Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΜΑΝΟΥΛΑ !!!


Recommended Posts

toulouse έγραψε:

δεν διαβασα τις απαντησεις κ ισως εχεις βρει τη λυση απλα θα σου πω ως γιατρος τα εξης:εαν δεν εχει παλινδρομηση δεν υπαρχει κινδυνος να προκληθει..αυτο που πιθανον εννοουσε ο γιατρος σου ηταν να κανεις αραια γευματα για να μην παιρνει υπερβολικη τροφη κ κανει αναγωγες. Εχει καποια λογικη αλλα το μωρο ειναι ακομα πολυ μικρο.Δεν υπαρχει λογος για συμπληρωμα, να θηκαζεις το μικρο συχνα κ να το κρατας ορθιο αρκετη ωρα ωστε να βοηθας το πεπτικο του συστημα να απορροφα γρηγοροτερα το γαλα.Δεν φαινεται να εχει παλινδρομηση οπως τα λες κ μην το ταλαιπωρεις αδικα.

Κατάλαβες μάλλον για ποιο λογο καμια φορα ειναι καλύτερα να εμπιστευομαστε το ιντερνετ παρά το γιατρο μας .... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 101
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλυψώ το μωρακι σου εινια ΜΟΝΟ 11 ημερων ... Ολα θα τα βρειτε σιγα σιγα , μαζί , θα βρειτε τον τροπο να επικοινωνήτε καλυτερα , θα γνωριστειτε ... Θελει υπομονή και επιμονη τον πρωτο καιρο αλλα μετα θα δεις ποσο ομορφα θα ειναι ολα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ.ΧΤΕΣ ΒΡΑΔΥ ΞΥΠΝΑΓΑΜΕ ΑΝΑ ΩΡΑ΄'Η ΑΝΑ 2ΩΡΟ,ΤΡΩΓΑΜΕ & ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΑΝ ΜΕ 2 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΜΑ...ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΧΩ & ΠΑΛΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΜΕΓΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΤΑΙΣΩ & ΧΩΡΙΣ ΜΠΙΜΠΕΡΟ...ΖΕΣΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ & ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΤΑΡΕΣ ΤΗΣ..ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΠΕΤΑΓΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ..ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ..

& ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ..ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ & ΔΙΠΛΩΝΟΤΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΗ & ΕΚΛΑΙΓΕ,ΔΕ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ..ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ,ΤΗ ΝΑΝΟΥΡΙΖΑ ΛΙΓΑΚΙ ΜΕ ΚΟΥΝΗΜΑ & ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΓΙΑ ΝΑΝΙ...

Η ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 1 ΠΡΑΓΜΑ:ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΑΝ ΤΙΣ ΓΥΦΤΙΣΣΕΣ,ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΒΥΖΙ!!!ΧΑΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα kalypso,

Πολύ χαίρομαι αγάπη μου για σας τα πήγατε πολύ καλά.

Συνέχισε έτσι και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε εμείς.

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψω(μα ποσο μ'αρεσει αυτο το ονομα!!!) χαιρομαι πααααρα πολυ που δεν ακουσες την "παιδιατρο" κ συνεχιζεις να θηλαζεις!!!!!

Εγω δε θα σου πω κατι καινουριο!Τα ειπαν ολα τα κοριτσια αλλα κ εσυ! ;);)

Θα σου πω μονο πως η χαρα που νιωθεις οταν θηλαζει η μπεμπουλα σου θα σου δινει δυναμη να αντεχεις την αυπνια,την κουραση κλπ!

Δε θα πω οτι "θα στρωσει"!!!!!!!!

Θα πω οτι "θα στρωσεις" εσυ!!!!! :woohoo: :woohoo:

Αλλα θα σ'αρεσει τρελλα!

Τρωει κ επιβιωνει απο εσενα!!! :)

Το γλυκο σου(κυριολεκτικα!) γαλατακι το αποζηταει συνεχως! :)

Στενοχωριεται που σε αποχωριζεται οταν κοιμαται γι'αυτο θα ξυπναει συνεχεια για να σε κανει αγκαλιτσα!!!! ;):cheer:

Θελει να σε κανει πιο γρηγορη κ επιδεξια γι'αυτο σου δινει ελαχιστο χρονο για να φας,να πας τουαλετα κλπ!!!!!!! :laugh:

Μπορεις ολο σου το πιατο να το....χωρεσεις με μιας στο στομα σου! :P Μπορεις να κανεις ντουζακι σε 2,5 λεπτα!! :P

ΜΠΟΡΕΙΣ!!!Κ αυτη θα σε στηριξει στο να τα καταφερεις!!!!!!!! :P:P:P

Σε λιγο καιρο θα μαθεις ποσα πολλα πραγματα μορεις να κανεις με ενα μονο χερι!!!!!!!! :laugh: :laugh:

Και.....Οταν αρχισει να κοιμαται παραπανω ή οταν σου την κρατησει καποιος για να χαλαρωσεις τοτε.....

Θα ανυπομονεις να ξυπνησει ή θα πηγαινεις να την παιρνεις αγκαλια κ θα την φιλας σαν να εχεις μηνες να την δεις!!!!!!!!!!! :)

Εγω τουλαχιστον ετσι νιωθω!!!!!!!!

Υγ. Εγω δεν πιστευω πως η δικια μου θα κοιμηθει ποτε πανω απο 6 ωρες συνολο(σπαστα φυσικα!) τα βραδια!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Καλυψώ :) Καθε μερα θα ειναι και καλυτερη θα δεις !

Αναστασία σε διαβάζω και νιωθω ξανα οτι ζήσαμε τον πρωτο καιρο ... Αν εγραφα εγω τοτε θα γραφα ακριβως τα ιδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου θυμίσατε το πρώτο βράδυ που η κόρη μου κοιμήθηκε σερί 6 ώρες το βράδυ

ΚΟΙΤΑΖΑ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ

ελεγα παναγία μου ξύπνησε το παιδί και ούτε καν που το άκουσα

ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΜΩΣ

θα συμβεί και αυτό κάποια στιγμή

και οι 6 ώρες θα γινουν 7, και οι 7 θα γίνουν 8 ... και 9... και 10...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαλα μου....αλλαξανε τα πραγματα????

γτ απ'οτι θυμαμαι τα ωραρια της κουκλιτσας σου παραμενουν "βαρβαρα"!!!!

:laugh: :laugh: :cheer:

annamaria....εννοεις....οι 3 ωρες θα γινουν 4,κ μετα 5,κ μετα 6 κλπ????? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

κ ολα αυτα σερι???????????

τι θα τον κανω τοσο υπνο καλε????????????????αχαχαχαχαχαχαχ :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΩΣ ΤΩΡΑ..Η ΜΙΚΡΗ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 ΛΕΠΤΑ ΑΝΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ,ΤΡΩΕΙ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ,ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ, ΤΗ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ & ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΠΟΔΙ...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ & ΘΗΛΑΖΕΙ ΠΑΛΙ ΑΛΛΗ ΜΙΣΗ ΩΡΑ & ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ..ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΤΗΝ ΖΥΓΙΣΑ & ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΧΤΕΣ 60 γρ..ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΑΝ & ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑΤΑΚΙ & ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΡΟΥΦΑΕΙ,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΚΑΛΟ & ΔΕ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ..ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΠΝΙΑ,ΚΟΥΤΟΥΛΑΕΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ..ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ,ΠΕΦΤΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ & ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΠΟΔΙ & ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΟΙΜΙΖΩ & ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΞΥΠΝΑΕΙ..ΡΩΤΗΣΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ & ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ,ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΠΕΠΤΟ & ΘΕΛΕΙ & ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ, ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΣΤΗΘΟΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ & ΛΙΓΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ..

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΟΣ (& ΕΓΩ) ΑΛΛΑ ΑΝ ΧΑΝΕΙ ΒΑΡΟΣ, ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ,...& Η ΠΕΙΝΑ ΤΗΣ ΕΜΦΑΝΗΣ..ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψώ μου μήπως αλλάζεις στήθος συχνά ?

Αν το κάνεις αυτό δεν προλαβαίνει να πάρει το «παχύ» γάλα και παίρνει μόνο το πρώτο που είναι για να ξεδιψάσει .

Χρησιμοποίησε το ένα στήθος για Κανά τρίωρο και μετά στο άλλο .

Αν σε πονέσει αυτό που δεν θα την βάζεις βγάλε λίγο γάλα με το χέρι .

Εγώ αυτό καταλαβαίνω από ότι λες ….θα δούμε και οι άλλες κοπέλες τι θα πούνε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σε καταλαβαίνω. Και εγώ είχα τρελαθεί από την κούραση. Τα ίδια μου έκανε και εμένα. Κοιμόταν μία ώρα όλη τη νύχτα. Μόλις την ακουμπούσα στο κρεβάτι το μάτι γαρίδα. Κουκουβάγια είχα καταντήσει. Κάνε υπομονή και συνέχισε τον ασταμάτητο θηλασμό. Κοίτα και αυριο το βάρος της. Δεν είναι καλό να χάνει. Αν είσαι εξαντλημένη ουτε αυτό είναι καλό. Πρέπει και εσύ να ξεκουραστείς για να αντέξεις.

Αν τη θηλαζες ξαπλωμένη μηπως θα σε βόλευε καλύτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψώ μου σε καταλαβαίνω , η κουραση ειναι πολυ κακος εχθρος του θηλασμου. Οι περισσοτερες γυναικες γιαυτο τα παρατουν ...

Το γαλα σου ειναι φτιαγμένο για το μωρο σου ! Δεν υπάρχε κακο γαλα , ουτε θα ρθει καλυτερο ! Αφου βλεπεις και μονη σου οτι το μωρο πινει καλά τοτε δεν πρεπει να ανησυχεις καθολου .

Ειναι τελειως φυσιολογικό να θελει να ειναι συνέχεια στο στηθος . Αυριο μπορει να ειναι λιγο καλυτερη μερα , θυμαμαι και απο μενα μια μερα ήταν τρομερα δυσκολη και την αλλη περναμε λιγο ανασα .

Αν το μωράκι σου θελει να κοιμηθει θα κοιμηθει , δεν νομιζω να το ενοχλεις? :P:) Προτιμά βεβαια να ειναι στην αγκαλιά σου , οπως προτιμουν ολα τα μωρά του κοσμου , παρα να κοιμαται μονο του στο κρεβατάκι του .

Για να θεωρειτε εγκυρη μια μέτρηση ζυγίσματος , πρεπει να ζυγίζουμε το μωρο την ιδια ωρα καθε μερα , χωρις ρουχα , να εχει κανει κένωση και ουρηση κλπ κλπ . Τα 60 γρμ δεν λενε τιποτα , που αμφιβάλω αν τα εχασε .

Οι μετρήσεις για να ειναι αξιοπιστες γινονται καθε εβδομάδα . Καθημερινα μετράμε μονο τις πανες που βρέχει και λερώνει το μωρο .

Καθε εβδομάδα πρεπει να βάζετε 250 γρμ κατα μέσο ορο .

Ξερω πως ειναι δυσκολα στην αρχη . Προσπάθησε σε καθε ευκαιρια να ξεκουράζεσαι , ζητα και βοηθεια αν μπορεις .

Αξιζει Καλυψω να το παλεψεις , πιστεψε με αξιζει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Λαλα μου....αλλαξανε τα πραγματα????

γτ απ'οτι θυμαμαι τα ωραρια της κουκλιτσας σου παραμενουν "βαρβαρα"!!!!

:laugh: :laugh: :cheer:

Φυσικά και οχι ! :laugh:

Ακομα εχουμε βαρβαρα ωράρια και τρομερα ξυπνηματα και και ...

Δεν αναφερομουν στο νυχτερινο υπνο αλλα στα καθημερινα .. Που μαγειρευα με το ενα χερι , τις ατελειωτες βολτες πανω κατω στο σαλονι και αυτη να κρεμεται απο τον ωμο μου , το μισο ξυρισμένο ποδι ... Την πρωτη φορα που την πηρε ο αντρας μου να βγουν βολτα μονοι τους πρεπει να ηταν 3 μηνων και κατι . Ελειψαν μια ωρα και μου χε λειψει τοοοοσο πολυ !!! (τωρα λεω "μονο τοσο κατσατε εξω?" :P :laugh: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ.ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΑ 45 ΛΕΠΤΑ..ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕ ΠΑΛΙ..ΤΗΝ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΣΑ & ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ...ΚΟΙΜΑΤΑΙ..ΙΣΩΣ ΤΗΣ ΦΤΑΙΕΙ Η ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ...

ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΛΙΓΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ,ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΗ & ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΩΡΑ ΕΔΩ & ΜΙΑ ΩΡΑ..ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ,ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΜΩΣ???ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ & ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟΠΟ ΓΙΑ ΤΩΡΑ..ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΞΥΠΝΗΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΣΤΗΘΟΣ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ..ΘΗΛΑΖΩ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΗΘΟΣ ΤΗ ΦΟΡΑ..ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΝΕΟΤΕΡΑ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια κουβεντα σου μου εκανε εντυπωση που σου ειπε ο παιδιατρος ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ? απο τι? απο το μητρικο γαλα? αδυνατον!!!!

να μου πεις απο το ξενο να το καταλαβω,να μου πεις να εχει προβλημα εκ γεννετης και αυτο να το καταλαβω αλλα οχι απο τον θηλασμο ελεος!!

μπορει να μην θηλασα αλλα 5-10 πραγματακια εμαθα(απο το μαμυ)

το μητρικο γαλα ειναι πιο ευπεπτο απο το ξενο στο λεω εγγυημενα μιας και ο δικος μου δεν ηπιε ποτε της μανουλας

και τοσο μικρουλι που ειναι το δικο σου δεν πινει δα και τοσο τρομερες ποσοτιτες γαλακτος για να μιλησουμε για παλινδρομηση(πρεπει να ειναι πολυ σπανιο να τυχει σε μωρο που θηλαζει,δεν το εχω ξανακουσει)

και αν το παμε και αλλιως η παλινδρομηση θελει μικρα και συχνα γευματα

σου ευχομαι να βρειτε την σειρα σας με τον θηλασμο και να τα καταφερετε,να σου ζησει το μωρακι σου και να το ταιζεις οταν πειναει ειναι μικρουλι μωρε τι αλλο να θελει εκτος απο μαμ και αγκαλιτσα

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ετσι ημουν με το μαμ συνεχεια εξω οι δυο πρωτοι μηνες με κουρασαν αλλα τωρα που για να φαει κανει κανα 2ωρο μου λειπε και θελω να τρωει πιο συχνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΟΙ ΑΤΕΛΙΩΤΕΣ ΩΡΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(:dry:

απολαυσε τωρα τον θηλασμο και οσο για την παλινδρομηση ο θηλασμος ειναι ο μονος που μπορει να βοηθησει

Να σου ζησει το λουκουμακι σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψω μου με το ξενο γαλατακι που της εδωσες γεμισε το στμαχακι κ αφου ειναι δυσπεπτο σε σχεση με το μητρικο θα κοιμηθει λιγο παραπανω!!!Μπορει βεβαια να ειναι κ τυχαιο το οτι κοιμαται!

Κοιτα...δε θα πεθανουμε κιολα(οπως ειχα πει κ σε καλη μου φιλη)....Αλλα μην πεσεις στην παγιδα να δινεις ξενο καθε φορα που δε θα κοιμαται!

θυμισου το ποσο μικρο στομαχακι εχει η μπεμπα!γι'αυτο πειναει στνεχεια!κ επισης θελει την αγκαλια σου οπως ειπαν κ τα κοριτσια!

κανε υπομονη βρε κοπελα μου!ακομα κ μηνες να κρατησει η αυπνια κ η κουραση......δεν αξιζει τον κοπο?δεν αξιζουν μερικοι μηνες αποκλειστικης αφοσιωσης στο θαυματακι σου?

αν παλι εισαι στα ορια σου....ειπαμε!δε θα πεθανουμε κιολα!!!!!

παντως θελω να εχεις υποψιν πως αυτα που σου συμβαινουν δε μας ακουγονται κινεζικα!!!!!!!!οι περισσοτερες τα περασαμε,τα περναμε κ θα τα περναμε!!!!!!!!!! ;):)

τα φιλια μου κ τους....αγωνιστικους χαιρετισμους μου!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΞΑΝΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΩ ΤΩΡΑ ΣΧΕΔΟΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΙΝΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.....ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΠΟΚΛΙΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΘΕΙ....ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΛΟΥ...ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ...ΣΤΟ 2 ΜΗΝΑ ΚΙΟΛΑΣ ΕΚΟΨΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 10,30 ΜΕ 11 ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 8,30 ΜΕ 9,30...ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΡΕΜΕΙ.....ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΡΩΕΙ ΤΩΡΑ 180 ΤΗ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟΣΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΗΖΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΕΣΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΑΕΙ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΗ ΤΟ ΜΕΤΡΑΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΘΕ 15 ΜΕ ΜΗΝΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ....ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΒΑΖΕΙ 1 ΚΙΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΕΤΑ ΓΑΛΑ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΡΙΣΟΛΑΚ ΚΟΜΦΟΡΤ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ...ΕΙΧΑ ΘΕΜΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΚΑΝΕ ΡΟΥΚΕΤΕΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΡΝΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΑ..ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΒΑΡΥ..ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΟΥΛΙΤΣΕΣ ΠΟΥ ΛΕΜΕ...ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ

ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΙΠΙΛΑ Η ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΕΟΝΑΟ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΤΕΡΜΑ...ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ..ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ...ΕΓΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ 10 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ 10 ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΟΣΟ ΦΑΕΙ ΞΕΝΟ ΕΠΕΙΤΑ ΟΧΙ ΠΡΩΤΑ ΞΕΝΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΕΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ...ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 15 ΜΕΡΕΣ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟ 2 ΜΗΝΑ...

ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΔΙΝΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΕΝΩ ΤΟ ΘΗΛΑΖΑ ΚΑΝΑΟΝΙΚΑ?ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ?ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΔΡΑΙΩΘΕΙ?ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ?ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΠΑΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΥΨΩ ΜΟΥ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ

ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ!!! :)

ΑΠΟΡΩ ΤΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ

ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ...ΤΙ ΚΕΡΔΟΣ ΕΧΟΥΝ ΝΑ

ΛΕΝΕ ΧΑΖΑ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΑΠΟΡΩ :huh:

ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ

ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ :angry: (ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ,

ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΑΡΓΑ)...ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ

ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ?

ΓΙΑΤΙ ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ? ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ

ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ? ΡΩΤΑΩ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ

ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΩΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ...ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΟΥ

ΦΤΑΝΕΙ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΕΩ, ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ

ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ "ΘΗΛΑΣΜΟΣ" :( ΚΑΛΟΜΑΘΕ ΣΤΟ

ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕΤΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ

ΜΟΥ (ΓΚΑΡΙΖΕ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ)ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΓΑΖΑ ΜΕ

ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ... Ε ΠΟΣΟ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ? ΜΟΝΟ ΤΡΕΙΣ

ΜΗΝΕΣ ΗΠΙΕ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ

ΠΟΛΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ...Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ

ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ...ΜΕΣΑ ΑΠ'ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ

ΜΟΥ!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Καλυψώ. Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου τόσο εύκολα. Πάντα θα υπάρχουν εύκολες και δύσκολες μέρες.

Εμένα η δικιά μου μέχρι 2 μηνών δεν κοιμόταν σύνολο στο 24ωρο πάνω από 8 ώρες. Εχθές το βράδυ από τις 9:30 κοιμήθηκε στις 1:00. Τρεισήμιση ώρες την είχα στο στήθος. Μόλις την άφηνα στο κρεβάτι της ξυπνούσε.

Μπορεί απλώς να ήθελε την αγκαλίτσα της μανούλας.

Το μωρό σου είναι πολύ μικρό, ακόμα ρυθμίζει την παραγωγή σου γιαυτό και πρέπει να το βάζεις στο στήθος συνέχεια. Μην μπαίνεις στο τρυπάκι να δώσεις ξένο γάλα. Φυσικά και θα κοιμηθεί περισσότερο με το ξένο γιατί είναι πιο δυσπεπτο από το μητρικό.

Εγώ πάντως είχα πετάξει το ξένο γάλα για να μην μπω στον πειρασμό να δώσω.

Επίσης μετρήσεις να μην κάνεις κάθε μέρα αλλά κάθε βδομάδα.

Αυτό που θα πρέπει να μετράς καθημερινά είναι οι βρεγμένες πάνες

Περιμένουμε νέασου από την παιδίατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυψώ μην ακούς κανέναν

το μωράκι ακόμα προσαρμώζεται

φαντάσου εσένα να στο έβαζαν το φαι στην κοιλια απευθειας και ξαφνηκα να σου έλαγαν να μασήσεις!

εγω δείνω και ξενο και θηλάζω

την πρώτη βδομάδα σούπερ

2η άρχισαν να σταμάτε τον θηλασμό - ο μικρός να μην ρουφάει σχεδόν καθόλου

και το στήθος να αρχίζει να μειώνει

αλλα είπε ρε γμτ οχι

να έχω τόσο γάλα και μην το πείνου

κρίμα ειναι και εγω να μπορω να το δώσω

τους τσίγκλισα τόσο πολύ αγόρασα ψευδοθηλές 2 διαφορετικές και λίγο λίγο

λίγο λίγο μέρα με την μέρα πλέον έχουμε καταφέρει να θηλάζουμε κανονικότατα χωρίς ψευδοθηλές - για θήλαστρο δεν το συζήταγα καθόλου - δεν μπαίνω σε αυτή την διαδικάσια με τίποτα - και βαριέμαι και δεν θα σπαταλάω ολη μου την ωρα να παλεύω με το βυζί μου

υπομονη και προσπάθησε το

εμένα τώρα στη μιση ωρα το στήθος γεμίζει

και εκει που θέλαμε πάνω απο 20 λεπτά να φάνε απο το στήθος τώρα στο 10λεπτο το έχουν αδιάσει και σχεδόν κοιμούνται κι ολας

θα μάθει - θα δεις

κανε υπομονη το ξερω ειναι μανικι

εμενα μου ελεγαν να κοψω γεύματα στα παιδια

δεν πανε καλα - καθε φορα θα θηλάζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ,ΤΟ ΟΠΟΙΟ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΡΗΚΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ..ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ..ΕΧΩ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ Κ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ..ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΓΑΛΑΤΑΚΙ,ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ,Κ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ..ΝΙΩΘΩ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΑΔΥΝΑΜΗ..ΦΟΒΑΜΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ,ΕΧΩ ΔΙΑΡΚΗ ΑΝΗΣΥΧΙΑ..ΕΙΜΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΗ ΠΟΥ ΕΧΩ 1 ΥΓΙΕΣ ΜΩΡΟ Κ ΓΑΛΑ Κ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΩΝ ΜΙΚΡΩΝ ΤΟΥΣ Η ΟΤΙ ΑΛΛΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ...ΑΛΛΑ ΕΝΩ ΤΑ ΞΕΡΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ,ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ?//

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΝΕ ΚΟΚΚΙΝΟ...ΕΓΩ 40 ΜΕΡΕΣ ΗΜΟΥΝΑ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΕΓΩ ΞΑΦΡΥΠΝΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΧΑΛΙΑ..ΑΛΛΑ ΖΗΤΗΣΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 40 ΩΠ ΕΠΑΝΗΛΘΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ ΕΞΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΗΡΕΜΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΣΥΝΕΦΕΡΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ..ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ...ΠΕΦΤΩ...ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΖΟΡΙ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΥΨΩ ΜΟΥ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ

ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΩΝ...ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ

ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΧΙ (Ε ?) ΕΣΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ

ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΜΕ

ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ...

ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ ... ΕΚΛΑΙΓΑ

ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΧΑΡΑ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ...

ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΤΟΣΟ ΔΑΚΡΥ ΑΠΟΡΩ :blink: ΚΑΙ

ΚΛΑΜΑ Η ΚΥΡΙΑ :laugh: :laugh: :laugh:

ΜΕΤΑ ΕΠΑΝΗΡΘΑ ΣΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...