Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ!!ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ!!!!!!!


Recommended Posts

Μου φαίνεται το ρητό που λέει "όταν μοιράζεσαι τη λύπη γίνεται μισή κι όταν μοιράζεσαι τη χαρά γίνεται διπλή" δεν ισχύει για το άγχος και την αγωνία! Όταν μοιράζεται, πολλαπλασιάζεται με εκθετικούς ρυθμούς!! :P :laugh: :P

Συμπάσχουμε όλες μαζί σου, είμαστε μαζί σου στην αγωνία σου... ελπίζω να μην τα τραβάς τζάμπα όλα αυτά και κάπου παρακάτω να σκάσει μύτη ένα σποράκι που θα σου δώσει ατελείωτη χαρά κι ευτυχία! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 267
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΕΛΥ KALI MOU EEEEEEEEEEEEELEOOOOOOOOOOOSSS KALA SOU LEEI I CRAZY EFOSON SOU EIPANE NA KANEIS EPANEKSETASI DEN SIMAINEI OTI MALON KANANE PATA ???

ELEOOOOOOOOOOOOOOS AN MAS LIPASE ESTO K LIGO KANE ENA TESTAKI AKOMI 8ES XORIAKI KANE XORIAKI 8ES SELF CLEAR KANE AFTO ALLA KANE KATIIIIIII

GIATI NA SOU PO KATI ETSI ANXONEIS K TO EMVRIO K DEN TOU KANEIS KA8OLOU KALO ADE KANE TO NA IREMISIS K ESI NA DEIS EPITELOUS OTI EISAI EGYOULA K NA SOU FIGEI OTI AMFIVOLIA K AN EXEIS PLSSSSSSSSSSSSSSS KANE MIA EKSETASI AKOMI PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ γλυκο μου κοριτσακι θα το πω και θα το ξαναπω χιλια μα χιλια ευχαριστω που ειστε διπλα μου σε αυτο που περναω!χωρις εσας το πιστευω ακραδαντα θα ηταν τρισχειροτερο γιατι στον αντρα μου και στη μαμα μου που ειναι οι μονοι που ξερουν τι εγινε το παιζω κουλ και ανετη για να μην στεναχωριουνται κι αυτοι..οσο για το αραιωμενο δειγμα μια μικροβιολογος ειπε πως δεν παιζει ρολο,τοχα γραψει και σε αλλη απαντηση.γι αυτο σας λεω..τι δεν θελω εγω να εχω σπορακι;;;;εγω αν μια στις τοσες ειμαι εγκυος απο τη χαρα μου θα ακουσετε κι εσεις τις στριγκλιες μου ομως απο τη χωριακη και μετα εχασα καθε ελπιδα ωστε να μην φαω δευτερη ηττα με την ελευση της περιοδου.οχι οτι τωρα δεν θα κλαψω αλλα τουλαχιστον θα πω οτι το περιμενα και δεν μου ρθε τελειως ξαφνικο.πως θα σας φαινοτανε να μουν τριαλαλα τριαλαλο και να ελεγα,ελεγα μωρε τι κι αν η χωριακη βγηκε αρνητικη;;εγω θα πιστεψω τα τεστ και αρα ειμει εγκυος.δεν θα λεγατε οτι ειμαι στην κοσμαρα μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena gnwmi mou einai na iremiseis kai na perimeneis 4 meres akoma!na exeis diladi 5 meres kathisterisis!

etsi opws kaneis mporei na kathistereis kai tin periodo apo to agxos!

mou exeis simvei polles fores!

omws euxomai na einai mpempe kai meta apo liges meres na pas sto giatro!!!

GIATI DEN PAS STON GINAIKOLOGO META APO 3-4 MERES NA IREMHSEIS TELEIWS????????????????E????????

egw auto tha ekana!!! ;);)

ksereis pws se katalavenw?

emena me eipe h xoriaki sas einai miden!euxaristoume!!! :(:(:(

eleos!!!!!!!!! :silly: :(

ax ax ax ax ponaw oso ponas!!!

ALLA ESY EXEISSSSSSSSSSS ELPIDES!!!!!!4 THETIKA TEST! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω μου αυτο εχω σκοπο να κανω,να περιμενω σε περιπτωση που δεν ερχεται(μακαρι!)τουλαχιστον 5 μερες αλλωστε μεσολαβει σαβ/κο κι ετσι τη δευτερα θα εχουν περασει 4 μερες λεμε τωρα αν δεν εχει ερθει.και μετα θα δω τι θα κανω.παντως προς το παρον ειμαι πολυ επιφυλακτικη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν παίζει ρόλο οκ... αλλά τότε γιατί σε πήρε τηλέφωνο και σου είπε να πας να την ξανακάνεις;.. αυτό δεν το καταλαβαίνω! Τέλος πάντων!

Πάντως αν δε δεις περίοδο μέχρι τη Δευτέρα, ΠΗΓΑΙΝΕ ΞΑΝΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι, στο εύχομαι ολόψυχα!! :)

Αλήθεια, έχεις τίποτα συμπτώματα; Συχνοουρία ας πούμε, ευαίσθητο στήθος.. μυρωδιές να σ' ενοχλούνε.. τέτοια πράγματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κελλυ μου εγώ ως πιο καχύποπτη σκέφτομαι και το άλλο: Μπορεί αυτοί να έκαναν κάποιο άλλο λάθος όπως π.χ. να μπέρδεψαν τα δείγματα, όπως είχε γίνει και με το Μαρινιώ, αλλά λόγω εγωισμού να μη θέλουν να στο πουν γιατί θα υπάρχει άσχημη φήμη μετά για το μικροβιολογικό τους. :blink: Οπότε γι αυτό θα σε πήρε και νυχτιάτικα να σου πει να την ξανακάνεις. Αυτός το ξέρει πολύ καλά ότι το αραιωμένο δείγμα δεν παίζει ρόλο αλλά θα σκέφτηκε:"Έλα μωρέ θα το πιστέψει, ας προβάλω αυτό ως δικαιολογία για να ξελασπώσω"! :angry: Εγώ λέω να πας σε άλλο μικροβιολογικό χωρίς να πεις τίποτα σε κανέναν και έτσι μόνο εσύ θα ξέρεις την αλήθεια και θα ηρεμήσεις. Έχω στενοχωρεθεί που σε βλέπω τόσες μέρες αναστατωμένη, γιατί σκέψου ότι ακόμη και αν είσαι έγκυος, αυτό δεν κάνει καλό στο μπεμπε... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι κελυ τα καλυτερα.εμενα ειναι περιεργα τα νεα μου κοριτσια.ειχα περιοδο 01/09 και η χοριακη στις 30/09 ηταν αρνητικη και στις 05/10 θετικη με 54.54.η γιατρος μου ειπε αρκετα χαμηλη..αν μετρησετε ειμαι τουλαχιστον 5 εβδομαδων ,την ρωτησα μπορει να εγινε καθυστερημενα η συλληψη?και μου απαντησε ναι οτι υπαρχει και αυτο το ενδεχομενο.μου ειπε να ξανακανω χοριακη για να δουμε τι γινεται,ομως ειναι παρασκευη και πρεπει να περιμενω ως τη δευτερααααα.πειτε μου κατι θα σκασω.με ρωτησε επισης αν ειδα αιμα αλλα δεν εχω δει,αν δεν πανε καλα τα πραγματα πρεπει να περιμενω την περιοδο.μακαρι να παν ολα καλα αλλα δε το βλεπω ρε γαμωτο.για αλλη μια φορα απογοητευση..σορυ που το γραφω εδω αλλα ξερω οτι θα μου απαντησετε γρηγορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ! ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ Η ΣΥΛΛΗΨΗ. ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!! ΚΕΛΥ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε παιδάκι μου.. κάτσε να δεις τι θα γίνει! Μη σε πιάνει η απελπισία αμέσως! Γιατί δεν έκανες σήμερα χοριακή να δεις τι γίνεται;;

Σου είπε να πάρεις τίποτα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κελακι μου και εγω στα ειπα απο τα μηνυματα, πρεπει να ξαναας για χοριακη βρε χαζουλι!!!! μου το ειπε και η τονια, αν κανουν καποιο λαθος, μονο και μονο απο θεμα αξιοπρεπειας, δεν στο λενε στα ισα οτι εκαναν λαθος!!! ουφ!!!!!!!!! εγω λεω οτι θα εισαι!!!!!! εεεεεεε???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κέλυ, μας έσκασες, μόνο αυτό έχω να σου πω...

Άντε, κάνε καμιά χοριακή, να ηρεμήσουμε κι εμείς!!!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπερα!ακομη η κυρια δεν εμφανιστηκε αλλα εγω βραχος δεν τολμαω να χαρω.αν δεν ερθει και μεσα στο σαβ/κο(μακαριιιιιι!!!!!) σας υποσχομαι οτι τη δευτερα θα κανω η κι αλλο τεστ η χωριακη.αν εσας σας εχω σκασει σκεφτειτε πως ειμαι εγω!ετοιμη να εκραγω!!!!!!!καθε φορα που μπαινω στο φορουμακι και βλεπω απαντησεις σας χαιρομι παραααα πολυ γιατι δεν αισθανομαι μονη μου σε ολο αυτο! :)

ραν μου γλυκεια μου το σιγουρο ειναι οτι εισαι εγκυουλα αφου η χωριακη σου ηταν θετικη γι αυτο δεν πρεπει να αγχωνεσαι για να μην ταραζεις το σπορακι σου!!!ευχομαι απο καρδιας η επομενη να φτασει στ αστρα :P;)

φιλεναδες ειδατε τι ειπε η ραν;;;;εκανε χωρικη ηταν αρνητικη και μετα απο 5 μερες θετικη.....μηπω εχω ελπιδες παναγιτσα μου;;;;ομως δυστυχως συμπτωματα δεν εχω καθολοα βεβαια κι οταν ειχα ξαναμεινει δεν ειχα,μονο λιγακι ερεθισμενο στηθο που ειναι και συμπτωμα περιοδου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κελυ μου μακαρι ρε κοριτσακι μου να μην εμφανιστει η κυρια{που ειμαι σιγουρη δηλαδη}και να κανεις μια χωριακη και να ειναι στα υψηηηηηηηηη

παντως φυσικο ειναι να εχεις ελπιδες οσο ακομα δεν σου ερχεται.

θα το δεις θα εχεις θετικα αποτελεσματα

σε φιλω :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ακομη δεν αδιαθετησα αλλα εκει κατω εχω πονακια οποτε νομιζω πως θα ερθει..να σας πω ομως κατι;;;περασ τοση ψυχολογικη πιεση,τοσο εντονα συναισθηματα απο την τεραστια χαρα με τα θετικα τεστ και με την απολυτη στεναχωρια και απογοητευση,νιωθω σαν να εχασα χρονια απο τη ζωη μου που τωρα ξαφνικα αισθανομαι μια αναισθησια να το πω ενα παγωμα να το πω δεν μπορω να το εκφρασω..ενω θελω απεγνωσμενα να ερθει το μωρακι μου αυτη τη στιγμη λεω και να ειμαι καποια στιγμη θα το μαθω κι αν δεν ειμαι καποια στιγμη θα ερθει περιοδο.περναω μια φαση αρνησης στο να κανω οποιοδηποτε τεστ.οτιδηποτε τελοςπαντων που θα με κανει να καρδιοχτυπησω γιατι νιωθω πως δεν το αντεχω αυτη τη στιγμη,δεν το μπορω!!!ενιωσα τοσες πολλες φορες ολες αυτες τι μερες οτι η καρδια μου θα σπασει που δεν μπορω να κανω τιποτα απλα μενω και περιμενω.ευχομαι απο την καρδια μου να ειμαι το ποσο το θελω το ξερετε ομως κι αν δεν ειμαι πιστευω οτι καποια στιγμη θα γινει και σε μενα το θαυμα!το μονο που με πικραινει τωρα ειναι που αυριο φευγει ο αντρουλης μου για 20 μερες και δεν την μπορω τη μοναξια,θα μου λειπει πολυ!!!!!!ειναι το στηριγμα μου!αφηστε που θα παει κι ενας μηνας χαμενος αντε ν παω 3 μερες στις γονιμες..αλλα τερμα δεν θα σκασω παλι καλα να ειμαστε και ολα θα γινουν!!! :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι μπράβο! Άντε, δε θα σκάσεις κιόλας! Ή θα έρθει η περίοδος, ή δε θα έρθει, άλλο δεν έχει!!!!!!!!!!

Σκέψου κάτι άλλο (ξέρω πόσο δύσκολο είναι), χάζεψε στην τηλεόραση, κάνε ένα ωραίο γλυκό (η μέθοδος της γιαγιάς-Ντακ), να ξεφύγει λίγο το μυαλό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκι... :)

Έφτιαξες κανένα ωραίο γλυκό (όπως είπε η "Θέλω να γίνω μαμά!";;;

Για βάλε μπροστά την τέχνη σου... για να γλυκάνεις τον αντρούλη σου πριν φύγει! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΥ έγραψε:

κοριτσακια μου ακομη τιποτα....οψομεθα.............

kalimera molis ksipnisa koritsia mou!!!

nwris e??????????xaxaxaa :lol:

euxomai kely mou na min sou erthei katholou!

pote les na kaneis tin epomeni xoriaki???

poses meres kathisterisis exeis??

pantws teleiaaaaaaaaaaaaaa den irthe akoma :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ θα μου φυγει η καρδουλα μου ο αντρουλακος μου!!!! :( κοριτσια σας εχω πει ποτε ποσο πολυ τον αγαπαω;;;;σας το λεω τωρα γιατι του αξιζει τον λ α τ ρ ε υ ω!!!!! :P :silly: :P ειναι ολη μου η ζωη!!!!!!

τωρα που θα φυγει θα εχω εσας παρεουλα και θα περασουν οι μερες ετσι δεν ειναι φιλεναδιτσες μου;;;

κριμα μονο που ακομη δεν ξερουμε τι αυμβαινει στην κοιλιτσα μου και θα φυγει με το αγχος!θελει παααααααρα πολυ να εχουμε νινακι!δεν πειραζει ομως ας ειμαι κι οποτε κι αν το μαθει η ευτυχια θα ειναι η ιδια! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ξυπνητουρια μαρινιω μου!!!!περιμενα την πεμπτη ε ακομη νωρι ειναι μπορει να καθυστερει λογω ολου αυτου που περασα και τρανταχθηκε ο οργανισμος μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai kali mou edw mazi tha ta leme!!!

ma pou paei kiriakatika? :(

douleia e?

kai o dikos mou douleuei!!!

gia auto malwsame!!mporouse na min katsei simera kai ekatse na douleuei!!! :angry::angry:

elpizw na min sou erthei gia allous 9 mines!!!

loipon mexri TETARTH antexeis na perimeneis?

an nai tote tha exeis pollles pithanotites na eisai!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!!    Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞   
    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
    • Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη 😉 Αντε να δούμε τι θα δούμε 👀
    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...