Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΒΗΧΕΙ...ΓΙΑΤΙ????


Recommended Posts

και μένα βήχει ακριβός όπως λες σχεδόν 3 φορεσ την ημέρα ,η παιδίατρος δεν εχει βρει τίποτα κακό ,μάλλον είναι η χαλάκια η κάτι τον ενοχλεί ,πάντως σίγουρα δεν είναι τίποτα σοβαρό .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η παιδίατρος σου εξέτασε το λαιμό του. Εμείς βήχαμε όταν πήγαμε για το πρώτο μας εμβόλιο, και τώρα βήχει πού και πού. Η παιδίατρος είπε ότι έχει λίγο κόκκινο λαιμό – ερεθισμένο δηλαδή. Μπορεί να είναι από το κλιματιστικό από την ζέστη κλπ- όπως και σε εμάς τους μεγάλους. Μας έδωσε να του δίνουμε 50 γραμμ χαμομίλη 2 φορές την ημέρα γιατί θηλάζει αποκλειστικά αν του δίνεις γάλα σκόνη νομίζω μπορεί να πίνει περισσότερο- γιατί το χαμομίλη έχει αντιφλεγμονώδη δράση. Μπορώ να πω ότι βοηθάει γιατί βήχει όλο και λιγότερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχετε και εσείς ξερή μυτούλα ? όλο θέλω να το ρωτήσω στην παιδίατρο και όλο ξεχνάω .αν και την καθαρίζω συνέχεια από μιξουλες είναι ξερή απέξω ,ξέρεις από τι προκαλείται ?από το κλιματιστικό ?δεν είναι μέσα σε κλιματιστικό την ημέρα δεν το ανάβω και το βράδυ το δωμάτιο του δεν εχει .

αφού είναι καλά δεν έχουν άλλα συμπτώματα και δεν έχουν βρει τίποτα και οι παιδίατροι πάει να πει ότι καλά πάμε ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης να καθαρίζεις την μυτούλα του με φυσιολογικό ορό αλλά να βάζεις το κεφαλάκι του στο πλάι για να μην πηγαίνει υγρό στο στόμα του. Εγώ έχω βολευτεί με το Physiomer baby nasal spray. Είχα δοκιμάσει πάρα πολλά και μόνο αυτό ανέχεται χωρίς να κάνει ιστερίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Αφροδίτη μου ξερή μυτούλα όλη μέρα, είναι από την ατμόσφαιρα. Αν έχεις υγραντήρα – εγώ πήρα, αλλιώς κάνει και μία λεκανίτσα με νερό για να έχει ο χώρος την απαραίτητη υγρασία. Η ζέστη και το κλιματιστικό την ξηραίνουν. Επίσης όταν καθαρίσεις την μύτη στάξε λίγο φυσιολογικό ορό – μία διό σταγονίτσες η ένα φσστ με το σπρέι για να έχει λίγη υγρασία βοηθάει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...