Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ ΜΩΡΩΝ 7-12 ΜΗΝΩΝ


Recommended Posts

savropinguinos έγραψε:

emena me pire til i nasa to proi k mou ti zitane apegnosmena..... :P

χαχαχαχα!!καλο!!!

Ξεχασα, εμενα λεει την ΑΒ(o μικρος, ο μεγαλος την λεει ηδη σε 7 γλωσσες!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 131
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι οχι Βενι μου ηταν η τριτη φορα ,πολυ με πιεζουν αμαν ρε παιδι μου,να πω και εγω ομως

μας μαλωνει οταν δεν της αρεσει κατι

μας κανει μα (φιλι)

κανει κουκου τζα

παιζει με τον βατραχο που της μιλαει(μαριονετε εγω μιλαω με αλλη φωνη)

μπρουμυτα ανασκελα κ αντιθετα γυρισε οταν ηταν 4 μηνων ,τησ Μαρθασ απο 3 μηνων το ειδα σε βιντεο αλλιως δεν θα το πιστευα,στεκεται ορθια με τα ποδια κοκκαλο αρκετη ωρα κ τωρα προσπαθει κ σηκωνεται μονη της,

δεν μπουσουλαει στα 4 αλλα κανει ερπην (καθοτι κ καραβανοπαιδο),καταδρομεα θα την κανω

τρελενεται γ τον μπαμπα της και τον ψαχνει ,λεει ΜΠΜΠαμπάα οταν τον θελει,λεει κ μαμα,επισης λεει για-γιά,κά-κά ,ντά-ντά,..πού απο το παππού,σαλιωνει τα παντα,τρελενεται να τραβαει μαλλιά κ να χωνει οτι βρει στο στομα της,της αρεσει ο καθρεπτης ,εχει το πιο ομορφο γελιο του κοσμου που στα αυτια μου ειναι μελωδια....και αλλα πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια ανυπομονώ να μεγαλώσει λίγο ο δικός μας και να κάνει διάφορα!!Πρός το παρόν γελάει πολύ και του αρέσει να βλέπει τον εαυτό του στο καθρεφτάκι που έχει το ριλάξ του!Του αρέσει πολύ κ το εκπαιδευτικό cd της fisher price!Επίσης πολλές φορές όταν του βάζω το μάγουλο μου στο στόμα του αυτός το ανοίγει διάπλατα και εγω θέλω να πιστεύω οτι με φιλάει(μάλλον για τζιτζι το περνάει αλλα τελωσπάντων..).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν σας λεω ψεματα λεει αγγλικές λεξούλες...και όσο για την ΝΑΣΑ χεστηκ@@@@ αν δεν τον παρουνε εμεις ας γινομε κ οικοδόμοι....Υγεια πανω απ ΄΄ολα....

αααα κ σημερα ηρθε ο παιδιατρος για την μηνιαια επισκεψη κ το εμβολιο....μολις τον πληρωσε ο ζουζουνος του έλεγε money κ του ειπα ότι λεει αγγλικά (για την ακριβεια έκλαιγε κ το έλεγε moniiiiii) κ του είπε κ ο γιατρος την επόμενη να λες get away.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραιο θεμα!!!!!!!!!Μπραβο Αφροδιτη!

Λοιπον.........

Γυρναει απο μπρουμυτα ανασκελα και το αντιθετο απο 3 μηνων.

Καθεται στον πωπο της και παιζει ,μονη της απο 5 μηνων.

Σηκωνεται και στεκεται ορθια ενω κρατιεται απο οτιδηποτε απο 6,5 μηνων.

Μπουσουλαει απο 7,5 μηνων.

Λεει μαμαμαμα τατατατατ ντεντεντε μπαμπαμπα απο 4 μηνων.

Κραρταει τη στρατα και περπαταει.

Εδω και 3 μερες σηκωνεται και στεκεται μονη της χωρις να κρατιεται απο καπου.

Λατρευει τα τηλεκοντρολ,τα τηλεφωνα και να καθεται στους ομους του μπαμπα!!!.

Ανοιγει ολα τα ντουλαπια,τα συρταρια και τραβαει τα αντικειμενα.

Τραβαει τις κουρτινες για να τις φαει.

Δεν καθεται με τιποτα να τη ντυσω και να της αλλαξω παμπερς.

Οταν ξυπναει καθεται στο κρεβατι της και παιζει.Οταν πια βαρεθει

φωναζει 'Ειιιιιιι'.

Οταν ξαφνιαζεται φωναζει 'αααααααχχχχχχχχ'

Και το καλυτερο.....

Ειμαστε ακομη φαφουτες!!!!!

Δεν εχουμε ουτε ενα δοντι

Νομιζω πως αυτο ειναι αποκλειστικοτητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

κοριτσια δεν σας λεω ψεματα λεει αγγλικές λεξούλες...και όσο για την ΝΑΣΑ χεστηκ@@@@ αν δεν τον παρουνε εμεις ας γινομε κ οικοδόμοι....Υγεια πανω απ ΄΄ολα....

αααα κ σημερα ηρθε ο παιδιατρος για την μηνιαια επισκεψη κ το εμβολιο....μολις τον πληρωσε ο ζουζουνος του έλεγε money κ του ειπα ότι λεει αγγλικά (για την ακριβεια έκλαιγε κ το έλεγε moniiiiii) κ του είπε κ ο γιατρος την επόμενη να λες get away.....

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie έγραψε:

Τι ωραιο θεμα!!!!!!!!!Μπραβο Αφροδιτη!

Και το καλυτερο.....

Ειμαστε ακομη φαφουτες!!!!!

Δεν εχουμε ουτε ενα δοντι

Νομιζω πως αυτο ειναι αποκλειστικοτητα!!!

μην το λές μην το λές.....9 μηνων έβγαλε τα 2 κάτω, μετα το ξεχασε για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα εβγαλε αλλα 2 γυρω στο χρόνο...και τωρα πια 19 μηνων έχουμε 6 κ σκάσαν κ οι 4 τραπεζίτες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Παναγιά μου τι στιγμές μας περιμένουν...Γραψτε και άλλα κορίτσια τα διαβάζουμε και εμείς που τα μωράκια μας είναι πιο μικρά και ανυπομονούμε να ζήσουμε ανάλογες στιγμές. Να σας ζήσουν τα γλυκούλικα και εξυπνούλικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax aftoi oi omoi tou mpampa......

k oi kourtines.....

emeis argisame na stathoume ligo...

oso g ta tilekontrol...ta kruboume ...

APOKLEISTIKOTITA DEN EXETE....OUTE EMEIS EXOUME DONTAKIA......

FILAKIA!!!!

lovie έγραψε:

Τι ωραιο θεμα!!!!!!!!!Μπραβο Αφροδιτη!

Λοιπον.........

Γυρναει απο μπρουμυτα ανασκελα και το αντιθετο απο 3 μηνων.

Καθεται στον πωπο της και παιζει ,μονη της απο 5 μηνων.

Σηκωνεται και στεκεται ορθια ενω κρατιεται απο οτιδηποτε απο 6,5 μηνων.

Μπουσουλαει απο 7,5 μηνων.

Λεει μαμαμαμα τατατατατ ντεντεντε μπαμπαμπα απο 4 μηνων.

Κραρταει τη στρατα και περπαταει.

Εδω και 3 μερες σηκωνεται και στεκεται μονη της χωρις να κρατιεται απο καπου.

Λατρευει τα τηλεκοντρολ,τα τηλεφωνα και να καθεται στους ομους του μπαμπα!!!.

Ανοιγει ολα τα ντουλαπια,τα συρταρια και τραβαει τα αντικειμενα.

Τραβαει τις κουρτινες για να τις φαει.

Δεν καθεται με τιποτα να τη ντυσω και να της αλλαξω παμπερς.

Οταν ξυπναει καθεται στο κρεβατι της και παιζει.Οταν πια βαρεθει

φωναζει 'Ειιιιιιι'.

Οταν ξαφνιαζεται φωναζει 'αααααααχχχχχχχχ'

Και το καλυτερο.....

Ειμαστε ακομη φαφουτες!!!!!

Δεν εχουμε ουτε ενα δοντι

Νομιζω πως αυτο ειναι αποκλειστικοτητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ... ΡΕ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ...

ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΙ ΣΤΟ ΠΗΓΑΔΙ

ΚΑΤ...ΣΑΜΕ :blink: ? ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ !!! :silly:

ΘΥΜΩΣΑ ΤΩΡΑ !!! :laugh:

ΒΕΝΕΤΙΑ ΚΑΙ ΓΙΩΤΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΣΩ

ΑΛΛΑ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΣΑ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ... ;)

(ΕΙΔΑΝ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ) :silly:

ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΕΝΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ

ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΧΑΧΑΧΑΧΑ :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax vre eleni afti i nasa.......pes paidi mou ta katorthomata tou palikariou sou ,tha ton doume ston kafe?

bell mou mbravo se giagia k eggoni na me ti steileis ti mama sou na ekpaideysei k ti dikia mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα τωρα που θυμήθηκα η νονούλα μας ας πήρε γυαλιά 14 μηνών κ τα φορούσαμε κανονικά.Δεν τα βγάζαμε καθόλου...τωρα πια βγαινουμε έξω κ λέμε γαλιά?????

Εγω λεω να τον κάνω επιστήμονα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to agoraki mou έγραψε:

ΡΕ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ... ΡΕ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ...

ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΙ ΣΤΟ ΠΗΓΑΔΙ

ΚΑΤ...ΣΑΜΕ :blink: ? ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ !!! :silly:

ΘΥΜΩΣΑ ΤΩΡΑ !!! :laugh:

ΒΕΝΕΤΙΑ ΚΑΙ ΓΙΩΤΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΣΩ

ΑΛΛΑ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΣΑ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ... ;)

(ΕΙΔΑΝ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ) :silly:

ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΕΝΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ

ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΧΑΧΑΧΑΧΑ :laugh: :laugh: :laugh:

den to ekana eskemena hthela na mathw ti kanoun ta shnomilika

pes ta katorthomata sas eleuthera

thes na allaksw kai to titlo tou post ?

mono mhn thhmoseis :P :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAAA!!! TI TELEIO THEMATAKI!!!

SAN KALH MAMA KOUKOUVAGIA AS GRAPSW KAI EGW TA KAMWMATA THS DIKIAS MOU!

APO 5 MISI MHNWN KATHETAI MONH THS.GYRISE APO ANASKELA MPROUMYTA 7 MHNWN. MPOUSOULISE OTAN HTAN 8 MHNWN.SHWNETE ORTHIA OTAN PIASEI APO

KAPOU APO 8MISI MHNWN.KSEREI POU EINAI H LAMPA,PORTA,TRAPEZI,KOMPOLOI,ROLOI KAI POLLA ALLA APO 5 MHNWN. EIPE MPAMPA 7 MHNWN KAI MAMA LIGO ARGOTERA. EVGALE TO PRWTO THS DONTAKI 6

MHNWN KAI TO DEYTERO 6 MISI.TWRA EINAI 12 MHNWN KAI AYTHN THN EVDOMADA SKASANE 4 MAZI META APO 6 MHNES! KANEI PROSPATHEIES NA PERPATHSEI ALLA PATAEI AKOMA STIS MYTES! KSEREI PWS KANEI H AGELADA,H PAPIA,H KATSIKA,O SKYLOS,H GATA.

LEEI KAI GIAGIA TWRA KAI SHKWNEI TO DAXTYLO EPIDIKTIKA KAI MAS MALWNEI OTAN DEN THS DINOUME KATI POU THELEI.GENIKA EINAI POLY TSAOUSA KAI PROVLEPONTE MEGALOI KAVGADES ARGOTERA!! :laugh:

XOREYEI SAN THN TRELH MOLIS AKOUSEI OPOIADHPOTE MOUSIKH.PAIZOUME KOU-KOU-TZA KAI KRYVEI MONH TH TA MATIA THS ME OTI VREI MPROSTA THS.

EIMASTE SE FASH POU KATHE MERA KANEI KAI KATI KAINOURIO KAI GELAME POLY.

AYTAAAAA...GIATI SAN POLY FORA NA PHRA!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ρε κορίτσια...Εκτός από πανέμορφα, τα μωράκια του Mammy είναι και πανέξυπνα..Κορίτσια, μη σκοτώνεστε...Όλες θα τα πάμε στη NASA.. :P:P

Αν κι εγώ τώρα που το καλοσκέφτομαι, δε θα τη δώσω...Δεν μπορώ να ζήσω μακριά της..Εκτός αν θέλετε να πάμε να κατασκηνώσουμε ολες μαζί έξω από τη NASA...

Αφροδιτάκι πειράζει να πάω κι εγώ τα κατορθώματα της πριγκιπισσάς μου;;;Σε 10 μέρες γίνεται 7 μηνών...

Λοιπόν, γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα από 3,5 μηνών..

Είπε μαμά και μπαμπά 4 μηνών...

Κολύμπησε στη θάλλασα κανονικά (μόνο με την παλάμη κρατούσαμε το κορμάκι της και εκείνη κουνούσε κανονικότατα χεράκια, ποδαράκια)4 μηνών!

Γυρίζει όλο το σπίτι με τη στράτα από 4,5 μηνών...

Πιάνει ό,τι δίνει μπροστά της από 5 μηνών...Από κομπιούτερ και κινητά μέχρι τραπεζομάντηλα, κουρτίνες και λουλούδια...(Μου ξερίζωσε και ένα...)

Ποτέ μα ποτέ δεν πειράζει τις κορδέλες που της φοράει κάθε μέρα η χαζομαμά της..

Βγάλαμε και τα δυο κάτω δοντάκια μας πριν καλά καλά συμπληρώσουμε τους 5,5 μήνες..

Κάθεται με τον πωπώ της κάτω από 5,5 μηνών αλλά με στήριγμα πίσω...(Μόνο στο καρότσι κάθεται χωρίς να ακουμπάει πουθενά..)

Ρε κορίτσια γιατί έχουμε αργήσει να καθόμαστε κανονικά μόνες μας;;;Στο καρότσι πώς κάθεται και στον καναπέ ή στο κρεβάτι κάθεται λίγο και μετά πέφτει;;; :dry::dry:

Τραβάει συνεχώς τα μαλλιά μου...Ευτυχως που τα έχω πολλά δηλαδή.. :laugh: :laugh:

Τραβάει αυτά που φοράω στο λαιμό μου!!!Θα με πνίξει καμια μέρα... :laugh: :laugh:

Εδώ και δύο εβδομάδες περίπου κάνουμε "κουπεπέ" και κουνάει και αυτή το χεράκι της...Και όταν της λέω "κόλλα το" μου χτυπάει το χέρι..

Με μασάει και με ρουφάει στη μούρη μου και κυρίως στο σαγόνι... :laugh:

Όταν είναι στη στράτα κι επιστρέφουμε από τη δουλειά μας βλέπει και τρέχει προς το μέρος μας και πηδάει και απλώνει τα χεράκια να την πάρουμε αγκαλιά...

Παίζει από 5 μηνών με όλα της τα παιχνίδια...Πάει και καθρεφτίζεται στο τζάμι της κουζίνας και σε έναν ανοξείδωτο κάδο σκουπιδιών που έχω... Πάει σε μια κούνια της Fisher Price που της έχουμε πάρει και την κουνάει μπρος πίσω από 5,5 μηνών...

Όταν ξυπνάει κάθεται στην κούνια της, μιλάει στην πάντα της, κόβει βόλτες γύρω γύρω και μετά φωνάζει "εεεειιιιιιιιιιιιιι" να πάμε να την πάρουμε..Λέει επίσης από 5 μηνών άντε, για-για, νιε...

Ακούει το όνομα της από 5,5 μηνών και όταν τη φωνάζουμε γυρίζει..

Βγάζει τα γυαλιά από τα μάτια του παππού και της γιαγιάς από 5 μηνών...

Και φυσικά βάζουμε τα πάντα μα τα πάντα στο στόμα...

Επίσης ποτέ δεν κάθεται να την αλλάξω και να τη ντύσω..Όλο στριφογυρίζει...Μόνο όταν της δίνω την οδοντόβουρτσά της ηρεμεί και κάθεται...

όταν της μιλάει σοβαρά ο πατέρας της, τον ακούει, πάει να του σκάσει χαμόγελο, αυτός την αγριοκοιτάζει και μετά του κρατάει μούτρα για 1-2 μέρες...

Ε, αυτά...Αρκετά σας ζάλισα... :laugh: :laugh: :laugh:

Α!!Από μπρούμυτα ανάσκελα γυρίζει από 5,5 μηνών περίπου..

Και τέλος..Εδώ και 10 μέρες τη βάζω όρθια να κρατιέται από τα μαξιλάρια του καναπέ, στέκεται για 1-2 λεπτά, λυγίζει τα γόνατα και μετά προσπαθεί να ξανασηκωθεί...Ενίοτε τα καταφέρνει...

Φτάνει..Σας ζάλισα..Με βαρεθήκατε!!!!! :laugh: :laugh:

Σας φιλώ όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

to agoraki mou έγραψε:

den to ekana eskemena hthela na mathw ti kanoun ta shnomilika

pes ta katorthomata sas eleuthera

thes na allaksw kai to titlo tou post ?

mono mhn thhmoseis :P :laugh: :laugh:[/quote:1orb0wuo]

ΚΑΛΑ ... ΞΕΘΥΜΩΣΑ :P

ΕΓΩ ΤΟΝ ΡΩΤΑΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ? ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΨΑΧΝΕΙ

ΓΥΡΩ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΔΕΙ ΚΟΥΝΑΕΙ ΧΕΡΙΑ-ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΓΕΛΑΕΙ!

ΓΥΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ-ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ

...ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΗΜΕΡΩΝ !!!

ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΟΥ-ΚΟΥ ΤΖΑ ΚΑΙ ΓΕΛΑΜΕ!!!ΞΕΚΑΡΔΙΖΟΜΑΣΤΕ ΛΕΜΕ!!!

ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ?

ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΨΑΧΝΕΙ ΚΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΤΖΑ

ΞΕΚΑΡΔΙΖΕΤΑΙ ! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

ααααα τωρα που θυμήθηκα η νονούλα μας ας πήρε γυαλιά 14 μηνών κ τα φορούσαμε κανονικά.Δεν τα βγάζαμε καθόλου...τωρα πια βγαινουμε έξω κ λέμε γαλιά?????

Εγω λεω να τον κάνω επιστήμονα!!!

Δεν θελω να με παρεξηγησεις αλλα....Γυαλια ηλιου πρεπει να φορανε τα παιδακια μετα τα 3 ετη.Ολοι οι παιδοφθαλμιατροι συμβουλευουν το ιδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω και κάτι ακομα ή μάλλον 2.Δεν λεω γι αυτα που κάνουμε τωρα....αχ με αυτα που γράφω η διαθεση μου είναι στο ζενίθ!!!!Επιτέλους!

Ο ζουζουνιάρης μου 3 μηνών που νοσηλευτηκαμε στο παιδων τους έκανε εντυπωση που του κρατουσα τα χεράκι και περπατουσε κανονικά....δεν ξέρω γιατι τους έκανε εντυπωση και τους είπα ότι τι κάναμε απο 1-1,5 μηνών περιπου...

Δεν έκλαψε ποτε (μονο σε γιατρους κ όταν άρχισε να σηκώνετε κ έπεφτε) έως 10 μηνών.Πρώτη φορά που έκλαψε ήταν 14 Ιανουαρίου που επέστρεψα στην δουλειά που τον αφησα με την αδελφή μου. Μαζί μου έκλαψε 9 Φεβρουαρίου που έμαθα ότι ήμουν έγκυος κ του έδωσα ξένο για να τον κοιμήσω....κ θυμάμαι βγηκα στο μπαλκόνι 1:00 την νυχτα γιατι δεν μπορούσα να τον κοιμήσω.

ΑΧ δεν κρατιέμαι θα πω άλλο ένα....Υπάρχει κανένα μωράκι να ακούει BLACK EYED PEACE? Κ ναι ξέρουμε το συγκρότημα απ΄έξω κ ανακατωτά τώρα πιά τα αγαπημενα μας ειναι BOOM BOOM POW κ I GOT A FILLING.τους άκουσε πρώτη φορά 10 μηνών δεν έδωσα κ πολύ σημασία τώρα χορευει όπως κανουν αυτοί στο βιντεοκλίπ!

Άμα υπάρχει κανένα μικρό ζουζούνι να ενημερωνομαστε για το πότε θα βγάλουν κανενα σιντάκι δηλαδή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θελω να με παρεξηγησεις αλλα....Γυαλια ηλιου πρεπει να φορανε τα παιδακια μετα τα 3 ετη.Ολοι οι παιδοφθαλμιατροι συμβουλευουν το ιδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie με έκανες κ αγχώθηκα γιατι τα φορούσαμε, όχι αστεια..αλλά με μια γρηγορη ματια που έριξα τωρα στα ξένα site επιβάλλεται να φορας γυαλιά απο την στιγμη που το βγάζεις έξω...'αλλο αν δεν τα θέλει και τα πετάει.Για ριξε κ εσυ μια ματια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

APOKLEISTIKOTITA DEN EXETE....OUTE EMEIS EXOUME DONTAKIA......

Oυφ...

Τωρα ηρεμησα......

Ποτε θα τα βγαλουν επιτελους μου λες???????????

Κρεμα μεχρι το Γυμνασιο θα τρωνε......

σνιφ σνιφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραφαελ ,επειδη εχω διαβασει πολλα,δουλευα στον κλαδο και εχω σχεση με οφθαλμιατρους το λεω με απολυτη βεβαιοτητα.

Το μικρο σου ειναι απολυτα καλυμμενο με ενα καπελακι οταν θα βγαινει στον ηλιο.

Μπορεις να συμβουλευτεις και καποιον ειδικο στο θεμα.Ειμαι βεβαιη πως θα σου απαντησει το ιδιο.

Σ'αυτες τις ηλικιες με συστηματικη χρηση των γυαλιων ηλιου, το μωρο συνηθιζει στο 'σκοταδι' και φτανει σε σημειο να μην ανεχεται ουτε το φως της λαμπας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα ρωτησα τον παιδίατρο κ μου είπε κάνει κ επιβάλλεται...ειναι και καθηγητης πανεπιστημίου ο άνθρωπος.πάντως ακόμα ψάχνω σε διαφορα site και πρέπει να φοράνε λένε...Τις ξένες έρευνες τις πιστέυω περισσότερο γιατι τουλάχιστον ειναι επιστημονες εμεις εδω μονο επιστημονες δεν έχουμε!Και αυτο που λές συνηθίζει στο σκοτάδι δεν βγαιναμε και 10 ώρες βόλτα πως να συνηθίζει? Δηλαδή όταν το στραβώνει το φως ειναι καλύτερα?...πάντα βγαίναμε 7 το απόγευμα κ 9 το πρωί...πριν τα γυαλία σε όλη την διαδρομή ειχε κλειστα τα μάτια του(και δεν ειμαι καμια που δεν βάζει καπέλο και αντιλιακή) μετά που πήρε τα γυαλιά ήταν μια χαρά.Ασε που μπαίναμε σε μαγαζιά κ τα έβγαζε μόνος του. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως.

Αυτό υπογραμμίζουν οι ειδικοί, που εξηγούν ότι τα μικρά παιδιά είναι ακόμα πιο ευαίσθητα στην ακτινοβολία του ήλιου σε σχέση με τους ενηλίκους. Ο φακός του ματιού των παιδιών είναι πιο διαφανής συγκριτικά με των ενηλίκων κι έτσι επιτρέπει να φτάσει στον αμφιβληστροειδή χιτώνα περισσότερη ακτινοβολία χαμηλού μήκους κύματος. Η έκθεση σε αυτό το φως αλλά και οι ακτίνες UV μπορούν να προκαλέσουν μια σειρά από διαταραχές της όρασης, σύμφωνα με στοιχεία που προκύπτουν από την έρευνα της Αμερικανικ

αυτο το διαβασα μολις τωρα κ μου έκανε εντυπωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρήκες γιατρό δηλαδή να σε αναλάβει ;  ποιος ξέρει εσυ να κανείς οτι σου πουν οι γιατροί  Θα ρωτήσω και εγω αν μπορω αλλά να πω την αλήθεια στην εγκυμοσύνη δεν πολύ μπαίνω στην θάλασσα έτσι και αλλιώς 
    • Καλά και εγω δεν θα το είχα σκεφτεί στην πράξη όμως το κατάλαβα είμαστε ακόμα στην δάση που ανοίγουμε ντουλάπια για εξερεύνηση να δω ποτε θα περάσει αυτήν φάση  εμάς εδώ απεργία από όσο ξέρω δεν έχουν κάνει τα μικροβιολογικά θα βόλευε καλύτερα από θα πήγαινες και γιατρό αλλά δεν πειράζει 
    • Δεν ξέρω πόσες μερες θα κάνουν βγουν αύριο που θα πάω θα ρωτήσω  ετσι και αλλιώς ο γιατρός θα τα δει σε ένα μήνα όποτε δεν τα βιαζομαι 
    • Καλησπέρα κορίτσια, καλό υπόλοιπο κυριακής εύχομαι!!  εμείς σήμερα σηκώσαμε χαλιά και μαζέψαμε χειμωνιάτικα και βγάλαμε τα κολακαιρινά... ήταν δουλειές που έπρεπε να γίνουν και τις σκεφτόμουν συνέχεια... ππφφ.. αλλά μηδέν χρόνος... πως περνάτε την κυριακή σας;;  @Girly κ @marinamanoulitsa να χαίρεστε τα παιδάκια σας!! πολύχρονα να είναι!! 
    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...