Μετάβαση σε περιεχόμενο

μου έπεσε απο τον καναπέ...


Recommended Posts

καλημέρα κορίτσια.περολο που περασε σχεδον μια ημερα,δεν εχω ηρεμησει ακόμη..χθες το μεσημερακι ειχα αφησει τον μικρουλη μου στον καναπε μπρουμυτα κ επαιζε.πεταχτηκα μεχρι την κουζινα να δω το φαγητο κ ακουω ξαφνικα....μπαμ!γυριζω εντρομη,βλέπω αδειο τον καναπε κ το μωρο μου ανασκελα στο μαρμαρο!για κλασματα δευτερολεπτου σιγη κ ξαφνικα αρχισε 'ενα κλαμα..δε σας λέωτιποτα!τρελάθηκα!τον πηρα αγκαλια ,κατεβηκα στην πεθερα μου που ειχε ηδη ακουσει το μπαμ κάτω,τόσο δυνατο ήταν κ πήρα το γιατρό..μου ειπε πως αν δω να κανει εμετους να ανησυχήσω..ευτυχώς ούτε εμετο,ούτε καποια αλλαγη υπάρχει ως τώρα,αλλά κοιμάται λίγο περισσότερο..αχ τι θα κάνω;;μου λένε πως ειναι καλά,αλλά γινεται να χτυπησε με δυναμη σε μαρμαρο το κεφαλάκι του κ να μην επαθε κάτι;;το λάθος ειναι δικό μου,μου αρεσει που με θεωρούσα κ προσεκτικη μαμα.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, δε νομίζω ότι υπάρχει παιδί που να μην έφαγε την τούμπα του! Κι εγώ είχα πέσει από την αλλάχτρα, και είχα φάει και κλωτσιά από παιδί που ήταν στις κούνιες! Και ο γιός μιας φίλης μου της έπεσε απ' τον καναπέ. Και ο ανηψιός μου έπαθε διάσειση από πέσιμο όταν ήταν πολύ μικρός.

Προφανώς σου είπε για εμετούς, γιατί είναι σύμπτωμα διάσεισης. Από τη στιγμή που δεν έκανε, μάλλον είναι οκ!

Δεν είμαι ούτε γιατρός, ούτε μανούλα, οπότε δεν έχω κάτι πιο εξειδιευμένο να σου πω!

Πάντως, νομίζω ότι θα ήταν καλύτερο να άφηνες το παιδί στο πάτωμα παρά στον καναπέ. Στο πάτωμα από πού να πέσει; ;) Ή στο παρκάκι του. Και καλύτερα να μην το άφηνες μόνο του σε κάποιο δωμάτιο, γιατί δεν ξέρεις ποτέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΣΥ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΑΣ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ!!! ΟΧΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ''ΒΟΥΛΑ'' ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ!!!! ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΜΑΣ ΤΟ ΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΣΤΟ ΑΝΙΨΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ ΠΟΛΛΕΣ.

ΤΑ ΑΤΙΜΑ ΣΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΝΟΥΝ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΠΟΣΟ ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ!!! ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΤΟΥ ΡΘΕ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ?????????? :-) ΒΡΕ ΤΟ ΑΤΙΜΟ...ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΡΕ ΣΥ...ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΑ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ...ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ!!! ΧΑΧΑ

ΖΟΡΙΚΟΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ!!! ΧΙΧΧΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου λυπαμαι γι'αυτο που σας συνεβη ευτηχως εισται καλα :) κ εμενα ο δικος μου ειναι περιπου οσο κ ο δικος σου κ εγω τον αφηνω στον καναπε για να δω το φαγητο η να του φτιαξω το γαλατακι του παντα βαζω ομως ενα μαξιλαρι διπλα του κ εχω το μυαλο μου εκει αλλα δυστηχως το κακο δεν αργει να γινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ηρεμησε...αν ειχε κατι θα σου εκανε πυρετο η εμετο!!! Μην ανυσηχεις. Ο δικός μου εχει ηδη δυο καρουμπαλα. Οχι απο πεσημο, απο κουτουλημα και κουδουνιστρα!!! Ναι μονος του τη βαρεσε στο κεφαλη του καιμετα εκλεγε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAI EMENA EIXE ΠΕΣΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚ ΙΦΑΓΗΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΤΟ ΜΑΡΜΑΡΟ!!

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΡΑ ΣΟΥ.

ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΧΕΣΤΡΟΥΛΑ ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ.

ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ.

ΝΑ ΔΩ ΔΗΛ. ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ, ΕΑΝ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ, ΑΥΤΑ 2 24ΩΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ 24ΩΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΘΕ 2-3ΩΡΕΣ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΕΑΝ ΑΝΤΙΔΡΑ... :(

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΔΙΑΣΕΙΣΗΣ.

ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΚΕΦΑΛΗΣ ΕΓΩ ΗΡΕΜΗΣΑ ΠΟΥ ΔΕ ΝΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΑ ΡΑΓΙΣΜΕΝΟ.. :)

ΔΕΝ ΠΑΣ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ??? ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai i diki mou epese 4 minon apo tin krebatokamara mou sto marmaro mpam!!!!! :woohoo: :woohoo: alla ola kala!!!!

na min ton afineis na koimate poles ores kai simera kai ola kala tha einai bre min agxonesai!!! tora tha egine piooooooo megalos eeee;;;; ;)

perastika sas!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε συ πήγαινέ το στο γιατρό για να είσαι σίγουρη. Και η υπνηλία κακό είναι μετά από πέσιμο.

Η μεγάλη μας είχε πέσει από την τσουλήθρα και 7 ώρες μετά μας τάραξε στον εμετό. Μολις ξημέρωσε την πήγα στον γιατρό και ήταν κάτι που είχε φάει. Εγώ όμως τα έκανα πάνω μου από τον φόβο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

h mera to exei fainete emena eskase me to kefali simera ekei pou kathotan sto xali kanei piso k mpam,den ksero ean eklaige apo pono i apo tin tsirida ti dikia mou ,dipla tis imoun k den tin prolava...den pira til ti giatro alla einai efdiatheti ,paiksame gelasame fagame,opote mallon den epathe kati

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια στο καροτσακι του ή στο παρκοκρεβατο τον εχω κανονικά,στον καναπε τον αφηνω μονο οταν ειμαι μαζι του κ ακριβως επειδη ακομη δεν μπουσουλάει,δε τον αφηνω στο πατωμα..πιστευα πως για μισο λεπτο που πηγα να δω το φαγητο δε θα γινει κάτι,αλλα τοτε αποφασισε να γυρισει τουμπα..

πήρα πάλι τον παιδιατρο,αλλα μου ειπε πως αφου δεν εκανε εμετο ουτε πυρετο,να μη τον παω στο νοσοκομειο..θα του ξανατηλεφωνησω το απογευμα.δε θα καθομουν στο ιντερνετ χωρις να εχω συμβουλευτει τον παιιδιατρο μου πρώτα,για ψυχολογικη συμπαρασταση σας εγραψα....ευχομαι ολα να ειναι οντως καλα κ σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι μπραβο!! Μια χαρα ειναι το κουκλι σου!!! Ολα καλα θα πανε. Στο πρωτο πεσημο πανικοβαλεσαι μετα εισαι πιο ψυχρεμη!!! ΑΥτο δε σα κανει κακη μανα...ολες μας εχουμε αφησει για λιγο μωρακι μονο του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχεις καθολου, εγω ξερω αν στο μισαωρο δεν κανει εμετο ολα ειναι ενταξει.....

ο γιος μας εχει πεσει απο την κουνια του, απο την σκαλα (8 σκαλια) 3 φορες, απο το καθισμα του φαγητου.....η κορουλα μας εχει πεσει απο την κουνια της, απο τον καναπε και διαρκως - οταν ηταν μικροτερη- ενω καθοταν επεφτε πισω!!!! επιτηδες το εκανε σαν αντιδραση!!!!

Αφου ομως δεν μπουσουλα γιατι δεν το βαζεις στο πατωμα; δεν θα παει πουθενα!!

Απλα μην ανησυχεις!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΩΡΕ ΔΕΝ ΕΝΝΟΥΣΑ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΜΕ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ...ΑΠΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΜΦΑΣΗ ΗΘΕΛΑ!!! ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΞΗΓΕΙΣ! ΟΚ? ΣΥΓΝΩΜΗ!

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΑΣ ΕΓΡΑΨΕΣ ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΥΡΕΣΗ ΠΑΡΟΜΟΙΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ!

ΑΥΤΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε lucky συμβαινουν αυτα, μην ανησυχεις και δεν εχει παθει τιποτα το μικρουλι σου.. ;) της νυφης μου οταν ηταν 7-8 μηνων η μικρη,την ειχε στο ριλαξ πανω στο καναπε και κανει μια αποτομη κινηση,τουμπαρει το ριλαξ και δινει μια στη γωνια στο τραπεζακι του σαλονιου με το κεφαλι και 2 στο πατωμα!!!! :S 3 τεραστια καρουμπαλα εκανε το καημενο αλλα δεν επαθε τιποτα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα καθε μερα πεφτει απο το κρεβατι! :S

Εχει μαθει και το κολπο να μην χτυπαει!

Βαζει τα χερια της κατω! :laugh:

Ευτηχως ειναι χαμηλο το κρεβατι μας! :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...