθηκη σιγουρα ειναι συμβολικη.Λογικη ερμηνεια σιγουρα δεν υφισταται σε θεματα πιστης...τωρα το ονομαζουμε ανθρωπο...το ονομαζουμε θεο αδιαμφισβητητο γεγονος ειναι οτι καπου ολοι πιστευουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιστεύω παρα πολύ στα θαυματα και μου εχουν τυχει πολλα περιστατικά που δεν πιστευω οτι ηταν τυχαία!!!!Η προσευχή και η πιστη σου φερνει οτι θελησεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...