Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες γεννάμε Μάιο του 2010;;;


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 758
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο γιατρός που έκανε τον υπερήχο μου είπε ότι η μύτη είναι πολύ μικρή και με ρωτούσε αν κάποιος έχει πολύ μικρή μύτη!!!Εγώ δεν έχω είναι κανονική η μύτη μου.Με ρώτησε αν ο πατέρας είναι Κινέζος!!!!!Φανταστείτε......

Μου είπε ότι το πρόσωπο είναι επίπεδο κ δεν εξέχει η μύτη......Ο γυναικολόγος μου θα δούμε αύριο τι θα μου πει!!!!Αν ξανακάνω τον υπερήχο θα μεγαλώσει η μύτη του?????Δεν ξέρω..........

Το κοκκαλάκι ήταν 4,5.Μέσα στα πλαίσια μου είπε!!!!!!!!!!!Εσάς πόσο ήταν????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι μου μπράβο σου για την τρελή δουλειά που έκανες και όσο γοα το κοκκαλάκι μην τρελαινεσαι...πάνε και ξανακάνε σε άλλο κέντρο τον υπέρηχο και πάρε και τη γνώμη ενος άλλου γιατρού.εγω στη θέση σου θα την εκανα την αμνιοπαρακέντηση.

marinah έγραψε:

Και συνοψίζουμε:

yolle ΠΗΤ:01/05/10(κοριτσάκι) Νεφέλη(Μητέρα- Αθήνα)

frosi ΠΗΤ:01/05/10(αγοράκι)

antwnia ΠΗΤ:01/05/10

monkey ΠΗΤ:03/05/10(αγοράκι)Εμμανουήλ(Βιοκλινική-Θεσσαλονίκη)

Gasper ΠΗΤ:03/05/10(κοριτσάκι) Μαρίνα(Μητέρα- Αθήνα)

theopoula80 ΠΗΤ:04/05/10

martha1 ΠΗΤ:06/05/10(κοριτσάκι)

tsofi ΠΗΤ:07/05/10(κοριτσάκι)

@ngel ΠΗΤ:09/05/10(κοριτσάκι)

michaelitsa ΠΗΤ:12/05/10(αγοράκι)

alexandra27 ΠΗΤ:13/05/10(κοριτσάκι)(ΛΗΤΩ-ΑΘΗΝΑ)

ΡΕΝΑΤΑ71 ΠΗΤ:14/05/10(αγοράκι)

kiki08 ΠΗΤ:14/05/10

angelena9 ΠΗΤ:20/05/10

alexdim ΠΗΤ:20/05/10 (αγοράκι)

marinah ΠΗΤ:21/05/10 (ΑΠ.ΠΕΤΡΟΥ&ΠΑΥΛΟΥ-ΛΕΜΕΣΟΣ)

loukitsa2 ΠΗΤ:21/05/10

MARIA1984 ΠΗΤ:21/05/10 (κοριτσάκι)

πιτσιποπακι ΠΗΤ:25/05/10

Pelena ΠΗΤ: 26/05/10

koalalou ΠΗΤ:26/05/10

_mpoumpou_ ΠΗΤ:27/05/10

Koritsaki 9220 ΠΗΤ:28/05/10

tirogaridaki ΠΗΤ:29/05/10

georgia11a ΠΗΤ:30/05/10

Τουλινα ΠΗΤ:30/05/10

hopa ΠΗΤ :02/06/10

maraki24 ΠΗΤ:04/06/10(κοριτσάκι)(ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ)

Βασουλα ΠHT:06/06/10

marina. ΠΗΤ:08/06/10(αγοράκι)Μάρκος(Αρεταίειο Λευκωσία)

mama again ΠΗΤ: 09/06/10

RUBELA ΠΗΤ:12/06/10(κοριτσάκι)

Zena(κοριτσάκι)

BALERIA

ilioulina

MamaFaki

maya1

ritsaki

debbie871(τελη μαιου,κοριτσακι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι μου βρηκα τις εξετασεις μας και δεν βλεπω να το γραφει...μηπως μπορεις να βοηθησεις ???Εχει κωδικο πχ.BPD η κατι παρομοιο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinah έγραψε:

Ο γιατρός που έκανε τον υπερήχο μου είπε ότι η μύτη είναι πολύ μικρή και με ρωτούσε αν κάποιος έχει πολύ μικρή μύτη!!!Εγώ δεν έχω είναι κανονική η μύτη μου.Με ρώτησε αν ο πατέρας είναι Κινέζος!!!!!Φανταστείτε......

Μου είπε ότι το πρόσωπο είναι επίπεδο κ δεν εξέχει η μύτη......Ο γυναικολόγος μου θα δούμε αύριο τι θα μου πει!!!!Αν ξανακάνω τον υπερήχο θα μεγαλώσει η μύτη του?????Δεν ξέρω..........

Το κοκκαλάκι ήταν 4,5.Μέσα στα πλαίσια μου είπε!!!!!!!!!!!Εσάς πόσο ήταν????

Βρε Μαρινάκι, μην αγχώνεσαι. Εφόσον η Α' επιπεδου (αυχενικη) ήταν καλή, (οπου σε αυτη κοιτουν την ύπαρξη του ρινικού όστου) μην στεναχωριέσαι. Και πάρε τον γιατρό σου. Και γι'αυτό τον έχουμε τον γιατρό, να μας λύνει τις απορίες μας όποτε χρειάζεται. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι μου καταρχήν ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!! Συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια να πάρεις τον γιατρό σου τηλ τώρα, αυτή την στιγμή να σε βοηθήσει! Κι εγώ αυτό θα έκανα, επιπλέον για να φύγει κάθε υπόνοια θα χτύπαγα και την αμνιοπαρακέντιση! Απλά κι εγω θέλω να σου πω πως πιστεύω αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα είχε φανεί στην αυχενικη! Ενημέρωνέ μας...

Κορίτσια μου σήμερα κάνω πάρτυ! Η καρδούλα μας είναι άψογη!!!!!!!

Την είδαμε κι έτσι κι αλλοιώς...με κάθε λεπτομέρεια, είναι πεντακάθαρη και φυσιολογικότατη!Τα χω κάνει πάνω μου απο την χαρά μου!

Μετά πήγα και στον γυναικολόγο, όλα οκ τα βρήκε, 500gr άντρακλας!

Το κλασσικό βέβαια πάλι είναι πως ο πλακούντας δεν ανέβηκε οπότε συνεχίζω την ξάπλα και την "αποχή"...έχω ψιλοφρικάρει με αυτό το ζήτημα μεταξύ μας...απο τον Σεπτέμβριο απέχω!Θα αρχίσω να δαγκώνω σε λίγο.

Τώρα θα πηγαίνω κάθε 2 εβδομάδες να με βλέπει.

Πάντως είμαι μια πανευτυχής μάνα!!!!Λιώνω από καψούρα για τον αντρακλά μου σας λέω...αχ βαχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο alexdim ...ολα ενταξει με την εξεταση..τελεια!!!ο αντρακλας του Μαιου...μια χαρα!!!

οσο για τον πλακουντα υπομονη...θελει θυσιες...σε λιγο καιρο που θα εχεις το αντρακι σου αγκαλια θα ξεχασεις και αποχες και ολα χιχιχιχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinah έγραψε:

Κορίτσια μόλις επέστρεψα από την εξέταση............Και χρειάζομαι συμπαράσταση.......... :(:(:(:(

Όλα τέλεια στο γιόκαρο μου........η καρδιά οι νεφροί τα πάντα!!!!!!!!!

Έχουμε μόνο ένα προβληματάκι.........μικρή μύτη!!!!!!!!!!!

Ίσως να είναι ένδειξη χρωμοσωμικής ανωμαλίας λέει ο γιατρός ή απλά να είναι μικρή η μύτη του!!!!!!!!!!!!!Ήθελα να ξερα από ποιον την έχει πάρει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ουφ

Τώρα είμαι χαμένη.....έχω 3 επιλογές.

Το προσπερνάω και λέω πως δεν είναι τίποτα, πάω σε άλλον γιατρό για δεύτερη γνώμη ή κάνω αμνιοκέντηση για να είμαστε σίγουροι!!!!!!!!!!!

Δεν ξέρω τι να κάνω..........δεν το έχω πει στον άντρα μου ακόμα γιατί θα τον στεναχωρήσω....Εσείς τι λέτε να κάνω?????

Θα το συζητήσω αύριο με το γιατρό μου που θα πάω και ο Θεός βοηθός......

Συνέβη σε μια γνωστή μου και τελικά το αγοράκι της ήταν υγιέστατο..δεν έκανε τίποτα..σε αυτό το σήμειο που είχε φτάσει δεν είχε σκοπό να κάνει διακοπή κύησης ότι κι αν προέκυπτε..και τελικά όλα πήγαν περίφημα!!!:) Εγώ στη θέση σου δε θα αγχωνόμουν...αλλά θα πήγαινα και σε 2ο γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης να σου πω ότι το αν θα έχει πρόβλημα φαίνεται κυρίως στην αυχενική...είμαι σίγουρη ότι το μωράκι σου δεν έχει τίποτε απολύτως..

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...........Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τη συμπαράσταση.

tirogaridaki η αυχενική ήταν καλή 2,6 το αυχενικό υγρό και είδαμε κ ρινικό οστό.Τώρα που το μέτρησε είναι 4,5mm.Δεν ξέρω.............

Περιμένω το μεσημέρι που θα πάω στο γυναικολόγο να δούμε τι θα μου πει.

yolle μου θα φαίνεται η μέτρηση στη μυτούλα δεν ξέρω κωδικό.

Απλά αγχώθηκα γιατί κανείς δεν μπορεί να ναι σίγουρος αν δεν κάνει αμνιοκέντηση.Τόσες νέες μεθόδοι, τόσες εξετάσεις και πάλι υπάρχει πιθανότητα!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σκατά..........με συγχωρείτε κιόλας!

Θα δω τι θα κάνω...........φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ? 3 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ. ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΑ ΝΕΑ. ΛΟΙΟΝ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΠΤΩΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΜΑΡΙΝΑΣ.

ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΗΤ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΜΑΙΑΚΟ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΡΙΝΙΚΟ ΟΣΤΟ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΚΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΜΟΥΝ ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ, ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΚΟΜΗ ΣΕ ΕΛΛΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΛΑΘΟΣ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝ ΕΙΧΑ ΑΚΟΜΗ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΑΜΝΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΟΡΟ ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΟΜΙΖΩ. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.

ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ....

YOLLE ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΤΕ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΕΙΤΕ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟΥ ΣΑΣ. ΕΤΣΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ.

ALEXDIMΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΟΑ ΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ. ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ. ΕΓΩ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ. ΤΩΡΑ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ Η Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΞΕΙ ΤΥΧΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΟΚΕΤΑ ΚΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ. ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΣΤΟ ΑΠΙΔΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΧΡΗΣΤΗ ΣΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΧΑΛΑΚΙ ΠΟΥ ΠΛΕΝΕΤΑΙ. SORRY ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ POST ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΣΑ.

ΕΓΩ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΑ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ. ΤΡΙΣΗΜΙΣΗ ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΦΡΙΚΑΡΕΙ. Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΙΣ 17/02 ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 30/12. ΠΟΛΥΣ ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ? ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ 28ης ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ? ΕΣΑΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yolle ΠΗΤ:01/05/10(κοριτσάκι) Νεφέλη(Μητέρα- Αθήνα)

frosi ΠΗΤ:01/05/10(αγοράκι)

antwnia ΠΗΤ:01/05/10

monkey ΠΗΤ:03/05/10(αγοράκι)Εμμανουήλ(Βιοκλινική-Θεσσαλονίκη)

Gasper ΠΗΤ:03/05/10(κοριτσάκι) Μαρίνα(Μητέρα- Αθήνα)

theopoula80 ΠΗΤ:04/05/10

martha1 ΠΗΤ:06/05/10(κοριτσάκι)

tsofi ΠΗΤ:07/05/10(κοριτσάκι)

@ngel ΠΗΤ:09/05/10(κοριτσάκι)

michaelitsa ΠΗΤ:12/05/10(αγοράκι)

alexandra27 ΠΗΤ:13/05/10(κοριτσάκι)(ΛΗΤΩ-ΑΘΗΝΑ)

ΡΕΝΑΤΑ71 ΠΗΤ:14/05/10(αγοράκι)ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ(ΜΗΤΕΡΑ,ΑΘΗΝΑ)

kiki08 ΠΗΤ:14/05/10

angelena9 ΠΗΤ:20/05/10

alexdim ΠΗΤ:20/05/10 (αγοράκι)

marinah ΠΗΤ:21/05/10 (ΑΠ.ΠΕΤΡΟΥ&ΠΑΥΛΟΥ-ΛΕΜΕΣΟΣ)

loukitsa2 ΠΗΤ:21/05/10

MARIA1984 ΠΗΤ:21/05/10 (κοριτσάκι)

πιτσιποπακι ΠΗΤ:25/05/10

Pelena ΠΗΤ: 26/05/10

koalalou ΠΗΤ:26/05/10

_mpoumpou_ ΠΗΤ:27/05/10

Koritsaki 9220 ΠΗΤ:28/05/10

tirogaridaki ΠΗΤ:29/05/10

georgia11a ΠΗΤ:30/05/10

Τουλινα ΠΗΤ:30/05/10

hopa ΠΗΤ :02/06/10

maraki24 ΠΗΤ:04/06/10(κοριτσάκι)(ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ)

Βασουλα ΠHT:06/06/10

marina. ΠΗΤ:08/06/10(αγοράκι)Μάρκος(Αρεταίειο Λευκωσία)

mama again ΠΗΤ: 09/06/10

RUBELA ΠΗΤ:12/06/10(κοριτσάκι)

Zena(κοριτσάκι)

BALERIA

ilioulina

MamaFaki

maya1

ritsaki

debbie871(τελη μαιου,κοριτσακι)

ΚΑΙ Η ΛΙΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα γειά σου,

εμένα το ρινικό ήταν οκ, όμως ήταν αυξημένη η αυχενική - τελικά έκανα αμνιοπαρακέντηση την 21η εβδομάδα (πριν 2 μήνες) και τα αποτελέσματα ήταν εντάξει - εν τω μεταξύ είχα πάει και σε άλλους γιατρούς (τον καιρό της αυχενικής) και είχα πάρει πολύ διαφορετικά αποτελέσματα με αποτέλεσμα να ... τρελαθώ. Η αλήθεια είναι ότι μετά την αμνιο μπ΄΄ορεσα να χαρώ επιτέλους και άρχισα να χαιδεύω την κοιλιά μου και να κρυφομιλάω στο κοριτσ΄κι μου.

Το τι θα κάνεις λοιπον εξαρτάται από το ποσοστό που σου δίνει ο γιατρός σου και από το δικό σου άγχος και το ένστικτό σου - και του άντρα σου βέβαια, αν και οι άντρες είναι συνήως πιο αισιόδοξοι νομίζω... Αν αποφασίσεις την αμνιοπαρακέντηση να πας σε γιατρό που εξειδικεύεται και φημίζεται γι' αυτό.

Στη συννυφάδα μου είχαν πει για μικρό ρινικό και το ανιψάκι μου είναι υγιέστατο, πανέμορφο και πανέξυπνο!!!!

Σου εύχομαι να αποφασίσεις γρήγορα και με το καλό το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε μα βρε Ρενάτα μου που είσαι τόσες μέρες??? Εδω έχουμε γεγονότα!!!

Καλε και η @ngel έχει εξαφανιστει!!!

Λοιπόν Μαρινάκι κι εγω έψαξε τα αποτελέσματα μου αλλα έχω μόνο της β'επιπέδου και τα γράφει συνθηματικα, την αυχενική την έχω δώσει στον γυναικολόγο μου, εσένα στην β' πως σου γράφει το συγκεκριμένο σημείο? Πάντως αφου η αυχενική ήταν οκ δεν γίνεται βρε κούκλα μου, κάποιο λάθος έκαναν στην β', δεν μπορεί ξαφνικά να εμφανίστηκε αφου είναι γονιδιακό ζήτημα!

Ρενάτα μου εγω καμπύλη δεν θα κάνω γιατι δεν έχει νόημα...θα χτυπήσω 1000 αν πιω γλυκόζη, αλλα κάπου κοντα στη 26η θυμάμαι οτι γίνεται όπως διάβασα, ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ! Πραγματικά αυτή η εξέταση της καρδιάς είναι καλή γιατι σου δείχνει 99% σε προβλήματα καρδιάς (εκτός απο πολύ μικρά φυσήματα αν υπάρχουν) και είναι λέει κι ενας τρόπος για να προβλεφθούν κι άλλα γεννετικά προβλήματα...(?)

Σήμερα είμαι τόοοοσο ήρεμη και χαρούμενη! Τόσο καιρό με όλο το άγχος μου δεν έχω χαρεί καθόλου την εγκυμοσύνη μου, σήμερα θα πάρω την κοιλιά μου παρέα και θα την περιφέρω βόλτες να την δει όοοολος ο κόσμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ALEXDIM ΜΟΥ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ. ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΚΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕΣ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΡΙΚΛΙΝΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ. ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ 4ο ΟΡΟΦΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΟΣΜΟΣΥΡΡΟΗ. ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΤΡΙΚΛΙΝΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ 2ο ΜΟΝΟ. ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΠΑΡΩ. ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΥΠΕΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΜΕ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ. ΒΕΒΑΙΑ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΤΟΝ 4ο ΟΡΟΦΟ Η ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΑΠΑΙΣΙΑ. ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ.

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙΣ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΖΗΤΗΣΕΙ ? ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ.

Α !!! ΟΡΙΣΤΕ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩΣΕΤΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ. ΤΟ ΝΕΦΕΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΦΑΕΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΓΥΡΙΣΕΣ ?

ΟΝΤΩΣ Η ANGEL ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ. ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΕ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα μου ελπίζω να πήγαν όλα καλά, περιμένουμε τα νέα σου...

Πάντως πάρε μια δεύτερη γνώμη και στο κάτω κάτω κάνε και αμνιοπαρακέντηση να είσαι σίγουρη. Δεν νομίζω να συμβαίνει κάτι, λογικά θα το βλέπατε από την αυχενική.

Περιμένουμε τα νέα σου...

Φιλιά πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνοψίζουμε:

yolle ΠΗΤ:01/05/10(κοριτσάκι) Νεφέλη(Μητέρα- Αθήνα)

frosi ΠΗΤ:01/05/10(αγοράκι)

antwnia ΠΗΤ:01/05/10

monkey ΠΗΤ:03/05/10(αγοράκι)

Gasper ΠΗΤ:03/05/10(κοριτσάκι) Μαρίνα(Μητέρα- Αθήνα)

theopoula80 ΠΗΤ:04/05/10

martha1 ΠΗΤ:06/05/10(κοριτσάκι)

tsofi ΠΗΤ:07/05/10(κοριτσάκι)

@ngel ΠΗΤ:09/05/10(κοριτσάκι)

michaelitsa ΠΗΤ:12/05/10(αγοράκι)

alexandra27 ΠΗΤ:13/05/10(κοριτσάκι)(ΛΗΤΩ-ΑΘΗΝΑ)

ΡΕΝΑΤΑ71 ΠΗΤ:14/05/10(αγοράκι)ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ(Μητέρα-Αθήνα)

kiki08 ΠΗΤ:14/05/10

angelena9 ΠΗΤ:20/05/10

alexdim ΠΗΤ:20/05/10 (αγοράκι) Βίκτωρας(Μητέρα- Αθήνα)

marinah ΠΗΤ:21/05/10 (αγοράκι) (ΑΠ.ΠΕΤΡΟΥ&ΠΑΥΛΟΥ-ΛΕΜΕΣΟΣ)

loukitsa2 ΠΗΤ:21/05/10

MARIA1984 ΠΗΤ:21/05/10 (κοριτσάκι)

πιτσιποπακι ΠΗΤ:25/05/10

Pelena ΠΗΤ: 26/05/10

koalalou ΠΗΤ:26/05/10

_mpoumpou_ ΠΗΤ:27/05/10

Koritsaki 9220 ΠΗΤ:28/05/10

tirogaridaki ΠΗΤ:29/05/10

georgia11a ΠΗΤ:30/05/10

Τουλινα ΠΗΤ:30/05/10

hopa ΠΗΤ :02/06/10

maraki24 ΠΗΤ:04/06/10(κοριτσάκι)(ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ)

Βασουλα ΠHT:06/06/10

marina. ΠΗΤ:08/06/10(αγοράκι)Μάρκος(Αρεταίειο Λευκωσία)

mama again ΠΗΤ: 09/06/10

RUBELA ΠΗΤ:12/06/10(κοριτσάκι)

Zena(κοριτσάκι)

BALERIA

ilioulina

MamaFaki

maya1

ritsaki

debbie871(τελη μαιου,κοριτσακι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχουν δικιο τα κοριτσια αν ηταν κατι θα φαινοταν στην αυχενικη.μην μου στενοχωριεσαι κοπελα μου,πανε στο γιατρο σου και να δεις πως και αυτος τα ιδια θα σου πει.περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinah έγραψε:

Και συνοψίζουμε:

yolle ΠΗΤ:01/05/10(κοριτσάκι) Νεφέλη(Μητέρα- Αθήνα)

frosi ΠΗΤ:01/05/10(αγοράκι)

antwnia ΠΗΤ:01/05/10(κοριτσακι)Ευαγγελια(ΒΕΡΟΙΑ)

monkey ΠΗΤ:03/05/10(αγοράκι)

Gasper ΠΗΤ:03/05/10(κοριτσάκι) Μαρίνα(Μητέρα- Αθήνα)

theopoula80 ΠΗΤ:04/05/10

martha1 ΠΗΤ:06/05/10(κοριτσάκι)

tsofi ΠΗΤ:07/05/10(κοριτσάκι)

@ngel ΠΗΤ:09/05/10(κοριτσάκι)

michaelitsa ΠΗΤ:12/05/10(αγοράκι)

alexandra27 ΠΗΤ:13/05/10(κοριτσάκι)(ΛΗΤΩ-ΑΘΗΝΑ)

ΡΕΝΑΤΑ71 ΠΗΤ:14/05/10(αγοράκι)ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ(Μητέρα-Αθήνα)

kiki08 ΠΗΤ:14/05/10

angelena9 ΠΗΤ:20/05/10

alexdim ΠΗΤ:20/05/10 (αγοράκι) Βίκτωρας(Μητέρα- Αθήνα)

marinah ΠΗΤ:21/05/10 (αγοράκι) (ΑΠ.ΠΕΤΡΟΥ&ΠΑΥΛΟΥ-ΛΕΜΕΣΟΣ)

loukitsa2 ΠΗΤ:21/05/10

MARIA1984 ΠΗΤ:21/05/10 (κοριτσάκι)

πιτσιποπακι ΠΗΤ:25/05/10

Pelena ΠΗΤ: 26/05/10

koalalou ΠΗΤ:26/05/10

_mpoumpou_ ΠΗΤ:27/05/10

Koritsaki 9220 ΠΗΤ:28/05/10

tirogaridaki ΠΗΤ:29/05/10

georgia11a ΠΗΤ:30/05/10

Τουλινα ΠΗΤ:30/05/10

hopa ΠΗΤ :02/06/10

maraki24 ΠΗΤ:04/06/10(κοριτσάκι)(ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ)

Βασουλα ΠHT:06/06/10

marina. ΠΗΤ:08/06/10(αγοράκι)Μάρκος(Αρεταίειο Λευκωσία)

mama again ΠΗΤ: 09/06/10

RUBELA ΠΗΤ:12/06/10(κοριτσάκι)

Zena(κοριτσάκι)

BALERIA

ilioulina

MamaFaki

maya1

ritsaki

debbie871(τελη μαιου,κοριτσακι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και εγω...γυρισαμε απο τις εξετασεις...αρχικα να σας πω οτι εχω μια πολυ ωραια μελανια στο δεξι μου χερι γιατι η αχρηστη νοσοκομα στο διαγνωστικο ειπε δεν τις κανω μια μελανια ετσι γιατι μου αρεσι την ωρα που μου πηρε αιμα...με τον υπερηχο συκωτι και νεφρου πηγαν ολα τελεια η μπεμπα μου φταιε μονο που πιεζει μαλλον τα οργανακια μου γαιτι θελει χωρο γι αυτο εχω το καψιμο αλλα περιμενουμε μεχρι την Δευτερα να βγουν τα οριστικα αποτελεσματα αιματος και υπερηχου...προς το παρον ολα τελεια...

επισης ...κουρευτηκα..παντα ειχα καρεδακι κοντο αλλα οταν εμεινα εγκυος ειπα να τα μακρυνω ...τελικα ομως..σημερα τα κουρεψαααα....

σχετικα με τον 3κλινο...θελω να παω να τα δω τα δωματια γαι μονοκλινο δεν το βλεπω αλλα 2κλινο.3κλινο,3κλινο οικονομικο εκει ειμαστε!!!αν το 3κλινο οικονομικο ειναι ενταξει φυσικα και θα προτιμησω να φαω τα υπολοιπα με την μπεμπα μου...

Συνοψιζω...καταφερα να μιλησω με τον γιατρουλη μου και μου ειπε...οτι θα πρεπει να υπολογισω Δωματιο(3κλινο οικονομικο)+μαια ή αναισθησιολογος(αν κανω καισαρικη) και η αμοιβη το πολύ 4000 ε.

Να ρωτησω κατι εσεις τι καταλαβαινετε οτι αν το 3κλινο οικονομικο ειναι 2000 ε+ γιατρος και μαια 1500 ε +καποια για τις εξετασεις του μωρου????καλά κατάλαβα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι βλακεια να παω αρχες Φεβρουαριου να δω τα δωματια???το εχετε ακουσει απο καμια αλλη???ντρεπομαι αλλα δεν εχει γεννησει καμια γνωστη μου τελευταια και να ξερω το γινεται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια...........γύρισα από το γιατρό.

Με συμβούλεψε να πάω για 2η γνώμη όσες είναι από Κύπρο θα τον ξέρουν στον Καλλικά στη Λευκωσία.Μου είπε ότι είναι ο καλύτερος στην Κύπρο και μετά ο Αρτέμης που πήγα εγώ.Και αν συμφωνήσει κι αυτός να κάνω αμνιοκέντηση να σιγουρευτώ.

Απλά εγώ σκέφτομαι ότι για να μπω σ'αυτή τη διαδικασία θα πρέπει να έχω αποφασίσει για αποβολή αν υπάρχει πρόβλημα.Αλλιώς δεν υπάρχει λόγος!!!!Εντάξει είναι και το να βγεις απ' την αμφιβολία 4 μηνών.......

Δεν ξέρω τι να κάνω αλλά μάλλον το σκέφτομαι για αμνιοκέντηση.........

ΈΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ.............ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κ επειδή του έχω αναφέρει ότι υπάρχει παιδί με δύνδρομο Down στην οικογένεια νομίζω ότι γι αυτό θέλει να ναι καλυμμένος......αν και δεν υπάρχει κληρονομικότητα σ'αυτό.

Δεν ξέρω...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bρε yolle μου δεν το κατάλαβα καλά...4000 όοοοολα μαζί μέχρι να πας σπίτι σου?(μαζι και γιατρός) ή ο γιατρός το πολύ 4000 μόνος του? Δεν το 'πιασα!

Εμένα ο δικός μου μου είπε για 3κλινο 1500 και +500 για όσο ανεβαίνω κατηγορία, δηλαδή στην σουίτα πχ 3000 η αμοιβή του. Για μαία δεν ρώτησα, επίσης αναισθησιολόγος μόνο αν κάνεις καισαρική ή επισκληρίδιο τον χρειάζεσαι και αποτι κατάλαβα γιαυτό αυξάνονται και οι τιμές σε αυτες τις περιπτώσεις...αχ δεν ξέρω κορίτσια...μπερδεύτηκα πάλι!

Μιλούσα με την κουμπάρα μου που γέννησε σε 2κλινο στο ΜΗΤΕΡΑ πριν 2 χρονια και μου είπε οτι πλήρωσε 9200 για όοολα, βέβαια ο γιατρός της πήρε όσα και η αξία του τιμολογίου στο εξιτήριο.

Σήμερα νομίζω πως θα "σκιστεί" το δέρμα μου απο την πίεση που νοιώθω...μάλλον φουσκωνω πάλι...ουφ,δεν μπορώ να πάρω ανάσα...αλλα είμαι ΠΑΝΕΥΤΥΧΗΣ! Μαζόχα έχω γίνει για τα μάτια του αγοριού μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4000 και με την μπεμπα στο χερι...ολα μεσα!!! :))))

4000 για το οικονομικο 3κλινο...για τα αλλα θα τον ρωτησω την επομενη φορα..γι αυτο εγραψα μαια Η' αναισθησιολογο (ενα απο τα δυο)μεσα στην τιμη...Πως σου φαινονται???

Alexdimaki moy και εγω εχω τρελη δυσφορια...και αυτο το καψιμο δεν σταματαει υπομονη...ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...