Μετάβαση σε περιεχόμενο

χαμηλο αμνιακο υγρο?????


thouli

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια....

θελω τα φωτα σας..

η αδερφουλα μου ειναι 32+ .

στης 31+ ειχε αμνιακο υγρο 11

κ στης 32+ ειχε 8.. :(:(

η γιατρος της ειπε οτι δε το παραγει ο οργανισμος της..

κ την ειπε να ειναι ξαπλα..

τι γινετε σε αυτες τις περιπτωσεις???????

ειχε καμια αναλογη εμπειρια???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli γεία σου. Στην εγκυμοσύνη μου είχα ακριβώς αυτό το πρόβλημα. Εμένα όμως μου παρουσιάστηκε στην 28η εβδομάδα. Είχα 8, έμεινα ξάπλα και έφτασε 9. Κάθε βδομάδα μου έκαναν εξετάσεις και το μετρούσαν. Έβλεπαν αν αναπτυσσόταν το μωρό γιατι δεν ήξεραν αν αυτό προερχόταν από ρήξη του θύλακα ή αν δεν το παρηγαγε ο οργανισμός μου(πλακουντιακή ανεπάρκεια)...Να μείνει ξαπλωμένη και να ελεγχουν το μωρό. Εγώ έτσι καταφερα να φτάσω στην 35η που είχε πέσει στο 5 οπότε έκανα καισαρική....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσα μου δεν εχω αναλογη εμπειρια για να μπορεσω

να σε βοηθησω..

Ολα να πανε καλα στην αδερφουλα σου..! :)

Ξαπλα-... ξαπλα..!

Οτι λεει ο γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωπα ρε...ωχ ξαπλα κ συ ε?

δε παλευεται ε?

τι να πω...γερα μωρα πανω απ ολα...

ευχαριστω πολυ jovi..

α να ρωτησω κατι αλλο?

καθε φορα που σε εβλεπε ο γιατρος σου επαιζε το νουμερο?

η σταθερα κατεβαινε? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την πρώτη εβδομάδα ήταν σταθερό, την επόμενη ανέβηκε στο 9. Μετά τον ένα μήνα και ενώ είχα πήξει στο κρεβάτι(τα μωρουδιακά μου τα αγόραζε η μάνα μου με την αδερφή μου και τα έφερναν να δω αν μου άρεσαν...άστα)έφτασε 10, ποτέ περισσότερο. Μετά ξεθάρεψα και εγώ και άρχισα και ψιλοσηκωνόμουν και άρχισε πάλι η πτώση. Σημασία έχει να αναπτύσεται κανονικά το μωρό και να παίρνει βάρος.Να δει η αδερφή σου ότι δε χάνει υγρά και να ξεκουράζεται. Ολα θα πάνε καλά. Απλά θέλει υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εχεις δικαιο...

της αδερφης μου ηταν 8 πηγε 11 κ ξανα επεσε στο 7,4

αν δε κανω λαθος.. :blush:

παιζει μεγαλη σημασια το καθησιο δηλ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε εμένα που δεν ήξεραν απο τι προερχόταν έπαιξε πάντως. Χωρίς πλάκα αυτό νομίζω έσωσε το μωρό, που κατάφερε να φτάσει τα 2,5 κιλά και μετά μου το πήραν..Και είχα αγωνία αν θα μπει στη μονάδα..και επειδή το αμνιακό παράγεται και από τα ούρα του μωρού, φοβόντουσαν μήπως έχουν και τίποτα τα νεφρά του. Γι'αυτό όταν γεννηθηκε του έκαναν και υπέρηχο και όλα καλά ευτυχώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα εγω με εβαλε ξαπλα και ηρεμια ηταν οι εντολες και τελικα τα αμνιακα ανεβηκαν, αφου οταν μου εσπασαν τα νερα για να γεννησω ειχα πλημυρισει χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κορίτσια πρέπει να κάνουμε καποια ειδική εξέταση για να το τσεκάρουμε και εμείς, η φένεται στον υπέρηχο?

είμαι στην 28η εβδομάδα εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...