Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τα παιδια που χαθηκαν..


apis

Recommended Posts

Δεν μπορω να απαντήσω...δεν ξερω.μονο ο θεος!Εγω μετα απο αυτο προσευχομε συνέχεια...εχω δει αλλιως την ζωη μετα απο αυτο.Μονο υγεια παρακαλάω κ να εχει η παναγια στην αγκαλιά της την κορη μου για να μην αισθανεται μοναξιά!

Δεν εχω σε καμια περιπτωση στους ελληνες γιατρους εμπιστοσυνη ειναι χασαπηδες!Μονο οσοι σπουδάσαν στο εξωτερικο ειναι καλοι για εμενα.

Αμα δειτε πως αντιμετωπιζουν τα ιδια περιστατικά στο εξωτερικο!!!Εδω ειμαστε νουμερα για τις στατιστικές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν αποφασιζουμε εμεις κοριτσια μου...τι να πω...ειναι κριμα πολυ κριμα..αβασταχτος ο πονος!

Θανατοι μικρων παιδιων, αρρωστιες...δεν αντεχονται γμτ...δεν παλευονται...και παιδακια αλλα να ερθουν αργοτερα τρεμεις μην τα χασεις και αυτα...συγκρινεις τα παντα...με το ασχημο παρελθον.

Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΕΤΑΙ ΤΟΟΟΟΣΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ? ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ....

ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ...ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΔΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΗ ΜΑΧΗ ΜΟΥ ,ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ ΔΥΝΑΤΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ..ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΞΗΓΗΣΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΑΠΕΒΑΛΛΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΥΟ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΤΙΠΟΤΑ .. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΙΟΣ ΘΕΟΣ?

ΠΡΙΝ ΦΥΓΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΟΛΥ,ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΟΜΩΣ...ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΓΙΑ ΟΛΑ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗ ΖΩΗ.

ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ,ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ.

ΤΟΝ ΒΑΦΤΙΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΙ Η ΛΟΙΜΩΞΗ ΜΕΤΑΤΡΑΠΗΚΕ ΣΕ ΓΕΝΙΚΗ.

ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΟΥΝ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΙ ΕΠΑΘΕ ΚΑΡΔΙΟΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ.

ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΑ ΘΕΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?

ΤΟ ΜΟΝΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ?ΕΖΗΣΕ 22 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ...

ΕΓΙΝΑ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ.ΖΗΤΑΩ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΣΙΩΠΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wendy δεν μας ενδιαφερει απαραιτητα η γνωμη τους, αλλά οταν μας περνουν τηλέφωνο κ μας λενε να σου ζησει το ανυπαρκτο μωρο μπορει να μας πληγώνει....

Δυστηχως εγω ειμαι πολυ κοινωνικο ατομο και απο την ημερα που εκανα το τεστ το μαθαν όλοι...και με εβλεπαν με φουσκωμενη κοιλιά μιας που ημουν κ 5 μηνων.Και πρεπει να λες οτι το μωρακι παει...δεν γινετε στεναχωριέσαι μετα.Ποτε δεν με ενδιέφερε και εμενα η γνωμη τον αλλον αλλά αν δεις καποιον στο δρομο, μετα απο ενα λεπτο κλαις...ετσι απλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

theo δεν μπορω να σου απαντησω απλά ελπιζω οτι στην επομενη εγκυμοσυνη θα ειναι εκει η παναγια να μας δωσει δυναμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτι υπαρχει ΘΕΟΣ δεν το αμφισβητω. Το πως λειτουργεί ο κοσμος και η ζωη δεν εχω καταλαβει.Οταν πεθανω θα ΤΟΝ ρωτησω. Γιατι οταν βλεπει μαναδες να σπαραζουν αλλες φορες σωζει και αλλες οχι! Γιατι? Δεν ξερω.

Δεν πιστευω οτι ειμαστε μαριονετες του ΘΕΟΥ κατι αλλο παιζει αλλα δεν εχω καταλαβει. Μεγαλη κουβεντα με αναπαντητα ερωτηματα!

Θα ερθει και το σημαδι...το φως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι βρε κοριτσακια μου δακρυα φτανει πια ...

εγω σταματησα να κλαιω ...εδω και ενα μηνα ...εχω γινει πιο δυνατη απο ποτε ...

ααα και η καινουργια μου ατακα ειναι ..παιδι θα κανω ο κοσμος να χαλασει ...

τελεια και παυλα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THEODOSIADOU έγραψε:

ΠΟΙΟΣ ΘΕΟΣ?

ΠΡΙΝ ΦΥΓΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΟΛΥ,ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΟΜΩΣ...ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΓΙΑ ΟΛΑ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗ ΖΩΗ.

ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ,ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ.

ΤΟΝ ΒΑΦΤΙΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΙ Η ΛΟΙΜΩΞΗ ΜΕΤΑΤΡΑΠΗΚΕ ΣΕ ΓΕΝΙΚΗ.

ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΟΥΝ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΙ ΕΠΑΘΕ ΚΑΡΔΙΟΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ.

ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΑ ΘΕΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?

ΤΟ ΜΟΝΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ?ΕΖΗΣΕ 22 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ...

ΕΓΙΝΑ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ.ΖΗΤΑΩ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΣΙΩΠΗ...

Το σημάδι δεν θα αργήσει να στο δείξει ο Θεός, όπως λέει και ο γιατρός μου ο Θεός θα δώσει σε όλους να σηκώσουν ένα σταυρό, για κάθε έναν θα είναι διαφορετικός. Το πιστεύω αυτό ειλικρινά..Στα λεω αυτά εγώ που απέβαλα τον Ιούλιο και τώρα ετοιμάζομαι για εξωσωματική, αλλά όταν διαβάζω αυτά που γράφεις πάντα με ποιάνουν τα κλάματα.

Να είσαι καλά και ότι σε φωτίσει ο Θεός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ..ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΟΥΜΕ ..ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΑΛΥΤΟ ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΔΙΚΙΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ..ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ..ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΝΕΟΙ ..ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΚΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ..ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ..ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΤΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ..ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΣΥΛΛΑΒΟΥΜΕ...Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ...

ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΓΩΙΣΤΙΚΑ ΠΙΣΩ ..ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ...ΜΟΝΟ ΠΟΝΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ..ΠΟΝΟΣ..ΛΥΠΗ..ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ...

ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΜΑΣ ,Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΑΣ,Η ΔΥΝΑΜΗ ΜΑΣ , Η ΕΛΠΙΔΑ ΜΑΣ ..ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ..Τ Ι ΠΟ Τ Α ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ ΜΠΟΡΕΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΝΑ ΕΦΥΓΑΝ ..ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

οχι βρε κοριτσακια μου δακρυα φτανει πια ...

εγω σταματησα να κλαιω ...εδω και ενα μηνα ...εχω γινει πιο δυνατη απο ποτε ...

ααα και η καινουργια μου ατακα ειναι ..παιδι θα κανω ο κοσμος να χαλασει ...

τελεια και παυλα !

να σου πω εχω ενα γιο...και ειναι κουκλος (ξανθος με γαλαζια ματια) και πανεξυπνος μιλάμε κ αγγλικά μου δινει δυναμη, ειναι ο ερωτας μου, αλλά ο πόνος ειναι πόνος...δεν ξεπερνιέται με τιποτα κ εγω πιστευω οτι θα κάνω κ αλλα παιδιά αλλά δεν μπορω να ξεχάσω την Ραφαελα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΚΕΝΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ,ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ.

ΡΑΦΑΕΛ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΓΙΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ...ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΠΩΣ ΖΟΥΣΕΣ...ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΓΙΟ ΕΣΥ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΖΕΙΣ ..

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ..ΑΛΛΑ ΠΑΛΕΥΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΟΥ ΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΗ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ ...ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ..ΤΟ ΑΞΙΖΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοείται καλό μου ότι δεν ξεχνας! Δεν γινεται!

Η γιαγια του αντρα μου πεθανε 105 χρονων (ειχε χασει παιδακι 7 χρονων) & λιγες εβδομαδες πριν πεθανει ειπε στην κουνιαδα μου η οποία εχασε το κοριτσακι της 5 χρ. οτι ''όσα χρονια & αν περασουν δεν θα το ξεχασεις, αλλα και οσο κλαμα και να ριξεις δεν θα το φερεις πισω''!!! Τι να λεμε τωρα....αλλά όπως ειπαμε μπορώ και ξανα ΖΩ!!!! :)

εις αναμονη λοιπον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με αυτα που λες κ ξερεις δεν εχω κλαψει ποτε στο γιο μου μπροστα...ασε που νομιζει ακόμα οτι εχουμε μωρο...εδω ο ζουζούνος μου λεει οτι εχουμε two μπουμπου....και λεω κ εγω, εδω ενα δεν μπορουμε θελει κ 2!!!

Αμα τον δειτε κοριτσια θα τον ερωτευτειτε...όχι επειδη ειμαι μαμα του αλλά ειναι κουκλος ο ατιμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΟΥ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ 6 ΜΗΝΩΝ,ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΩΡΑ.

ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Ο ΠΟΝΟΣ?

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ-ΓΙΑΤΡΟΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα 1,5 μηνων η μπέμπα μου...αχ....δεν ξερω μονο αν μεινουμε εγκυούλες κ εχουμε το ιδιο φυλλο μωρων(κ αγοράκι να ειναι καλα θα ειναι) ισως θα ειναι καλύτερα...τι να πω!!!Κουράγιο κοριτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου εσεις που εχετε χασει παιδακια θελω να μου πειτε την γνωμη σας ...

εξωσωματικη η φυσιολογικη συλληψη ?

τα υπερ και τα κατα ...

μηνες τωρα το σκεφτομαι και δεν μπορω να αποφασισω ..

κατα τα αλλα λεω εμεις που χασαμε παιδακια να γραψουμε ποτε ξαναξεκιναμε προσπαθειες ..τι λετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

κοριτσακια μου εσεις που εχετε χασει παιδακια θελω να μου πειτε την γνωμη σας ...

εξωσωματικη η φυσιολογικη συλληψη ?

τα υπερ και τα κατα ...

μηνες τωρα το σκεφτομαι και δεν μπορω να αποφασισω ..

κατα τα αλλα λεω εμεις που χασαμε παιδακια να γραψουμε ποτε ξαναξεκιναμε προσπαθειες ..τι λετε ?

Αν δεν υπάρχει πρόβλημα στο ζευγάρι γιατί να σκεφτούν την εξωσωματική???Οσο για την δεύτερη προσπάθεια εμείς λέμε μετά το Πασχα να ξεκινήσουμε αλλα εχω τρομερές φοβίες.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη ψυχολογικά.Και σίγουρα θα ήθελα κορίτσι για να μου απαλύνει τον πόνο για τις μπεμπούλες που έχασα.Απτην άλλη λέω και αγοράκι να ειναι πάλι ευτυχισμένη θα είμαι αρκεί να κρατήσω ένα υγιές μωράκι στην αγκαλίτσα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ,ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΙΓΜΑ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΙΜΙΑΣ ..ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΧΩ ΕΝΑ 25% ΝΑ ΝΟΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...Η ΕΞΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΠΑΙΔΙ 100% ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ..?ΦΡΑΜΑΚΑ ,ΕΝΕΣΕΙΣ ,ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΙ ΑΝ ΠΑΝΕ ΠΑΛΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΑΜΕΝΑ ..? ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ...

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΧΩ 75 % ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΕΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΣΗΣ ΤΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΕΣΕΝΑ ...

ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ..Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ! ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΛΜΑΜΕ ! ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ...ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΟΡΥΜΕ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΚΟΙΜΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΧΑ ΧΑ !

ΕΙΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΕΙΤΕ ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ..ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wendy μου καλημέρα!

Εγώ μπορεί να μην έχω βρεθεί στη δυσάρεστη θέση να χάσω ένα παιδάκι όπως εσύ, αλλά έχω ζήσει από κοντά την οδύσσεια δικών μου προσώπων και ξέρω πόσο επώδυνο κι επίπονο είναι.

Η προσωπική μου άποψη στην ερώτηση σου καλή μου, είναι ότι η εξωσωματική είναι προτιμότερη γιατί με τη φυσική σύλληψη υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να επαναλαμβάνεται το 25% και ενώ αρχικά παίρνεις τη χαρά της εγκυμοσύνης,στη συνέχεια αναγκάζεσαι να διακόψεις την κυηση με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Για μένα δεν υπάρχει μεγαλύτερο ψυχικό κόστος από αυτό...

Άλλωστε ούτε με τη φυσική σύλληψη δε λείπει το άγχος. Αν εξαιρέσουμε τα όντως μεγάλα έξοδα, στην εξωσωματική όταν η πολυπόθητη εγκυμοσύνη έρθει, θα ξέρουμε ότι κατά πάσα πιθανότητα θα σφίξουμε στην αγκαλιά μας τα υγιή μωράκια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vivanka ευχαριστω για την συμβουλη σου ..με το καλο το αγορακι σου ..απο οτι βλεπω εισαι εγκυουλα !

θα ηθελεσ να μου γραψεις για τουσ γνωστους σου που ειχαν το ιδιο προβλημα ? εχουν παιδακι ? εκαναν εξωσωματικη η φυσιολογικα εμεινε εγκυος η κοπελα ?

στην εξωσωματικη φοβαμαι πολυ πολυ την αποτυχια ...αλλα αρχιζω να το σκεφτομαι ...

αν δεν θελεις να γραψεις στο φορουμ για τους γνωστους σου ..στειλε μου πμ!

να εχεις μια ηρεμη εγκυμοσυνη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...