Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάτι πρέπει να γίνει με την ταχύτητα!


tirogaridaki

Recommended Posts

Βρε Λένα..μηπως πρέπει να κοιτάξεις πάλι για αναβάθμιση; 40 λεπτά έκανε να μου ανοιξει!!! Κόντεψα να βγάλω ρίζες στον υπολογιστή!!! Σε ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΟΥ ΚΟΥΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙΣ ΒΡΟΝΤΑ!

ΔΕ ΠΑ ΝΑ ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΠΕΙ 1.000.000.000 ΦΟΡΕΣ................

ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΛΟΓΩ ΕΠΙΣΚΕΨΗΜΟΤΗΤΑΣ.....

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ SITE....

ΔΕΝ ΣΑΜΠΟΤΑΡΩ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ :angry: :angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενα σε παρακαλω κανε κατι...

μονο το πρωι πρωι ειναι ωραια να μπαινεις γιατι τρεχει...

μετα αρχιζουν τα δυσκολα..

δεν υπαρχει χρονος αλλα και υπομονη να περιμενεις τοσο πολυ..

εσυ δεν μπαινεις καθημερινα μεσα?

δεν εχεις εντοπισει οτι αυτο που σουλεμε ισχυει?

γιατι αν μπαινεις μεσημερι καθε μερα μεσα και τα δικα σου τα νευρα-που αγαπας σιγουρα αυτο το site περισσοτερο απο ολες μας-θα κουρελιαστουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικα ειναι υπερβολικα εκνευριστικο να περιμενεις 40 λεπτα να συνδεθεις μονο στο site και αλλα 5-10 για να αλλαξεις σελιδα ,συγκεκριμενα τις μεσημβρινες ωρες η καθυστερηση ειναι απαραδεκτη που να βρει καποιος τοσο χρονο να περιμενει να μπει απλως σε ενα site και ιδιαιτερα στο mammy διοτι ειναι το μοναδικο που καθυστερει τοσο πολυ .εχω παρατηρησει οτι καθε φορα που γινεται αναφορα στην ταχυτητα κανουν μια αναβαθμιση και απο εκει και περα το αφηνουν στην τυχη του.Για το λογο αυτο ειχα να μπω πολυ καιρο .Αν καποιος δεν βαλει προγραμμα να γινεται αναβαθμιση ανα τακτα χρονικα διαστηματα δεν γινεται τιποτα μετα απο λιγο καιρο οι ιδιες απαραδεκτες συνθηκες θα επικρατουν ξανα .ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ?ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ? ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ SITE ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ .ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΜΑΣ ...............................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα θελα να επαναφερω το θεμα γιατι πραγματικα σημερα το μεσημερι... εφαγα, επλυνα τα πιατα και ακομα δεν ειχα καταφερει να "μπω" σ ενα θεμα που ειχα διαλεξει....

ΗΜΑΡΤΟΝ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ! :blink::blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικά το μαμμυλαντ πηγαίνει με ρυθμούς, όχι απλά χελώνας, αλλά σαλιγκαριού. Ακόμα χειρότερα δηλαδή. Είναι φορες που θέλει κανείς να μπεί σε ένα θέμα και μέχρι να ανοίξει πρέπει να περιμένουμε τόοοοσο που στο τέλος, φαντάζομαι οι περισσότερες, εκνευριζόμαστε και βγαίνουμε τελείως απο το site.

Οι admin κάτι πρέπει να κάνουν, γιατί αυτή η ιστορία είναι εδώ και καιρο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia με προλαβες .αυτο το site πρεπει να μπει στο βιβλιο γκινες με την ενδειξη " η πιο αργη ιστοσελιδα "δεν μπορω να πω κατι αλλο αλλα ειναι απαραδεκτο να συμβαινει αυτο ,και εγω τις ιδιες δουλειες εκανα και στο τελος λεω δεν μπορει εχει προβλημα ο υπολογιστη μου αλλα, οχι, μπηκα σε αλλο site και ετρεχε σφαιρα

προφανως ΧΤΥΠΑΜΕ ΣΤΟΥ ΚΟΥΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ :angry: .ΕΛΕΟΣ εχω χτυπησει την διευθυνση 13:15 και μπηκα 13:50 δεν εχω λογια .

μαλλον ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ (απο τον κουφο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί να πώ βρε κορίτσια. Εγώ τώρα μπήκα και μ' έβαλε κατευθείαν.Αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι κολλάει όταν απο το φόρουμ θέλω να πάω στην Αρχική σελίδα. Συνήθως πατάω κάποιο άλλο κουμπί πχ Ειδήσεις για να ξεκολλήσει και μετά πατάω Αρχική. Εκεί αργεί όντως περισσότερο. Κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει και δεν το κάνω είναι όταν θελω να μπώ στην σελίδα δεν κάνω αναζήτηση απο το google κάνω επανακίνηση την σελίδα. Αυτό με βοηθάει περισσότερο και μπαίνω πιο γρήγορα. Ακουω απορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως παραείναι αργό το site.Ελειπα κιόλας σε διακοπές και ήθελα να μάθω τα νέα σας αλλά τζίφος.Πάντως αν συνεχίσει έτσι δε θα προλαβαίνω να μπαίνω καθόλου(γιατί μπαίνω όταν ο μπέμπης κοιμάται που αυτό διαρκεί 30 λεπτά).Αν κάποια κοπελά γέννησε να της ζήσει το μωράκι και αν κάποια έμεινε έγκυος με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena έγραψε:

Τί να πώ βρε κορίτσια. Εγώ τώρα μπήκα και μ' έβαλε κατευθείαν.Αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι κολλάει όταν απο το φόρουμ θέλω να πάω στην Αρχική σελίδα. Συνήθως πατάω κάποιο άλλο κουμπί πχ Ειδήσεις για να ξεκολλήσει και μετά πατάω Αρχική. Εκεί αργεί όντως περισσότερο. Κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει και δεν το κάνω είναι όταν θελω να μπώ στην σελίδα δεν κάνω αναζήτηση απο το google κάνω επανακίνηση την σελίδα. Αυτό με βοηθάει περισσότερο και μπαίνω πιο γρήγορα. Ακουω απορίες.

λενακι... εγω κολαω οταν 1) παω να φορτωσει τη σελιδα

2)οταν προσπαθω να κανω login

3) οταν απο τη δεξια στηλη με τα προσφατα μυνηματα επιλεγω καποιο

4) οταν ειμαι μεσα σε καποιο θεμα και θελω να παω στην επομενη σελιδα

5) οταν θελω να απαντησω σε καποιο θεμα (με ολες τις επιλογες δηλ και της γρηγορης απαντησης και της απλης)

6) οταν δοκιμαζω το refresh..

χμμμμ αυτα :)

ευχαριστουμε παντως που προσπαθεις να βρεις καποια λυση... ισως σε σενα να μην κολαει γιατι εχεις αλλου ειδους προσβαση πχ προτεραιοτητα ή κατι τετοιο :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από σύνδεση ASDL η σελίδα ανοίγει σχετικά γρήγορα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι κατά καιρούς δεν έχει καθυστερήσεις. Πάντως υπήρξαν και πολύ χειρότερες φάσεις στο παρελθόν - τους τελευταίους μήνες έχει βελτιωθεί αρκετά (τουλάχιστον από κει που μπαίνω εγώ). Οι κοπέλες που λένε πως κάνουν 40' να μπουν, μήπως μπαίνουν από σύνδεση dial-up; Ποτέ δε μου'χει κάνει τόσο μεγάλη καθυστέρηση με το ADSL.

Και για το chat να πω πως έχει συχνά μεγάλο πρόβλημα. Κολλάει, δεν ανοίγει, μου τρώει προτάσεις και ενίοτε μας πετάει σούμπιτες όλες έξω! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα κολλάει όποτε λέει η frapedia, αλλά όχι πάντα. Είναι φάσεις που όχι μόνο κολλάει, αλλά και δεν αναγνωρίζει καν την ιστοσελίδα, χωρίς να έχω πρόβλημα στη σύνδεση, είναι φάσεις που μπαίνει κατευθείαν και είναι σφαίρα (λέμε τώρα, σφαίρα).

Είναι λίγο κουραστικό, όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου κάτι πρέπει να γίνει. Το μάμμυ το πάω πολύ και θέλω να το απολαμβάνω χωρίς προβλήματα. Τα ίδια με τη φραπεδιά μου συμβαίνουν..Ευχομαι να λυθεί κάποια στιγμή εντελώς μα εντελώς το πρόβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...