Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΝΟΣ


Recommended Posts

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας.Η μπεμπούλα μου είναι 3 μηνών και όσες προσπάθειες και αν κάνω κοιμάται στις 12 ή στις 1. Προσπαθώ και την κρατάω ξύπνια το απόγευμα αλλά και πάλι τίποτα τη νανουρίζω και μόλις την αφήνω στη κούνια ξυπνάει τι κάνω λάθος¨?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ! ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ! ΟΛΛΕΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ! ΕΝΑ ΣΤΑΔΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΑΣΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΘΑ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ", "ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ" ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΣΠΑΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ! ΟΛΛΑ ΘΑ ΦΤΟΑΞΟΥΝ!! ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΕΣΕΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ! ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ! ΟΛΛΕΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ! ΕΝΑ ΣΤΑΔΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΑΣΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΘΑ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ", "ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ" ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΣΠΑΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ! ΟΛΛΑ ΘΑ ΦΤΟΑΞΟΥΝ!! ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΕΣΕΝΑ!

Tha symfwnhsw apolyta me thn Kantinou!

Kai h dikia mou ta idia ekane kai meta estrwse kai

kamposous mhnes kai twra pou einai 10 mhnwn pali ta

idia kanei!Den koimatai monh ths sto krevati!! Me agaliazei

kai koimatai sto stithos mou! Kserw oti einai fash kai oti

thelei na me niwthei pio poly alla tha perasei kai ayto kai

meta tha mou leipei! Opote apolayse to twra pou mporeis kai

mhn akous tous kalothelhtes!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στεναχωριεσαι αγαπητη μου και η δικη μου τα ιδια κανει!!!!

Σημερα ειμασταν και ανησυχες και ειμασταν ολη μερα σχεδον στο μαμ κολλημενες πανωB)

Πριν ενα τετατο κοιμηθηκε!!!!!!!!αλλα δεν με απασχολει ας αισθανονται τα μικα μας καλα και οτι ωρα θελουν ας κοιμουνται:silly: :huh: :huh: :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις αρχες ετσι ειναι αλλα μωρακια κοιμουνται αμεσως και για ωρες και αλλα οχι!! ο δικος μου ειχε κανει την νυχτα-μερα ωσπου δεν αντεξα(κουτουλαγα)και εφαρμοσα ενα κολπο(χεχε)αρχισα να τον απασχολω το απογευμα παιζαμε χαιδολογιομασταν και μου κοιμοταν γυρω στις 11 μπορεις να κοιμηζεις το μωρακι σου με νανουρισματα (εγω τον εβαζα σε ενα μαξιλαρι και τον κουναγα και κοιμοταν σαν πουλακι)αν παλι δεν θελει παρτην λιγο αγκαλιτσα κανακεψε την ξαπλωστε μαζι με ενα μικρο φωτακι στο δωματιο,χαλαρωσε την με ενα μπανακι,ακομη μπορεις να την κοιμηζεις στο καροτσι και μετα να την βαλεις στο κρεβατακι της.ο υπνος ειναι πολυ σημαντικο και τα μωρα μαθαινουν ευκολα ορισμενες συνηθειες οποτε καθιερωσε την ωρα του υπνου χαδακια παιχνιδακια ενα καλο μπανακι γαλατακι και νανι φροντισε να ειναι ανετη στο κρεβατακι της και να εχει ηρεμια και να δεις που και θα το συνηθησει και θα της αρεσει

εμενα τωρα πια δεν θελει καθολου αγκαλια(αν και ομολογω οτι δεν τον πηρα τοσο πολυ στην αγκαλια μου)θελει να μπουσουλαει συνεχεια

υ.γ καντινου μου πολυ ωραια η φωτο σου ασχετο αλλα καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΚΟΡΙΤΣΙΑ, Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ. ΑΣ ΖΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ! ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΑΓΓΑΛΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΖΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ. ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΕΝΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΑΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ! ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΟΛΛΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εγω τωρα βλεπω τον δικο μου που εγινε ανεξαρτητος αντρας παω να τον παρω αγκαλια και δεν θελει,θελει να παιξει αν θελησει αγκαλια ερχεται σκαρφαλωνει στα ποδια μου,μου απλωνει τα χερια και λεει μαμα!!!

ειναι τοσο ομορφο να κοιμαται στην αγκαλια σου εμενα παει αυτο τελειωσε..σνιφ δεν χωραει και δεν βολευεται πια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw exw didymakia pou mpainoun ston 3o mhna.

H mpempa mou de zhtaei agkalies k genika einai poly aneksarthth alla o mpwmphs einai synexeia mesa se mia agkalia,dikh mou h tou antra mou.

Polles fores ton vazoume se marsipo mesa sto spiti gia na kanoume k liges douleies.Exei parei k kilakia k ponaei h plath mou na ton kouvalaw. :P

Kathe vrady gia na koimithei kovw voltes me to marsipo se 10 t.m mpalkoni.

Pali kala h mpempa mou vgike eukolh :D

Opote yparxoun k xeirotera...Ypomonh!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΠΟΛΥ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΔΙΑΦΟΡΑ . Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΗΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

στις αρχες ετσι ειναι αλλα μωρακια κοιμουνται αμεσως και για ωρες και αλλα οχι!! ο δικος μου ειχε κανει την νυχτα-μερα ωσπου δεν αντεξα(κουτουλαγα)και εφαρμοσα ενα κολπο(χεχε)αρχισα να τον απασχολω το απογευμα παιζαμε χαιδολογιομασταν και μου κοιμοταν γυρω στις 11 μπορεις να κοιμηζεις το μωρακι σου με νανουρισματα (εγω τον εβαζα σε ενα μαξιλαρι και τον κουναγα και κοιμοταν σαν πουλακι)αν παλι δεν θελει παρτην λιγο αγκαλιτσα κανακεψε την ξαπλωστε μαζι με ενα μικρο φωτακι στο δωματιο,χαλαρωσε την με ενα μπανακι,ακομη μπορεις να την κοιμηζεις στο καροτσι και μετα να την βαλεις στο κρεβατακι της.ο υπνος ειναι πολυ σημαντικο και τα μωρα μαθαινουν ευκολα ορισμενες συνηθειες οποτε καθιερωσε την ωρα του υπνου χαδακια παιχνιδακια ενα καλο μπανακι γαλατακι και νανι φροντισε να ειναι ανετη στο κρεβατακι της και να εχει ηρεμια και να δεις που και θα το συνηθησει και θα της αρεσει

εμενα τωρα πια δεν θελει καθολου αγκαλια(αν και ομολογω οτι δεν τον πηρα τοσο πολυ στην αγκαλια μου)θελει να μπουσουλαει συνεχεια

υ.γ καντινου μου πολυ ωραια η φωτο σου ασχετο αλλα καλο!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ! ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΑ!:kiss:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια. Ξέρω θα πείτε "καλά αυτή κάθε μέρα την βρίσκει και κάτι άλλο??" Αλλά είναι πραγματικότητα και χρειάζομαι τις συμβουλές σας. Όπως σας είπα εχθές είχα έντονο τυμπανισμό στην κοιλιά σε συνδυασμό με πόνους. Αυτό πέρασε κατά τις 12 το μεσημέρι. Και ξεκίνησε ο στομαχόπονος. Δηλαδή ενώ ήμουν στην δουλειά και είχα φάει τα δύο φρούτα που είχα φέρει, ξεκίνησε να με πονάει το στομάχι μου και το ένιωθα άδειο. Έκανα υπομονή μέχρι να πάω σπίτι για να φάω κανονικό φαγητό. Ένιωθα να πεινάω ΤΌΟΟΣΟ πολύ σε σημείο που με είχε πιάσει πόνος και στην πλάτη (εντάξει αυτό δεν το έχω ξανά νιώσει ποτέ, πολύ άσχημο). Φτάνω λοιπόν στο σπίτι και βάζω να φάω σνίτσελ κοτόπουλου  με ρύζι. Κορίτσια έφαγα 2 μπουκιές και ένιωθα να σκάω.  Μην σας τα πολυλογώ αυτό έγινε και το βράδυ και σήμερα το πρωί που ξύπνησα διπλωμένη από τον πόνο. Προσπάθησα να φάω λίγο τοστ αλλά δεν μπορούσα να το καταπιώ. Τώρα είμαι στην δουλειά και έχει ξεκινήσει πάλι ο πόνος. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, όλα να είναι τέλεια!! ❤️❤️❤️❤️ Εδώ είμαστε ότι χρειαστείς!! 😘😘😘 Αναμένουμε τα ευχάριστα γλυκιά μου!!! 🤞🤞🤞😍😍🙏🙏🙏
    • Καλημέρα κορίτσια Είμαι λίγο καλύτερα αν και η αναμονή για την επίσκεψη με τη γιατρό με αγχώνει.  Χθες ήταν αρκετά ζωηρός ο μικρός οπότε ηρέμησα λιγάκι. Εσείς πώς είστε?  
    • Πωπωπωπω... Μπράβο βρε κορίτσι μου! Όλα μια χαρά. Ελπίζω να μη σκάσει νωρίτερα ο μπόμπιρας και να μείνει εκεί που είναι!!!
    • Ναι είναι απίστευτο που έχουν μεγαλώσει τόσο!.. και θα μεγαλώσουν κι άλλο!! Πλησιάζει ο καιρός σιγά σιγά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...