Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα νεύρα μου!!!!!!!


hope_89

Recommended Posts

νελλη μου αν θυμαμαι καλα αννα λενε την θεια του στελιου??(αν θυμαμαι καλα το ονομα του αντρουλη σου)????

αυτη σας σταθηκε αυτη σας στηρηξε αυτη εχει δικαιωμα να ακουσει το ονομα της οταν ολοι οι αλλοι σας ειχαν κανει περα παει αυτο δεν διαπραγματευεται!!!!

τωρα στο θεμα τοπος,τραπεζι,καλεσμενοι να σου πω την γνωμη μου γιαυτα η επιλογη του νησιου ειδικα για μηνα οκτωμβρη δεν μου φαινεται καλη (λογω καιρου προσωπικη παντα αποψη ε???)

τραπεζι μπορεις να κανεις και να γινει οπως το ονειρευεται η μαμα σου αλλα μπορει να ειναι αντι για φιγουρα ενα σε πολυ λιτο και φινετσατο στυλ τωρα για τους καλεσμενους σιγουρα εχουν δικαιωμα να καλεσουν και οι γονεις μας αυτο ειναι σιγουρο εγω το περασμενο σαββατο που βαπτισα τον σπυρο μου ειδα ατομα που ουτε καν τα ηξερα και ηταν καλεσμενοι των γονιων μου και των νονων τι να εκανα δεν μπορω να αρνηθω κατι τετοιο και εκεινοι χαιρονται το εγκονι τους και το βαπτιστηρι τους οπως εγω χαιρομαι το παιδι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλακι μου αγαπημενο καλημερα!!!!

Λιγο πολυ συμφωνω με τ κοριτσια αλλα αυτο που εχω να πω ειναι...

ΔΕ σε φοβαμαι εσενα!!!Εισαι αστερι και θα τη βρεις την ακρη!!!

Σιγα μη σου σταθει "εμποδιο" η μαμα σου!!!!

Τσακαλακι μου ολα θα τα βαλεις στη σειρα!!!Αστην να "κελαηδαει" τωρα! :P :laugh:

Περιμενω να μας πεις σε λιγο καιρο το πως την "κανονισες"!χαχαχαχαχαχαα :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου Νέλλυ,

Προσπάθησε να μη σε αγγίζει τίποτα.

Προσπάθησε να αναγνωρίζεις τα θέλω τους αλλά

να επιβάλλεις τα δικά σου.

Μην ασχολείσαι και πολύ, ξέρω πως είναι πολύ

δύσκολο και ψυχοφθόρο αλλά μια φορά βαφτίζεις

όπως λέει και η μαμά σου, οπότε θα βαφτίσεις

όπως εσύ θέλεις.

Δυστυχώς οι γονείς λειτουργούν με ακραίο εγωισμό!!!

Επιλογές που αφορούν τη δική σας ζωή .....τις κάνετε εσείς.

Είχαν το δικαίωμα της επιλογής στο δικό τους

γάμο και στη βάφτιση των δικών τους παιδιών....

Τώρα όμως το θέμα αφορά εσάς προσωπικά και κανένα άλλο!!!!

Κι εμείς παντρευτήκαμε σε νησί......και μακρυά.

Οι γονείς μου είναι μοντέρνοι, χαρήκανε περισσότερο κι από εμάς!!!!!

Του άντρα μου όμως, χαμός, όμως σταθεροί εμείς

καταλήξαμε στο νησάκι μας και κάναμε αυτό το οποίο θέλαμε.

Έτσι απλά.

Πάνε οι εποχές των πανηγυριών ......

Επιτέλους ας αποτινάξουμε αυτά τα δήθεν πρέπει....

Το να τιμάς και να σέβεσαι τους γονείς

σου, δεν σημαίνει τους κάνω όλα τα χατήρια, εις βάρος

των δικών μας θέλω, η δίνω στα παιδιά μου το όνομά τους,

κι άλλες τέτοιες ηλίθιες αντιλήψεις.

Φιλάκια πολλά κουκλίτσα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις πολυ πλακα κ εχεις δικιο!αλλα οι μαναδες παντα θαανακατευονται κ οι πεθερες ετσι ειναι

εμενα η μαμα μου δ μενει κοντα μου πολυ κοντα εννοω κ επειδη δολευειο το καλοκαιρι δ την πολυ βλεπω μου λειπει αφανταστα.και εγ θα βαφτισω την μικρη μου κορη τον νοεμβρη δ εχω κανει καθολου ετοιμασιες δωσετε ιδεες για μπουμπουνιερες ρουχα παιδιου ρουχα δικα μου κ χτενισματα

:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες!

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά απο τους εμετούς και τις ναυτίες μου είναι αδύνατο να κάτσω πολύ ώρα στον υπολογιστή :(

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,μου δώσατε θάρρος ;) Το πρόβλημα βέβαια δεν λύθηκε ακόμα αλλά θα το προσπαθήσω!

Φιλάκια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Νελλυ..δεν ακυρωνεις ολο το σκηνικο;;

Αν βιαζεσαι να βαφτισεις το παιδι μπορεις να το κανεις χωρις γλεντια κτλ..και χωρις τη μανα σου να σου δημιουργει ολα αυτα Αργοτερα οταν και αν θα εχεις τη δυνατοτητα κανονιζεις ενα γλεντι με αυτους που εσεις θελετε

Με τι δικαιωμα παρεμβαινει στη ζωη σας; Οταν ησουνα εγκυος πού ητανε; Μαλλον ευκολα ξεχναει κατι που πιστευω σημαδεψε τη σχεση σας

Πιστευω οτι το να προσπαθουμε να ισορροπησουμε συνεχεια τις καταστασεις δε βγαινει σε καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλες οι μαμάδες λίγο πολύ τα ίδια κάνουνε!! Κι η δικιά μου!! Από τώρα λέει ποιους να καλέσουμε! Εννοείτε πω της το ξέκοψα με την μια! Γενικά ανακατεύονται σε όλα κι έχουν άποψη για όλα! Αύγουστο μήνα και μου λέγανε να μην βγάζω το παιδί γιατί λέει έπεσε η θερμοκρασία κι έχει κρύο! Της την είπα της πεθεράς μου και μετά δεν μου μίλαγε για πόσες μέρες! Κι είχα μια σκασιλάρα!

Συζύτησε μαζί της, όσο μπορείς βέβαια κι αν χρειαστεί ξέκοψε της το! Στον γάμο οκ, δεν μιλάμε παιδιά τους είμαστε και θέλουν ν αμοιρασουν την χαρά τους με τους φίλους κ τους συγγενείς τους! Αλλά στην βάφτιση του παιδιού, του εγγονιού τους δεν έχουν κανένα μα κανένα δικαίωμα! Καλά αποτελέσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια...μιλήσαμε σήμερα!

Και γίναμε μαλλιά κουβάρια:dry: Βέβαια και εγώ ήμουνα λίγο απότομη αλλά δεν μπορώ άλλο!:angry:

Τσακωθήκαμε και ηρεμήσαμε...:ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατί βαρύ έχει γίνει αναμεσά σας, είμαι καινούργια( παλαια!!), αλλά από ότι βλέπω το παλεύεις και εσύ και εκείνη να αναθερμάνετε τις σχέσεις σας. Κάπως ποιο ιδιόρρυθμα η μαμά( σαν μαμά)....

Σου εύχομαι να τα βρείτε και να γίνει το καλύτερο! φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdad θα σου πω εγώ τι έχει γίνει ανάμεσα μας.

Οι γονείς μου δεν συμφωνούσαν με την εγκυμοσύνη μου γιατι υποστήριζαν πως ειμαι μικρή και δεν είναι η κατάλληλη ηλικία για να γίνω μαμά,προείχαν οι σπουδές μου.

Όταν τους είπα πως δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω έκτρωση με έδιωξαν απο το σπίτι...

Και όταν γέννησα έγιναν χαρούμενοι παπούδες ;)

Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdad νομίζω πως όταν δεν έχεις δει κάποιον και συγχρόνως είσαι πικραμένος,πεισμωμένος και έχεις άλλες προσδοκίες,δεν μπορείς να κρίνεις αντικειμενικά.

Οι γονείς μου βλέπουν την δημιουργία οικογένειας απο τόσο νωρίς σαν μια αυτοκαταστροφική πράξη,που όμως δεν είναι κανόνας ;)

Μόλις γεννήθηκε η μικρή τους αλλάζαμε πάνες αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...Μέχρι να την δουν,να την αγκαλιάσουν,να την φιλήσουν ήταν αρνητικοί.

Χωρίς να θέλω να τους δικαιολογήσω γιατι με πόνεσε πολύ αυτή τους η στάση :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα δεν είναι κανόνας.... Και εμείς μικροί θεωρηθήκαμε στην μικρή κοινωνία μας 24+24 όταν αποφασίσαμε να παντρευτούμε και στα 25 ήρθε και το μωράκι μας.

Εγώ πάντα κάνω λίιιιγο πισω γιατί προσπαθώ να βάλω τον εαυτό μου στην θέση τους και σχεδόν πάντα κάτι κερδίζω παρά να χάσω.

Εσυ ξερεις καλυτερα anyway.... σου εύχομαι το καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΝΕΥΡΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ......ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΙΣΑΙ 20 ΕΧΕΙΣ ΗΔΗ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ........ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ:) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλυ, δε διάβασα όλα τα post, γιατί είναι πάρα πολλά.

Έχεις κι εσύ δίκιο, έχει και η μάνα σου, πρώτον απ' τη χαρά της (ισχύει όμως αυτό, γιατί είχες πει ότι τσακωθήκατε όταν έμεινες έγκυος, τώρα είναι όλα οκ;) και δεύτερον, γιατί είσαι πολύ μικρή, κι αυτή νομίζει ότι είσαι ακόμα μικρότερη, δηλαδή, περίπου 12 χρονών. Νομίζει ότι εσείς δεν ξέρετε τίποτα, κι ότι αυτή τα ξέρει όλα καλύτερα. Συνήθως έτσι γίνεται. Οι μανάδες νομίζουν ότι τα ξέρουν καλύτερα απ΄τις κόρες, και οι κόρες απ' τις μανάδες!

Η βάφτιση όμως είναι καθαρά θέμα των γονέων και όχι των παππούδων, αυτό είναι ξεκάθαρο. Το παιδί σας βαφτίζετε, εσείς κάνετε ό,τι θέλετε. Όταν βάφτισε εσάς της τα οργάνωσαν οι γιαγιάδες σας; Αυτό να της πεις. Αν σου πει "ναι", τότε είτε λέει ψέματα για να μη φανεί το κενό στα επιχειρήματά της, είτε δε λέει ψέματα, οπότε τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα! :silly:

Χωρίς πλάκα, κάντε ό,τι θέλετε εσείς. Εμένα στο γάμο μου κάλεσαν οι γονείς μου ένα κάρο κόσμο (περίπου 2000 άτομα) από τους οποίος ήξερα ελάχιστους, και πέρασα χάλια, η μέρα του γάμου μου ήταν από τις χειρότερες της ζωής μου, λόγω κούρασης από τον πολύ και άσχετο κόσμο και λόγω πεθεράς (αυτό άσχετο!).

Βάζε απ' το ένα και βγάζε απ' το άλλο, αυτός είναι ο σίγουρος τρόπος επιβίωσης με τις μανάδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χε χε, προφανώς δεν ξέρεις τι εστί κυπριακός γάμος. Κυπριακός γάμος εστί, καλώ όλο τον κόσμο που του λέω ένα απλό καλημέρα. Και όταν λέμε 2000 άτομα, εννοούμε, 2000 προσκλητήρια, και ο προσκαλεσμένος φυσικά δεν έρχεται μόνος τους. Έρχεται με τη γυναίκα του, με τα παιδιά του, κ.λπ. Ευτυχώς πολλοί δεν ήρθαν και γλιτώσαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...