Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


ΜΑΒΑ2308

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 861
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimeraaaaaaa koritsakia mou!as akousw gnwmes sas!:)

loipon xthes perimena periodo!kai den irthe!

simptwma:nwris ponoi periodou kai me pianoun ksafnikoi entonoi ponoi kai feugoun!!episis eixa tsimpimatakia katw!

mporei na eimai kai kriwmeni omws:laugh:

mallon.....:laugh: :P

gia peite ...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mardi μου, κάνε τη χοριακούλα τότε, για να ηρεμήσεις! Πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι κούκλα μου!

Μαρινιώ μου, μήπως είναι λιγάκι νωρίς ακόμη???? Το καλοκαίρι είναι σύνηθες φαινόμενο να καθυστερεί η άτιμη..... καλή υπομονή και σου εύχομαι τα καλυτερότερα!!!!

Ρε κορίτσια.... πολύ πονάω σήμερα! Ναι..... αλλά δε γίνεται να μην κάνω και το μπανάκι μου το απόγευμα! Όταν περιμένουμε..... και κάνουμε μπάνιο στη θάλασσα.... το επηρεάζει κι αργεί? Ξέρετε???? Γιατί με το σεξ καθυστερεί.... (σε μένα τουλάχιστον.....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινιώ : και εγώ τα ίδια έχω αλλά είμαι στην 6η ημέρα καθυστέρησης!!! Αύριο τελικά λέω να πάω να κάνω χοριακή μπας και βγάλω άκρη... μια απορία την έχω όμως τόσο λάθος να έκανε το τεστ? βέβαια διάβασα μέσα στις "ερωτοαπαντήσεις" που έλεγε ότι αν το τεστ βγει αρνητικό και η καθυστέρηση συνεχίζετε τότε να επαναλάβουμε το τεστ μερικές μέρες μετά... :angry:

Pipitsa : Κάνε μπανάκι και πιες deponaki μετά (μπρος στο μπάνιο τι είναι ο πόνος!!!) Εγώ πάντως όταν κάνω μπάνιο στην θάλασσα και περιμένω όχι απλά αργεί έρχεται και γρηγορότερα και με περισσότερη αιμορραγία..(και πόνους!!) και με το σεξ το ίδιο έρχεται γρήγορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ρωτήσω κάτι άλλο ?? έχω την αίσθηση ότι κατουριέμαι συνέχεια..εντομεταξύ είμαι και στην δουλειά (και ευτυχώς που λείπει το αφεντικό!!!) κ μόλις τώρα είδα λίγο καφετί ανοιχτό στην always μου !! λέτε να έχω κρυώσει τελικά ????? :angry: :angry:

with love το πανικοβλημένο mardi !!!:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας!!!!!!! θελω την βοηθεια σας!!! εδω και 9 μερες εχω καθυστερηση εχει πριστει πολυ το στηθος εχω πολλα υγρα και ποναει λιγο η μεση μου... στην 4 μερα καθυστερησης εκανα β χοριακη αλλα βγηκε αρνητικη.. μου ειπε ο γιατρος να περιμενω.. Εδω και 3 μερες καθε βραδυ εχω δεκατα αλλα μονο το βραδυ και η καθυστερηση συνεχιζεται.... παιρνω τον γιατρο και μου ειπε μηπως ειναι καμια μολυνση του στηθους... μα εχω μονο βραδυ δεκατα....:S σε μια εβδομαδα γυριζει ο γιατρος για να δουμε αλλα κοριτσια μου μου φαινεται βουνο...τι να κανω????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PARE TEST EGKUMOSYNHS APO TO FARMAKEIO EMENA MOU EIPAN OTI GIA NA DIKSEI H B XORIAKH PREPEI NA EXOUN PERASEI TOULAXISTON 20 MERES EEE KAI PRVTA TO EMATHA APO TA TEST KAI META APO THN EKSETASH OTI EIMAI EGKUOS STO NINAKI MOU!!!KALH EPITYXIA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μυριαμ καλως ηλθες στην παρεα μας! τα τεστ του φαρμακειου καποτε δειχνουν σωστα και καποτε λαθος,οποτε δεν μπορεις να τα εμπιστευτεις. αυτο που μπορεις να εμπιστευτεις ειναι την αιματολογικη, δηλαδη την β χοριακη που εκανες. αυτη δειχνει πραγματικα πολλες μερες ΠΡΙΝ την υποτιθεμενη περιοδο.

εγω προσωπικα εκανα 2 τεστ του φαρμακειου, στην 28η μερα (κυκλος σταθεροτατος 26-28 μερες) και μετα γυρω στην 33η μερα και βγηκαν και ΤΑ ΔΥΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ! τελικα εκανα χοριακη και εδειξε 918 η ορμονη και ημουν ηδη 4 βδομαδων! η χοριακη σου δειχνει αμεσως, 100% και σου λεει και ακριβως ποσων βδομαδων εισαι! ακομη και αν εισαι μερικων ημερων!

οσων αφορα τα τεστ, παιζει ρολο η μαρκα, οποτε προσεξε να παρεις τα clear blue!!!

αν ησουν εγκυος η χοριακη θα το εδειχνε σιγουρα,...πιστευω ειναι κανενα κρυολογηματακι, αλλαγη καιρου, περισσοτερη ενεργεια που ξοδευεις τωρα το καλοκαιρι, στρες, αγχος, συστημα κλιματισμου, ζεστη....ολ'αυτα και πολλα αλλα επηρεαζουν την περιοδο...για αυτο ηρεμησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ που με βοηθατε!!!!!!!!!!!!!!!το ξερω πως πρεπει να ηρεμησω γιατι ειμαι στα προθυρα νευρικης κρισης ισως απο μεγαλη περιπετεια που ειχα με γιατρο πριν 5 μηνες που ημουν ολα μου βγαινανε αρνητικα και οταν πλεον το εμαθα ημουν 4 μηνων αλλα δυστηχως ο πρωην γιατρος πιστευε σε ολα εκτος απο το τι ειμαι εγκυος ετσι με εβαλε να κανω μαγνητικη καιτο μωρακι δεν μπορουσα να το κρατησω!!και τωρα οπως καταλαβαινετε δεν μπορω να τους εμπιστευτω τοσο ευκολα...και παλι σας ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω... Δηλαδή, σε έβαλε να κάνεις μαγνητική κι έχασες το μωρό από αυτό; Σόρι αν δεν κατάλαβα, είμαι λίγο άσχετη από αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

myriam τώρα είδα τι έγινε τότε, από άλλο σου post. Καλά, απίστευτο, πώς είναι δυνατόν να μην το είχαν καταλάβει ότι είσαι έγκυος;;;;;;;;; Δεν του έκανες μήνυση;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraa !!

dystixos emena mou hrthe h periodos to xhmeroma :(:(:(

myriam : kala o proin giatros sou prepei na htan polu m$%^%^&&^^%&s eleos diladi !! xalara eprepe na tou kaneis mynhsh, eleos dld ...tespa perasmena auta kai na mhn xanasymboun, skepsou thetika apla.

kala apotelesmata sou euxomai :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα μου ήρθε η περίοδος χτες, πρωί πρωί με την αυγούλα!!! Δεν πειράζει, κι ο Σεπτέμβρης μια χαρά μήνας είναι! Καλή επιτυχία στα κορίτσια που περιμένουν ακόμα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με εβαλε να κανω μαγνητικη με 2 σκαγραφικα(αυτο ειναι υγρο που μπαινει μεσα σου για να δουνε τα νευρα)γιατι ηταν σιγουρη οτι η καθυστερηση δεν ηταν απο εγκυμοσυνη αλλα απο προλακτινη...και οταν πηγα στον καινουγριο μου γιατρο και ειδε πως ειμαι εγκυος.. μου ειπε επακριβως.... τα χαπια που πηρες τα αντιμετοπιζω την μαγνητικη οχι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ρωτησα δικηρο και μου ειπε δεν θα κανω!!! το μονο που εκανα οταν ειχε πολυ κοσμο στο ιατρειο της αρχισα να φωναζω!!!! αλλα εγω μαζευω τα κομματια μου Αυτη μια χαρα ειναι εκανα δεν εκανα μυνηση!!Τωρα το κεφαλι ψηλα και προσπαθω!!!!!!!ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!!! πόσο μα...ς ήταν ο άνθρωπος ????? Τέτοιοι γιατροί πρέπει να τους αφαιρείτε η άδεια εξασκήσεως !! Δεν πειράζει ρε κοριτσάκι ότι έγινε έγινε (όχι βέβαια ότι απαλύνει τον πόνο αυτό) αλλά πρέπει να προχωρήσεις και να προσέχεις από δω και πέρα τι παίρνεις και τι κάνεις... :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα ευχομαι η καθυστερηση να σημαινει κατι.. και οχι καμια κυστουλα :(!! αλλα κοριτσια μου δεν θελει αγχος!!!! ευτυχως εχω τον ανθρωπο μου που μ'αγαπαει!!!σημαντικο αυτο να εχουμε ανθρωπους που αγαπαμε και μας αγαπουν να απολαμβανουμε τον ερωτα και ο θεος θα μας βοηθησει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ..:) ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΧΑ 29/07 ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΛΑΦΡΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΠΙΣΗΣ.. ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΙΑΝΩ ΠΟΝΑΕΙ ..ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΔΕΚΑΤΑ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ 36,8 ΜΕ 37,2 ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΜΑΡΑ ΚΑΙ ΥΠΝΗΛΙΑ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΜΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ? ΘΕΛΩ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ!:laugh: :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ.ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΜΩΣ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙΣ 55 ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΠΟΣΤ Η ΕΣΤΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΣΥΜΤΩΜΑΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ,ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΟΥ ΝΑΙ ΜΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΣΟΥ,ΑΝ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ 16-18 ΜΕΡΕΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΙΝΑ ΜΟΥ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΗΜΑΔΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ,ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕ ΧΩΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΑΙΩΘΕΙΣ

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...