Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΒΡΕ ΕΛΛΗΝΕΣ...ετσι θα παμε μπροστα?


Marie Saradopoulou

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω όταν σηκωνόμουν για να κατσει καμιά γιαγια μου έλεγε δεν ειμαι γιαγιά....ντον ντον ντον....ντροπή μου που έκανα το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειχα πάει στις αρχες που δεν φαινόταν...και άκουγα σχόλια του τυπου ''όλες εγκυες ειναι πια!!!'' κ η απαντηση μου '' έχω κ τον υπέρηχο μαζ'ι μου''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς, είμαστε ένα τσούρμο μικροπρεπείς υποανάπτυκτοι. Υπάρχουν και φωτεινές εξαιρέσεις βέβαια, αλλά σπάνια τις συναντάς.

Ας μάθουμε στα παιδιά μας τουλάχιστον βασικές αρχές ανθρώπινης αξιοπρέπειας, για να έχουμε μια ελπίδα αλλαγής

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σπεράντζα να δώσω την θέση μου σε μια έγκυο ναι και ειμαι και κάθετη σε αυτο...μιας που πέρασα πολλά στην εγκυμοσύνη μου...όταν 20 χρονο και εγω έπερνα την συγκοινωνία έβλεπα καιθε πρωι όλα τα πουρα (κ συγνώμη για την έκφραση) πηγαίναν βόλτα στο κέντρο και εμεις που είμαστε πτωματα γιατι δουλευαμε σπουδάζαμε έπρεπε να καθόμαστε όρθιοι!Μηπως πρεπει το κράτος να δωσει ένα λεωφορειο μονο γιαυτούς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα χα! Αυτό με τους συνταξιούχους στα λεωφορεία, μου φέρνει και μένα στο μυαλό αναμνήσεις από σκηνές απείρου κάλλους όταν έτρεχα με τις συγκοινωνίες... Έχεις ένα δίκιο, σε πιάνουν τα νεύρα σου, αλλά τι να τους κάνεις, που είναι μορμολίκια; Εγώ μόνο για παπά νέο δεν σηκωνόμουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια και λετε για προτεραιοτητες

Να ξερετε οτι στο ικεα υπαρχει ταμειο που ειναι για μανουλες με καροτακια και εγκυουλες.Στην Αθηνα ειναι το νο5(πριν ενα μηνα τουλαχιστον)

Ημασταν ενα απογευμα οικογενειακως, και περιμεναμε σε ενα ταμειο.Περασε διπλα μας μια υπαλληλος και κυριολεκτικα μας πηρε απο το χερι και μας εστειλε στο 5.Μαλιστα μιλησε δυνατα σ αυτους που περιμενανε οτι αυτο το ταμειο ειναι για τετοιες περιπτωσεις(μαλιστα ειχε κ ταμπελακι)Σ αυτην την ουρα κανεις δεν ειχε παιδακι μαζι.

Μας πηγε πρωτους και την υπερευχαριστησα παρολο που δεν ειχα προβλημα να περιμενω.

Ακουσα κατι ψιθυρισματα απο πισω αλλα δεν εδωσα σημασια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας! Η αλήθεια είναι ότι η ευγένεια δεν έχει να κάνει με την εθνικότητα αλλά με την παιδεία κάθε ανθρώπου και το χαρακτήρα του. Το Σεπτέβριο όντας έγκυος 6 εβδομάδων με απίστευτες ναυτίες πήρα το λεωφορείο του αεροδρομίου για να έρθω στη δουλειά μου.΄Όλες οι θέσεις πιασμένες και 5-6 άτομα όρθια. Προχωρώντας όμως προς τα πίσω βλέπω δύο τουρίστριες να έχουν πιάσει 4 θέσεις (στις δύο κάθονταν αυτές και στις άλλες δύο οι βαλίτσες τους). Πλησιάζω λοιπόν και ζητάω να καθήσω και μου λένε "όχι" δείχνοντας τις βαλίτσες. Τους λέω λοιπόν ότι οι θέσεις είναι για ανθρώπους και όχι για βαλίτσες και έχω ανάγκη να κάτσω αλλά αυτές χαμπάρι. Λέω τότε ότι αν δε μπορούν να σηκώσουν τις βαλίτσες τους να σηκωθούν αυτές γιατί είμαι έγκυος. Με κοίταξαν από πάνω μέχρι κάτω, ξίνισαν τα μούτρα και μου παραχώρησαν μία θέση παίρνοντας αγκαλιά τη βαλίτσα. Τσαντίστηκα πολύ με τον τρόπο τους γενικά γιατί υπήρχαν κι άλλοι όρθιοι στο λεωφορείο που θα μπορούσαν κάλλιστα να είχαν κάτσει αν οι ίδιες δεν ήταν τόσο γαιδούρες!!! Παρεπιπτόντως Ιταλίδες ήταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...