Μετάβαση σε περιεχόμενο

Να δωσω ξενο ή να μη δώσω,ιδου η απορία


Recommended Posts

Καλησπέρα γλυκα μου κορίτσια,σημερα πηγαμε στο παιιδιατρο για το προγραμματισμένο εμβόλιο.Αρχίζουμε κρεμουλες και φρουτακια καθοτι ειμαστε πλεον 5 μηνων αντρες! Αυτο το μήνα έβαλε μονο 350gr εγινε δηλαδη 6350. Ο γιατρος εκρινε οτι το βαρος του δεν ειναι ικανοποιητικο και μου προτεινε να δωσω ξένο γάλα και να σταματησω τον αποκλειστικό θηλασμό. Τι να κάνω? Τωρα που θα μπουν οι κρέμες δε θα βαλει περισσότερο βάρος? Να περιμένω κι αυτο το μήνα? Είναι όντως λιγα τα κιλά του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 113
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκι μου δεν ξέρω αν τα κιλά του μπόμπιρά σου είναι λίγα...Πάντως πρέπει να ξέρεις ότι μεγαλώνοντας τα μωράκια μας δε θα βάζουν τόσο πολύ βάρος όσο τους πρώτους μήνες της ζωής τους..Πόσα κιλά γεννήθηκε ο κούκλος σου;;;Εμένα τώρα που είναι 3,5 μηνών ζυγίζει 6,260 και γεννήθηκε 3150..Αν κι εγώ σταμάτησα το θηλασμό πολύ νωρίς (στον 1,5 μήνα), δε νομίζω ότι υπάρχει καλύτερο γάλα και πιο θρεπτικό από το μητρικό...Ωστόσο,πιστεύω ότι με τις κρεμούλες θα αρχίσει να παίρνει βάρος το μωράκι σου..Σε κάθε περίπτωση όμως, ο πλεον αρμόδιος για να σε βοηθήσει είναι ο παιδίατρος...Οπότε ακουσέ τον και δίνε και συμπλήρωμα..:(

Πάντως μην ανησυχείς!όλα καλά θα πάνε!

Φιλάκια πολλά και καλή αρχή με τις κρεμούλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha sou pw thn gnomh mou kai an theleis thn kratas .

kapoia stigmh konta ston 5 mhna stamatane na pernoun polu baros ,mporw na sou pw pola mwrakia edw mesa shnomilika pou exoun stamatisei na pernoun polu baros ayton ton mhna px to diko mou 200gr ,ths katinou 200gr ka (katinou mou den nomizw na se pirazei pou se danistika)

egw den exw stamatisei ton thilasmo oute mou to eipai kan h paidiatros

exoume arxisei ta froutakia kai thn kremoula kai shnexizw me thhlasmo .

mexri na mathei na trwei mhn perimeneis megalh ayksish barous .

ta kila tou ta blepw para polu kala kai einai fusiologiko kapoia sthgmh na stamataei na pernei 1 kilo ton mina (alios tha mhlousame gia teratakia oxi mwrakia:P )

mhn anxonese kai mhn doseis kseno ,thhlase an thes perissotero an kai den to briskw oute ayto skopimo .

den kserw o paidiatros sou ti empiria exei me thhlasmo alla ta mwrakia pou trefonte me thhlasmo pernoun polu baros sthn arxh kai meta stamatane ,alla kai palu einai analoga sto mwro .

afou eisai mesa stis kampiles kai exei diplasiasei to baros tou os to eksamhno mhn anhsixeis ola ta mwrakia den einai idia kai den pernoun stantar kila kathe mhna .

kseanxosou kai empistepsou to mwro sou .filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου μια χαρά είναι το βάρος του μωρού σου...Μην ανησυχείς καθόλου...Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να συνεχίσεις το θηλασμό κανονικότατα...Πες στον παιδίατρο ότι πιστεύεις ότι είναι καλύτερα να συνεχίσεις μόνο με θηλασμό και κρίνε από την απάντησή του...Εμένα για τον 1,5 μήνα που θήλαζα αποκλειστικά ο παιδίατρος πέταγε από τη χαρά του..Πώς είναι δυνατόν να σου λέει "δώσε συμπλήρωμα";;;;

Κι εμένα πριν ακόμα γεννήσω μου έλεγαν διάφορες "έμπειρες" μαμάδες να δίνω και συμπλήρωμα στο παιδί γιατί δεν παίρνει βάρος μόνο από το μητρικό και το κοριτσάκι μου έπαιρνε απίστευτα γρήγορα βάρος μόνο με το δικό μου γάλα...

Εγώ σου λέω θήλασε, γιατί εγώ λυπάμαι τόόόόόόόσο πολύ που στέρησα από το κοριτσάκι μου το καλύτερο γαλατάκι από τόσο νωρίς και πίνει ξένο..

Αν αρχίσεις να δίνεις συμπλήρωμα, πολύ πιθανό να μειωθεί η παραγωγή του δικού σου γάλακτος..

Δεν είμαι γιατρός, αλλά δεν ξέρω τί άλλο να σου πω..Τα οφέλη του μητρικού είναι πολλαπλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα με ξενο εβαλε τον προηγουμενο μηνα 350γρ και αυτον 250!!!!! και με τροφες!

τι να κανω δηλαδη?

εμενα δεν με ανυσηχει ομως! ο μικρος ειναι μες την καλη χαρα παιζει γελαει μπουσουλαει και αλλα ωραια.

η παιδιατρος ειπε πως την ανυσηχει το γεγονος αλλα απο την αλλη τον βλεπει μια χαρα.

αντε βρε συ!αν θηλαζα μπορει να μου ελεγε το ιδιο.τα μωρακια δεν βαζουν καθε μηνα το ιδιο!το καθε μωρο αναπτυσεται αλλιως.ο ανηψιος μου ενα μηνα μικροτερος μας περναει 1.200 και 4 ποντους.ε και?

απο την στιγμη που το μωρακι σου ειναι μια χαρα συνεχισε οτι κανεις!

ετσι λεω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tο μωρακι σου διπλασιασε το βαρος του και του φαινεται ασχημο του γιατρού;;; Θα το κοιταζεις παντα απο το βαρος που ειχε όταν γεννηθηκε. Υπαρχουν διαγραμματα βαρους. Ακουγεται φυσιολογικο. Αντι να του δινεις ξενο γιατι να μην προσπαθησεις να το βαζεις πιο συχνα στο στηθος;;;;;

Εγω σημερα πηγα στο φαρμακειο και μου ειπε η κοπελα εκει να σταματησω τον θηλασμο γιατι κανει κακο σε μενα και στο παιδι μετα τους 6 μηνες. Αντε το πολυ εναν χρονο αλλα με τιποτα να μη το θηλασω περισσοτερο.

Εσυ εισαι η μητερα, εσυ αποφασιζεις! Εσυ και το μωρο σου γνωριζετε καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax argisa na apanthsw kai me prolaban ,onto exeis diplasiasei to baros ,auto hthela na dw me thn erwthsh mou .

mhn fobase kai mhn anxonese apo paidiatrous kai lipous "gnostes" tha akouseis pola .

kane auto pou niotheis san mama kai tipota alo ,mia xara einai to palikari sou .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια δε προκειται να σταματησω το θηλασμο και ξενο γαλα θα του δωσω μονο και μονο οταν θα σταματησω να εχω γαλα εγω και δε θα χορταινει το μωρο μου...ειναι 2 μηνων και 5 ημερων και ειμαστε 6.200 μασ μετρησε ο γιατρος που ηρθε τη τριτη για το πρωτο μας εμβολιο....γεννηθηκε 3.400. σε καμια περιπτωση δε θα του δωσω σκονη αν δε χρειαστει ακομα κ αν περνει λιγο...αν το παιδι κοιμαται και δε ξυπναει καθε λιγο με γκρινια για γαλα μη του δωσεις ξενο.θα μαθει το μπιμπερο και τη γευση και μετα θα μειωθει σταδιακα το δικο σου με αποτελεσμα να σταματησει..μη το κανεις.

ο γιατροσ μου καθε φορα με ρωταει αν του δινω συμπληρωμα γιατι δε πιστευει ποσο γρηγορα περνει βαρος.αλλα δε προκειται να του δωσω..ουτε κ εσυ γλυκια μου.το μητρικο γαλα ειναι οτι καλυτερο και ποσο μαλον τωρα που ειναι και η γριπη,πρεπει να περνει το παιδι αντισωματα απο σενα.

βεβαια,ειναι η γνωμη μου...οτι θες εσυ που ξερεις καλυτερα απο ενστικτο και μονο τι πρεπει να κανεις.

εμενα σημερα εκανε διαρεια μια φορα,πηρα το γιατρο και μου εδωσε σταγονεσ να του δωσω 5 το πρωι και 5 το βραδυ..δε του εδωσα,περιμενα να δω αν θα ξανακανει πρωτα και δε ξανακανε....θελω να σου πω με αυτο το παραδειγμα οτι σαφως ακουμε το γιατρο μας αλλα καμια φορα αν κανουμε "του κεφαλιου μας" δε βγαινει σε κακο.αφου θα του αρχισεις και κρεμες κ φρουτακια σιγουρα θα παρει περισσοτερα τον αλλο μηνα...αν δε παρει τοτε τι να πω,δωσε και ξενο,αλλα με μετρο.κυριως το γαλα σου και προσ θεου μη σταματησεις το θηλασμο και σου κοπει!sorry για το σεντονι.φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΗΡΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ! :P ΜΕ ΚΑΛΥΨΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΜΗΝΑ ΠΗΡΕ 200 ΓΡ. ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΚΤΟ 300. ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ, ΣΟΥΠΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑ ΤΗΣ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΔΥΟ ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Η ΣΚΑΤΟΥΛΑ ΚΑΤΑΒΡΟΧΘΙΖΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΜΕΙΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ! ΔΥΟ ΓΕΥΜΑΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ. ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ,ΧΑΘΗΚΑΜΕ! ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai bre elenhmou xathikame

girisa apo tis diakopes kai kathariza ,aplita,asiderota ase douleies

meta arxhsame to fagaki ante na ta lioseis na ton baleis katw na faei (posh wra sou pernei esena?)na ton kaneis mpanio giati einai gourounaki ...paei h mera pernaei grigora:(((

na se rwthsw mias kai se brika posh posothta frouta dineis?

eimai kai arxaria kai ta kanw mantara ,mia mera ebala kai thn flouda kai oute na to ftisei den hthele :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Θα σου έλεγα να μην πέσεις σε αυτή την παγίδα των παιδιάτρων που προωθούν το ξένο γάλα.Μια χαρά μου ακούγονται τα κιλά του μωρού σου και φυσικά τώρα με τις κρεμούλες και τα φρουτάκια το βάρος του θα αυξηθεί.

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Tο μωρακι σου διπλασιασε το βαρος του και του φαινεται ασχημο του γιατρού;;; Θα το κοιταζεις παντα απο το βαρος που ειχε όταν γεννηθηκε. Υπαρχουν διαγραμματα βαρους. Ακουγεται φυσιολογικο. Αντι να του δινεις ξενο γιατι να μην προσπαθησεις να το βαζεις πιο συχνα στο στηθος;;;;;

Εγω σημερα πηγα στο φαρμακειο και μου ειπε η κοπελα εκει να σταματησω τον θηλασμο γιατι κανει κακο σε μενα και στο παιδι μετα τους 6 μηνες. Αντε το πολυ εναν χρονο αλλα με τιποτα να μη το θηλασω περισσοτερο.

Εσυ εισαι η μητερα, εσυ αποφασιζεις! Εσυ και το μωρο σου γνωριζετε καλυτερα!

Τι βλακίες λένε ρε γ@@@το υποτί8εται άτομα που θα έπρεπε να είναι ενημερωμένα..αίσχος!! Κορίτσι μου θήλασε όσο θες εσύ και το μωρό σου! Δεν υπάρχει καλύτερο γάλα!!! Κι εμένα κάπου εκεί σταμάτησε να βάζει και έκανε ακόμη και διμηνο να πάρει βάρος! Ελα τώρα με τη μανία τους να προωθήσουν ξένα γάλατα!! Με εκνευρίζει αυτό!!! Ευκαιρία ψάχνει παιδί μου να σου πασάρει ΄ξένο! Συνεχισε το θηλασμό! Ο δικός μου παιδιατρος ακόμη και αν έκανε διμηνο να πάρει βάρος ποτέ μα ποτέ δεν μου είπε πάρε ξένο! ΠΟτέ ίσα ίσα που πάντα το δικαιολογούσε..είτε δοντάκια,είτε είναι η ηλικία...πάντα κάτι έλεγε!!!Και ο μπεμπαρος μου στον 1ο χρόνο ήταν πολύ καλός στα κιλά!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα τη ζυγησε στους 6 μηνες και οταν ειδε οτι ειναι 8530γρ μου ειπε οτι ειναι πολλα. Βεβαια η κορη μου ειναι σαν Βουδας. Μεσα στη διπλα! Με ρωτησε τι γαλα του δινω και του ειπα "Τρωει ΕΜΕΝΑ!". Εφοσον θηλαζω όλα καλα. Έλα όμως που οι γυρω μου κόλλησαν ότι το παιδι μου ειναι παχυσαρκο. "Βρε μηπως να μη τη θηλαζεις τόσο πολύ;"

Ελεος! Όλοι έχουν κατι να πουν! Αντι να δουν ενα υπεροχο μωρο γεματο υγεια κολλανε σε ό,τι τους κατεβει στο μυαλο. Αν εχει πολλα μαλλια, αν εχει βαρος, γιατι δεν κινειται, μηπως να της εβαζα πιπιλα (ουτε κλαιει, ουτε τιποτα), την εχω κακομαθει στην αγκαλια μου (παει σε ολο τον κοσμο και γελαει), να της αλλαξουμε συνηθειες και χιλια δυο αλλα!

Αντε τωρα που τα σκεφτομαι μου ερχεται να παρω το πρωτο αεροπλανο και να γυρισω σπιτι μου! Εμεις ειμαστε οι μαναδες, δικα μας ειναι τα παιδια. Αν κανουμε ό,τι μας λενε εξακολουθουμε να ειμαστε εμεις υπευθυνα γι αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως τα λες Αθηνά!!!:angry:

Συνέχεια υποδείξεις και υποδείξεις και υποδείξεις απο τους ''τέλειους''γονείς!:angry:

Πόσο με εκνευρίζει αυτό δεν λέγεται!!!!:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα ειναι το μωρακι σου! Εκει ειναι η ηλικια που πολλα μωρα σταματανε να παιρνουν βαρος, οπως ειπαν κ τα κοριτσια! Ο δικος μου ειναι 4 μηνων και ειναι σχεδον 7 κιλα, το βαρος που εχει το καθε μωρακι ειναι διαφορετικο, η αναπτυξη του καθε παιδιου ξεχωριστη, αφου το καθε ενα ειναι μια μοναδικι προσωπικοτητα. Μη συγκρινεις το μωρο σου με καποιο αλλο, εφοσον ειναι μεσα στις φυσιολογικες καμπυλες μην ανυσηχεις για τιποτα.

Ολοι κατι εχουν να πουν εναντιον του θηλασμου, προσφατα μια φιλη μου μου ειπε να σταματησω νατον θηλαζω οπωσδηποτε γιατι λεει θα γινει μαμοθρεφτο!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

εμεις ειμαστε μαλλον συνομιλικοι ειμαστε7500,σημερα που θα παμε γιατρο θα δουμε ακριβως

εγω θηλαζω δινω ομως κ ξενο στο συνολο της ημερας γυρω στα 350 ml μονο

δεν ειναι κακο να δωσεις κ λιγο ξενο

εγω τωρα μολις τη θηλασα κ με χτυπαει με το χερακι της φευγω να της κανω συμπληρωμα!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama to be βλεπω οτι δε χρειαζεται να πηγαινεις παιδιατρο πλεον!

εχει το site 2-3 κορυφαιους!

που ακυρωνουν τον καθε επιστημονα!;)

τωρα αν μαθουν να κανουν κ τα εμβολια ακομη καλυτερα!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, όταν γεννηθηκε η μικρη είχα πολύ αγχος με το βαρος. Ερχόταν κάθε εβδομάδα η μαία και τη ζύγιζε. Κάποια στιγμη έβαλε 100γρ μέσα στην εβδομαδα και μονο που δεν εβαλα τα κλαματα. Μου ειπε λοιπον η μαια ότι θα κοιταζω πάντα το βαρος που έχει σε σχεση με το βαρος που είχε όταν βγηκε απο το νοσοκομειο. Με βαση αυτη τη λογικη το παιδι είχε βάλει 700γρ και ήταν πολύ καλά για 4 εβδομαδων μωρο.

Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ από την άλλη ΠΟΤΕ δεν ειδε ΠΟΣΟ εβαλε το παιδι αλλά αν το βάρος της είναι μεσα στα φυσιολογικα πλαισια και αν η καμπύλη του βάρους δεν πεφτει απότομα.

Δεν ακουγονται αυτα πιο λογικα από το πόσο βάρος βάζει τον μήνα; Τωρα η καθε μητερα κρινει. Δεν το παιζουμε γιατροί. Μαμαδες το παιζουμε! Δεν νομιζω ότι καμια μαμα θα πάει κόντρα στα δικα της πιστευω για να κανει αυτο που της λεμε εμεις ή ο παιδιατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Athinak δεν αναφερθηκα ονομαστικαB)

Ευχαριστω για την αποδοκιμασια,το περιμενα ,:laugh:

οπως κ αλλη φορα που εκανα λογω για ποιοτητα γαλατος κτλ,την πληρωσε το καρμα μου!!!:laugh:

Εγω δε θα ανταποδωσω;)

Αντε καλες μου επιστημονισσες καλο μεσημερι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalia7 έγραψε:

mama to be βλεπω οτι δε χρειαζεται να πηγαινεις παιδιατρο πλεον!

εχει το site 2-3 κορυφαιους!

που ακυρωνουν τον καθε επιστημονα!;)

τωρα αν μαθουν να κανουν κ τα εμβολια ακομη καλυτερα!:laugh:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :woohoo:

Γεια σου Θάλεια! Έγραψες! Συμφωνώ και απαυξάνω...

Χωρίς παρεξήγηση και χωρίς να αναφέρομαι επί του προσωπικού, θεωρώ ότι ΦΥΣΙΚΑ ο θηλασμός είναι πλεονέκτημα για το μωρό αλλά ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ!Επίσης να συμβαδίζει με τις καμπύλες και να δύναται να εισαχθεί στις στερεές τροφές!

"Γάλατα υπάρχουν πολλά, ΝΟΥΝΟΥ όμως ΕΝΑ!!"

Έτσι διατηρώ το χαρακτήρα της αιρετικής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Κατρινα,χαιρομαι να βλεπω ανοιχτομυαλους ανθρωπους,η στενοκεφαλια κ η απολυτοτητα με εκνευριζει αφανταστα(τωρα θα τσακιστει κ αλλο το καρμα μου :laugh: :woohoo: :laugh:

για να δουμε... θα φτασει στον αριθμο που υπολογιζω:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...