Μετάβαση σε περιεχόμενο

Να δωσω ξενο ή να μη δώσω,ιδου η απορία


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 113
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΝ ΔΩΣΕΙΣ ΞΕΝΟ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ.ΕΓΩ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΘΗΛΑΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ?ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΙΑ...ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΑΤΟΥΣ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΙ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΤΑΩ ΚΑΙ ΠΕΤΙΕΤΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ...ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΠΑΕΙ...ΘΗΛΑΖΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΣΟ ΦΑΕΙ ΞΕΝΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THALIA αυτή η αναΦορά με το κάρμα, επίσης ΕΚΣΤΑΤΙΚΗ...

Ο δογματισμός είναι Ό,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΥΠΟΣΤΑΣΗ!

ΟΠΙΣΘΟΔΡΟΜΕΙ...

Επίσης ΔΕΧΕΣΑΙ ΟΡΘΑ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ ΜΟΝΟ Ό,ΤΙ ΘΕΩΡΕΙΣ ΕΣΥ ΣΩΣΤΟ!(όχι εσύ...Οι έχουσες μυαλό μονόδρομο)

ΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΛΑΘΟΣ...

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ;;;ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΜΑΝΑ...

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ...ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΟΔΑ ΤΕΛΙΚΩΣ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΟΛΛΑ ΣΤΡΑΒΑ? Ε? ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΘΗΛΑΖΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΤΑΛΑΙΠΟΡΗΘΗΚΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ, ΛΕΜΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΥΣΚΟΛΙΑ! ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΑΚΟΥΣΕΤΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα ηρθε η παιδιατρος και ειδε την μπεμπα μας.

Μου ειπε πως το μωρο πρεπει να βαζει 30γραμ. την ημερα για να μη

χρειαζεται συμπληρωμα.(δεν θυμαμαι ομως μεχρι ποιον μηνα..)..:blush:

Εγω προσωπικα δεν εχω δωσει ξενο γαλα ουτε μια σταγονα

και η μπεμπα σε 28 μερες πηρε 660γραμ.

Μου ειπε οτι ειναι καλα..

Καθε παιδιατρος ξερει καλυτερα απο μας νομιζω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι μιλας( μια κ εισαι κ βρεφοκομος)

στα παιδακια εσυ καντινου με χαρακτηρισμους;!:woohoo:

ωραιος τροπος!

...Μεγαλη αρετη η εγκρατια!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου mam to be...που εισαι ηδη!Spoiler:

...

Σου γραφω μονον για να σου πω οτι κι εμενα η παιδιατρος πριν απο ενα μηνα ειχε πει στον αντρα μου, μηπως να της διναμε χαμομηλι και αν τυο επινε μετα τον θηλασμο, σημαινε οτι πεινουσε, οποτε ισως να της διναμε ξενο, Εγω ωστοσο ημουν και παραμενω ανενδοτη. Εκανα πως δεν ακουσα. Συνεχισα τον θηλασμο και προσεξα ιδιαιτερα τη διατροφη μου αν και ο χρονος ειναι περιορισμενος, ωστοσο ειπα οτι θα θηλασω αυτο το μωρο και τελος! Κανενας δεν θα μου κανει κουμαντο. Η μικρη ειναι μια χαρα απο βαρος, ειναι 3μιση και ειναι 5400, γεννηθηκε 2500, αρκετα μικρη. Εγω σου προτεινω να συνεχισεις με πεισμα. Εξαλλου θα παρει βαρος με τι τροφες...κουραγιο λιγο ακομα εμεινε. Σε φιλω

Να πινεις πολλα νερα και ζουμερα φαγητα να τρως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΗΗΗΗΗΗΗ!!!!

:woohoo: :silly: :lol:

Φίλη Καντινού ελπίζω να μην εννοείς το πρόσωπό μου...:laugh: Ούτε βέβαια την ΤΗΑLΙΑ αλλά τυχαία να το έγραψες...:woohoo:

Λέω τώρα...:P :P :P:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΛΕΜΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΥΣΚΟΛΙΑ!

Eιναι κριμα να προσπαθεις και να αγωνιζεσε για να καταφερεις να θηλασεις το μωρο σου και να σου λενε διαφορα για να σε αποθαρρυνουν και να σε οδηγησουν στον αποθηλασμο.Τα ιδια πιστευα και εγω στο πρωτο μου παιδι...........Στο δευτερο δεν ειχα να χασω κατι,προσπαθησα να κανω πραξη αυτα που διαβαζα τοσο καιρο......και τα καταφερα......εως και τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑΛΙΑ ΜΟΥ, ΕΠΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ, ΤΟ ΚΑΡΜΑΚΙ ΣΤΟ ΑΝΕΒΑΖΩ ΛΙΓΟ!ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΥΣΗΧΗ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αναπτυξη του παιδιου δεν ειναι σταθερη και αυτο ειναι γνωστο. Καποιον μηνα θα βαλει λιγοτερο καποιον περισσοτερο.

Να πω μια δικη μου εμπειρια ασχετη με τον θηλασμο. Εχω ενα ινοαδενωμα στο στηθος και ΟΛΟΙ οι γιατροι (και οι 5 που με ειδαν) μου ειπαν οτι πρεπει να το βγαλω. Αν εμενα εκει, σαφως και θα το ειχα βγαλει. Ρωτησα τον λογο που ΠΡΕΠΕΙ να βγει και τι θα συμβει αν δεν βγει. Ειλικρινα μασουσαν τα λογια τους. Εμεις απο τοσα εκατοστα τα βγαζουμε. Δεν σε βλαπτει αν δεν το βγαλεις αλλα αν μεγαλωσει κι αλλο μπορει να φαινεται.

Ειναι λογος αυτος για εγχειρηση; Τελικα στη Γερμανια οι γιατροι μου ειπαν οτι δεν τα βγαζουν και οτι απλα τα παρακολουθουν.

Θελω απλα να καταληξω ότι αν δεν ρωταμε να μαθαινουμε, μπορει ο αλλος απλα να μας λεει την αποψη του και να μην στηριζεται σε καποιο σοβαρο λογο. Ενδεχομενως αν ρωτουσε η κοπελα για το συνολικο βαρος ο γιατρος να της ελεγε ότι ειναι καλο.

Το ξερω πως δεν ονομασες κοπελες Θαλεια και ενδεχομένως να μη μιλουσες για μενα αλλά ήταν κάτι που με εβαλε στον πειρασμο να σχολιασω. Σημερα ηταν ζορικη μερα και καπου ξεσπασα. Δεν ειναι λιγο να μενεις με τους γονεις σου!!! -3 κάρμα;;; Παμε για νεο ρεκορ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τύπισσα Αθηνά!

Εν κατακλείδι η άποψή μου με αφορμή τα λεγόμενα της Εlpi...

Ο παιδίατρος είναι υπεύθυνος και αρμόδιος για ΤΗ ΖΩΗ του παιδιού...

Αν θεωρεί ότι δεν την ικανοποιεί, είναι πρέπον να απευθυνθεί αλλού και όχι να εφαρμόζει άλλα, γιατί είναι ΜΠΟΥΜΕΡΑΓΚ για την υγεία του παιδιου...

Όντως η ανάπτυξη έχει σκαμανεβάσματα αλλά πάντοτε οι γιατροί δεν ενημερώνουν για τα πάντα και έχουν και άλλες παραμέτρους που εμείς αγνοούμε...

Οπότε καμία μας δεν έχει προαίρεση να την αποτρέψει από τον θηλασμό, εξάλλου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΒΥΖΙ!(μιλάω ωμά, για να εννοηθούμε)

Απλά υπάρχει και άλλη θεώρηση εκτός από το ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΠΕΡΊ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΥ...

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα, ασχετο με το θεμα, αλλα κι εγω ειχα ιναδενωματα 3!!!!ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.Πηγαν σε εναν μαστολογο σε ιδιωτικο και μου πε να το βγαλω, το 1ο, και μαλιστα με ενημερωσε οτι θα μου στοιχισει 1200 ευρω!!!

Τα πηρα στο κρανιο.

Πηγα στο Ελενα. Ο ανθρωπος εκει δεν ειχε τιποατ να κερδισει. Μου ειπε οτι αν βγαλω αυτο μετα απο λιγο καιρο μπορει να αποκτησω και αλλο?-οπως και εγινε-και αλλο...καθως δημιουργουνται απο τα οιστρογονα της περιοδου. Με συμβουλευσε να τα παρακολουθω, οπως και κανω. Πριν την εγκυμοσυνη ειχα τρια. Τωρα δεν εχω κανει ακομα υπερηχο, θα δουμε.Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα τωρα ειμαστε δυο τρελες!!:laugh:

Το καρμα σου κ σενα θα παρει την κατιουσα!:silly: :laugh:

Κ ξαναλεω....Μεγαλη αρετη η εγκρατια στοματος! B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

Ο παιδίατρος είναι υπεύθυνος και αρμόδιος για ΤΗ ΖΩΗ του παιδιού...

Αν θεωρεί ότι δεν την ικανοποιεί, είναι πρέπον να απευθυνθεί αλλού και όχι να εφαρμόζει άλλα, γιατί είναι ΜΠΟΥΜΕΡΑΓΚ για την υγεία του παιδιου...

Etsi akrivos einai. An de niothoume aneta me ton paidiatro, an de simfonoume me to ti mas leei, me tis odigies tou kalo einai na psaxnoume gia kapoion allo. An px o paidiatros sou pei oxi thalassa mexri na ginei 12 minon, esi to pas k xtipa ksilo kati pathainei, ti tha tou peis? oti esi giatre mou eipes etsi alla ego ekana tou kefaliou mou? etsi einai koritsia, an de simfoneite meto giatro sas allakste ton. ego paidiatro epsaksa poli prin gennithei to moro.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χωρίς να θέλω να επιβληθώ θα ήθελα να προτείνω στις κοπέλες που θεωρούν κατόρθωμα το ότι δίνουν συμπλήρωμα να μην είναι τοσο αρνητικές στο ότι λέμε γιατί δεν είναι δικά μας λόγια αυτά. Είναι λόγια που έχουν γραφτεί σε βιβλία ακόμη και σε φυλλάδια που μου έχουν δώσει από γνωστά μαιευτήρια. Το ότι εσείς δίνετε συμπλήρωμα , καλά κάνετε όμως..είστε λιγάκι παραπληροφορημένες..αν σας ενδιαφέρει. Γιατί αν δεν σας ενδιαφέρει δεν πειράζει. Μια χαρά θα μεγαλώσει το μωρό σας και με το ξένο γαλατάκι, και εγώ άλλωστε με αυτό μεγάλωσα. Απλώς είπαμε αν μπορούμε και θέλουμε να δώσουμε στα παιδιά μας το καλύτερο. Δε συμφωνώ με το <<Γάλατα υπάρχουν πολλά , ΝΟΥΝΟΥ όμως ένα>> αλλά θα υποστηρίξω αρκετά το <<γάλατα υπάρχουν πολλά , ΒΥΖΙ όμως..ΕΝΑ!!!>> Και το αν καθόμαστε και λέμε τις εμπειρίες μας στοχεύει στο να στηρίξουμε όσο γίνεται μια μητέρα να συνεχίσει το δύσκολο έργο του θηλασμού χωρίς να υποκύψει σε καλοθελητες που θέλουν να διακόψουν αυτό το έργο. Και υποστηρίζω πως ο συγκεκριμένος γιατρός εκμεταλλευτηκε την περίπτωση της έναρξης στερεών τροφών για να πασάρει το γάλα του πατώντας στον πόνο κάθε γυναίκας..την ανάπτυξη του παιδιού της. Προσωπικά θα ακολουθούσα και λίγο τη διαίσθησή μου..και θα συνέχιζα το θηλασμό..όπως και εκείνη θα επιλέξει τι θα κάνει. Επίσης δε θεωρώ ότι θέτει το παιδι της σε κίνδυνο με το να συνεχίζει να θηλάζει!! Απο κεί λοιπν ξεκινάει και η πλύση εγκεφάλου και η παραπληροφόρηση...ευχομαι να καταλαβαίνετε τι εννοω και αν πραγματικά το θέλετε να κόψετε το συμπλήρωμα γιατί πολύ απλά είναι σπατάλη χρημάτων και δεν είναι τίποτε άλλο παρά μία σκόνη γεμάτη βιταμίνες που <<θυμίζει>> γάλα!!!( ΄λόγια συγγενή μου παιδιάτρου!!) Όσο για το κάρμα..ούτε και το εγώ το αποδέχομαι καθότι όσες φορές εξέφρασα άποψη που δεν ήταν αποδεχτή έπεφτε..και ξανφικά ανέβαινε..αν και ευχαριστώ τις κοπέλες που προφανώς ήθελαν να μου δείξουν με αυτό τον τρόπό τη συμπάθειά τους!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕ ΘΗΛΑΖΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ.ΤΟ ΘΗΛΑΣΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟΥΣΕ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑ ΘΑΥΜΑΖΩ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ.ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΙΤΗΘΕΙ.ΟΜΩΣ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΗΣ, ΚΑΙ ΣΗΓΟΥΡΑ ΟΛΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ, ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TA ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ. ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΣΟΥ ΔΙΝΕ ΤΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ. ΦΥΣΙΚΑ ΕΣΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΕΚΟΨΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΣΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΞΕΝΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ ΘΕΩΡΗΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ( Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΘΕΙ 2900 ΣΤΙΣ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ 5 ΚΙΛΑ). ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΜΩΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ, ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ Ν ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΑΡΟΣ..ΟΥΤΕ ΕΧΑΣΕ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ..ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΡΥΘΜΟΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΟΥ ΤΕΤΟΙΟΙ ! ( ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΓΟΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟΤΗΤΑ...) ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ, ΠΕΡΙ ΤΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ( ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΝΗΛΘΕ) ΣΤΟ ΜΕΣΟΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ Ο ΤΩΡΙΝΟΣ ΤΗΣ, ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΑΝ ΕΙΧΕ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ...ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΩΝ ΔΙΙΣΤΑΝΤΑΙ..Κ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ, ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ.

ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΑΚΑΘΕΚΤΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ, ΟΣΟ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΘΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ. ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 5200 ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΕΒΑΛΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΙΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΧΑΡΟΠΟΙΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ! ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ : ΠΡΟΣΦΑΤΩΣ ΕΙΧΑ ΑΡΠΑΞΕΙ ΜΙΑ ΙΩΣΟΥΛΑ ΜΕ 39 ΠΥΡΕΤΟ 2 ΜΕΡΕΣ.ΗΜΟΥΝ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ (ΣΤΟ ΝΑΔΙΡ ΤΟ ΚΑΡΜΑ ΜΟΥ !! :S ) Η ΟΠΟΙΑ ΕΠΕΜΕΝΕ (ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ) ΝΑ ΜΗΝ ΘΗΛΑΣΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΟΣΟ ΕΙΧΑ ΠΥΡΕΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΜΕΤΑΔΩΣΩ ΤΟ ΙΟ!

ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΧΤΗΡΙΣΩ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΥΡΕΤΟΣ ΕΠΕΦΤΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΑ ( ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΒΗ ΟΝΤΩΣ ) ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ! ΕΧΘΕΣ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕ ΛΙΓΟ ΠΥΡΕΤΟΥΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ( ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΒΕΛΟΝΑΑΑ ΠΟΝΕΣΕΣ ΤΟ ΠΑΙΖΑΚΙ ΜΟΥ :ohmy: ) ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΒΥΖΙ ΠΡΙΝ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΝΤΕΠΟΝ. ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΛΛΑ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΤΗΣ ΕΠΕΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΝΕΒΗΚΕ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ, ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΥΡΕΤΙΚΟ..

ΦΛΥΑΡΗΣΑ ΠΟΛΥ Ε? ΖΗΤΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΑΣΑ 1.5 ΚΙΛΟ !! ΧΕΧΕ!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marga..πραγματικά έτσι έιναι! Όσο θήλαζα δεν μου αρρώστησε σχεδόν ποτέ και πάντα ο θηλασμός βοηθούσε την κατάσταση..λεπτομέρειες δυστυχώς δε θυμάμαι..έχουν περάσει και 6 μήνες από τότε που σταματήσαμετο θηλασμό. ΄Το μητρικό γάλα είναι ζωντανός οργανισμός..είναι φάρμακο..μακάρι να ήταν πιο διαδεμένος και να είχαν ολες ο μαμάδες τηνευκαιρία να θηλάσουν αλλά και τα ίδια τα μωράκια να πάρουν αυτό ο δώρο ζωής! Ο θηλασμός είναι σαν εμβόλιο..σε βοηθά να έχεις περισσότερες άμυνες απέναντι σε αρρώστιες που για ένα βρέφος είναι πιο επικίνδυνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...