Μετάβαση σε περιεχόμενο

Όχι στους τηλεθεατές από κούνια


SOFIAEVA

Recommended Posts

Εμενα ο μεγαλος βλεπει φανατικα moto gp και f1!!Μιλαμε για αφοσιωση,οχι αστεια!!Δεν μπορω να κανω τιποτα για αυτο βεβαια....εχει μανια με μηχανες και αμαξια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Εμενα ο μεγαλος βλεπει φανατικα moto gp και f1!!Μιλαμε για αφοσιωση,οχι αστεια!!Δεν μπορω να κανω τιποτα για αυτο βεβαια....εχει μανια με μηχανες και αμαξια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτια μου αυτό που αναφέρεις είναι γεγονός.Τα περισσότερα χαίρονται με τις διαφημίσεις γιατί συνήθως έχουν και κάποια μουσική.

Αυτό όμως με τη γρήγορη εναλλαγή των εικόνων,δεν τους επιτρεπει να επεξεργάζονται αυτό που βλέπουν και σύμφωνα με έρευνες,γίνονται υπερκινητικά.

Αυτό βέβαια μπορεί να συμβεί αν παρατήσουμε το παιδί 2-3 ώρες μπροστά από την t.v...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτια μου αυτό που αναφέρεις είναι γεγονός.Τα περισσότερα χαίρονται με τις διαφημίσεις γιατί συνήθως έχουν και κάποια μουσική.

Αυτό όμως με τη γρήγορη εναλλαγή των εικόνων,δεν τους επιτρεπει να επεξεργάζονται αυτό που βλέπουν και σύμφωνα με έρευνες,γίνονται υπερκινητικά.

Αυτό βέβαια μπορεί να συμβεί αν παρατήσουμε το παιδί 2-3 ώρες μπροστά από την t.v...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτια μου αυτό που αναφέρεις είναι γεγονός.Τα περισσότερα χαίρονται με τις διαφημίσεις γιατί συνήθως έχουν και κάποια μουσική.

Αυτό όμως με τη γρήγορη εναλλαγή των εικόνων,δεν τους επιτρεπει να επεξεργάζονται αυτό που βλέπουν και σύμφωνα με έρευνες,γίνονται υπερκινητικά.

Αυτό βέβαια μπορεί να συμβεί αν παρατήσουμε το παιδί 2-3 ώρες μπροστά από την t.v...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: κι εμενα η μικρη μου (15μηνων) κολλαει και δεν κουνιεται οχι τοσο με τα ζουζουνια οσο με τις διαφημισεις και κυριως με οτι εχει να κανει με ΟΤΕ COSMOTE VODAFONE κλπ. Αλλα ειναι ενας τροπος για να καθεται και λιγο φρονημα γιατι ειναι υπερβολικα ζωηρη.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: κι εμενα η μικρη μου (15μηνων) κολλαει και δεν κουνιεται οχι τοσο με τα ζουζουνια οσο με τις διαφημισεις και κυριως με οτι εχει να κανει με ΟΤΕ COSMOTE VODAFONE κλπ. Αλλα ειναι ενας τροπος για να καθεται και λιγο φρονημα γιατι ειναι υπερβολικα ζωηρη.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: κι εμενα η μικρη μου (15μηνων) κολλαει και δεν κουνιεται οχι τοσο με τα ζουζουνια οσο με τις διαφημισεις και κυριως με οτι εχει να κανει με ΟΤΕ COSMOTE VODAFONE κλπ. Αλλα ειναι ενας τροπος για να καθεται και λιγο φρονημα γιατι ειναι υπερβολικα ζωηρη.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρατούσα το χειμώνα ένα αγοράκι 2 χρονών, η προηγούμενη babysitter με το που το έπερνε απο τον σταθμο του εβαζε να βλεπει παιδικά κ δεν έπαιζε καθόλου. Οταν αρχισα να το κρατάω εγώ οταν ξυπνούσε αρχιζε να τραγουδάει :

Bob, bob, bob, booooo, boo...

Ηθελε να δει τι λέτε??? Τον Βοb το σφουγκαράκι!!! Φυσικά δεν του έβαζα να δει, προτιμουσα να του βαζω να ακουει παραμυθάκια και να το κυνηγάω γυρω γυρω! Δεν θεωρώ σωστό να βλέπουν τα μικρούλια τηλεόραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρατούσα το χειμώνα ένα αγοράκι 2 χρονών, η προηγούμενη babysitter με το που το έπερνε απο τον σταθμο του εβαζε να βλεπει παιδικά κ δεν έπαιζε καθόλου. Οταν αρχισα να το κρατάω εγώ οταν ξυπνούσε αρχιζε να τραγουδάει :

Bob, bob, bob, booooo, boo...

Ηθελε να δει τι λέτε??? Τον Βοb το σφουγκαράκι!!! Φυσικά δεν του έβαζα να δει, προτιμουσα να του βαζω να ακουει παραμυθάκια και να το κυνηγάω γυρω γυρω! Δεν θεωρώ σωστό να βλέπουν τα μικρούλια τηλεόραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρατούσα το χειμώνα ένα αγοράκι 2 χρονών, η προηγούμενη babysitter με το που το έπερνε απο τον σταθμο του εβαζε να βλεπει παιδικά κ δεν έπαιζε καθόλου. Οταν αρχισα να το κρατάω εγώ οταν ξυπνούσε αρχιζε να τραγουδάει :

Bob, bob, bob, booooo, boo...

Ηθελε να δει τι λέτε??? Τον Βοb το σφουγκαράκι!!! Φυσικά δεν του έβαζα να δει, προτιμουσα να του βαζω να ακουει παραμυθάκια και να το κυνηγάω γυρω γυρω! Δεν θεωρώ σωστό να βλέπουν τα μικρούλια τηλεόραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν κάνει και για τα ματάκια τους να βλέπουν πολλή τηλεόραση... Ομολογώ όμως πως μερικές φορές, όταν είναι ανήσυχη η μιρκή και θέλει μόνο αγκαλιά, τη βάζω κι εγώ να δει για να προλάβω να κάνω κάνα φαϊ ή καμιά δουλειά... Κακώς το ξέρω, αλλά κι εγώ δυο χέρια έχω και κανέναν να με βοηθήσει με τις δουλειές... Ο άντρας μου δουλεύει απόγευμα κι έτσι την κρατάμε εναλλάξ. Συνεπώς, το απόγευμα είμαστε οι δυό μας!!! Αν έχει κέφια όλα καλά, αλλά όταν δεν ησυχάζει, της βάζω λίγο τηλεόραση και μάλιστα προτιμά τις διαφημίσεις με έντονη μουσική. Την ώρα εκείνη... σημασία δεν μού δίνει κι έτσι προλαβαίνω κι εγώ να τελειώσω ό,τι κάνω για να ασχοληθώ μαζί της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν κάνει και για τα ματάκια τους να βλέπουν πολλή τηλεόραση... Ομολογώ όμως πως μερικές φορές, όταν είναι ανήσυχη η μιρκή και θέλει μόνο αγκαλιά, τη βάζω κι εγώ να δει για να προλάβω να κάνω κάνα φαϊ ή καμιά δουλειά... Κακώς το ξέρω, αλλά κι εγώ δυο χέρια έχω και κανέναν να με βοηθήσει με τις δουλειές... Ο άντρας μου δουλεύει απόγευμα κι έτσι την κρατάμε εναλλάξ. Συνεπώς, το απόγευμα είμαστε οι δυό μας!!! Αν έχει κέφια όλα καλά, αλλά όταν δεν ησυχάζει, της βάζω λίγο τηλεόραση και μάλιστα προτιμά τις διαφημίσεις με έντονη μουσική. Την ώρα εκείνη... σημασία δεν μού δίνει κι έτσι προλαβαίνω κι εγώ να τελειώσω ό,τι κάνω για να ασχοληθώ μαζί της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν κάνει και για τα ματάκια τους να βλέπουν πολλή τηλεόραση... Ομολογώ όμως πως μερικές φορές, όταν είναι ανήσυχη η μιρκή και θέλει μόνο αγκαλιά, τη βάζω κι εγώ να δει για να προλάβω να κάνω κάνα φαϊ ή καμιά δουλειά... Κακώς το ξέρω, αλλά κι εγώ δυο χέρια έχω και κανέναν να με βοηθήσει με τις δουλειές... Ο άντρας μου δουλεύει απόγευμα κι έτσι την κρατάμε εναλλάξ. Συνεπώς, το απόγευμα είμαστε οι δυό μας!!! Αν έχει κέφια όλα καλά, αλλά όταν δεν ησυχάζει, της βάζω λίγο τηλεόραση και μάλιστα προτιμά τις διαφημίσεις με έντονη μουσική. Την ώρα εκείνη... σημασία δεν μού δίνει κι έτσι προλαβαίνω κι εγώ να τελειώσω ό,τι κάνω για να ασχοληθώ μαζί της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Γειά σας κορίτσια μόλις μπήκα στην παρέα σας και ελπίζω να μάθω πολλά από εσας.Έχω και εγώ ένα αγοράκι 17μηνών ο οποίος κολλάει με τις διαφημήσεις και φυσικά με τα ζουζουνια.Πιστευω για μας τις εργαζόμενες μαμαδες οτι είναι ο ευκολος τρόπος για να τα απασχολήσουμε για λίγο για να κάνουμε καμία δουλειά στο σπίτι ή και να χαλαρώσουμε λιγο(κακά τα ψέματα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μόλις μπήκα στην παρέα σας και ελπίζω να μάθω πολλά από εσας.Έχω και εγώ ένα αγοράκι 17μηνών ο οποίος κολλάει με τις διαφημήσεις και φυσικά με τα ζουζουνια.Πιστευω για μας τις εργαζόμενες μαμαδες οτι είναι ο ευκολος τρόπος για να τα απασχολήσουμε για λίγο για να κάνουμε καμία δουλειά στο σπίτι ή και να χαλαρώσουμε λιγο(κακά τα ψέματα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μόλις μπήκα στην παρέα σας και ελπίζω να μάθω πολλά από εσας.Έχω και εγώ ένα αγοράκι 17μηνών ο οποίος κολλάει με τις διαφημήσεις και φυσικά με τα ζουζουνια.Πιστευω για μας τις εργαζόμενες μαμαδες οτι είναι ο ευκολος τρόπος για να τα απασχολήσουμε για λίγο για να κάνουμε καμία δουλειά στο σπίτι ή και να χαλαρώσουμε λιγο(κακά τα ψέματα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Γεια σας κορίτσια Είμαι κι εγώ μια μαμα με ενα τριχρονο αγοράκι που ειναι χαρμα οφθαλμων το γλυκουλι μου. Δεν ανοιγα ποτε την τηλεοραση για να παρακολουθει οταν ηταν μικρουλης γιατι φοβομουν να μην εθιστει και δυσκολεψει αργοτερα την ομιλια του οπως εχω διαβασει σε πολλα ιατρικα αρθρα, του διαβαζα πολλα παραμυθια για να ακουει λεξεις, του μιλώ συνέχεια αλλά τιποτα δεν εχει καταφερει ακομα να μιλησει. Εκφραζεται με νοηματα οταν θελει κατι ή με τραβαει για να του δωσω αυτο που θελει δεν ξερω τι να κανω πηγα και σε λογοθεραπευτρια αλλα μου ειπε οτι χαιρει ακρας υγειας και να μην ανησυχω και πως καλο θα ηταν να τον παω σε ενα ωρυλα για να καλυψουμε ολα τα ενδεχομενα, και να τον γραψω αν φυσικα μπορω σε καποιον παιδικο σταθμο για να δω τι εξελιξη θα εχει!!!Αυτά τα λίγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...