Μετάβαση σε περιεχόμενο

ASVESTIO-SIDHRO-MAGNHSIO


Recommended Posts

KORITSAKIA GEIA SAS..

NA RWTHSW ESAS TIS PEPEIRAMENES :) , MOU EIPE GIATROS NA ARXISW NA PERNW AUTA TA 3 SUMPLIRWMATA KAI OTI MPORW NA TA GRAPSW STO IKA.. POSO KANOUN STO PERIPOU KSERETE? THELW NA PW AXIZEI H TALAIPWRIA TOU IKA?

SAS EUXARISTW POLI NA EISTE KALA :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός μου είναι του ΙΚΑ (πηγαίνω όμως στο ιατρείο του τα απογεύματα) και μου τα γράφει αμέσως και δεν πληρώνω τίποτα! Μαγνήσιο θα ξεκινήσω μόλις μπω στον 6ο. Σίδηρο παίρνω το TARDYFERON και θυμάμαι ότι κοστίζει 3,50 € το κουτί. Το ασβέστιο δεν θυμάμαι καθόλου.. Μόλις πάω σπίτι θα σου πω..

Δεν έχει ο γιατρός σου κανένα γνωστό του ΙΚΑ να σε στείλει μονο για να γράφεις τα φάρμακα; Θα χρειαστείς πάρα πολλά κουτιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΝΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΠΙΝΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΒΙΤΑΜΗΝΕΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Κ ΙΣΩΣ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΟ.ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΚΑ(Η ΑΝ ΕΧΕΙ Η ΠΙΡΙΟΧΗ ΣΟΥ 'ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΝΑΣ Κ ΠΑΙΔΙΟΥ',ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΜΟΝΟ ΕΓΚΥΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ Κ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑ).ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΓΡΑΨΕΙ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και για τα 3 εδινα περιπου 10 ευρω ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΒΡΕ ,

ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑΤΑ Κ ΣΤΙΣ ΚΡΑΜΠΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΤΡΕΧΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΤΣΙ .

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελινα μου δεν ξερω να σου πω ακριβως ποσο κανουν μιας και καθε φαρμακο εχει αλλη τιμη αλλα τωρα στην αρχη ειναι λιγα μετα που θα περνεις περισσοτερα;Εγω παντως δεν τους τα χαριζω τοσα χρονια πληρωνω ικα γιατι να μην τα περνω τσαμπα;Μπορεις να τα γραφεις και σε παθολογο παντως αν σε βολευει καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsai mou sas euxaristw poli.. rwtaw poso peripou exoun giati an einai gia 15 euro to mhna, proswpika de mpianw sth diadikasia tou ika, mia fora exw paei sth zwh mou kai vlasthimisa thn wra kai thn stigmh, megali talaipwria...

juliax mono 10euro?? makari...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Aggelina78. Κάνουν ακριβώς 12Ευρώ και τα 3 (από ένα πακέτο έκαστο). Κρατάνε όμως λιγότερο απο 1 μήνα, ειδικά το μαγνήσιο που πρέπει να παίρνεις 3 χάπια την ημέρα, ενω από τα άλλα πάιρνεις από 1 χάπι. Αν θέλεις πάντως την γνώμη μου, δεν αξίζει τον κόπο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera

pas se ena giatro tou ika kai sou grafei ola souta farmakakia pou tha xreisteis kata tin diarkeia tis egimosinis kai metepeita tou thilasmou kai den plirwneis simetoxi einai dwrean stis eggies!!!egw paw kathe mina m grafei sidero kai asvestio kai den plirwnw tpt B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!εγω επαιρνα το tardyferon που ηταν 2 σε 1..ειχε σιδηρο κ μαγνησιο κ δεν εκανε πανω απο 5 ευρω κ το κουτι εχει μεσα 30 χαπια.το ασβεστιο calcioral επισης δεν κανει πανω απο 5 ευρω!!μην ταλαιπωρηθεις στο ικα καλυτερα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia teleika piga me thn syntagh tou giatrou mou se ena farmakeio kai mou evgale timi gia ena mhna ithela 35euro opote de me sunefere.. piga sto ika telika (eutyxws de talaipwrithika epese se kalo gunaikologo) kai ta pira free.. de to glitwsa telika xexe..

Sas uxaristw poli-poli!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΡΑΙΑ,ΑΠΟ'ΔΩ Κ ΠΕΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΡΟΥΤΙΝΑΣ.ΟΛΓΑ ΚΟΚ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΖΕΙ.ΕΜΕΝΑ Ο ΣΙΔΗΡΟΣ VELTIFER 10 ΦΙΑΛΙΔΙΑ ΕΧΕΙ 7,80.ΑΣΒΕΣΤΙΟ CALCIFOLIN ΤΑ 10 ΧΑΠΑΚΙΑ 7,42.ΚΑΙ ΜΑG2 ΤΑ 20 5,24.ΑΡΑ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ ΑΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 60 ΕΥΡΩ. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 years later...

Γεια σας, έχω μια κόρη 6 χρονών, και επειδή δεν τρώει πολλά φαγητά και καθόλου φρούτα, ο παιδίατρος μου είπε ότι είναι καλή ηδεία να παίρνει συμπλήρωμα βιταμίνης, το πρόβλημα είναι ότι η μικρή δεν τα θέλει, λέει ότι δεν έχει ευχάριστη γεύση και κουμπώνει το στόμα της. Έχω δοκιμάσει άπω διάφορες γεύσεις τα πάντα και τίποτα. Μια φίλη μου είπε ότι κυκλοφορεί βιταμίνες σε μορφή σπρέι, μήπως ξέρει καμία τι είναι; Εάν το έχετε δοκιμάσει στα παιδιά σας; Και με τι όνομα το ζητάω άπω φαρμακείο; Εάν γράφετε στο ΙΚΑ; Ιωάννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...