Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


ΜΑΒΑ2308

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 861
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα!

Κωνσταντίνα, κάνε τεστ και πες μας!

Ελπιδίτσα, έχω ακούσει τα "κοριτσίστικα" σπερματοζωάρια είναι πιο ανθεκτικά, οπότε πάει πριν την ωορρηξία!

Δεν αποκλείεται, όμως, και το αντίθετο οπότε, μην τα πιστεύεις αυτά!

Εμένα συνεχίζονται όλα τα συμπτώματα και περιμένω να έρθει η Παρασκευή για να κάνω το τεστ!

Πάντως, και γω αλλά και ο άνδρας μου, είμαστε σίγουροι οτι περιμένουμε παιδάκι:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nanouka kalimera agapi mou...

Afou eiste sigouroi giati na perimeneis ews tin paraskeui???

Sou euxwme pragmati na eisai egkuws....

Kwnstantina mou nai tha diksei wmos gia perimene ews aurio gia na eisai sigourotati...

Sas euxwme ta kalitera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΝΑΝΟΥΚΑ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!!(ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΜΙΑΣ ΟΜΟΡΦΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ , ΜΕ ΧΑΡΜΟΣΥΝΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ .

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!:) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου!!!

Πρέπει να περιμένω μέχρι την Παρασκευή γιατί είναι η μέρα που περιμένω να αδιαθετίσω!

Έχω σχεδόν όλα τα συμπτώματα και σκέφτομαι οτι αν τελικά δεν είμαι έγκυος, έχω πολύ μεγάλη φαντασία:)

Ξέρει καμιά από σας τι ακριβώς γίνεται με τη θερμοκρασία του σώματος; Έχω διαβάσει διάφορα κι έχω μπερδευτεί λιγο:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα η θερμοκρασία του σώματος,ανεβαινει στην εγκυμοσύνη και παραμένει ανεβασμένη καθ'όλη τη διάρκειά της..αχ μακάρι να είσαι κοριτάκι μου..κάνε υπομονή μέχρι την Παρασκευή..και εγώ σε 5-6 μέρες περιμένω..και έχω και εγώ αγωνία!!!!θα δούμε σε λίγες μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ,ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΟΝΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΣΚΟΥΡΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΑΙΜΑ,ΟΙ ΖΑΛΑΔΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.......ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ....ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ????????Α!!!!!!Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ 5 ΜΕ 6 ΜΕΡΕΣ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ???????HELP!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[file] bourique1983 έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ,ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΟΝΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΣΚΟΥΡΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΑΙΜΑ,ΟΙ ΖΑΛΑΔΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.......ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ....ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ????????Α!!!!!!Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ 5 ΜΕ 6 ΜΕΡΕΣ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ???????HELP!!!!!!!!!!!!!
γιωτα μου εμενα η κουνιαδα μου ειχε περιοδο κανονικα τον πρωτο μηνα και ηταν εγκυος ..οποτε κανε την χωριακη που σου ειπε η γυναικολογος και μην αγχωνεσαι...φιλακια
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ..... ΚΑΝΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ!!!!;)

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.....:) :)

ΕΓΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΠΑΛΙ....ΑΓΩΝΙΑ!!!:P :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή επιτυχία bourique μακάρι να γίνει αυτό που επιθυμείς. Εγώ σε 8-9 μέρες περιμένω κ σήμερα έχω κάτι ψιλοκαούρες στο στομάχι. Χαζομάρες, προσπαθώ να μην πάρουν τα μυαλά μου αέρα κ απογοητευτώ,

φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν τα συγχαρητήριά μου σε όλες τις μανούλες!!Είμαι καινούργια στο Forum και έχω μια μικρή απορία και αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα σας ήμουν ευγνώμων..

Η τελευταία φορά που αδιαθέτησα ήταν στις 29/12/2008(ήταν η πρώτη μέρα περιόδου).

Από τότε μέχρι σήμερα περιμένω να αδιαθετήσω και δε βλέπω τίποτα.

Να πω επίσης ότι ο κύκλος μου είναι κάθε 27-28 μέρες κ πως έχω πόνους περιόδου εδώ και κανά 5 ήμερο,αλλά τίποτα.Το πιο σημαντικό είναι πως η θερμοκρασία του σώματος μου είναι 36,9 ακριβώς!!Πονάει το στήθος περισσότερο και από εχτές το πρωϊ πονάει η μέση μου σαν να ήμουν σκυμμένη για ώρες!!

Λέτε να είμαι έγκυος?Τι με συμβουλεύετε?

Σας ευχαριστώ πολύ και φιλιά.

(Ξέχασα να αναφέρω ότι κατα διαστήματα έχω κάτι μικροτσιμπίματα στην κοιλιά μου,λίγο πιο χαμηλά από το στομάχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

boubou mou eyxomai mesa apo tin kardia mou na eisai...........alla gia pio sigoyra perimene 3 meres kai otan paei 30 pare ena test kai kane gia na deis...:)egw teleutaia eixa 21/12/2007 kai epeidi kai emena o kiklos mou einai statheros opws kai sena stis 27-28 meres stis 22/01/2008 pira kai ekana ena test kai bgike thetiko...sou euxomai kai sena egw ektos apo priskimo sto stithos kai ta oura mou pou eixan ginei poli kitrina den eixa tipota allo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!Μακαρι να πάνε όλα καλα και να έιμαι.Είμαι αρραβωνιασμένη και δεν είμαστε με τον φίλο μου στην απόλυτη επιτυχία ας το πούμε όσο αφορά το οικονομικό,αλλά ένα μωράκι πάντα είναι καλοδεχούμενο!!!Μακαρι να είναι όλα καλα.Μόλις ξαναέβαλα θερμόμετρο και έχω 37,2.Αυτό μπορεί να είναι κάποιο σημάδι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια Κωνσταντίνα!

Ξεκινάει η καλύτερη φάση της ζωής σου και εύχομαι να τη χαρείς όσο το δυνατόν περισσότερο!!!

Μπουμπού μαζί θα κάνουμε το τεστ!

&γω στις 28-29 Ιανουαρίου περιμένω και είπα οτι θα το κάνω στις 30 για να είμαι σίγουρη!

Απ' οτι μου είπαν και μένα, είναι καλό που έχεις ανεβασμένη θερμοκρασία!

Την ημέρα της περιόδου πέφτει...

Να μη σκέφτεσαι καθόλου το οικονικό!

Η μαμά μου λέει οτι το κάθε παιδί γεννιέται με την τύχη του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ χάρηκα!!!Βέβαια μία ακατεβαίνει η θερμοκρασια μια ανεβαινει αλλα είναι ανάμεσα στο 36,9 με 37,2..Για να δούμε!!!!Καλή επιττχία και σε εσένα Νανούκα μου!!Σου εύχομαι ότι καλύτερο..οπότε στις 30/1/2008 περιμένουμε τα αποτελέσματα!!!Εκτός αν αύριο αδιαθετήσω που μάλλον κάτι τέτοιο μυρίζομαι!!

Το τεστ τι ώρα πρέπει να γινει?Το πρωϊ μόλις ξυπνήσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanouka ,kalhspera.katarxhn na se kalosorhsw ki egw sto forum kai na sou euxhhthw na gineis suntoma manoula.oson afora ta sumtwmata sou,na sou pw pws apo thn apopsh mou to pio thetiko apo ola einai oi meres kathusterhshs pou exeis.egw sth thesh sou tha eixa paei kiolas gia test.ti perimeneis?oson afora ta upoloipa kai xwris na thelw na se apogohteusw...einai sumtwmata pou telika den mporeis na diapistwseis an einai periodou h oxi.ki egw alla kai polles kopeles prin adiathethsoume kai h thermokrasia mas anebainei kai prhsmeno sththos exoume kai ponous sth mesh.phgaine pare ena test h akoma kalutera kane mia xoriakh.elpizw to kalutero gia sena ki euxomai grhgora na gineis manoula....an den eisai bebaia kai apla den to ksereis akoma.filia polla kai perimenw nea sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...