Μετάβαση σε περιεχόμενο

Tί καλό θα φάμε σήμερα μανούλααααααα????


Recommended Posts

ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ... ΕΧΕΙ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ Κ ΤΟ ΡΥΖΟΓΑΛΟ Κ ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΡΕΜΑ ΓΙΩΤΗΣ. ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ...?? ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΡΕΘΕΙ Κ ΑΥΤΗ... ΕΠΙΣΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΙΝΕΤΕ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΛΙΓΟ ΨΩΜΑΚΙ ΜΕ ΒΙΤΑΜ ... ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 582
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανθή έγραψε:

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΠΑΛΙ..ΕΓΩ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΑ ΦΥΛΛΑΡΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΛΙΝΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΤΑ ΒΡΑΖΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΕΑΣ (ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΔΗΛΑΔΗ)..ΦΕΥΓΟΥΝ ΟΙ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ;;;

Ανθη καλο ειναι να τα βαζεις μετα το κρεας και με λιγο νερακι ισα ισα για να τα σκεπαζει.Γινονται πιο νοστιμα και δεν χανουν την αξια τους!

Ασε που μπορεις να τα κανεις καλυτερα στον ατμο.

Οσο για τα πρασινα λαχανικα...Εγω της εδωσα τα παντα χωρις προβλημα.Και σεληνο και σπανακι.Η παιδιατρος δε μας περιορισε τις επιλογες μας.Ομως αυτο για το σπανακι το εχω ξανακουσει.

Μηπως ομως ειμαστε λιγο υπερβολικες????Λεω εγω τωρα......

Κοριτσια γενικα ολα τα λαχανικα δε φανταζεστε ποσο μεγαλη διαφορα εχουν στη γευση οταν ειναι στον ατμο μαγειρεμενα...

Ειναι πεντανοστιμα!!!!Εχει καλαθακια που μπαινουν στην κατσαρολα και μπορουμε να μαγειρευουμε στον ατμο!

Εμεις σημερα εχουμε μοσχαρι με αρακα ανηθο καροτακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για μαγειρεμα στο ατμο της εχω παρει αυτο εδω...

http://www.beabausa.com/babycook.cfm

Σωθηκα!

Ειναι σουπερ συσκευη!!!!

Τα πεταω ολα μεσα και σε 10-15 λεπτα ειναι ετοιμα!

Στον ιδιο καδο μετα τα αλεθω και ειναι ετοιμο το φαγητο!

Το καλοκαιρι ειδικα στο camping με βολεψε παααααααρα πολυ!!!

Το συνιστω ανεπιφυλακτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liontarina έγραψε:

ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ... ΕΧΕΙ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ Κ ΤΟ ΡΥΖΟΓΑΛΟ Κ ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΡΕΜΑ ΓΙΩΤΗΣ. ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ...?? ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΡΕΘΕΙ Κ ΑΥΤΗ... ΕΠΙΣΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΙΝΕΤΕ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΛΙΓΟ ΨΩΜΑΚΙ ΜΕ ΒΙΤΑΜ ... ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ?

Κατερινα εγω μετα το γαλα του δινω η γιαουρτακι η φρουτο γιατι πειναει... αλλα εχει αρχισει να τα βαριεται κι'αυτα... το ρυζογαλο δεν το πολυτρωει... οταν λες κρεμα γιωτης ποια εννοεις; εχει κρεμα χωρις ζαχαρη; ανθος αραβοσιτου μηπως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσουλα μου ο δικος μου ο παιδιατρος απο τα τελη του 7 μου ειπε να βαλω μαλακο τυρακι αναλατο και γιαουρτακι αλλα εγω το καθυστερησα λιγο και του βαζω εδω και 2 βδομαδες και ξετρελλαθηκε. Αντιθετως ντοματα και σπανακι μου ειπε οχι ακομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΝΑ, ΤΟΥ ΦΤΙΑΧΝΩ ΑΝΘΟΣ ΑΡΑΒΟΣΙΤΟΥ ΜΕ ΓΕΥΣΗ ΒΑΝΙΛΙΑ. ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗ ΖΑΧΑΡΗ , ΒΑΖΩ ΜΕ ΜΕΤΡΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ! ΤΟΥ ΔΙΝΩ Κ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΙΣΚΟΤΟ ΜΙΡΑΝΤΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ. ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Κ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΓΕΥΜΑΤΑ. Κ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥ "ΜΕ ΤΡΕΧΕΙ" ! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liontarina έγραψε:

ΜΑΡΙΝΑ, ΤΟΥ ΦΤΙΑΧΝΩ ΑΝΘΟΣ ΑΡΑΒΟΣΙΤΟΥ ΜΕ ΓΕΥΣΗ ΒΑΝΙΛΙΑ. ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗ ΖΑΧΑΡΗ , ΒΑΖΩ ΜΕ ΜΕΤΡΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ! ΤΟΥ ΔΙΝΩ Κ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΙΣΚΟΤΟ ΜΙΡΑΝΤΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ. ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Κ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΓΕΥΜΑΤΑ. Κ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥ "ΜΕ ΤΡΕΧΕΙ" ! :laugh:

Βρε Κατερινα τα ιδια τραβαω κι'εγω... τωρα μαλιστα δεν καθεται και στο καρεκλακι του να φαει και παιζουμε κυνηγητο σε ολο το σπιτι... :dry: θα το δοκιμασω κι'εγω το ανθος αραβοσιτου γιατι το πρωι μετα το γαλα λυσσαει απο την πεινα και το φρουτο δεν του φτανει και αναγκαζομαι να τον ταιζω νωριτερα το μεσημεριανο του...! :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΝΑ, ΕΓΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΑΩ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ Κ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ...ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ(ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΟΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ) Κ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟΝ ΑΣΥΡΜΑΤΟ Κ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΜΑΣ Κ ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ! ΤΙ ΝΑ ΠΩ.... ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ....

Κ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

dil natassa mou mporo na valo avrio to mosxaraki sto atmomageira k ta laxanika isa isa na malakosoun?thelo na tis doso ntomatoula tin vazeis kommatakia?ta sporia ta vgazeis?

Το μοσχαρι το κανω μια βραση μονο του και στην επομενη βαζω τα λαχανικα (στον ατμομαγειρα εννοω).

Απλα φροντισε να ειναι κομμενο σε μικρα τεμαχια για να γινει ετσι γρηγορα!Τη ντοματα μπορεις να τη βαλει και σε μεγαλα κομματια εφοσον θα το αλεσεις μετα.Εγω απλα αφαιρω τη φλουδα και τα σπορια!

Καλη ορεξη!

Υ.Γ Εχεις μεγαλο ατμομαγειρα? Εμενα μ'αρεσε τοσο πολυ της μπεμπας που θα παρω και για μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie έγραψε:

Για μαγειρεμα στο ατμο της εχω παρει αυτο εδω...

http://www.beabausa.com/babycook.cfm

Σωθηκα!

Ειναι σουπερ συσκευη!!!!

Τα πεταω ολα μεσα και σε 10-15 λεπτα ειναι ετοιμα!

Στον ιδιο καδο μετα τα αλεθω και ειναι ετοιμο το φαγητο!

Το καλοκαιρι ειδικα στο camping με βολεψε παααααααρα πολυ!!!

Το συνιστω ανεπιφυλακτα!

ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΤΜΟΜΑΓΕΙΡΑΣ..ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΕΣ KAI ΠΟΣΟ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

Τελικα σπανακι κανει?

Ανθοτυρο?¨

Λεω αυριο για σπανακορυζο!

Εχθές που το έψαξα λίγο βρήκα μια συνέντευξη παιδιάτρου που μιλούσε για τον θηλασμό και για την εισαγωγή στερεών τροφών στο δεύτερο εξάμηνο και έλεγε για το σπανάκι και τα παντζάρια καλό είναι να αποφεύγονται μέχρι τον χρόνο γιατί συγκεντρώνουν μεγάλες ποσότητες νιτρικών. Σε άλλη σελίδα έγραφε ότι ισχύει το ίδιο και τα βιολογικά (σπανάκια και παντζάρια). Για το σέλινο δεν βρήκα κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ της είχα δώσει την προηγούμενη βδομάδα αλλά δεν το έφαγε και λέω να μην της ξαναδώσω. Εμείς όμως που τρώμε δεν περνάει από το γάλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίσως να είμαστε λίγο υπερβολικές που λέει και η lovie αλλά όταν ακούω και διαβάζω διάφορα αγχώνομαι και φυσικά θέλω το καλύτερο για τα παιδιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jovi έγραψε:

Νατάσα μου καλημέρα. Τι κάνετε; Χτες τελικά έφαγε κρεατάκι η μπέμπα;;

Καλημέρα Ιωάννα, μια χαρά είμαστε εσείς?

Ξετρελάθηκε με το κρεατάκι το άδειασε όλο το πιάτο.

Ο μπουμπούκος σου ήπιε γάλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jovi έγραψε:

Ήπιε και κατεψυγμένο...Συνηθίζουμε σιγά σιγά...Σήμερα θα πάω σε καινούργιο παιδίατρο να δω τι θα μου πει για τη διατροφή..

Τέλεια, αφού ήπιε και κατεψυγμένο είστε σε καλό δρόμο, ήταν να μην κάνει την αρχή. Περιμένω νέα σας το βράδυ από τον παιδίατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liontarina έγραψε:

ΜΑΡΙΝΑ, ΕΓΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΑΩ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ Κ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ...ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ(ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΟΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ) Κ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟΝ ΑΣΥΡΜΑΤΟ Κ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΜΑΣ Κ ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ! ΤΙ ΝΑ ΠΩ.... ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ....

Κ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ!!!

Δεν το πιστευω...!!! :blink: κι'εμενα τα ιδια...!!! Καθεται στο πατωμα πισω απο εναν καναπε για να φαει και ειδικα για τα φρουτα του βαζω σε dvd τους mazoo and the zoo... ολα τα ζωακια τα ξερω απ'εξω...! :P

Οσπρια του εχεις δωσει; εκτος απο φακες που δεν του πολυαρεσουν τι αλλο μπορω να του δωσω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • καλησπερα Ελισσαβετ μου!!❤️ η χοριακη της Δευτερας αυξηθηκε κατα 90% και αγχωθηκαμε με τον αντρα μου. ο γιατρος πολυ κουλ και ικανοποιημενος. φσκ εκανα και 3η μετρηση χοριακη την Τεταρτη και ευτυχως 2πλασιαστηκε οποτε μετα ηρεμησαμε.. εχω ενα παραπεμπτικο ακομη αλλα λεω να κατσω στα αυγα μου.. δε χρειαζεται να αγχωθω...  αλλωστε και περυσι οι χοριακες μου ηταν τελειες και 2πλασιαζονταν αλλα δεν υπηρχε εμβρυο... στον υπερηχο θα φανει τι γινεται.... εσυ τι κανεις κοριτσι μου;; εχετε σκεφτει αν θα κανετε αλλη ετ αμεσα; ο γιατρος τι προτεινει;
    • αχ Λευκη μου εχω κι εγω γαμοβαφτιση το Σαββατο πολυ καλης φιλης και εχω την ιδια απορια... φανταζομαι θα μου πει να κατσω στα αυγα μου!!!! 😂 ασε που θα εχω και τον αντρα μου κερβερο.... ολο λεει "στην κατασταση σου" και "στην κατασταση σου" λες και ειμαι αρρωστη.... δε λεω μου αρεσει που με εχει ματια χαδια 🥰 αλλα μην υπερβαλουμε κιολας!!! δεν θα κλειστω και σε γυαλα... επισης ρε κοριτσια, αυτο το να μην σηκωνουμε βαρη θεωρω οτι ο γιατρος εννοει γνκ μεγαλα βαρη... αλλα π.χ. μια τσαντα του σουπερ 3 κιλα δεν ειναι κατι... ενταξει δεν θα παρω και 6αδα νερα αλλα δε νομιζω οτι 3 κιλα ειναι κατι...
    • ναι εννοειταιιι!!!! θα ενημερωνουμε το πινακακι και για αυχενικη και για β επιπεδου και για ΠΗΤ και φυλο!!!! ας πανε ολα καλα και στα της οργανωσης αφηστε το πανω μου!!!! 😇🤓
    • Ευχαριστω κοριτσι μου για τις ευχες σου!!!! ❤️❤️ να χαιρεσαι το μπουμπουκι σου!!!!🤱❤️να ειναι γερο και καλοτυχο!!!!🙏
    • Λευκη μου επειδη γνκ εχω σιδηροπενικη αναιμια και παιρνω καθε μηνα σιδηρο στις μερες της περιοδου, αν παιρνεις χαπι για το θυροειδη, νομιζω πρεπει να εχει καποια χρονικη αποσταση απο το χαπι του σιδηρου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...