Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Ανεπιθυμητη" εγκυμοσυνη


Emmanuela

Recommended Posts

Valina και Xristina δε συμφωνώ καθόλου με τη γνώμη σας

ΕΙΔΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙΡΟΓΑΡΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ!!!

ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

ΞΕΚΙΝΑΣ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΛΕΣ" ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΟΥΝΑ"!!!!

ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΑΝ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ Η ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ Ή Η ΚΑΘΕ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ???

ΑΝ ΕΙΧΕ ΣΚΟΠΟ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΕΙ??? ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ???

ΟΣΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΚΤΡΩΣΗΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΠΛΑ ΘΑ ΞΑΝΑΠΩ ΠΩΣ Ο ΓΡΑΠΤΟΣ ΛΟΓΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΧΕΙΡΙΣΜΟ....ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΙΛΗΜΑ ΤΟ ΠΩΣ ΕΚΦΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ...ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΔΙΑΦΩΝΗΣΑ!!!ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟΙ!!!

ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΣΥ...ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΚΤΡΩΣΗΣ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΕΣ....

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ!!

ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΜΗ ΛΕΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΛΟΥΖΟΜΑΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 579
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω με τον συγκεκριμενο ανθρωπο αν και τον γνωριζω λιγο ειχα μπει στη διαδικασια να ονειρευτω, αλλα οχι για τωρα, για το μελλον. Ηθελα η σχεση μας δοκιμαστει και τοτε να ημουν σιγουρη για την επιλογη μου. Τωρα ειμαι ακομα πολυ ερωτευμενη και ενθουσιασμενη. Πως θα ειμαστε ομως μετα? Αυτο δε προλαβα να το διαπιστωσω και αμεσως ηρθε ενα παιδι στη ζωη μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω με τον συγκεκριμενο ανθρωπο αν και τον γνωριζω λιγο ειχα μπει στη διαδικασια να ονειρευτω, αλλα οχι για τωρα, για το μελλον. Ηθελα η σχεση μας δοκιμαστει και τοτε να ημουν σιγουρη για την επιλογη μου. Τωρα ειμαι ακομα πολυ ερωτευμενη και ενθουσιασμενη. Πως θα ειμαστε ομως μετα? Αυτο δε προλαβα να το διαπιστωσω και αμεσως ηρθε ενα παιδι στη ζωη μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω με τον συγκεκριμενο ανθρωπο αν και τον γνωριζω λιγο ειχα μπει στη διαδικασια να ονειρευτω, αλλα οχι για τωρα, για το μελλον. Ηθελα η σχεση μας δοκιμαστει και τοτε να ημουν σιγουρη για την επιλογη μου. Τωρα ειμαι ακομα πολυ ερωτευμενη και ενθουσιασμενη. Πως θα ειμαστε ομως μετα? Αυτο δε προλαβα να το διαπιστωσω και αμεσως ηρθε ενα παιδι στη ζωη μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari na pantreyomoun kai egw ton antra moy polu erwteumenh kai enthousiasmenh. na ton koitas kai na liwneis einai uperoxo kai phsteyw oti kai aytos niothei to idio gia sena .dustixos egw ton pantreutika meta apo 4 xronia pou zousame mazi kai eixai figei aythn h magia .eisai poly tyxerh me to kalo kalh mou .ola tha pane kala mhn anhsixeis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari na pantreyomoun kai egw ton antra moy polu erwteumenh kai enthousiasmenh. na ton koitas kai na liwneis einai uperoxo kai phsteyw oti kai aytos niothei to idio gia sena .dustixos egw ton pantreutika meta apo 4 xronia pou zousame mazi kai eixai figei aythn h magia .eisai poly tyxerh me to kalo kalh mou .ola tha pane kala mhn anhsixeis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari na pantreyomoun kai egw ton antra moy polu erwteumenh kai enthousiasmenh. na ton koitas kai na liwneis einai uperoxo kai phsteyw oti kai aytos niothei to idio gia sena .dustixos egw ton pantreutika meta apo 4 xronia pou zousame mazi kai eixai figei aythn h magia .eisai poly tyxerh me to kalo kalh mou .ola tha pane kala mhn anhsixeis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να παίρνετε όμως τέτοια απόφαση, σημαίνει ότι τα δείγματα είναι καλά. Εντάξει, αν μπορούσες να διαλέξεις, θα προτιμούσες φαντάζομαι να έχεις τουλάχιστον ένα χρόνο σχέσης, και μετά να σκεφτείς το γάμο και ακόμα πιο μετά το παιδί. Ομως η ζωή πολλές φορές μας φέρνει εκπλήξεις. Απλά στην δική σου την περίπτωση το "ρίσκο" του να μην τα πάτε καλά, είναι πιο εμφανές.... Πόσες φορές όμως δεν ακούμε για ζευγάρια που παντρεύονται μετά από πολύχρονες σχέσεις και μετά από λίγους μήνες χωρίζουν; Τις ίδιες πιθανότητες έχετε κι εσείς για να πετύχει ο γάμος σας - απλά λιγότερες ενδείξεις επειδή γνωρίζεστε λιγότερο-

Μόνο πρόσεχε λίγο το άγχος - επειδή γάμος και εγκυμοσύνη ξαφνικά και ταυτόχρονα ίσως να είναι λίγο ... στρεσογόνος συνδυασμός! Αν και από τον τρόπο που εκφράζεσαι, φαίνεσαι πολύ λογικό άτομο - και όσο δεν φαίνεται η εγκυμοσύνη, μην λες τίποτα στη δουλειά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να παίρνετε όμως τέτοια απόφαση, σημαίνει ότι τα δείγματα είναι καλά. Εντάξει, αν μπορούσες να διαλέξεις, θα προτιμούσες φαντάζομαι να έχεις τουλάχιστον ένα χρόνο σχέσης, και μετά να σκεφτείς το γάμο και ακόμα πιο μετά το παιδί. Ομως η ζωή πολλές φορές μας φέρνει εκπλήξεις. Απλά στην δική σου την περίπτωση το "ρίσκο" του να μην τα πάτε καλά, είναι πιο εμφανές.... Πόσες φορές όμως δεν ακούμε για ζευγάρια που παντρεύονται μετά από πολύχρονες σχέσεις και μετά από λίγους μήνες χωρίζουν; Τις ίδιες πιθανότητες έχετε κι εσείς για να πετύχει ο γάμος σας - απλά λιγότερες ενδείξεις επειδή γνωρίζεστε λιγότερο-

Μόνο πρόσεχε λίγο το άγχος - επειδή γάμος και εγκυμοσύνη ξαφνικά και ταυτόχρονα ίσως να είναι λίγο ... στρεσογόνος συνδυασμός! Αν και από τον τρόπο που εκφράζεσαι, φαίνεσαι πολύ λογικό άτομο - και όσο δεν φαίνεται η εγκυμοσύνη, μην λες τίποτα στη δουλειά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να παίρνετε όμως τέτοια απόφαση, σημαίνει ότι τα δείγματα είναι καλά. Εντάξει, αν μπορούσες να διαλέξεις, θα προτιμούσες φαντάζομαι να έχεις τουλάχιστον ένα χρόνο σχέσης, και μετά να σκεφτείς το γάμο και ακόμα πιο μετά το παιδί. Ομως η ζωή πολλές φορές μας φέρνει εκπλήξεις. Απλά στην δική σου την περίπτωση το "ρίσκο" του να μην τα πάτε καλά, είναι πιο εμφανές.... Πόσες φορές όμως δεν ακούμε για ζευγάρια που παντρεύονται μετά από πολύχρονες σχέσεις και μετά από λίγους μήνες χωρίζουν; Τις ίδιες πιθανότητες έχετε κι εσείς για να πετύχει ο γάμος σας - απλά λιγότερες ενδείξεις επειδή γνωρίζεστε λιγότερο-

Μόνο πρόσεχε λίγο το άγχος - επειδή γάμος και εγκυμοσύνη ξαφνικά και ταυτόχρονα ίσως να είναι λίγο ... στρεσογόνος συνδυασμός! Αν και από τον τρόπο που εκφράζεσαι, φαίνεσαι πολύ λογικό άτομο - και όσο δεν φαίνεται η εγκυμοσύνη, μην λες τίποτα στη δουλειά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμμανουελα.. καμια δεν ξερει πως θα ειναι το μετα...ποτε δεν μαθαινεις αρκετα τον αλλο για να εισαι σιγουρη οτι αυτος ειναι ο ανθρωπος σου...

εγω θα σου ελεγα να ηρεμησεις.. δεν εισαι και παρα πολυ μικρη.. βεβαια αυτο που λες οτι δεν εισαι ετοιμη ειναι σεβαστο.. η γνωμη μου ομως ειναι οτι καμια γυναικα- για παιδακι- δεν ειναι πραγματικα ετοιμη.. αν εισαι ατομο υπευθυνο και εχεις αγαπη να δωσεις τοτε θα βρεις τον δρομο σου και ειμαι σιγουρη οτι δεν θα μετανοιωσεις που εφερες στον κοσμο το μωρο σου..

αν ο συντροφος σου ειναι αρκετα οριμος και αδεσμευτος τοτε θα ειναι ολα καλα και εχεις το ρισκο που καθε μια μας παιρνει με ενα γαμο..το ρισκο ο γαμος μας να αποδειχτει λαθος.. χαλαρωσε.. η μονη διαφορα ειναι οτι εσυ δεν τα εχεις προγραμματισει.. χαλαρωσε και να θυμασαι.. δωσε χρονο στον εαυτο σου και συζητα με τον συντροφο σου την συνεχεια.. μην βιαστειτε για γαμο.. η αποφαση να ειναι και απο τους δυο..παρτε χρονο!! αυτη ειναι η δικη μου γνωμη..

ενα παιδακι ειναι ευτυχια και ισως να ειναι το δωρο του θεου για να εισαι για παντα ευτυχισμενη..

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμμανουελα.. καμια δεν ξερει πως θα ειναι το μετα...ποτε δεν μαθαινεις αρκετα τον αλλο για να εισαι σιγουρη οτι αυτος ειναι ο ανθρωπος σου...

εγω θα σου ελεγα να ηρεμησεις.. δεν εισαι και παρα πολυ μικρη.. βεβαια αυτο που λες οτι δεν εισαι ετοιμη ειναι σεβαστο.. η γνωμη μου ομως ειναι οτι καμια γυναικα- για παιδακι- δεν ειναι πραγματικα ετοιμη.. αν εισαι ατομο υπευθυνο και εχεις αγαπη να δωσεις τοτε θα βρεις τον δρομο σου και ειμαι σιγουρη οτι δεν θα μετανοιωσεις που εφερες στον κοσμο το μωρο σου..

αν ο συντροφος σου ειναι αρκετα οριμος και αδεσμευτος τοτε θα ειναι ολα καλα και εχεις το ρισκο που καθε μια μας παιρνει με ενα γαμο..το ρισκο ο γαμος μας να αποδειχτει λαθος.. χαλαρωσε.. η μονη διαφορα ειναι οτι εσυ δεν τα εχεις προγραμματισει.. χαλαρωσε και να θυμασαι.. δωσε χρονο στον εαυτο σου και συζητα με τον συντροφο σου την συνεχεια.. μην βιαστειτε για γαμο.. η αποφαση να ειναι και απο τους δυο..παρτε χρονο!! αυτη ειναι η δικη μου γνωμη..

ενα παιδακι ειναι ευτυχια και ισως να ειναι το δωρο του θεου για να εισαι για παντα ευτυχισμενη..

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμμανουελα.. καμια δεν ξερει πως θα ειναι το μετα...ποτε δεν μαθαινεις αρκετα τον αλλο για να εισαι σιγουρη οτι αυτος ειναι ο ανθρωπος σου...

εγω θα σου ελεγα να ηρεμησεις.. δεν εισαι και παρα πολυ μικρη.. βεβαια αυτο που λες οτι δεν εισαι ετοιμη ειναι σεβαστο.. η γνωμη μου ομως ειναι οτι καμια γυναικα- για παιδακι- δεν ειναι πραγματικα ετοιμη.. αν εισαι ατομο υπευθυνο και εχεις αγαπη να δωσεις τοτε θα βρεις τον δρομο σου και ειμαι σιγουρη οτι δεν θα μετανοιωσεις που εφερες στον κοσμο το μωρο σου..

αν ο συντροφος σου ειναι αρκετα οριμος και αδεσμευτος τοτε θα ειναι ολα καλα και εχεις το ρισκο που καθε μια μας παιρνει με ενα γαμο..το ρισκο ο γαμος μας να αποδειχτει λαθος.. χαλαρωσε.. η μονη διαφορα ειναι οτι εσυ δεν τα εχεις προγραμματισει.. χαλαρωσε και να θυμασαι.. δωσε χρονο στον εαυτο σου και συζητα με τον συντροφο σου την συνεχεια.. μην βιαστειτε για γαμο.. η αποφαση να ειναι και απο τους δυο..παρτε χρονο!! αυτη ειναι η δικη μου γνωμη..

ενα παιδακι ειναι ευτυχια και ισως να ειναι το δωρο του θεου για να εισαι για παντα ευτυχισμενη..

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμμανουέλα, χαίρομαι πολύ που όπως δείχνεις, αποφάσισες να γεννήσεις το μωράκι σου... Το θέμα γάμος και σχέση είναι δευτερεύον για μένα, αν και από ότι κατάλαβα η στήριξη του συντρόφου σου συνέβαλε σημαντικά στην απόφασή σου... Ας είναι κι έτσι... Οι σχέσεις ούτως ή άλλως δοκιμάζονται, είτε ξακινούν με τους καλύτερους οιωνούς, είτε στιγματίζονται από απρόοπτα και εμπόδια... Το ουσιώδες και το μεγαλειώδες, είναι ότι η απόφασή σου να γίνεις μάνα θα σώσει αυτήν την αθώα καρδούλα...

Χαίρομαι που ίσως με τον τρόπο μας, όσο σκληρός ή όσο συγκαταβατικός κι αν ήταν αυτός, συμβάλαμε (θέλω να πιστεύω!) στην σοφή σου απόφαση.... Ειλικρινά, εύχομαι από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη, αλλά και με την προσωπική σου πορεία... εννοώ τη σχέση σου με τον πατέρα του παιδιού, τη δουλειά σου και ό,τι άλλο σε απασχολεί. Είμαι σίγουρη ότι δεν θα το μετανιώσεις ποτέ!!!

Θα περιμένουμε, όλες φαντάζομαι, να δούμε τις φωτογραφίες πλέον του ...μωρού σου!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμμανουέλα, χαίρομαι πολύ που όπως δείχνεις, αποφάσισες να γεννήσεις το μωράκι σου... Το θέμα γάμος και σχέση είναι δευτερεύον για μένα, αν και από ότι κατάλαβα η στήριξη του συντρόφου σου συνέβαλε σημαντικά στην απόφασή σου... Ας είναι κι έτσι... Οι σχέσεις ούτως ή άλλως δοκιμάζονται, είτε ξακινούν με τους καλύτερους οιωνούς, είτε στιγματίζονται από απρόοπτα και εμπόδια... Το ουσιώδες και το μεγαλειώδες, είναι ότι η απόφασή σου να γίνεις μάνα θα σώσει αυτήν την αθώα καρδούλα...

Χαίρομαι που ίσως με τον τρόπο μας, όσο σκληρός ή όσο συγκαταβατικός κι αν ήταν αυτός, συμβάλαμε (θέλω να πιστεύω!) στην σοφή σου απόφαση.... Ειλικρινά, εύχομαι από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη, αλλά και με την προσωπική σου πορεία... εννοώ τη σχέση σου με τον πατέρα του παιδιού, τη δουλειά σου και ό,τι άλλο σε απασχολεί. Είμαι σίγουρη ότι δεν θα το μετανιώσεις ποτέ!!!

Θα περιμένουμε, όλες φαντάζομαι, να δούμε τις φωτογραφίες πλέον του ...μωρού σου!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμμανουέλα, χαίρομαι πολύ που όπως δείχνεις, αποφάσισες να γεννήσεις το μωράκι σου... Το θέμα γάμος και σχέση είναι δευτερεύον για μένα, αν και από ότι κατάλαβα η στήριξη του συντρόφου σου συνέβαλε σημαντικά στην απόφασή σου... Ας είναι κι έτσι... Οι σχέσεις ούτως ή άλλως δοκιμάζονται, είτε ξακινούν με τους καλύτερους οιωνούς, είτε στιγματίζονται από απρόοπτα και εμπόδια... Το ουσιώδες και το μεγαλειώδες, είναι ότι η απόφασή σου να γίνεις μάνα θα σώσει αυτήν την αθώα καρδούλα...

Χαίρομαι που ίσως με τον τρόπο μας, όσο σκληρός ή όσο συγκαταβατικός κι αν ήταν αυτός, συμβάλαμε (θέλω να πιστεύω!) στην σοφή σου απόφαση.... Ειλικρινά, εύχομαι από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη, αλλά και με την προσωπική σου πορεία... εννοώ τη σχέση σου με τον πατέρα του παιδιού, τη δουλειά σου και ό,τι άλλο σε απασχολεί. Είμαι σίγουρη ότι δεν θα το μετανιώσεις ποτέ!!!

Θα περιμένουμε, όλες φαντάζομαι, να δούμε τις φωτογραφίες πλέον του ...μωρού σου!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Εμμανουέλα,

τι θύελλα αντιδράσεων προκάλεσες!:)

Πολύ χαίρομαι που αρχίσατε να σκέφτεστε να το κρατήσετε, είμαι κατά της έκτρωσης εκτός και αν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στο έμβρυο. Όλα τα άλλα λύνονται με τον καιρό!

Δεν ξέρεις ποτέ τι θα σου ξημερώσει, και κάποιες από εμάς με τις μακροχρόνιες σχέσεις δεν σημαίνει ότι θα τα πάμε μια χαρά, όλοι πρέπει να αγωνιζόμαστε για την σχέση μας καθημερινά και χωρίς διαλείμματα.

Απλά ευχόμαστε να πάνε όλα καλά:silly: και να μας έρθουν όλα εύκολα στη ζωή μας!

Μην στενοχωριέσαι για τίποτα, όλα θα γίνουν όπως πρέπει αλλά πάντα χρειάζεται χρόνος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Εμμανουέλα,

τι θύελλα αντιδράσεων προκάλεσες!:)

Πολύ χαίρομαι που αρχίσατε να σκέφτεστε να το κρατήσετε, είμαι κατά της έκτρωσης εκτός και αν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στο έμβρυο. Όλα τα άλλα λύνονται με τον καιρό!

Δεν ξέρεις ποτέ τι θα σου ξημερώσει, και κάποιες από εμάς με τις μακροχρόνιες σχέσεις δεν σημαίνει ότι θα τα πάμε μια χαρά, όλοι πρέπει να αγωνιζόμαστε για την σχέση μας καθημερινά και χωρίς διαλείμματα.

Απλά ευχόμαστε να πάνε όλα καλά:silly: και να μας έρθουν όλα εύκολα στη ζωή μας!

Μην στενοχωριέσαι για τίποτα, όλα θα γίνουν όπως πρέπει αλλά πάντα χρειάζεται χρόνος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Εμμανουέλα,

τι θύελλα αντιδράσεων προκάλεσες!:)

Πολύ χαίρομαι που αρχίσατε να σκέφτεστε να το κρατήσετε, είμαι κατά της έκτρωσης εκτός και αν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στο έμβρυο. Όλα τα άλλα λύνονται με τον καιρό!

Δεν ξέρεις ποτέ τι θα σου ξημερώσει, και κάποιες από εμάς με τις μακροχρόνιες σχέσεις δεν σημαίνει ότι θα τα πάμε μια χαρά, όλοι πρέπει να αγωνιζόμαστε για την σχέση μας καθημερινά και χωρίς διαλείμματα.

Απλά ευχόμαστε να πάνε όλα καλά:silly: και να μας έρθουν όλα εύκολα στη ζωή μας!

Μην στενοχωριέσαι για τίποτα, όλα θα γίνουν όπως πρέπει αλλά πάντα χρειάζεται χρόνος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • ναι εχεις δικιο..αλλαξες γιατρό τώρα εσύ!
    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...