Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τα παιδια που χαθηκαν..


apis

Recommended Posts

Καρδουλα μου μην απελπιζεσαι σε παρακαλω ..

πεφτουμε αλλα ξανασηκωνομαστε ..οχι δεν καθομαστε με σταυρωμενα τα χερια ..ξερουμε πολυ καλα τι θα πει πονος ..ξερουμε ομως να επιμενουμε και για αυτο που θελουμε ...ξερουμε να βρισκουμε δυναμη καθε φορα ...κοιταξε λιγο την ψυχη σου εχεις ακομη λιγη δυναμη εκει μεσα ...μεχρι να ερθει το αδερφακι του Ιωαννη βρες την σε παρακαλω...

και κατι αλλο ..δεν θελω να θεωρηθει οτι γραφω πια εκ του ασφαλους ....αυτο το παιδακι ευχομαι να μεινει αλλα δεν ξερω κατα ποσο πασχει ....

καλη δυναμη ....απο τα βαθη της καρδιας μου...

η σκεψη μου ειναι μαζι σου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορω αραγε να χαζογελαω ...????

να κανω ονειρα μπορω ????μπορω να με σκεφτομαι εγκυο???

και η απαντηση ειναι

οχι ...

οχι μεχρι να κανω ληψη τροφοβλαστη ...

οχι δεν ειμαι εγκυος ακομα ...οταν βγει οτι το παιδι δεν εχει προβλημα ...τοτε μπορω να αρχισω να κανω ονειρα ..προς το παρον προστατευω εμενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόση ακόμη δύναμη να έχω άραγε Βασουλίτσα μου?

Νιώθω ότι στερεύει.

Δε φεύγει ούτε στιγμή ο πόνος.

Κι αν καταλάθος ξεχαστώ,πάλι κάτι θα μου τον θυμήσει.

Μου λείπει πολύ.Μου λείπει το κλάμα του,τα τρυφέρα του χεράκια.

Μου λείπει ο γιος μου...................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή θα είναι η τυχερή σου φορά.

Ας σταματήσει πια η ζωή να μας δίνει σφαλιάρες.

Το μπεμπάκι σου θα είναι γερό και θα σου φέρει

πίσω το χαμόγελο που έχασες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις κι αλλη δυναμη παντα εχουμε ..δεν σου το επιτρεπω να μην εχεις αλλη ακους?????????? παντα εκει που ειμαστε, στην ακρη του γκρεμου ,υπαρχει ενα χερι που μας σηκωνει ..μια αγκαλια ...εχεις τον αντρα σου σε αγαπαει ετσι δεν ειναι??? ..κανε μια αγκαλια στον αντρα σου ..θα απαλυνει λιγο ο πονος .. βρες κατι που να σε κανει να αισθανεσαι λιγο καλυτερα ...δεν ξερω τι ειναι αυτο ...εσυ ομως το ξερεις ....

μονο μην λυπασαι αλλο...εκλαψες αρκετα το παιδακι σου ...και δεν θελει να σε βλεπει αλλο ετσι ..γιατι μια αλλη ψυχουλα εκει πανω περιμενει να κατεβει για σενα ...δεν ειναι κριμα να κλαιει η μαμα του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χασαμε ναι, αλλα καποια στιγμη θα ερθει η ωρα που θα κερδισουμε ...

ε, για αυτην την στιγμη ζησε !!! αξιζει τον κοπο ....

εγω για αυτην ζω σου το ειπα?

θα ερθει η στιγμη που θα ακουσουμε την λεξη ΜΑΝΟΥΛΑ

δεν αξιζει να ζεις για αυτο ...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τότε που έφυγε ο γιος μου,τίποτα δεν έχει νόημα.

Χάρη σ'αυτόν γνώρισα τι σημαίνει πραγματική ευτυχία

και πληρότητα.

Όλα όμως έφυγαν μαζί μ'αυτόν.

Γιατί τόση θλίψη?Τι κακό κάναμε?

Ένα παιδάκι μόνο θέλουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν αξιζει δηλαδη να ζεις για τον αντρα σου????

τη θλιψη την βρισκουμε εμεις στην απωλεια στο πενθος ...

αν σηκωσουμε λιγο το κεφαλι ψηλα ειναι ολα αλλιως ...αν σταθουμε λιγο στα ποδια μας βρισκουμε δυναμη ...υπαρχει ο θανατος ναι .....

υπαρχει ομως και η ΖΩΗ αυτην που ζεις καθε μερα ..αυτην που θα φωλιασει στα σπλαχνα σου ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι πολυ ..

θα ηθελα να ειμαι ολο το βραδυ κοντα σου το ξερω οτι με χρειαζεσαι ..απο χθες ομως ανεβασα πυρετο δεν εχω φαει τιποτα γιατι κανω εμετο ποναει φοβερα και η μεση μου ..θα προσπαθησω να μπω αυριο να σου μιλησω ....ευχομαι να εισαι καλυτερα ...

σ αγαπω πολυ και θελω να σε δω καλυτερα ....

καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τον άντρα μου συνεχίζω να ζω.

Για να κάνουμε πραγματικότητα το όνειρο μας

για μια οικογένεια με παιδικές φωνούλες.

Χωρίς αυτόν,θα είχα χαθεί.

Υπάρχουν όμως στιγμές που η απώλεια είναι μεγάλο φορτίο.

Θα έδινα τα πάντα για μια ακόμα στιγμή με το γιο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε θεοδωσιαδου μου, κοριτσακι μου...

αυτος ο πονος ποσο σε καταλαβαινω...το μονο που θα σε κανει να αναιβεις λιγο ειναι μια νεα εγκυμοσυνη...ξερω το μωρακι σου το λατρεψες αλλα δεν γινετε να το φερεις πισω...οπως κ εγω...προσπαθησε να βρεις την δυναμη για να συνεχισεις..

εγω αρχιζω προσπαθειες απο τον αλλο μηνα.δεν αντεχω αλλο τον πονο κ πιστευω οτι αν μεινω εγκυος ισως ειμαι καλυτερα...θα εχουν περασει 8 μηνες απο τοτε.

Ο πονος δεν θα σταματησει ποτε απλα μετα απο καποιο διαστημα θα εχεις μαθει να ζεις με αυτη την απωλεια...κ εγω λεω θα ηταν 3,5 μηνων τωρα αλλα δεν την ειδα ποτε, δεν την αγγιξα κ καμια φορα νιωθω τυψεις που δεν την χαιδεψα, δεν την φιλησα...αλλα μετα προσπαθω παλι να μαζεψω τα κομματια μου γιατι αν ειμαι ετσι θα αρρωστησω...κ θελω να ειμαι δυνατη για το ομορφοτερο μωρο του κοσμου, τον γιο μου...

θα γινεις μαμα...θα μεινεις εγκυος σιγουρα συντομα κ θα αλλαξει η ψυχολογια σου.Πρεπει να εισαι δυνατη για το παιδακι που θα αποκτησεις...

σε φιλω κ μην πεφτεις ψυχολογικα τοσο...σε παρακαλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καπως ετσι ειναι και η δικη μου ιστορια!!!πριν 10 χρονια εμεινα εγκυος!και στο 3ο μηνα ειπαμε να παμε στη Τηνο να προσευχηθουμε!και ετσι εκανα!!ευχηθηκα στη Παναγιτσα να ειναι καλα και γερο το μωρο μου!!Γυρισαμε σπιτι και ολα μια χαρα!μετα απο 10 μερες ειχα καφε!!ρωταγα και ολοι μου ελεγαν δεν ειναι τιποτα!Η γιατρος μου μου ειπε να παρω χαπια,και να ξαπλωσω..δεν χρειαζοταν να με δει..συμβαινει..!εγω δεν πονουσα..αλλα ειχα πιο πολυ καφε την αλλη μερα!Η μανα μου με αρπαξε και με πηγε στο ιατρειο της γιατρου..

εκει μου ειπε τα ασχημα νεα..Παλλινδρομος 12 ημερων περιπου!!!!αυριο να ερθεις στο ΙΑΣΩ να σε καθαρισω!!τι ωρα?στις 0900..μου ειπε..και εφυγα για το σπιτι με τα ματια βουρκωμενα για το χαμο...

Εκλαιγα ολο το βραδυ..ωσπου στις 0300 αρχισαν οι σπασμοι τις αποβολης!!πηρα τη γιατρο και μου λεει ελα στις 0700 στο ΙΑΣΩ..αλλα το αιμα ηταν εντονο!Στις0600 ξεκινησαμε αρων αρων..οι πονοι ανυποφοροι.και το αιμα στα ποδια μου ποταμι..λυποθυμησα και..με μαζεψε το ΕΚΑΒ απο το ΚΑΡΕΑ,οπου σταματησε ο αντρας μου να περιμενει το ΕΚΑΒ σε ενα βενζινδικο,γιατι ηταν αδυνατο να προχωρησει ετσι,μεσα στη κινηση!!!Οταν φτασαμε στο νοσοκομειο..η γιατρος ηρθε μετα απο μια ωρα σχεδον!!ξυπνησα και ολα ειχαν τελειωσει!!ανοιξα τα ματια και ακουσα τα πουλακια εξω απο το παραθυρο..

σκεφτομουν το μωρο..που εχασα..δεν ηξερα ομως οτι ο αντρας μου σκεφτοταν λιγο το μωρο αλλα περισσοτερο ΕΜΕΝΑ που του ειπαν οτι θα παθαινα συψαιμια και ισως με εχανε απο αιμορραγια!

Ζητουσα το λογο απο την Παναγιτσα!!Γιατι??μου το εκανες αυτο??επειδη εκανα το ταμα να ειναι γερο??πριν..12 μερες?Ηταν τυχαιο?'η πραγματι η Παναγιτσα μου το πηρε γιατι δε θα ηταν ..υγιες??

θα γεννουσα το Δεκεμβρη του 1999..και οταν μπηκε ο Δεκεμβρης..εκλαιγα..και στις 11 Δεκεμβριου στα γεννεθλια μου,εμαθα οτι ειμαι εγκυος..στην Ελενα..και οταν ρωτησαμε ΠΗΤ..ο γιατρος ειπε..ευλογημενο θα ειναι..15 Αυγουστο γενναςς!!Η Παναγια...ειχε κρατησει το λογο της!και εγω ανταποδωσα με το ονομα τησ κορης μου ΕΛΕΝΑ-ΔΕΣΠΟΙΝΑ!!

Μετα την Ελενα εχασα αλλο ενα μωρο..δεν ειχαμε ακουσει ουτε καρδουλα!

Ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος!Η κορη μου..με εκανε να ξεχασω..

Τωρα υστερα απο 3 χρονια προσπαθειας και ΕΝΑ ΒΗΜΑ πριν την εξωσωματικη(γιατι ειχα μια σαλπιγγα)!!ειμαι στην 7η εβδομαδα και περιμενω το 2ο παιδακι μου..9 ολοκληρα χρονια περιμενα αυτη τη στιγμη!!Οταν ειναι να ερθει..ΘΑ ΕΡΘΕΙ!!!ΕΧεΤΕ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟΥΛΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ!!

Υ.Γ(συγνωμη για το μεγαλο Post!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΧ ΚΑΤΡΙΝΑ ΜΟΥ, τι περασες κι εσυ!!!! :(

Αγνωσται αι βουλαι.....

Σημερα εχω διαβασει διαφορα εδω μεσα....απο το ποστο Ο ΦΥΛΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ μεχρι και την δικη σου ιστορια...και η τριχα ανεβοκατεβαινει ολη μερα!!!!!

:)

Με το καλοοοοοο το μωροοο σουυυυυυυυυυ!!!!!!!

Να χαιρεσαι και το κοριτσακι σου!!!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω zαχαρενια μου!!,ολες εχουν μια τραγικη ιστορια να πουν!ετσι η μια δινει κουραγιο στην αλλη να συνεχιζει να ελπιζει..και πανω απο ολα να εχει πιστη!συντομα ολες θα εχετε ενα αγγελουδι να το κρατατε στα χερια σας!και ενα και δυο και τρια ζουζουνια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί να το περνάμε αυτό? γιατί? είναι τέτοιος ο πόνος που σου ξεσκίζει τα σωθικά κάποιες φορές.

Προχτές πήγαμε με τον άντρα μου να αναψουμε κεράκια στα μωρά μας και τι ανακαλύψαμε? Κάποιος είχε κλέψει τις εικονίτσες που είχα βάλει στο μνηματάκι τους. Μια μεγάλη της Παναγίας δική μου και 2 μικρές απο την νονα τους. επίσης τα Χριστούγεννα είχα πάει δυο κουκλάκια,το δωράκι τους γιατί δεν θέλω να νιώθουν ότι δεν τις σκέφτομαι και δεν τις αγαπάω και τα βρήκα και αυτά πεταμένα λίγο πιο πέρα. Ποιός άνθρωπος κλέβει εικόνες αγίων απο ενα μνηματάκι βρεφών? Τι νόημα εχει? Όσο το σκέφτομαι τόσο στενοχωριέμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα καλα να κλεψουνε εικονα????

τι να πω βρε κοπελα μου ντροπη τους ....

δεν ξερω για ποιον λογο το κανουν αποκλειεται αυτοι οι ανθρωποι να πιστευουν στο θεο και να κλεβουν ...ισως για να τις πουλησουν δεν ξερω τι αλλο να πω...

μην λυπασαι γλυκια μου για οτι εχασες ...να ξεκινησεις γεματη ελπιδες για το μωρακι που θα ερθει...γιατι ΣΙΓΟΥΡΑ θα ερθει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TESH έγραψε:

γιατί να το περνάμε αυτό? γιατί? είναι τέτοιος ο πόνος που σου ξεσκίζει τα σωθικά κάποιες φορές.

Προχτές πήγαμε με τον άντρα μου να αναψουμε κεράκια στα μωρά μας και τι ανακαλύψαμε? Κάποιος είχε κλέψει τις εικονίτσες που είχα βάλει στο μνηματάκι τους. Μια μεγάλη της Παναγίας δική μου και 2 μικρές απο την νονα τους. επίσης τα Χριστούγεννα είχα πάει δυο κουκλάκια,το δωράκι τους γιατί δεν θέλω να νιώθουν ότι δεν τις σκέφτομαι και δεν τις αγαπάω και τα βρήκα και αυτά πεταμένα λίγο πιο πέρα. Ποιός άνθρωπος κλέβει εικόνες αγίων απο ενα μνηματάκι βρεφών? Τι νόημα εχει? Όσο το σκέφτομαι τόσο στενοχωριέμαι...

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΤΟ ΜΝΗΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΑΚΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΦΗΣΑΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ,ΠΗΓΑΝ ΚΑΙ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ.ΤΟΝ ΓΚΑΡΙ.ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ?ΑΝΘΡΩΠΟΙ?

ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασούλα είδες τι παλιάνθρωποι κυκλοφορούν?Μόλις πλησιάζαμε κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά,δεν ήταν τα πράγματα όπως τα είχα αφήσει την τελευταία φορά... :( όποιοι και να ήταν οι βέβηλοι θα έπρεπε να ντρέπονται.

φίλη muller τα έχουμε στην Θέρμη...λυπάμαι και για το δικό σας συμβάν. Ξέρω πως νιώθεις. Εσύ να πας κάτι στο μωρό σου απο αγάπη και κάποιος ξεδιάντροπος να το κλέψει. Ντροπή τους,τι ναπώ αναρωτιέμαι δεν φοβούνται τον Θεό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diavasa kapies apo esas parapano den antexo.

vlepo poli kero to thema kai den tolmo na to anikso.

ego emina egios me tin proti eksosomatiki.

ke telika palidromise.

eftixos den xriastike apoksisi.

ida mia roz stagona ke nomiza oti tha mou erthi periodo etsi arxisa na kano doulies.pio poli apo tin iperantasi ke ti stenaxoria mou.

perasa 3 meres me poli ema ke polous ponous.

tora tha kano tin 7 prospathia kai poles fores vasanizime apo tipsis mipos telika fteo pou to exasa.

perisotero omos kitazo mprosta ke elpizo. giati

etsi ine i zoi.kai prepi na sinexiso.

makari na ixa ena magiko ravdaki na giriza to xrono piso.

na sas agiza oles ke na itan ola kala

distixos den mporo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...