Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS!!! ZAXARO....


Recommended Posts

GEIA SAS KORITSIA.....EXW ENW MIKRO THEMA ME TO ZAXARO MOU STO IKA TO BRHKAN 135 STO FARMAKEIO POY EKANA METRHSH 114 STO SPITI POU EKANA GIATI AGORASA MHXANAKI 97 NYSTIKH KAI TWRA POY TO XANAMETRHSA 139......EIMAI STO KREBATI LOGO AIMATOA K DEN MPORW NA PAW SE DIBHTOLOGO...MHPWS MPOREITE NA MOY PEITE TI KANATE ESEIS KAI TH DIATROFH SAS EDWSE......EYXARISTW!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου πρεπει να μιλησεις με γιατρο. Η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη . Σαφως θα μπορουσαμε να σου δωσουμε καποιες συμβουλες αλλα ο γιατρος ειναι γιατρος. Δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη πανω στο θεμα λογικα ομως δεν πρεπει να τρως γλυκα, να πινεις αναψυκτικα, γευματα με υψηλες θερμιδες κτλ. Ισως να χρειαστει να παρεις και μηχανημα για να κανεις μετρησεις. Να παρεις τον γιατρο τηλεφωνο και αν δεν μπορεις να πας εσυ, ισως να μπορει να ερθει εκεινος σπιτι σου. Την καληνυχτα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαρία, σίγουρα θα πρέπει να μιλήσεις με ενδοκρινολόγο. Κ εγώ έχω θέμα με το σακχαρο εκανα καμπύλη και είχα 144 :( , έκανα μια διατροφή μόνη μου προσέχοντας κάποια φαγητά, όχι γλυκά , ζυμαρικά και αναψυκτικά για 3 εβδομάδες και ξαναέκανα καμπύλη, το αποτέλεσμα??? 158,:ohmy::blink: τρελάθηκα… είχα πεθάνει στην πεινά και αντί να πέφτει ανέβηκε. Τη Δευτέρα πήγα σε ενδοκρινολόγο και μου είπε ότι αυτό που πρέπει να προσέχω στα φαγητά είναι η περιεκτικότητα σε υδατάνθρακες και ο γλυκαιμικός δείκτης, θα πρέπει να είναι χαμηλός για να μην ανεβαίνει το σακχαρο. Είναι πολλά αυτά που σου λέει να προσέχεις γι’αυτό και πρέπει να πας να σου τα πει. (π.χ. η βραστή πατάτα που εγώ φανταζόμουν ότι είναι καλύτερα να την τρώω από την τηγανιτή έχει γλυκαιμικό δείκτη 101 ενώ η τηγανιτή 75) Ένα πρόγραμμα που μου έφτιαξε είναι:

Πρωινό: ένα ποτήρι γάλα με μισή κούπα δημητριακά (muesli ή all bran ή weetabix όχι Kellogg’s και άλλα ίδιας κατηγορίας )

Ενδιάμεσο γεύμα: μια φέτα μαύρο ψωμί (σίκαλης ή ακόμη καλύτερα πολύσπορο) με ένα αυγό ή 2 φέτες γαλοπούλα light και 2 φέτες τυρί του τοστ light

Μεσημεριανό/δείπνο :

1. δύο κούπες λαδερό φαγητό, 3 κούπες σαλάτα φρέσκια με 2κουταλιες λάδι, 100 gr τυρί light άσπρο ή κίτρινο ή ένα αυγό μαζί με 60 γρ. τυρί, ζαμπόν γαλοπούλας ή οποιοδήποτε κρέας, άσπρο ή κόκκινο.

2. 100 γρ. ψητό ψάρι ή κρέας λευκό ή κόκκινο 3 φέτες ψωμί ή 1 ½ κούπα ζυμαρικών χωρίς λάδι ή 1 κούπα ρύζι ή 3 μέτριες πατάτες

3. ομελέτα από 3 ασπράδια και 2 κρόκους, 4 κούπες σαλάτα φρέσκια με 2 κουτ. Σούπας λάδι και 3 φέτες ψωμί

4. 2 κούπες όσπρια, 3 κούπες σαλάτα με 2 κουτ. σούπας λάδι, 100 γρ. τυρί light, 5 ελιές.

από τα 14 συνολικά γευματα μιας εβδομάδας, 2 την ημέρα (μεσημέρι και βραδύ) Τα 3 πρώτα γεύματα μπορώ να τα κάνω από 4 φορές το κάθε ένα και το 4ο μόνο 2 φορές την εβδομάδα.

• Όπου ψωμί σίκαλη ή πολύσπορο, αν στο ενδιάμεσο γεύμα έχει αυγό το αποφεύγεις στο μεσημεριανό και στο βραδυνό. Καφές, κακάο και τσάι χωρίς ζάχαρη, η σόδα επιτρέπεται όχι όμως τα υπόλοιπα αναψυκτικά. Όχι χυμούς κ ας γράφουν ότι δεν έχουν ζάχαρη, τα φρούτα έχουν από μόνα τους αρκετή.

Ο γιατρός μου, μου ζήτησε να μετράω το σάκχαρο με μηχανάκι 5 φορές την ημέρα, 1 φορά το πρωί νηστική, 1 μέτρηση ακριβώς πρίν ξεκινήσω να τρώω μεσημεριανό, και μια φορά ακριβώς μια ώρα μετά, 1 μέτρηση ακριβώς πρίν ξεκινήσω να τρώω βραδυνό και μια φορά ακριβώς μία ώρα μετά.

ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΑΝΤΙΔΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.

Ελπίζω να σε βοήθησα και είμαι στη διάθεση σου αν με χρειαστείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω νηστικη 100 και μετα το φαγητο 130 και και μου εδωσε ενεσεις ινσουλινης καθε βραδυ γιατι περνοντας οι μηνες το ζαχαρο κυησης ολο και αυξανερται.Εγω πηγα σε ενδοκρινολογο με ειδικοτητα στην μαιευτικη, πολυ καλος και προσεκτικος σε ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.ΒΑΣΙΚΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΕΚΑΝΕΣ?ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΙΑΒΗΤΗ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΖΥΜΑΡΙΚΑ ΟΛΙΚΗΣ ΑΛΕΣΗΣ ΨΩΜΙ ΟΛΙΚΗΣ ΡΥΖΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟ ΝΑ ΦΑΣ ΠΟΛΥ ΑΓΓΟΥΡΑΚΙ ΑΡΑΚΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΝΕΙ ΨΙΛΟΑΥΣΤΗΡΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙΓΩ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΤΥΡΙΑ ΛΑΙΤ ΑΛΛΑΝΤΙΚΑ ΛΑΙΤ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΑΛΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗΣ ΜΗ ΣΟΥΡΧΕΤΑΟ ΥΠΟΓΛΥΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΤΩ.ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΝΑ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ ΙΝΣΟΥΛΙΝΕΣ ΔΙΟΤΙ ΤΙΣ ΔΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 26 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑ ΤΟΥ ΔΩΣΑΝ ΕΝΕΣΕΙΣ ΕΝΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΑΘΑΜΕ ΟΤΙ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΘΑ ΤΙΣ ΓΛΙΤΩΝΕ.ΤΖΑΜΠΑ ΤΡΥΠΙΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ.ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥΣΑΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΟΥ.....ΠΡΟΣΕΞΕ ΑΥΤΟ.Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ?ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Μαρακι κατ'αρχην να μην ανησυχεις υπερβολικα!!!

Εγώ στον διαβητολόγο που πηγαίνω κάθε φορά είναι γεμάτη η αίθουσα με μελλουσες μανούλες! Αυτό που πρέπει να προσέχει πολύ είναι οι υπογλυκαιμίες! Να τρως τροφές με λίγους υδατάνθρακες ( κρέας, ψάρια, σαλάτες, ξηρούς καρπούς κ.λ.π.) και να προτιμάς τις "αμαρτίες" μετά από περπάτημα και γενικά ύστερα απο μικρή δραστηριότητα. Προσπάθησε να αποφύγεις τα απότομα σκαμπανεβάσματα, δηλαδή να φας το γλυκό σου μετά το γεύμα σου και όχι με άδειο στομάχι! Γενικά μην ανησυχείς, φρόντισε να βρείς έναν καλό διαβητολόγο και θα σε συμβουλέψει σχετικά.

Α! Επίσης είναι σημαντικό να μην πάρεις πολύ βάρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το ζάχαρο έχω και γω θέμα. Κάνω μόνο το πρωί νηστική από 96-110. αν όμως το βράδυ δεν φάω την άλλη μέρα είμαι μια χαρά. Με έβαλε η ενδοκρινολόγος σε διατροφή και όντως πάω καλύτερα. Αν δεν μπορείς να πάς εσύ σε γιατρό ας έρθει στο σπίτι εκείνος! είναι απαραίτητο πάντως να σε παρακολουθεί μέχρι τέλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να αποφυγειςτα ζυμαρικα-ετοιμους χυμους-αναψυκτικα-σοκολατες-την ζαχαρη στο τσαι κτλπ... να τρως φρουτα αν θελησεις κατι γλυκο.. καποιο μηλο η αχλαδι. Και να μην ανχωνεσαι.Ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

kalispera ke apo emena,

alithia poso prepi na ine i metrisi stin kabili zacharou?? giro sta 140 meta tin lipsi me glikozi?? ime ston 8 mina ke epidi evala arketa kila me vazi o giatros mou na ksana kano tin megali kabili

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το σίγουρο είναι οτι πρέπει να κάνεις καμπύλη ζαχάρου.

είχα κι εγώ λίγο ανεβασμένο ζάχαρο στην εγκυμοσύνη.

απλά πρόσεχα τη διατροφή μου.

Θα τρως απ' όλες τις τροφές αλλά με μέτρο.

Ακόμη και τα φρούτα πρέπει να τα προσέχεις...

η ενδοκρινολόγος μου είχε δώσει 1 βιβλιαράκι που είχε τις συνιστόμενες ποσότητες της κάθε τροφής.

όταν πας στο γιατρό, ζήτησε του να σου το δώσει (είναι από το υπουργείο υγείας).

σκέψου οτι στο 3ο τρίμηνο έβαλα μόνο 3 κιλά, ενώ τους προηγούμενους είχα βάλει 10!!!

σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να φέρεις στον κόσμο το νινάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

ήθελα να ρωτήσω και εγώ μιας και διαβάζοντας αυτό το θέμα ανχώθηκα λίγο τί μπορεί να πάθει το έμβρυο αν έχεις λίγο ανεβασμένο ζάχαρο? :( γιατί και σε εμένα στις εξετάσεις του μήνα στο αίμα βγήκαν τις 2 τελευταίες φορές νηστική κοντά στο 100. Καμπύλη δεν έκανα γιατί δεν μου το είπε ο γιατρός και το μόνο που με συμβούλεψε ήταν να κόψω τα γλυκά ζυμαρικά και το ψωμι μιας και κατά την γνώμη του κόντευε ο καιρός να γεννήσω (πριν 5 βδομάδες είδαμε ότι ανέβηκε το ζάχαρο.ΠΗΤ έχω 19 Δεκεμβρίου και ακόμα τίποτα.)Δεν ήξερα ότι ήθελε εντατική παρακολούθηση δεν τρώω γλυκα ψωμια κτλ αλλά αρκεί αυτό?Εγώ πηρα 12 κιλά και το μωρό είναι 3400 και γενικά ο χθεσινός υπέρηχος ήταν οκ. Τί μπορεί να πάθει ένα εμβρυο αν ξεφύγε το ζάχαρο μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και δεν εχεις ακομα πολυ καιρο για να γεννησεις κανε μια εξεταση γλυκοζυλιωμενης Αιμοσφαιρινης για να δεις που βρισκεσαι(απεικονιζει τον μεσο ορο ζαχαρεως τους 3 τελευταιους μηνες). Εγω ειχα ανεβασμενο ζαχ. και κανω ινσουλινη απο τον 3μηνα και με παρακολουθει ενδοκρινολογος.Οσον αφορα το παιδι αν ειχε κατι δεν θα το εβλεπαν στον υπερηχο?Α! και κατι αλλο ο γυναικολογος θα κανει καισαρικη τομη λογο διαβητη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω έχω σάκχαρο εδώ και 10 χρόνια! Αυτή την γλυκοζυλιομένη αιμοσφαιρίνη παρακολουθούν οι γιατροί γιατι γενικά το σάκχαρο ανεβοκατεβαίνει γύρω στις 6.000 φορές την ημέρα(!!!)

Πάντως μην ανησυχείς γιατί εάν συνέβαινε κάτι θα το είχαν δει στους υπερήχους. Το μόνο σχεδόν σίγουρο στο σημείο που βρίσκεσαι είναι οτι θα κάνεις καισαρική, αν και δεν είναι απόλυτο κι αυτό.

Τώρα για να ξέρεις γενικά το μόνο που αντιμετωπίζουμε οι "διαβητικές μαμάδες" είναι η μακροσομία, δηλ.να είναι το μωράκι πολύ μεγάλο,, γι'αυτό και συνήθως δεν φτάνουμε τις 40 εβδομάδες περίπου στις 35 το παίρνουνε, και στην β'έπιπέδου κάνουν και ένα καρδιογράφημα εμβρύου για να σιγουρευτούν για την καρδούλα του, όμως εσύ έχεις ξεπεράσει αυτούς τους κινδύνους!!!

Φιλιά πολλά και καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexdim έγραψε:

Εγω έχω σάκχαρο εδώ και 10 χρόνια! Αυτή την γλυκοζυλιομένη αιμοσφαιρίνη παρακολουθούν οι γιατροί γιατι γενικά το σάκχαρο ανεβοκατεβαίνει γύρω στις 6.000 φορές την ημέρα(!!!)

Πάντως μην ανησυχείς γιατί εάν συνέβαινε κάτι θα το είχαν δει στους υπερήχους. Το μόνο σχεδόν σίγουρο στο σημείο που βρίσκεσαι είναι οτι θα κάνεις καισαρική, αν και δεν είναι απόλυτο κι αυτό.

Τώρα για να ξέρεις γενικά το μόνο που αντιμετωπίζουμε οι "διαβητικές μαμάδες" είναι η μακροσομία, δηλ.να είναι το μωράκι πολύ μεγάλο,, γι'αυτό και συνήθως δεν φτάνουμε τις 40 εβδομάδες περίπου στις 35 το παίρνουνε, και στην β'έπιπέδου κάνουν και ένα καρδιογράφημα εμβρύου για να σιγουρευτούν για την καρδούλα του, όμως εσύ έχεις ξεπεράσει αυτούς τους κινδύνους!!!

Φιλιά πολλά και καλή συνέχεια!

Κάλησπέρα κι από μένα...!

Alexdim μου κι εγώ είμαι διαβητική 12 χρόνια.Το παιδί κατά πάσα πιθανότητα από διαβητικό σώμα το παίρνει ο γιατρός με καισαρική,αλλά όχι στις 35 εβδομάδες,είναι πολύ νωρίς...Εμένα στις 38 θα μου την πάρει.

Βέβαια η καισαρική δεν είναι απόλυτη,αλλά είναι πιο πιθανό λόγω της μακροσωμίας που λες.

Φιλάκια πολλά σε όλες σας κι από μένα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoulina_mou κι εμένα για 38 εβδομάδες μου είπανε κανονικά αλλα ο γιατρός μου μου επισήμανε πως στις 35 και μετά να ετοιμάζομαι (κοινώς μόλις μπω στον 8ο) δηλ. να μην απομακρυνθώ απο το σπίτι μου εννοει κλπ...! Μακάρι να φτάσουμε τις 38!!!

Εσύ έκανες αυτόν τον υπέρηχο καρδιάς εμβρύου? Έχω πολύ άγχος γι'αυτό σε ρωτάω! Το πρώτο σου παιδάκι είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα...!

Ναι το πρώτο μου είναι,και την έκανα ήδη 2 φορές την εξέταση..Μία στις 21 εβδομάδες,μία στις 28,και θα την επαναλάβω στις 32 για μια τελευταία φορά.

Δεν είναι τίποτα αυτή η εξέταση,υπέρηχος είναι..Διαρκεί γύρω στα 15 λεπτά για να κοιτάξουν την καρδιά του μωρού για υπετροφίες,κι αν είναι σωστά δομημένες οι αρτηρίες της καρδιάς.Πρέπει να είσαι εντελώς αρύθμιστη και να έχεις πάρει πολλά κιλά για να "βγει" τέτοιο πρόβλημα.Βέβαια,οφείλουμε να τα κοιτάμε όλα.

Πρώτο μου είναι κι εμένα Αλεξ,κι αν το άγχος ήταν ηλεκτρική ενέργεια,θα είχα ψήσει άνετα κοτόπουλο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα! Αμα κάτσουμε παρεούλα θα φωταγωγήσουμε το Ζάππειο!!!!

Ελπίζω τουλάχιστον να βγάλουμε τόοοσο γλυκά μωράκια κι έτσι να τα ξεχάσουμε όλα!

Σήμερα πήρα γλυκοζ/νη και έχει ανέβει...δεν ξέρω πραγματικά γιατί!

Είχα 5,8 πριν 1 μήνα και τώρα 6,6!!!Έχω σαλτάρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexdim έγραψε:

χαχαχα! Αμα κάτσουμε παρεούλα θα φωταγωγήσουμε το Ζάππειο!!!!

Ελπίζω τουλάχιστον να βγάλουμε τόοοσο γλυκά μωράκια κι έτσι να τα ξεχάσουμε όλα!

Σήμερα πήρα γλυκοζ/νη και έχει ανέβει...δεν ξέρω πραγματικά γιατί!

Είχα 5,8 πριν 1 μήνα και τώρα 6,6!!!Έχω σαλτάρει!

'Eχω την εντύπωση ότι τα έχουμε ξαναπεί εμείς σε γειτονικό σάιτ...!Ευτυχώς,παρότι τα έχω εντελώς χαμένα πλέον,μου έκοψε λίγο! :silly: :P

Εγώ έχω 5,1 στην τελευταία μου,δίνω μάχη,αλλά τα κατάφερα.Τί σου είπε ο γιατρός σου;

Δεν είναι τίποτα,να μην αγχώνεσαι κι όλα θα γίνουν με λίγη προσπάθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα!!!!!!!!!ειχα σακχαρο στον γιο μου κ τωρα παρολο που ειμαι 2 μηνων!παω στον ζουπ@,το νηστικο σακχαρο ΔΕΝπρεπαι να ξεπερναει το 90 κ φαγωμενο το 110...........κανω ινσουλινη τωρα κ προσπαθω να το κοντρολαρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Θα περιμένουμε λοιπόν τα νέα σου!! 😃😃
    • Ναι γιατί όχι! Δεν απαγορευτεί κάτι!!! Κάνει θαύματα σου λεωωω!!! Βασικά οδεύει με σωστά βήματα κ καθοδηγεί! Γιάννης Κουτουλακης ! Σε μια εβδομάδα!
    • Ναι θα ήθελα το όνομα του αν είναι εφικτό 🤗...Να είσαι επιφυλακτική αν αυτό δε βοηθάει 🤗 πότε θα ξανά πας ?
    • Κορίτσια χωρίς να σας ξέρω μου δίνετε δύναμη Κ κουράγιο!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Δεν ξέρω η καθεμία από εσάς σε τι φάση είστε αλλά εύχομαι να έχετε όλες αυτό που ποθειτε! Θα δείξει. .είμαι λίγο πιεσμένος αυτή τη περίοδο με τη δουλειά κάνω κ κοσμήματα Κ έχω Κ κάποια φεστιβάλ.αν θελετε να τα δείτε mariemma Art είναι σε ινστα και φβ!!!! Αυτό μου δίνει δύναμη Κ ξεχνιέμαι πάντα όταν δε είμαι καλά...κάθομαι Κ δημιουργω....
    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...