Μετάβαση σε περιεχόμενο

καινουργια


Recommended Posts

μαρινιω έγραψε:

καλως ηρθες!!!

κοριτσια τι ειναι η ΠΗΤ???????????? :blink:

πρωτη φορα το ακουω αν και ειμαι 1 χρονο μερα νυχτα καρφωμενη sto site!!!

egw pantws den exw akoma paidaki!!!!

to mammy se kalosorizei!filakia :kiss:

μαρινιω μου το ΠΗΤ νομιζω πως σημαινει Πιθανη Ημερομηνια Τοκετου(αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποια παλιοτερη).Ειμαι ολοκαινουργιο μελος του κουτιου που λενε :laugh: :laugh: κ δεν εχω ακομα νινακι :( .Σημερα θα εχουμε τα αποτελεσματα απο το σπερμοδιαγραμμα κ συνεχιζουμε να ''ψαχνομαστε'' αισιοδοξοι (προς το παρον :P ) φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

ναμαι ξανα :)

χαθηκα για λιγο καιρο...απειχα απο το ολο θεμα και το φορουμ.

ειπα να το παρω χαλαρα μπας και με ελλειψη αγχουςς αλλαξει κατι.

αλλα τζιφος ....ειμαι ακομα εδω και δεν εχει αλλαξει κατι στο μετωπο 2ο παιδακι :(

παρηγγειλα τεστ ωορηξιας και εβαλα deadline μεχρι το Πασχα. Αν ως τοτε δεν γινει κατι τοτε παω σουμπιτι στον γιατρο μου και ξεκιναμε εναν νεον κυκλο.

Ευχομαι να μην χρειαστει και οι επομενοι περιπου 3 μηνες που μας δινω ακομα να ειναι και οι τυχεροι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LT72 γεια σου και απο εμενα! :)

Οπως βλειπεις απο το ψευδωνυμο μου, ειμαι και εγω μανουλα ενος υπεροχου αγοριου 2,5 ετων και με φουσκωμενη κοιλιτσα 2,5 μηνων, για την οποια προσπαθουσαμε εντατικα με τον αντρα μου για 9 μηνες περιπου! :( Το θελαμε αυτο το παιδι παρα πολυ και οι δυο, και να που αργησε αλλα τελικα μας ηρθε! Δεν μπορω να σου πω οτι δεν υπηρχε αγχος, στενοχωρια ή κλαμματα καθε φορα που μου ερχοταν περιοδος, αλλα δεν το βαζαμε κατω με τιποτα!

Ευχομαι να σου ερθουν ολα οπως θελεις και συντομα με ενα θετικο τεστακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

σ'ευχαριστώ ΜΑΝΝΟΥΛΑ :) σου εύχομαι με το καλο να παρεις αγκαλιτσα το μωρακι σου :)

σήμερα αδιαθέτησα ΠΑΛΙ και δεν είμαι στα καλύτερα μου :(

απο εβδομάδα θα τηλεφωνήσω της γιατρού μου για να μου πεί τι θα κάνουμε .....

απόσο ξερω μαλλον σπερμοδιάγραμμα για τον αντρα μου πρωτα και μετα κάποιες ορμονολογικές για μενα.

και όσο ήλπιζα ότι δεν θα χρειαστεί .....τελικά δεν την γλυτώνω ....

ξέρω οτι πολλές κοπέλες εχουν κανει τα απειρα για να καταφερουν να αποκτησουν ενα μωρακι (και παντα τις θαυμαζα ) και δεν ειναι τοσο τραγικο αμα θελεις να πετυχεις να φερεις στον κοσμο το παιδακι σου αλλα ακομα δεν το εχω χωνεψει και παλευω με το να χωνεψω οτι ανηκω στην κατηγορια της υπογονιμης γυναικας πλεον και θελω βοηθεια .....:(

δεν ειμαι καλα σημερα .....αυριο θα ειναι μια αλλη μερα (θελω να αισοδοξω ) ......εχω και εναν μικρουλη εδω που παντα με βοηθαει να το ξεπερασω ( ο ερωτάκος μου εινια αυτος:) ) αλλα η ιδεα οτι μπορει να μην αποκτησει αδελφακι με τρελαινει :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.. Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! :)

Καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου. Είμαστε πάνω κάτω ίσα στην ηλικία και καταλαβαίνω πως το θέμα του χρόνου σε αγχώνει πολύ. Αν γενικά είσαι άνθρωπος αγχώδης, να ξέρεις πως αυτό επηρεάζει άμεσα τη γονιμότητά σου γιατί μπορεί ούτε ωορρηξία να μην κάνεις λόγω του άγχους... συμβαίνει συχνά, το'χω πάθει κι εγώ...

Καλά το σκέφτεσαι για τις εξετάσεις.. καλό είναι να κάνετε και οι δύο κάποιες εξετάσεις γιατί αν πχ υπάρχει κάποιο θεματάκι, γνωρίζοντάς το, θα το αντιμετωπίσετε και μετά όλα θα πάνε καλά! Να θυμάσαι πως τα πάντα αντιμετωπίζονται κι από τη στιγμή που ήδη έχετε ένα παιδάκι, το πιο πιθανό είναι να μην υπάρχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα..

Εύχομαι σύντομα να'χεις να μας πεις ευχάριστα! ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...