Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Αχ!!Διακοπες εεεεεεεεε.............μεγαλειο μου φενετε τωρα!!2 χρονια εχω να παω!!Μια η εγκυμοσινη,μια η γεννα!!!Ελπιζω να παω του χρονου!!!:P Αλλα πηγα στο Αγρινιο και εκανα μπανακια,4 βεβαια αλλα απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο!!Σας στελνω φωτο απο το πατρικο.Αγκαλια η μπουμπου με τον μικροτερο θειο της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 252
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ!!Διακοπες εεεεεεεεε.............μεγαλειο μου φενετε τωρα!!2 χρονια εχω να παω!!Μια η εγκυμοσινη,μια η γεννα!!!Ελπιζω να παω του χρονου!!!:P Αλλα πηγα στο Αγρινιο και εκανα μπανακια,4 βεβαια αλλα απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο!!Σας στελνω φωτο απο το πατρικο.Αγκαλια η μπουμπου με τον μικροτερο θειο της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω περιμενω να με πανε βολτα και το καθηστερουν! και ειπα να αρχισω να τους φωναζω, αχ ποσο μου αρεσει η φωνη μου.... λετε να γινω τραγουδιαρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω περιμενω να με πανε βολτα και το καθηστερουν! και ειπα να αρχισω να τους φωναζω, αχ ποσο μου αρεσει η φωνη μου.... λετε να γινω τραγουδιαρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω περιμενω να με πανε βολτα και το καθηστερουν! και ειπα να αρχισω να τους φωναζω, αχ ποσο μου αρεσει η φωνη μου.... λετε να γινω τραγουδιαρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi η κορη σου ειναι τρελα!!Βρε!Βρε!πως μεγαλωνουν τα παιδια;την πας παραλια!!Η παιδιατρος μου μου το απαγορευσε για φετος!!Δεν κανει μου ειπε απο τωρα να παει παραλια,θαλασσα!!Στον ιδιο μηνα ειμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi η κορη σου ειναι τρελα!!Βρε!Βρε!πως μεγαλωνουν τα παιδια;την πας παραλια!!Η παιδιατρος μου μου το απαγορευσε για φετος!!Δεν κανει μου ειπε απο τωρα να παει παραλια,θαλασσα!!Στον ιδιο μηνα ειμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi η κορη σου ειναι τρελα!!Βρε!Βρε!πως μεγαλωνουν τα παιδια;την πας παραλια!!Η παιδιατρος μου μου το απαγορευσε για φετος!!Δεν κανει μου ειπε απο τωρα να παει παραλια,θαλασσα!!Στον ιδιο μηνα ειμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η προηγουμενη παιδιατρος που ειχα μου ειχε πει να την βαλω μετα απο 1,5 χρ. αλλα πριν φυγουμε για διακοπες αλλαξαμε παιδιατρο και σε αυτη που πηγαμε η οποια ειναι λεκτορας παιδιατρικης με πολυ εμπειρια(την ειχε παιδιατρο ο αντρας μου) μας ειπε οτι τα μωρα πρεπει να μπαινουν στην θαλλασσα απο ημερων αρκει να ειναι καθαρη και να μην ειναι πολυ κρυα, φυσικα παντα με αντηλιακο(πηρα του κορρε).την βαλαμε 5 φορες και σχεδον επεπλεε μονη της, δεν εκλαψε καθολου! και βγαινοντας εριξε και ενα υνπακο υπο τον ηχο των κυματων. ναι ειμαστε στον ιδιο μηνα νομιζω κατι μερες διαφορα, ειμαστε 69,5 εκ 6900 κιλα και προχθες καναμε πολλα εμβολια(5νταπλο, ηππατιτιδας, σταγ. γαστρεντεριτιδας) και απο χθες ξεκινησαμε και κρεμουλα το απογευμα(κρεμα βανιλια) την κατασπαραξε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η προηγουμενη παιδιατρος που ειχα μου ειχε πει να την βαλω μετα απο 1,5 χρ. αλλα πριν φυγουμε για διακοπες αλλαξαμε παιδιατρο και σε αυτη που πηγαμε η οποια ειναι λεκτορας παιδιατρικης με πολυ εμπειρια(την ειχε παιδιατρο ο αντρας μου) μας ειπε οτι τα μωρα πρεπει να μπαινουν στην θαλλασσα απο ημερων αρκει να ειναι καθαρη και να μην ειναι πολυ κρυα, φυσικα παντα με αντηλιακο(πηρα του κορρε).την βαλαμε 5 φορες και σχεδον επεπλεε μονη της, δεν εκλαψε καθολου! και βγαινοντας εριξε και ενα υνπακο υπο τον ηχο των κυματων. ναι ειμαστε στον ιδιο μηνα νομιζω κατι μερες διαφορα, ειμαστε 69,5 εκ 6900 κιλα και προχθες καναμε πολλα εμβολια(5νταπλο, ηππατιτιδας, σταγ. γαστρεντεριτιδας) και απο χθες ξεκινησαμε και κρεμουλα το απογευμα(κρεμα βανιλια) την κατασπαραξε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η προηγουμενη παιδιατρος που ειχα μου ειχε πει να την βαλω μετα απο 1,5 χρ. αλλα πριν φυγουμε για διακοπες αλλαξαμε παιδιατρο και σε αυτη που πηγαμε η οποια ειναι λεκτορας παιδιατρικης με πολυ εμπειρια(την ειχε παιδιατρο ο αντρας μου) μας ειπε οτι τα μωρα πρεπει να μπαινουν στην θαλλασσα απο ημερων αρκει να ειναι καθαρη και να μην ειναι πολυ κρυα, φυσικα παντα με αντηλιακο(πηρα του κορρε).την βαλαμε 5 φορες και σχεδον επεπλεε μονη της, δεν εκλαψε καθολου! και βγαινοντας εριξε και ενα υνπακο υπο τον ηχο των κυματων. ναι ειμαστε στον ιδιο μηνα νομιζω κατι μερες διαφορα, ειμαστε 69,5 εκ 6900 κιλα και προχθες καναμε πολλα εμβολια(5νταπλο, ηππατιτιδας, σταγ. γαστρεντεριτιδας) και απο χθες ξεκινησαμε και κρεμουλα το απογευμα(κρεμα βανιλια) την κατασπαραξε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • P.S έχεις δει και εσύ το ντοκιμαντέρ...; Επειδή αναφέρεις το "1 στις 4"... Ε ρε κλάμα που είχα ρίξει... Και έτυχε μάλιστα να το πετύχω τυχαία στην ΕΡΤ την επόμενη της αποξεσης.. 😫 Όμως τώρα είναι μια άλλη εγκυμοσύνη, ένα άλλο μωράκι και θα πάνε όλα κατ'ευχήν!! 🙏🙏🙏🙏
    • Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! 🥰🥰   Ε να δούμε και με το αιμάτωμα τι θα γίνει.. θέλει πολύ προσοχή.. Την επόμενη Τρίτη έχω αυχενική στις 25.. 🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏
    • Αχ πόσο σε νοιωθω.. πόσο σε νοιωθω..!! Εμένα με έπιασε πανικός και πήγα στα επείγοντα για να δω το μωράκι μου.. ήμουν βέβαιη ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του.. ευτυχώς όλα ήταν καλά!! Είμαι σίγουρη πως και σε εσένα όλα καλά θα είναι!! ❤️❤️❤️❤️ Μαζί είμαστε σχεδόν, 4 μέρες μπροστά μου είσαι! Όλα καλά θα μας πάνε γλυκιά μου!! Πρέπει να το πιστέψουμε..! Πρέπει να έχουμε πίστη στα σπορακια μας..!!! 🙏🙏🙏 Η @Θέτις Κ.τα έγραψε πάρα πολύ όμορφα!! ❤️❤️ Μπράβο κοριτσάκι μου για την στάση σου, δίνεις δύναμη και θετική ενέργεια και σε εμάς!! 😘😘😘
    • Το prl είναι η προλακτινη; Θηλαζεις ; Είναι πολύ υψηλό το 88 δεν σου ειπε κάτι ο γιατρός ;  περίπου το όριο είναι 20-25 ανάλογα με το μικροβιολογικό εμένα με 32 μου έδωσαν χαπι  σε ενδοκρινολόγο έχεις πάει ; εγω είμαι 35 χρόνων έχω ένα κοριτσάκι που θα γίνει 2 τον Αύγουστο και τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 7,5 μηνών 
    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...