Μετάβαση σε περιεχόμενο

Tί καλό θα φάμε σήμερα μανούλααααααα????


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 582
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια

εγω θα ηθελα να ρωτησω για τα φρουτα

τι δινετε στα μικρα σας

εμεις τρωμε μπανανα, μηλο, και αχλαδι

μια μερα της εβαλα και μια βανιλια

αυτη την εποχη δεν υπαρχουν αλλα φρουτα ομως για ποικιλια

ακτινιδιο, μαγκο,και αβοκαντο μπορω να της δωσω??

τα ειδα στο σουπερ μαρκετ και σκεφτηκα μηπως τα δοκιμαζα αλλα....δε ξερω :dry:

πορτολακι και μανταρινι μου ειπε η παιδιατρος μετα τον ογδοο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρουτάκια εγώ της δίνω εκτός από μήλο μπανάνα αχλάδι και ακτινίδιο και τώρα που έκλεισε τον 7ο η παιδίατρος μου είπε ότι μπορώ να της δώσω και πορτοκάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω βαζω τωρα μηλο,φιρικι,μπανανα αχλαδι και χυμ οαπ οπορτοκαλι ή μανταρινι.τι αλλο να βαλεις??μανγκο κτλ δεν εχω δοκιμασει αν και το σκεφτομουνα..ακτινιδιο δεν θελω ουτε να το σκεφτω!!!! ο μικρος τα κανει 5φορες την μερα!!αν του δωσω και ακτινιδι οθα τον βαλω σε γιογιο!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

νατασσα στο μηλο κολοκυθα εβαλες και κανελιτσα????

και κατι ακομα..ομικρος πλεον το γαλα ουτε να το φτυσει...τρωει απο ολα βουταει στο ψωμι οπου το δει σαν νηστικος αλλα γαλα με το ζορι 150μλ και αυτα κοιμισμενος συνηθως..αφου το αυγο το δινω πλεον πρωι...

εσας τι κανουνε?πινουνε γαλα κανονικα?

θοδωρακο μην απαντησεις!!!! ξερω εσυ λατρεια με το μεμε!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Βενι μου και νομιζα οτι μονο η δικια μου δεν πινει γαλα...ρωτησα την παιδιατρο κ μου ειπε οτι οσο μεγαλωνει κ αναπτυσεται η γευση της μαλλον δειχνει οτι δεν της αρεσει το γαλα...παιδι της μανας της....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

νατασουλα σου αντικατεστησε η μικρη γευματα???????????ολα? :blink::blink::blink:

Μετά την φρουτόκρεμα πίνεις 100-120ml γάλα. Το μεσημέρι δεν πίνει καθόλου γάλα και το απόγευμα συνήθως της δίνω μόνο γάλα. Αν βγούμε έξω μόνο τότε της δίνω φαγητό. Όπως εχθές που της έκανα κολοκύθα με μήλο.

Αυτά βέβαια τις καθημερινές που λείπω. Το Σαββατοκύριακό τρώει λιγότερο φαγητό και περισσότερο μεμέ :P . Εσύ πότε ξεκινάς με την δουλειά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

νατασουλα σου αντικατεστησε η μικρη γευματα???????????ολα? :blink::blink::blink:

Καθενας με τον πονο του!!!!!

:P:P:P

Φιλακια συμπεθερα!!! :kiss: :kiss: :kiss:

Σημερα εφτιαξα πρασορυζο στη μπεμπα.

Απο Φρουτακια της δινω ο,τι βρω αυτην την εποχη εκτος απο πορτοκαλι μανταρινι και ακτινιδιο που θα φαει απο 10 μηνων και μετα.

Τωρα λεω να φτιαξω μια λιστα με ο,τι φαγητο εχει γραφτει στο θεμα για να τα εχουμε συγκεντωμενα.Τι λετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasoula έγραψε:

thouli έγραψε:

Μετά την φρουτόκρεμα πίνεις 100-120ml γάλα. Το μεσημέρι δεν πίνει καθόλου γάλα και το απόγευμα συνήθως της δίνω μόνο γάλα. Αν βγούμε έξω μόνο τότε της δίνω φαγητό. Όπως εχθές που της έκανα κολοκύθα με μήλο.

Αυτά βέβαια τις καθημερινές που λείπω. Το Σαββατοκύριακό τρώει λιγότερο φαγητό και περισσότερο μεμέ :P . Εσύ πότε ξεκινάς με την δουλειά?[/quote:3evu630y]

εγω δουλεια παω αρχες δεκεμβρη..αντε να δουμε..

:):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie έγραψε:

thouli έγραψε:

Καθενας με τον πονο του!!!!!

:P:P:P

Φιλακια συμπεθερα!!! :kiss: :kiss: :kiss:

Σημερα εφτιαξα πρασορυζο στη μπεμπα.

Απο Φρουτακια της δινω ο,τι βρω αυτην την εποχη εκτος απο πορτοκαλι μανταρινι και ακτινιδιο που θα φαει απο 10 μηνων και μετα.

Τωρα λεω να φτιαξω μια λιστα με ο,τι φαγητο εχει γραφτει στο θεμα για να τα εχουμε συγκεντωμενα.Τι λετε???[/quote:31t8hk9x]

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

τι κανεις συμπεθερουλα?????????? :P:P

η ιδεα σου για τη λιστα ειναι σουπερ...

παρε κ απο μενα καρματακι :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις σημερα φαγαμε μοσχαρακι με αστρακι, πατατουλα, ντοματουλα, καροτακι, κρεμμυδακι, κολοκυθακι, αρακα, λιγο αλατακι και πιπερακι...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

oposdipte natassa kanto gt exei xathei ligo i mpala,emena mono gala simera sunolika 220 ml :( ,mia vgomada tora pnigete re koritsia apo vixa ....k oreksi g fai mideniki,adunatise..

Περαστικούλια, βγάλατε τελικά κανένα δοντάκι ή κρύωμα είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δοκιμαστε γλυκοπατατα , καροτο,μπροκολακι και λιγο λαδακι υπεροχο γλυκισμα αν στα μωρακια σας αρεσουν οι γλυκες γευσεις!!!τραχανα χωρις γαλα με λαχανικα εχει δωσει καμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...