Μετάβαση σε περιεχόμενο

προς ολες τις ηδη μανουλες και οχι μονο


ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

Recommended Posts

με αφορμη ολα οσα μου συνεβησαν τις τελευταιες ημερες σκευτικα πολλα πραγματα

τον τελευταιο καιρο ειδα πως κανουμε ολες μας(και εγω μεσα)εναν αγωνα δρομου να αποδειξουμε ποσο καλες μανουλες ειμαστε(που ειμαστε και δεν χρειαζεται να το αποδειξουμε σε κανεναν παρα μονο στα παιδια μας) και διαπιστωσα οτι εχουμε λιγακι χασει την ουσια!!!

τι εννοω??? αντι να λεμε δοξα το θεο που τα παιδακια μας ειναι υγιη εμεις ''τρωμε'' η μια την αλλλη για το τι δινουμε στο παιδι μας να φαει η για το τι γαλα πινει η για το ποση ωρα το πηραμε αγκαλια κτλ κτλ...

μεσα στην αυπνια μου τις 2 τελευταιες μερες και στην αγωνιωδη μου αναζητηση πληροφοριων για τον σπυρακο μου μεσω νετ συνηδητοποιησα οτι για εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει αν θα τρωει 24ωρες το 24ωρο κρεμα η κολοκυθια αρκει να εχει την υγεια του.θεωρησα οτι ειναι πλεον δευτερευον θεμα για μενα να ψαχνω για την πιο αγνη τροφη αφου προτευει η τροφη της ψυχης του και η βελτιωση του

τι να τα κανω ολα αυτα (καλα και αγια ειναι δεν λεω) οταν το παιδι μου ταλαιπωριεται απο γιατρο σε γιατρο????????

αληθεια ποσες εχετε αναρωτηθει ποτε αυτο το πραγμα???

μακαρι κανενα παιδακι να μην περναγε απο το κατωφλι του γιατρου και για κανεναν λογο αλλα δυστυχως αυτο δεν γινεται

υπαρχουν παιδακια με χειροτερες παθησεις,υπαρχουν παιδακια που εχουν ταλαιπωρηθει περσσοτερο απο το δικο μου

ολα τα αλλα πανε και ερχονται λεω εγω και οι θηλασμοι και οι αγκαλιες και οι κρεμες και τα φαγητα η υγεια ομως? αν κλονιστει ειναι δυσκολο πραγμα ποσο μαλλον για ενα μικρο παιδι

οταν ειμαστε εγκυες παρακαλαμε και λεμε να ειναι γερο το παιδι και μετα οταν γεννηθει καπου στην πορεια....το ξεχναμε!!λαθος!!!

καθηστε σε μια καρεκλα παρτε αγκαλια το αγγελακι σας και κοιταχτε το στα ματια τοτε θα δειτε πραγματικα οτι ολα τα αλλα ειναι ανουσια μπροστα στο μεγαλειο της υπαρξης του.και για αυτην την υπαρξη εγω προσπαθω και παλευω να ειναι γερη!!

κοριτσια να ειστε ευγνωμονες που τα παιδια σας εχουν την υγεια τους και ολα τα αλλα γινονται ειναι πολυ βασικο αυτο τουλαχιστον για μενα που απο την πρωτη στιγμη που γεννηθηκε τραβιομαστε απο γιατρους και εξετασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 88
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασια,καλημερα ποσο δικιο εχεις....μπραβο σου πολυ ωραια τα λες!!!Μια φραση απ οσα εγραψες μου καρφωθηκε στο μυαλο γιατι κ γω την σκεφτομαι...Ειπες οτι οσο ειμαστε εγκυες παρακαλαμε για ενα γερο μωρακι κ οταν γεννηθει κ εχει την υγεια του το ξεχναμε κ ασχολουμαστε με διαφορα αλλα...Αυτο γιατι γινεται;Μηπως γιατι θεωρουμε την υγεια δεδομενο;Δεν υπαρχει τιποτα σημαντικοτερο κ το ξερουμε ολοι,αλλα μαλλον το ξεχναμε μεσα στην καθημερινοτητα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αναστασια μου!Ετσι ειναι....ξερεις αν η υγεια ενος μελους μιας οικογενειας δεν ειναι καλα τοτε τιποτα δεν ειναι καλα!Σπαει η αλυσιδα!Μετα ολοι τρεχουν,υπαρχει αναστατωση,η ψυχολογια πανω κατω....τιποτα πια δεν ειναι το ιδιο...

Η υγεια λοιπον ειναι το νουμερο 1 ,για ολα τ αλλα λυσεις βρισκονται!!!Ολα γινονται μα ολα...η υγεια ομως...ενα μεγαλο ερωτηματικο ?Αν ειμαστε γεροι ολα μα ολα μπορουμε να τα καταφερουμε!Ετσι για να θυμομαστε χρειαζεται που και που!Γιατι πραγματικα μας επηρεαζουν χαζα πραγματα που εμεις τα κανουμε χαζα και ξεχναμε την ουσια αυτο που στηντελικη μας κραταει ορθιους και μας δινει δυναμη να συνεχιζουμε!Η υγεια μας!

Χαιρομαι πολυ για σενα και τον Σπυρακο σου!!!Να ειστε παντα υγιεις κι ευτυχισμενοι!!!Καλημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Ξερεις εχεις απολυτο δικαιο.

Εγω εχω κακομαθει το μωρο μου σε βαθμο που πλεων αυτος οριζει τη ζωη μου. Τον ειχαμε 2 ημερες στη ΜΕΝΝ οταν γεννυθηκε και αυτο μου εμεινε. Τον εχω συνεχεια αγκαλια και παιζω μαζη του ακομα και αν αυτο σημαινει οτι δενθα κανω απολυτως τιποτα αλλο ολη την ημερα. Ειναι ολη μου η ζωη. Δεν ξερω στο κατω κατω ποσο θα ζησω για να τον χαρω. Και μετα στα μωρα καθε μερα που περναει δεν ξαναγηρηζει πισω καθε τους χαμογελο ειναι μοναδικο και πολυτικο. Αφου τον λεω - μεταξυ-αλλων- οτι ειναι το τζοκερ μου!!

Σχετικα με το θεμα θηλασμος, πιστευω, και προσθπαθω να το εφαρμοσω, οτι εμεις η μαμαδες που καταφερνουμε να θηλασουμε πρεπει να σημβουλεβουμε τις μαμαδες που θελλουν να θηλασουν ειτε μεσα απο την εμπιρια μας ειτε μεσα απο την καθημερινοτητα μας, αλλά οχι να τις κατηγορουμε η να τις μεταπεισουμε. Η καθε μητερα πρεπει να θρεψει τοπαιδι της. Για να μη θηλασει φανταζομαι οτι υπαρχουν λογοι σοβαροι η και οχι σοβαροι, αλλά σεβαστοι.

Ευχομαι ολα να ειναι περαστικα για τον Σπυρακο. Ειναι ενα τοσο γλικο παιδακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

x anastasia mou makari na mhn pernouses tipota apo ola auta .

fusika kai sthn thesh sou to mono pou skeutese einai ton golgotha pou exeis trabiksei kai trabas .den mporw na katalabw pos antexeis .2 meres emeine o dikos mou sthn MEN kai akoma to koubalaw mesa mou baria .

mia manoula pote den tha einai euxaristimenh apo ton tropo pou megalonei to mwro ths giati panta tha thelei to kalitero kai tha psaxnei giauto ,etsi einai h mitrotita .esu tora prepei na kaneis megalo agona kai na statheis sto mwro sou kai na antapekseltheis sauto ,einai polu diskolo kai somatika kai psixologika ,omos mono mia mana to katafernei .

ales pou eutixos den exoun kapoio sobaro problima psaxnoun pos mporoune na beltiosoun ala pragmata .gia sena alla einai ousiodi tora ...to na einai kala ,na ginei kala .omos mhn ksenas oti prepei na frontizeiskai gia thn trofoula tou giati kai auto shmbalei sto na ginei grigora kalitera .(den lew oti den frontizeiskai den anaferome se thilasmo) .tha psaxneis kai gia tis plirofories pou theleis gia thn ugia tou alla kai tha psaxneis kai to ti mporeis na prosfereis kalitero na faei giati bohthaei kai auto .

katalabenw (oso mporw afou den pernaw kati tetio) thn anisixia sou kai ton pono sou .....euxome ola na perasoun grigora .fusika panw apola h ygeia alla kai h trofh mas dinei ygeia (kai pali den enow ton thhlasmo).

hremise glukia mou ola tha perasoun aga h grigora tha bgei to ouranio tokso .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑΤΑΣΑ ΜΟΥ!!

ΠΑΝΩ ΑΠ΄'ΟΛΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΟΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ

ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ,ΠΑΝΕ Κ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΣΠΥΡΑΚΟΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΑΡΕΛΘΟΝ!!

Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστάσια μου καλή δύναμη. :kiss: Πραγματικά μπροστά στην υγεία μας τίποτα δεν έχει σημάσια.Ολα τα άλλα είναι ματαιοδοξίες.ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΥΓΕΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου,πόσο δίκιο έχεις!

Έχουμε χάσει την ουσία και μάλλον ,τελικά,ασχολούμαστε με δευτεροντα πράγματα.Υγεία και πάλι υγεία.Τα υπόλοιπα γίνονται :)

Να δεις που ο Σπυρακος σου θα βγει για άλλη μια φορά νικητής απο όλα αυτά! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι νομιζω πως ολα αυτα εχουν αμμεση σχέση με την υγεια !!!

Ματαιοδοξιες ειναι το τι κουνια , καροτσι , προικια , ρουχαλάκια θα αγορασουμε . Γινονται ομως συζητήσεις επι συζητήσεων και εκατοντάδες θέματα μεσα στο φορουμ . Λογικό γιατι ειναι κατι που αφορά τα μωρά μας .

Η διατροφή και η φροντίδα του μωρου ομως εχουν αμεση σχέση με την υγεια του ! Αν το μωρο τρωει ολη μερα κρεμες και κολοκύθια , θα εχει σοβαρο προβλημα με την αναπτυξη του , με το σιδηρο του και να μην αναφέρω αλλα σοβαρά προβλήματα που εμφανίζονται βραχυπροθεσμα ή μακροπρόθεσμα .

Δεν ειναι βρε κοριτσια σοβαρο θεμα η διατροφή των παιδιων ? Υγιεστατο να χει γεννηθει ενα μωράκι , αν δεν τρωει σωστα μπορει να αρρωστήσει .

Επισης στο θεμα της "αγκαλιάς" . Ολοι συμφωνουμε να μεγαλώσουν τα παιδια μας με αγάπη αλλα φοβομαστε να τα παρουμε αγκαλιά μην κακομάθουν ... Ποσο κακο κανουμε στην υγεια του μωρου που το αφηνουμε να κλαιει χωρις να το παιρνουμε αγκαλιτσα ? Ποσες πληγες χαραζουμε στην ψυχουλα του ?

Φυσικά και θέλουμε ΟΛΕΣ τα μωρά μας γερά , χαρουμενα και να μεγαλώνουν με τον καλυτερο τροπο !

Προσωπικα , αν και μου το χετε προσαψει πολλες φορες , με αφηνει αδιαφορη αν θα με πειτε καλή ή κακη μητέρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Εγω παλι νομιζω πως ολα αυτα εχουν αμμεση σχέση με την υγεια !!!

Ματαιοδοξιες ειναι το τι κουνια , καροτσι , προικια , ρουχαλάκια θα αγορασουμε . Γινονται ομως συζητήσεις επι συζητήσεων και εκατοντάδες θέματα μεσα στο φορουμ . Λογικό γιατι ειναι κατι που αφορά τα μωρά μας .

Η διατροφή και η φροντίδα του μωρου ομως εχουν αμεση σχέση με την υγεια του ! Αν το μωρο τρωει ολη μερα κρεμες και κολοκύθια , θα εχει σοβαρο προβλημα με την αναπτυξη του , με το σιδηρο του και να μην αναφέρω αλλα σοβαρά προβλήματα που εμφανίζονται βραχυπροθεσμα ή μακροπρόθεσμα .

Δεν ειναι βρε κοριτσια σοβαρο θεμα η διατροφή των παιδιων ? Υγιεστατο να χει γεννηθει ενα μωράκι , αν δεν τρωει σωστα μπορει να αρρωστήσει .

Επισης στο θεμα της "αγκαλιάς" . Ολοι συμφωνουμε να μεγαλώσουν τα παιδια μας με αγάπη αλλα φοβομαστε να τα παρουμε αγκαλιά μην κακομάθουν ... Ποσο κακο κανουμε στην υγεια του μωρου που το αφηνουμε να κλαιει χωρις να το παιρνουμε αγκαλιτσα ? Ποσες πληγες χαραζουμε στην ψυχουλα του ?

Φυσικά και θέλουμε ΟΛΕΣ τα μωρά μας γερά , χαρουμενα και να μεγαλώνουν με τον καλυτερο τροπο !

Προσωπικα , αν και μου το χετε προσαψει πολλες φορες , με αφηνει αδιαφορη αν θα με πειτε καλή ή κακη μητέρα .

ΑΞΙΖΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΑΛΑΜΑΚΙΑ!! :blink:

ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ Γ***Σ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oute egw to katalaba .

kai egw parapanw grapsa oti gia na einai kala ena mwro prepei na trefete kai sosta .

phstuw oti apantontas se mia filh mporw na pw tis skepsis mou kai oxi na simfonisw tifla .

an exei problhma me thn apanthsh mou h anastasia na mou to pei h idia ,an kai den to phsteuw giati me kserei kai emena kai thn lala kai kserei poso thn agapaw kai pos ekfrazome .

kai telos kanenas den milise gia thhlasmo an enoeis auto .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβερο επιπεδο μαλλον εγω πρεπει να σε χειροκροτώ !

Οποιος δεν εχει μαθει να συζητά κατι τετοιες ανοησιες λεει οπως εσυ και μετα φευγει δειλα δειλα ....

Ανοιξε ενα λεξικο να μαθεις τι ειναι συζήτηση και τα ξαναλέμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω απλα ειπα οτι ΠΡΩΤΟ και βασικο για μενα σαν μητερα πλεον ειναι η υγιεια του παιδιου μου

βιωνοντας συνεχως γιατρους,νοσοκομεια και καθε ειδους γνωματευσεις και διαγνωσεις καταλαβα οτι ειναι πιο πολυτιμο για μενα να διασφαλισω την υγιεια του μωρου μου με καθε κοστος,με καθε τιμημα

δεν ειπα ποτε οτι δεν θα φροντισω για την διατροφη του ουτε για την πνευματικη κ ψυχικη του αναπτυξη

ομως αν τα βαλω σε μια κατηγορια ερχεται πρωτα η υγιεια(γιατι δεν την εχουμε απολυτα το παλευουμε ακομη)δευτερο η πνευματικη κ ψυχικη του αναπτυξη(με απεραντη αγαπη,αγκαλιες,παιχνιδια)και τελευταιο θα ειναι να κατσω να δω αν η κοτα ειναι πχ αλλανιαρα η το κολοκυθι βιολογικο η αν φαει κρεμα

κοριτσια ανοιξτε τα ματια σας και δειτε ποσο τυχερες ειστε....δεν εχετε την ατυχια να μπαινοβγαινετε στο παιδων,δεν εχετε την ατυχια να κρεμεστε απο τα λογια των γιατρων ουτε να κοιμαστε το βραδυ και να σκευτεστε αραγε τι θα μου ξημερωσει αυριο? θα ειναι καλα?

εγω πραγματικα σας ζηλευω!!!!!

μακαρι το μωρο μου να μην ταλαιπωριοταν ετσι και ας συζητουσα οχι μονο για κουνια και φαγητο αλλα για οτι αλλο μπορειτε να φανταστειτε

η διατροφη σιγουρα ειναι σημαντικη για την υγιη αναπτυξη των παιδιων μας ομως....υπαρχουν παθησεις,υπαρχουν προβληματα υγιειας που δεν λυνονται με διατροφη ουτε προκυπτουν απο κακη διατροφη

εμενα ο σπυρος μου περναει οσα περναει γιατι οταν γεννηθηκε επαθε εγγεφαλικο (για φανταστειτε το λιγο...νεογεννητο με εγγεφαλικο)

γιαυτο παλευουμε γιαυτο θεωρω την υγιεια πανω απο ολα γιατι πολυ απλα δεν ειναι ΔΕΔΟΜΕΝΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

εγω απλα ειπα οτι ΠΡΩΤΟ και βασικο για μενα σαν μητερα πλεον ειναι η υγιεια του παιδιου μου

βιωνοντας συνεχως γιατρους,νοσοκομεια και καθε ειδους γνωματευσεις και διαγνωσεις καταλαβα οτι ειναι πιο πολυτιμο για μενα να διασφαλισω την υγιεια του μωρου μου με καθε κοστος,με καθε τιμημα

δεν ειπα ποτε οτι δεν θα φροντισω για την διατροφη του ουτε για την πνευματικη κ ψυχικη του αναπτυξη

ομως αν τα βαλω σε μια κατηγορια ερχεται πρωτα η υγιεια(γιατι δεν την εχουμε απολυτα το παλευουμε ακομη)δευτερο η πνευματικη κ ψυχικη του αναπτυξη(με απεραντη αγαπη,αγκαλιες,παιχνιδια)και τελευταιο θα ειναι να κατσω να δω αν η κοτα ειναι πχ αλλανιαρα η το κολοκυθι βιολογικο η αν φαει κρεμα

κοριτσια ανοιξτε τα ματια σας και δειτε ποσο τυχερες ειστε....δεν εχετε την ατυχια να μπαινοβγαινετε στο παιδων,δεν εχετε την ατυχια να κρεμεστε απο τα λογια των γιατρων ουτε να κοιμαστε το βραδυ και να σκευτεστε αραγε τι θα μου ξημερωσει αυριο? θα ειναι καλα?

εγω πραγματικα σας ζηλευω!!!!!

μακαρι το μωρο μου να μην ταλαιπωριοταν ετσι και ας συζητουσα οχι μονο για κουνια και φαγητο αλλα για οτι αλλο μπορειτε να φανταστειτε

η διατροφη σιγουρα ειναι σημαντικη για την υγιη αναπτυξη των παιδιων μας ομως....υπαρχουν παθησεις,υπαρχουν προβληματα υγιειας που δεν λυνονται με διατροφη ουτε προκυπτουν απο κακη διατροφη

εμενα ο σπυρος μου περναει οσα περναει γιατι οταν γεννηθηκε επαθε εγγεφαλικο (για φανταστειτε το λιγο...νεογεννητο με εγγεφαλικο)

γιαυτο παλευουμε γιαυτο θεωρω την υγιεια πανω απο ολα γιατι πολυ απλα δεν ειναι ΔΕΔΟΜΕΝΗ

Αναστασια με συγκινησες. :(:(:(

Ποσο δικιο εχεις.....

Τα θεωρουμε ολα δεδομενα και τελικα χανουμε την ουσια...

Φιλια πολλα στον αγωνιστη Σπυρακο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επαθα εκλαμψια στην γεννα(γεννησα επειγοντως στην 31η εβδομαδα γιατι ειχα πιεση πανω απο 17)

η πιεση μου μεταφερθηκε στον μικρο και του προκαλεσε το εγκεφαλικο

παραλιγο να τον χαναμε,θα πεθαινε μεσα στην κοιλια μου απο την πιεση δεν αντεχε

παρατριχα την γλυτωσε γιατι η εγκεφαλικη αιμοραγια χωριζεται σε 4 βαθμους και ο δικος μου επαθε 3ου (ο 4ος ειναι και ο πιο σοβαρος με αναπυριες και παρα πολλα σοβαροτερα προβληματα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω οτι κανεις δεν αμφισβητει οτι το ΠΡΩΤΟ κ πιο σημαντικο ειναι να εχουν τα παιδακια μας την υγεια τους.

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ πραγματικα σε συμπονω βαθυτατα, συμπασχω μαζι σου κ ευχομαι ειλικρινα το καλυτερο για τον Σπυρακο σας.

Νομιζω ομως οτι θα συμφωνησω με τη LaLa, οτι η υγεια των παιδιων μας ειναι αμεσα σχετιζομενη με τη διατροφη που εμεις επιλεγουμε να τους παρεχουμε.

Δε λεω οτι με τη σωστη διατροφη λυνονται ολα. Σιγουρα οχι. Ομως ειδικα στη εποχη μας που δεν ξερουμε τι μας "σερβιρουν" πρεπει εμεις που εχουμε παιδακια να προσεχουμε λιγο παραπανω.

ΤΟΝΙΖΩ οτι αυτα που γραφουν δεν εχουν αμεση σχεση με το προβλημα του Σπυρακου γιατι φυσικα δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω. Απλα πιστευω οτι καλο ειναι να βοηθαμε οπως μπορουμε, με τον τροπο μας.

Ασχετο αλλα κ λιγο σχετικο...

Ως παραδειγμα θα αναφερω την ιστορια του Λορεντζο Οντονε που αν κ επασχε απο μια σοβαρη ασθενει οι γονεις του μετα απο κοπιωδη ερευνα καταφεραν να βοηθησουν το παιδι τους κ να παρατεινουν τη ζωη του μεσω της διατροφης κ μονο(το λαδι του Λορεντζο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλη συγκινηθηκα παρα πολυ με τα λογια σου!λυπαμαι για τον γολγοθα του παιδιου σου κ συναμα κ τον δικο σου!ειναι μια δοκιμασια κ θα δεις οτι θα βγειτε κ οι δυο σας νικητες!!κ μεσα απο ολο αυτο που περνας κερδισες κατι:την ουσια της ζωης κ αργοτερα αυτη την ουσια θα την περασεις κ στον σπυρακο σου!θα δεις ολα καλα θα πανε,να χεις πιστη!!πραγματικα η υγεια ειναι πανω απ'ολα,ολα τα αλλα ειναι απλα λεπτομερειες....χωρις υγεια δεν εχουμε τιποτα...κ γω πολλες φορες δινω σημασια σε ανουσια πραγματα,κ νιωθω αχαριστη προς το θεο...μου εχει δωσει 3 παιδακια υγιεστατα κ γω καθομαι κ ασχολουμαι με βλακειες...μπροστα στην υγεια ολα φαινονται πολυ μικρα...μπραβο σου για το κουραγιο σου,εισαι πολυ αξια μητερα κ ο θεος θα σε επιβραβευσει γι'αυτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια συμφωνω μαζι σου..Τωρα βεβαια αν μια μητερα γεννησει ενα μωρο τελειομηνο υγιεστατο που το παιρνει στο σπιτι φευγοντας απο το μαιευτηριο λογικο ειναι να σκεφτει τι επιπλεον μπορει να δωσει στο παιδι της γιατι εχει λυσει το θεμα του ζει ή πεθαινει αυριο

Μπορει να το αγγιζει ανετα να το βγαζει βολτα να ερχονται συγγενεις να το καμαρωνουν και βεβαια να αρχισει ενα θηλασμο χωρις εμποδια παρεντερικης σιτισης να μην μη φοβαται οτι ανα πασα στιγμη το παιδι της μπορει να σταματησει να αναπνεει γιατι το εχει δει το εργο στο νοσοκομειο..να φοβαται ακομα και την αγκαλια της και το στηθος που θα του προσφερει γιατι τα παντα πρεπει να ειναι τοσο καθαρα ωστε να μπορεσει το ανοσοκατασταλμενο πλασματακι επιβιωσει..και οταν λυθει αυτο το θεμα..της επιβιωσης να αρχιζει ο αλλος γολγοθας..τι κουσουρι του εμεινε απ ολα αυτα

Τα λεφτα πανε στους γιατρους και τις θεραπειες οχι για βιολογικα προιοντα αλλα ουτε για εισητηρια δεν περισευουν..και στο μυαλο δεν παιζει η εικονα του "ιδανικου" παιδιου -αυτη εχει σβησει προ πολου- αλλα ο φοβος και η αγωνια να μην υπολειπεται σε σχεση με το συνολο..

Αυτα καταλαβα να περιγραφει η Αναστασια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...