Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!


Recommended Posts

Candy girl τωρα εισαι στο 2ο?

Αχ κοριτσια εχθες η μελλοντικη νονα μας μας εφερε δωρο τα πρωτα του φομακια και τρελαθηκα στην κυριολεξια! Τα βλεπω και δεν το πιστευω οτι θα τα φορεσει η μπουμπουκιτσα μου. :lol:. Τελειωνει και το κρεβατακι του και ολα δρομολογουνται σιγα σιγα. Απο ψωνια πως πατε? Καμια καλη συμβουλη για τις αγορες-μαγαζι και με τις εκπτωσεις τι παιζει?

dev300pr___.pngα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kαλημερα...αχ βρε ντεζη μου,κριμα που δεν συμπευτουν οι ημερομηνιεσ μασ,να κλειναμε ενα δωματιο μαζι χιχιχιχι(αστειο)να τελειωναν κ οι προβληματισμοι μασ..εγω παντωσ αν κ εχω μεχρι 1510,με βλεπω να πηγαινω νωριτερα...για την μικρη εχω αγορασει τα περισσοτερα,οχι ομωσ ολα.εσωρουχα εννοειται τζαμπο,οσεσ μανοθλεσ ρωτησα απο εκει τα παιρνουν μεχρι κ για 2 ετων,κ πολθ καλεσ τιμεσ κ καλη ποιοτητα..φορμακια πηρα και απο τζαμπο κ απο μαγαζια..τωρα θελω να παρω τα καλλυντικα σαμπουαν,μωρομαντηλα κ.τ.λ και ειπα να παρω τησ νιβεα..επισησ δεν εχω παρει ακομα σουτιεν θηλασμου κ ειπα να κατεβω το σαββατο..εχεισ εσυ καμια ιδεα για κατι καλο κ οικονομικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hallo ομορφες και γλυκες εγκυουλες. Σημερα εκανα doppler και ολα καλα. Φτου φτου ;) .

Fotoula μου εγω θα τα παρω απο ενα μαγαζι γιατι δεν εχω την πολυτελεια να ψαχνω πρεπει να προσεχω. Μαλλον Λητω απο βδομαδα. Θα ρωτησω ομως και θα σου πω γιατι καποιες φιλες, αλλες εγκυες, αλλες φρεσκες μαμαδες ολο και κατι θα γνωριζουν. Εγω με το καλο αργοτερα θα τρεχω παντου να βγαλω τα αποθημενα μου. Ειναι και οι εκπτωσεις ακομα ετσι δεν ειναι?

Αχ κοριτσια απο κιλα πως πατε? Εχω βαλει 13 κιλα (αρκετα)δε βαριεσαι αλλα αυτο που με πηραζει λιγο ειναι οτι στρογγυλεψε το προσωπο μου. :unsure: Χαλαλι της ομως δεν το συζητω. φιλακιααα:kiss:

dev300pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΡΝΤΑΣΙΝΕΣ! ΝΆ'ΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ. :)

ΕΧΩ ΠΗΤ 13/11 ΑΛΛΑ ΕΠΙΔΗ ΕΧΩ ΔΙΔΥΜΑ (ΑΓΟΡΙ - ΚΟΡΙΤΣΙ) ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑ ΟΚΤΩΒΡΗ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ.

ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ. ΑΡΓΥΡΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΓΙΑ ΕΚΕΙ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ? ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΦΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ. ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ?

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΙ ΤΙΜΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΚΕΙ? ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ (ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΕΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΣΤΙΒΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΜΑΙ) :P . ΜΗΝ ΠΑΩ ΣΙΝΑΜΕΝΗ ΚΟΥΝΑΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΑΘΩ ΚΑΝΕΝΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ!!! :ohmy: ΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΤΟ 2ο ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΤΙ ΩΣ ΤΩΡΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΑΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟΥ Β΄ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΛΗΡΩΝΑ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vagman καλως ηρθες στην παρεα μας κοριτσι μου. Κι εγω απο εξωσωματικη ειμαι (Αθηνα την εκανα) και χαιρομαι πολυ για ολες εμας που φτασαμε ως εδω. Αντε με το καλο να πανε ολα σου ευχομαι. Πανω κατω απο τιμες παντως οι κλινικες ειναι φωτια.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου πατριωτακι;) Στο διαβαλκανικο οσες γεννησαν εμειναν ευχαριστημενες!τωρα σε δεκα μερες γενναει και μια φιλη μου εκει,θα σου πω εντυπωσεις,παντως ξερω οτι καισσαρικη σε μονοκλινο τον Μαρτιο στοιχισε 5οοο!

ευχομαι με το καλο τα διδυμακια σου:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vagman έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΡΝΤΑΣΙΝΕΣ! ΝΆ'ΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ. :)

ΕΧΩ ΠΗΤ 13/11 ΑΛΛΑ ΕΠΙΔΗ ΕΧΩ ΔΙΔΥΜΑ (ΑΓΟΡΙ - ΚΟΡΙΤΣΙ) ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑ ΟΚΤΩΒΡΗ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ.

ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ. ΑΡΓΥΡΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΓΙΑ ΕΚΕΙ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ? ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΦΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ. ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ?

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΙ ΤΙΜΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΚΕΙ? ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ (ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΕΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΣΤΙΒΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΜΑΙ) :P . ΜΗΝ ΠΑΩ ΣΙΝΑΜΕΝΗ ΚΟΥΝΑΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΑΘΩ ΚΑΝΕΝΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ!!! :ohmy: ΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΤΟ 2ο ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΤΙ ΩΣ ΤΩΡΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΑΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟΥ Β΄ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΛΗΡΩΝΑ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ! :woohoo:

συνγνωμη για την καθυστερηση αλλα ελλειπα διακοπες ,τωρα ηρθα για μια μερα και ειπα να μπω να τα πουμε λιγακι!λοιπον για διαβαλκανικο ξερω οτι εχει εντατικες και γενικα ολα καλα οσων αφορα στα μαιευτικα!!!μια συναδελφος μου δουλευε εκει και θα γεννησει εκει γιατι τους εμπιστευεται απολυτα!απλα τα λεφτακια λιγο τσιμπημενα.οπως και τα περισσοτερα ιδιωτικα!μη μασας,ολα καλα!!!αντε με το καλο γλυκουλα μου να γεννησεις.:kiss:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη έγραψε:

γεια σου πατριωτακι;) Στο διαβαλκανικο οσες γεννησαν εμειναν ευχαριστημενες!τωρα σε δεκα μερες γενναει και μια φιλη μου εκει,θα σου πω εντυπωσεις,παντως ξερω οτι καισσαρικη σε μονοκλινο τον Μαρτιο στοιχισε 5οοο!

ευχομαι με το καλο τα διδυμακια σου:)

σε τρικλινο γυρω στα 2500-3000 εμαθα!!!:woohoo:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!εγω θα γεννησω με το καλο στο ιπποκρατειο,εχω δικο μου γιατρο που θα με ξεγεννησει και θα μου βγει σε τρικλινο γυρο στα 1000 με φυσιολογικο και 800 με καισαρικη.την καισαρικη την χρεωνουν 32ε το δωματιο γιατι πιανεται γαι χειρουργιο ετσι μας ειπαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ. ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ, ΜΗ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΓΚΕΛΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΙΚΑ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΤΗΛ ΜΗΠΩΣ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ, ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΠΟ ΤΙ SITE ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ. ΙΔΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ:

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ

3ΚΛΙΝΟ 1650 1930

2ΚΛΙΝΟ 2260 2630

ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ JOUNIOR 2910 3130

ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ 3390 3570

LUX 4320 4490

SUITE 5500 5720

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΣΕ ΠΙΣΙΝΑ ΜΕ 2 ΗΜ ΠΑΡΑΜΟΝΗ 3070

ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ: ΕΞΟΔΑ ΑΙΘ. ΤΟΚΕΤΟΥ, ΝΟΣΗΛΙΑ, ΥΓ. ΥΛΙΚΟ ΜΑΙΕΥΤΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ (ΓΙΑ 1 Ή 2 ΠΑΙΔΙΑ), ΕΡΓ. ΕΛΕΓΧΟΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΝΕΟΓΝΟΥ-ΩΝ, ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΝΕΟΓΝΟΥ-ΩΝ.

ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ: ΑΜΟΙΒΗ ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ & ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΥ, ΑΜΟΙΒΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ - ΝΕΟΓΝΟΛΟΓΟΥ 60Ε (χ2 ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ, ΥΓ. ΥΛΙΚΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ (ΠΕΡΙΠΟΥ 250Ε ΓΙΑ 1 & 350Ε ΓΙΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ, ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ), ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΕΡΑΝ ΤΙΣ ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΕΣ, ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΑΙΘ. ΤΟΚΕΤΟΥ, ΝΟΣΗΛΕΙΑ ΜΕΝΝ &ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΕΟΓΝΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντεζη μου εγω γεννησα πριν απο 4 χρονια τη μικρουλα μου στην γενικη και ηταν ολα αψογα!οι νοσοκομες ευγενικοτατες,ερχοντουσαν αμεσως,με βοηθησαν με το θηλασμο,τα δωματια πεντακαθαρα,την τουαλετα ερχοντουσαν και την καθαριζαν συνεχεια,καθε 2 ωρες αν θυμαμαι καλα,ο αναισθησιολογος καταπληκτικος,φιλικοτατος,το φαι νοστιμοτατο και σιγουρα εχεις την σιγουρια οτι αν παθεις κατι υπαρχουν ανα πασα στιγμη γιατροι ολων των ειδικοτητων!νομιζω πως το γεννεσις ειναι μονο μαιευτικη κλινικη,ετσι δεν ειναι?αν κανω λαθος διορθωστε με.κι εμενα ο γιατρος μου ειναι και στα δυο αλλα οταν τον ρωτησα μου ειπε αμεσως γενικη.καποιο λογο θα εχουν.μου ειχε πει παντως οτι το γεννεσις το πληρωνεις για ξενοδοχειο και δεν εχεις σε καμια περιπτωση τις ιδιες "παροχες" με τη γενικη.στη γενικη εχει πιο παλιο και εμπειρο προσωπικο!!!

με συγχωρεις αν σε κουρασα.ελπιζω τουλαχιστον να σε βοηθησα!

με το καλο σε ολες τις κοπελες που περιμενετε τα αγγελουδια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου βγηκα την δευτερα απο την γενικη με καισαρικη και εχω να σου πω τις καλυτερες εντυπωσεις.τα χειρουργεια εχουν πολυ καλες ομαδες με εμψυχωναν σε ολη την δειαρκεια της ενχειρησης.ημουν σε τετρακλινο στον 6ο σε δωματιο καισαρικης (εγω το ζητησα)και εμεινα πολυ ευχαριστημενη.οι νοσυλευτρειες μεγαλη εξυπηρετηση αλλα και στα νεογνα πολυ περοιπιηση και καθαριοτητα.το φαγητο πολυ χορταστικο και πολυ καθαριοτητα σε ολα.το μονο μειονεκτημα οτι δεν εχει καφετερια και καθεσαι εξω ενω στο γενεσις εχει μεγαλο χωρο καφε.πολυ σημαντικο σε βοηθανε στο θυλασμο πολυ.χαλαλι τα λεφτα μειναμε ικανοποιημενοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια Σαλονικα. Κ.Τ.Κ. τα ιδια ακριβως μου ειπε και ο δικος μου γιατρος λες να εχουμε και τον ιδιο? (μη με λες!:laugh: ) πολυ χρησιμη η εμπειρια σου.

MYL ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ πως ειναι τωρα στο σπιτι? αχ αντε να αξιωθουμε να το ζησουμε ολες κοριτσια. Η αποψη σου καραμετραει παντως γιατι εισαι φρεσκοτατη και εκανες και καισαρικη. Να μου την τον ? φιλησεις γλυκα γλυκα.

Εγω τελειωσα με τα ψωνια κοριτσια χαμος εγινε τελικα πολλα ε?

Τωρα αυριο θα εχουμε και το κρεβατακι μας και με το καλο θα περιμενουμε να βαλουμε μεσα τη ζουζουνιτσα μας. αντε, τσουκου τσουκου υπομονη ο χρονος τικ-τακ περναει...:kiss:

dev300pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia egw pou gennisa sto biabalkaniko to 2008 to triklino mou bgeike 1450 euro. Pantos oi times allazoun sunexei.

Auto pou thelw na saw pw einai na parete dika sas pausipona(apla) kai serbietes giati ta xrewnoun para polu akriba kai fusika den einai mesa stin timi!

me to kalo

xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια σασ ευχαριστουμε για την ενημερωση..ειλικρινα ανακουφιστικα λιγακι γιατα αν κ το επαιζα ανετη κ ελεγα ελα μωρε 5 μερεσ ειναι θα περασουν,ειχα μια μικρη αμφιβολια,γιατι δεν ειχα καμια γνωστη που να ειχε γεννησει γενικη..εωγω σκεφτομαι για τρικλινο..εσεισ οι εμπειρεσ τι λετε?απο τιμεσ τι παιζει?!εγω την τριτη εχω ραντεβου με την γιατρο,τελευταια φορα η μπουμπου ηταν1800,αλλα η μαμα πηρε πολλα κιλα κ τωρα προσεχω λιγο παραπανω..την δευτερα εχουμε ραντεβου για μια εξεταση οπωσ ηταν ο μεγαλοσ υπερηχοσ,για να δουν την καρδουλα τησ μικρησ μου,μασ ειχαν στειλει κ στο ωνασειο κ ολα τα βρηκαν φυσιολογικα...μακαρι να μην εχει αλλαξει κατι κ να ειναι ολα ο.κ....Απο ψωνια παντωσ,μου εμειναν μονο τα καλλυντικα τησ,πανεσ,μωρομαντηλα,κ.τ.λ.αλλα λεω να τα ψωνισω μολισ μπω στον μηνα μου,που θα αρχισει κ ο καθημερινοσ περιπατοσ...να στε ολεσ καλα...να προσεχετε τισ κοιλιτσεσ σασ κ οσεσ γεννησατε να προσεχετε τα μπεμπακια...αντε και ειπε βροχεσ σημερα...θα μασ δροσισει καρντασια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλημερα μελλοντικες θεσσαλονικες μανουλες!!!!!ολες ειστε καλα?λοιπον εγω οπως σας εχω πει θα γεννησω στο ιπποκρατειο με τον δικο μου φυσικα γιατρο.προσφατα εμαθα απο δυο γνωστες μου που γεννησαν εκει,η μια με δικο της γιατρο και η αλλη με οποιον εφημερευε,οτι ολα ηταν πολυ καλα και οσο αφορα τα μωρακια τα εχουν σε πολυ καλο μερος και ειναι και αυστηροι.ολες οι κοπελες εκει μεσα φερονται αψογα.να σας πω λιγο με καθησυχασαν.Ειχα μαθει για το Παπαγεωργιου,οτι ζητανε σαμπουαν και παμπερς για να κανουν μπανιο το μωρο,ρωτησα τις γνωστες μου και μου ειπαν οτι στο ιπποκρατειο δεν σου ζητανε τιποτα,μονο οταν ειναι να φυγεις τοτε τους πας τα ρουχαλακια που θα το βγαλεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα στις μελλοντικές μανούλες της Θεσσαλονίκης!

Είμαι μία Θεσσαλονικιά που γέννησα το αγοράκι μου πριν 16 μήνες στη Γενικά κλινική, σε δίκλινο , και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη!

Όλα ήταν άψογα , από την αίθουσα τοκετού , τα δωμάτια , τις τουαλέτες , την φροντίδα του προσωπικού , το φαγητό!

Κάτι που θεωρώ το πλεον σημαντικό ήταν οι ώρες επισκεπτηρίου.

Μη το θεωρείτε ασήμαντο , τις τηρούσαν αυστηρότατα και το ήθελαν όλοι αυτό καθώς το βρίσκω απαράδεκτο να θηλαζεις ή να χαίρεσαι τις πρώτες στιγμές με το βρεφάκι σου και όλος ο κόσμος να είναι πάνω από το κεφάλι σου...

Στην Γενική κλινική ήταν κάθετοι στο θεμα αυτό κάτι που δεν ισχυει για τα νοσοκομεία ( από όσο ξέρω)

Κατά τα άλλα στο Ιπποκράτειο κάνουν άψογη δουλειά και όλα είναι καθαρά και μια χαρούλα ( με εχει ενημερώσει η μαία μου )και ας μην ξεχνάμε πως αν χρειαστεί κάτι - ιδίως για τα μωράκια- στο Ιπποκράτειο τα πάνε.

Πάντως ευχομαι σε όλες καλούς και ήρεμους τοκετούς και όπου και αν είστε μην ξεχνάτε πως αν το πιστέψετε , όλα θα πάνε περίφημα!

Με το καλό να υποδεχτείτε τα θαυματάκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη το θεωρείτε ασήμαντο , τις τηρούσαν αυστηρότατα και το ήθελαν όλοι αυτό καθώς το βρίσκω απαράδεκτο να θηλαζεις ή να χαίρεσαι τις πρώτες στιγμές με το βρεφάκι σου και όλος ο κόσμος να είναι πάνω από το κεφάλι σου...

Στην Γενική κλινική ήταν κάθετοι στο θεμα αυτό κάτι που δεν ισχυει για τα νοσοκομεία ( από όσο ξέρω)

σε αυτο εχεις δικιο κοριτσι μου,στο ιπποκρατειο απο οτι ειδα το επισκεπτηριο ειναι 4 με 6 και τα μωρα για θηλασμο στα δινουν 5 με 6 δηλαδη εν ωρα επισκεπτηριου,αυτο δεν μου αρεσει καθολου!!!!!!δεν ξερω τι θα γινει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και καλο σαββατοκυριακο σε ολες. Ο καιρος πλησιαζει και η κοιλια μεγαλωνει με απιστευτους ρυθμους. Πολλοι παραπονιουνται για την αυστηροτητα των επισκεπτηριων αλλα εννοειται οτι ειναι ο,τι πιο σωστο. Ολες οι μανουλες χρειαζονται ηρεμια και κυριως κατα τη διαρκεια του θηλασμου. Αληθεια εχει καμια εμπειρια απο μονοκλινο στη Γενικη?

dev300pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια θα την "φέρω" στους συγγενείς!

Θα γεννήσω στον Άγιο Λουκά γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου και επειδή μένω Κομοτηνή κανένας δεν θα έρθει επισκεπτήριο στην Θεσ/νίκη!

Καλό ε; Μόνο οι γονείς μου και ο αντρούλης μου φυσικά! Τι άλλο θέλω!

:cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε?ξερετε τι εμαθα?δεν ξερω αν αληθευει και να ειναι αληθεια ομως εμενα δεν με αφορα γαιτι δεν θα γενησω εκει.εμαθα οτι στο γεννεσης την θερμοκιτιδα στην χρεωνουν 2,000 την ημερα.ετσι μου ειπαν.μου το ειπε κοπελα που γεννησε εκει και χρειαστηκε να βαλουν το μωρο της.οποια ξερει σιγουρα ας με πει κι εμενα αν αληθευει η οχι,ετσι απλως για να ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες. Είμαι η Μαρία νέο μέλος στην παρέα των μελλοντικών θεσσαλονικιών μαμάδων. Newmama θα γεννήσω και εγώ στο Ιπποκράτειο τον Δεκέμβριο με τον δικό μου γιατρό όπως και εσύ. Πιστεύω οτι δεν θα έχουμε πρόβλημα με το νοσοκομείο. Άκουσα και εγώ καλά λόγια. Εσύ πότε γεννάς?:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω την πεμπτη μπενω στον μηνα μου,μεχρι της 10 οκτωμβριου.μια χαρα ειναι εκει και απο την στιγμη που εχεις και τον δικο σου γιατρο,ολα τελεια!ποιος ειναι ο γιατρος σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ? ΚΑΙΡΟ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ.

ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΩΡΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΓΡΑΜΜΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΝΕ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ 39 ΕΒΔ, ΔΗ ΑΡΧΕΣ ΝΟΕΜΒΡΗ!

ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΜΗΤΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΤΗΣ CHICCO. ΚΑΛΟ ΗΤΑΝ. ΜΙΛΗΣΕ ΜΙΑ ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΚΕΤΟ, ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΤΛ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΑΣ ΔΩΣΑΝΕ ΔΩΡΑΚΙ ΕΝΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ, ΔΕΙΓΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙΑ. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΧΕΙ ΣΤΟ SITE CHICCO.GR.

ΕΚΕΙ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ!!! ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΤΗΛ 2313-307419 ΜΕ ΥΠΕΥΘΥΝΗ κ. ΒΟΥΪΝΤΑ. ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ! ΚΛΑΣΣΙΚΑ! ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΙ, ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Προσθήκη...