Μετάβαση σε περιεχόμενο

H ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ?


Eleny2

Recommended Posts

μπραβο σου ελενη μου εισαι ενα αξιολογο ατομο και αν ειναι να σε κρινουν απο την δουλεια σου να πανε να κουρευτουν

ειμαι σιγουρη οτι θα τους βαλεις τα γυαλια..και οτι θα εισαι καλη και αξιολογη σε οτι και αν κανεις οτι και να ειναι αυτο!!!! εγω ειμαι μαζι σου 100% σε οτι και να επιλεξεις σιγουρα η δουλεια δεν ειναι ντροπη ειναι το πιο τιμιο πραγμα στον κοσμο

και να σκευτεσαι οτι τον σεβασμο δεν τον κερδισες επειδη εισαι καλη δασκαλα μονο αλλα επειδη εισαι και καλη μαμα και καλος ανθρωπος!!!

να σε ρωτησω κατι γιατι δεν μπορεις να εργαστεις ως δασκαλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΕΔΡΙΚΟ ΔΙΑΤΑΓΜΑ ΟΠΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ 24 ΜΗΝΕΣ ΣΥΝΟΛΟ, ΑΠΟ ΤΟ 2004 ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ! ΑΠΟ ΤΟ 2004 ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ 24 ΜΗΝΕΣ ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΙΑΣΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ! ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΔΗΜΟ ΜΠΟΡΩ! ΔΥΣΚΟΛΟ ΟΜΩΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ προσωπικά πιστεύω πώς ο χαρακτήρας και το ήθος είναι αυτά που χαρακτηρίζουν τον άνθρωπο και όχι το επάγγελμά του!! Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή!! Κι αν κάποιος σε κακολογήσει για τη δουλειά σου, αγνόησέ τον!! Πρέπει να νιώθεις υπερήφανη που θέλεις να δουλέψεις για να βοηθήσεις την οικογένειά σου και όχι να ντρέπεσαι. Φιλιά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου μου μπορωνα καταλαβω αυτο που λες και καλα τι θα πουν οι χωριανοι απο δασκαλα εγεινες πωλητρια ε και ; τους εχεις αναγκη ; αυτοι σε τη σε εχουν βοηθησει ; εχουν κανει το παραμικρο γιανα παρεις τη θεση που αντστοιχει στις σπουδες σου; αντε και λενε και λοιπον τι σε νοιαζει ; αυτοι θα δβσουν στα παιδια σου να φανε ; η θα σου πληρωσουν τους λογαριασμους ; εγω τον κοσμο τον γραφω κανονικοτατα δεν παντρευτηκα αυτους ουτε ζω με αυτους ζω με την οικογενεια μου .

Δουλευα ως πωλητρια απο τα 19- 25 μετα εγεινα γραμματεας και ομως δεν το χαιρομουν αυτο το ν ειμαι σε γραφειο και ετσι μετα απο πολλη σεψη εκαν αυτο που αγαπουσα εγεινα κομμωτρια καιμαλιστα ρωτα πηγα σε κομμωτηριο καιμετα στη σχολη καλα το τη μου ελεγαν δεν λεγεται :αχ να η κομμωτριουλα και οι κομμωτριες δνε εχουν επιπεδο σε πληροφορω οτι εγω τη ζωη μου την εκανα καλυτερη τελειωσα το σχολειο ξεκινησα στα 29 και τελειωσα στα 31 εδωσα πανελληνιες σε ηλικα 34 και ενω ειχα το Σταυρο μου μωρο 3 μηνων περασα διαιτολογια κια ομως δνε πηγα επειδη η ζωη μου ειχε αλλη πορεια .Δεν εχω μετανιωσει ποτε γαι τις επαγγελματικες μου επιλογες γιατι ειναι δικες μου και να σου πω καικατι εσυ απο ότι καταλαβαινω δνε εχεις προβλημα με τη δουλεια αλλα με κατι ανθρωους που κρινουνντον ανθρωπο απο τη εργασια .Γραψτους και συνεχισε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι εγώ μεγάλωσα Αθήνα και τώρα με τον άντρα μου λόγω δουλειάς του, έχω έρθει στα Νέα Στύρα Ευβοίας! Είδαν πολλά τα μάτια μου στο χωριό!! Δεν λέω, περνάω καλά! Έκανα παρέες 2 κοπέλες, μια από Αθήνα που ήρθε αφού παντρεύτηκε και μια από ένα άλλο χωριό! Πολύ καλά κορίτσια!! Εγώ όταν ήρθα έπιασα δουλειά στο DVD Club, μιας κι εδώ δεν έχει και κάτι άλλο να δουλέψεις εκτός από mini market, μανάβικα, τα οποία τα δουλεύουν οι ίδιοι ιδιοκτήτες και μόνο! Μόνο καφετέρια και φαγάδικα!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα στον προβληματισμό σου! Εγώ αμέσως ήμουν η κοπέλα του βίντεο κλαμπ! Όταν έλεγα δειλά για τις σπουδές μου.. έβλεπα κάποια ανταπόκριση αλλά μέχρι εκεί! Μέχρι που ανέλαβα 2 κοπέλες, έχασαν 20 κιλά μέχρι στιγμής, και μ'έμαθε ξαφνικά όλο το χωριό! Αυτοί που σε φτιάχνουν, αυτοί σε θάβουν στις κλειστές κοινωνίες!

Μ'έστησε μια πελάτισσα μια μέρα, και την επόμενη μέρα τσαντίστηκε επειδή δεν έτρεξα την ώρα που εκείνη ήθελε! Της εξήγησα με ωραίο τρόπο ότι έχω άλλο ραντεβού κι ότι μπορώ απόγευμα! Κι επειδή δεν την βόλεψε άρχισε και μου λεγε ότι κι εγώ την έστησα όταν έμεινα Αθήνα επειδή πόναγα χαμηλά στην κοιλιά κι έμεινα να πάω γιατρό να δω το μωρό κι αν όλα είναι καλά, ότι θα την παρατήσω λέει να πάω να γεννήσω και κάτι τέτοια! Και να φανταστείς αυτήν την στιγμή, 38η εβδομάδα είμαι εδώ για τα υπόλοιπα ραντεβού που έχω! Κι όταν της είπα ότι μου λέει μ@λακίες μου είπε να σταματήσουμε και 1 πελάτισσα που μου είχε γνωρίσει σταμάτησε κι αυτή! Για να δεις πόσο βλαμμένες είναι! Η ανιψιά της πάντως που της κάνω δίαιτα συνεχίζει κι είναι ευχαριστημένη!

Γι'αυτό, μ@λακίες θα πουν! Σκασίλα σου όμως!! Πιάσε εσύ την δουλίτσα, που δεν είναι καθόλου ντρόπη, και κάνε κι αίτηση για το νηπειαγωγείο πάλι μέχρι να σε πάρουν! Εγώ μόλις με το καλό κάνω και το 2ο παιδάκι μου, και ξεπεταχτούν λιγάκι, διότι εδώ δεν έχω και που να τ'αφήσω είμαι μόνη χωρίς γιαγιάδες, θα κάνω οποιαδήποτε δουλειά παράλληλα με την δική μου για έξτρα εισόδημα! Τιμή σου και καμάρι σου κοπέλα μου!! Δουλειά θα κάνεις! Δεν θα κλέψεις!!

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ!! Έγραψα έκθεση πάλι!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ! ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ! ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ! ΟΤΑΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΕΦΗΒΗ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΞΕΦΤΕΛΙΣΕΙ, ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΦΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ! ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ, ΠΗΡΑ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΛΟΙ ΜΕ ΣΕΒΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ! ΝΙΩΘΩ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΑΛΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥΣ! ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ? ΟΥΤΕ ΒΓΗΚΑ ΝΑ ΚΛΕΨΩ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΣΑΝ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΧΩΡΙΑΤΙΣΣΕΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΦΑΝΟ ΚΕΡΑΤΑ! ΑΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΥΝΧΙΣΤΙΚΑ ΤΩΡΑ!:angry: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ ΠΟΛΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariaIoanna έγραψε:

Γιατί όταν ακούω πόλη-ντροπή-σνομπ μου έρχεται στο μυαλο η πόλη μου??Γιατί?? Λάρισα παρεπιπτώντος.

για την Λαρισα μηλουσα :laugh: :laugh: :laugh: ρε παιδι μου ολοι μου μηλανε για την Λαρισα με υφος...ξερω τα αρνητικα της καλυτερα ισως και απο τους ντοπιους γιατι μπορω να τα δω αλλα μερικες αποψεις δε τις δεχομαι για τους Λαρισαιους με εκνευριζει η λογικη τους! Λες και αυτοι ειναι καλυτεροι! Χθες ενας τυπος που μενει Αθηνα και ειναι απο Λιβαδια μου ειπε οτι η Λαρισα ειναι η πολη του τιποτα :blink::angry: οκ εχει τα θεματακια της αλλα δε νομιζω οτι ειναι ετσι...αλλωστε ευκολα χαρακτηριζεις ενα μερος στο οποιο δεν εχεις ζησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ! ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ! ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ! ΟΤΑΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΕΦΗΒΗ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΞΕΦΤΕΛΙΣΕΙ, ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΦΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ! ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ, ΠΗΡΑ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΛΟΙ ΜΕ ΣΕΒΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ! ΝΙΩΘΩ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΑΛΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥΣ! ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ? ΟΥΤΕ ΒΓΗΚΑ ΝΑ ΚΛΕΨΩ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΣΑΝ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΧΩΡΙΑΤΙΣΣΕΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΦΑΝΟ ΚΕΡΑΤΑ! ΑΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΥΝΧΙΣΤΙΚΑ ΤΩΡΑ!:angry: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ ΠΟΛΥ!

καλημερα

χαιρομαι για σενα που το ειδες αλλιως, ειμαι συγουρη οτι ολα θα στρωσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου καντινου. θα απαντήσω και πάλι με κυνικό ύφος και ας παρεξηγηθείς. Η ερώτηση που έκανες είναι λίγο χαζή. Και ξέρεις γιατί;

Γιατί η απάντηση είναι αυτονόητη και θα μπορούσες να τη δώσεις μόνη σου , χωρίς τη βοήθεια του κοινού.

Τώρα αν πρέπει να γεμίσουν 10 σελίδες για να καταλάβει κάποιος γιατί η δουλειά δεν είναι ντροπή, τι να πω....

Το 90% των ανθρώπων (με πτυχία ή χωρίς) έχουν δουλέψει ως πωλητές , πωλήτριες στη ζωή τους. Και μερικοί συνεχίζουν (παρ' όλες τις σπουδές) και θα πάρουν και σύνταξη απ' αυτό το επάγγελμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΟΣΟ ΧΑΖΟ ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ! ΜΠΟΡΕΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΗΤΑΝ XAZH ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΜΕ ΚΑΛΑ! ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΟΠΩΣ ΕΓΩ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΠΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΑΛΜΑ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΝ 10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΑ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ! ΑΝ ΘΕΩΡΡΗΣΕΙ ΑΝΟΗΤΟ ΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ, ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ! ΑΝ ΠΑΛΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΛΩΣ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΓΛΘΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΠΕΙΔΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Δ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΧΘΕΣ ΓΙΑΤΙ Δ ΞΑΝΑΠΗΚΑ

ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΘΕς ΝΑ ΠΙΑΣΕΙς ΔΟΥΛΕΙΑ ΩΣ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ??????????

Κ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΤΟ ΧΩΡΙΟ??????????/

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩς Δ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ Κ ΜΕΓΑΛΗ ΒΑΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟΥς ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΚΟΛΟΓΟΥΝ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΓΕΙΤΟΝΑΣ Κ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΤΙ ΖΗΤΑΣ Κ ΤΙ ΘΕΣ

ΑΠΛΑ ΚΟΙΤΑΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ Κ ΤΟ ΤΙ ΑΝΑΓΚΕΣ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΥΣΤΕΡΑ

Δ ΘΑ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ Δ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ

ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΝΔΡΟΥΛΗ Κ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ

Κ ΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΚΟΥΡΕΥΟΝΤΑΙ

Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΑΛΙΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕ ΣΚΑΛΕΣ Κ ΕΓΩ ΑΝ Κ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΗ ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Κ Δ ΝΤΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑΥΤΟ

ΟΠΩΣ Κ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΙΑΣ Κ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλη μου SRIRI καλημερα:laugh:

νομιζω πως δ αναγκαζομαστε να απανταμε ;)

απανταμε μονο οταν θελουμε .... αν δ κανω λαθος

το οτι καποια φιλη θα ηθελε να ακουσει μια 3η ή κ 4η γνωμη Δ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ;)

η καθεμια μας εχει μεγαλωσει διαφορετια σε αλλες πολεις κτλ

ο καθενας μας εχει αλλη νοοτροπια κ τροπο σκεψης καλη μου

νομιζω πως δ χρειαζεται να αποπερνουμε κανεναν εδω μεσα για την

καθε ερωτηση που κανει

ειμαστε εδω για να βοηθαει η μια την αλλη ακομα κ για το παραμικρο δ ειναι κακο;)

χωρις παρεξηγηση :laugh:

φιλια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου μου σε καταλαβαινω! Δυστηχως ετσι ειναι η ζωη στο χωριο. Αποφασισα να πιασω δουλεια στα 16 μου για να ειμαι ανεξάρτητη οικονομικά. Επιασα δουλεια σε ενα μπαρακι που ηταν σε διπλανο χωριο απ το δικο μου. Καταλαβαινεις τα κοσμητικά επιθετα που εχω ακουσει και απο τους δικους μου και απο τον περίγυρο. Το καλοκαιρι επιασα δουλεια σε ενα καφε στο Λουτρακι. Το αφεντικό με έδιωξε το φθινόπωρο γιατι εκανα τρυπα στη μυτη. Μετα επιασα δουλεια σε ενα μπουζουξίδικο το διημερο και τις καθημερινες δουλευα στο μπαρακι στο διπλανο χωριο, ταυτόχρονα πήγαινα σχολείο. Εφτασα να εχω 30 χιλιαδες τη βδομαδα στο πορτοφολι μου που ηταν πολλα για την τοτε εποχη και την ηλικια μου. Πηγα πενταημερη στη Ροδο με τα δικα μου λεφτα. Η γιαγια μου εδωσε 10 χιλιαδες για να εχω στο καραβι γιατι τα δικα μου τα ειχα βαλει σε καρτα. Οταν επιασα δουλεια στο μπουζουξιδικο, ξαφνικα εγιναν ολοι φιλοι μου!:P :P :P Εννοω τα παιδια στην ηλικια μου γιατι ένιωθαν κάπως που η συμμαθήτριά τους δουλευει σε ενα μαγαζι που έρχονται μεγάλοι καλλιτέχνες! οι δικοι μου σε καποια φαση σταματησαν να ασχολούνται μαζι μου γιατι τους βοηθουσα οικονομικα συν οτι δεν τους επιβάρυνα οικονομικα με τις αναγκες μου. Αργοτερα πηρα και την γιαγια στα μπουζουκια σαν καθαριστρια στις τουαλετες και ειδε ποσο σκληρη δουλεια ειναι κι οτι δεν ειναι κακο να δουλευεις σε τετοια μαγαζια. Μεχρι τοτε ειχε αλλη εντυπωση. Για να μη στα πολυλογώ δουλεψα πολλα χρονια σε τετοια μαγαζια και περασα απο ολα τα ποστα. Μπαρ, λουλουδου, καβα κτλ. Ηταν σχολειο για μενα ολα αυτα. Γιατι για την ηλικια μου εζησα πολλα πραγματα που λειτούργησαν θετικα. Θα μπορουσα να σου μιλαω ωρες για τη νοοτροπια στο χωριο. το θεμα ειναι οτι στο χωριο κοιτανε παντα τι κανουν οι αλλοι και ποτε δεν κοιτανε τη δικια τους καμπουρα. Θυμαμαι μαναδες που δεν αφηνανε τις κορες τους να με κανουν παρεα επειδη δουλευα βραδυ και με θεωρουσαν π...α και οι οποιες κορες κανανε αργοτερα ασύλληπτα πράγματα. Σιγουρα εδινα σημασια οταν ημουν μικρη αλλα πλεον δε με απασχολεί. Ξερω πια ειμαι και ξερω τι εχω κανει στη ζωη μου. Και το κυριότερο τα έκανα ολα μονη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kantinou skeftikes to endexomeno na min ergasteis?ean mporeite na antapekselthete oikonomika k efoson se peirazoun ta sxolia ton allon kathise spiti na megaloseis ligo to moro k se 2 xronia pas pali sto dimo....ego megalosa se poli k tous exo olous grammenous opote den mporo na katalavo afto pou pernas ,fantazomai omos oti den tha einai k oraio na se sxoliazoun oi katines e?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos δεν μπορεις να φανταστεις τι λεει το στομα τους!:laugh: οπως εχω πει και σε αλλο ποστ η μαμα μου εφυγε απ το χωριο οταν ημουν 6 χρονων. Μεγαλωσαμε 4 παιδια με τη γιαγια τον παππου και τον πατερα μου. Στο χωριο του πατερα μου λοιπον ολοι κατηγορουσαν τη μανα μου που εφυγε και μας παρατησε. Στα χωρια ετσι γινεται. Ακομα και τωρα να χωρισει ενα ζευγαρι ειρηνικα παντα φταιει ο ενας. Μας ειχαν κανει τοση πλυση εγκεφαλου που και εμεις λεγαμε τα ιδια. Το μυαλο μου ξεκολλησε απο αυτα οταν εφυγα απ το χωριο και γνωρισα ανθρωπους που λέγοντάς τους την ιστορια μου με εκαναν να σκεφτω εντελως διαφορετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έχω μεγαλώσει σε χωριό (έξω από την Αθήνα είναι, αλλά η νοοτροπία είναι ίδια και χειρότερη)και σε καταλαβαίνω τί εννοείς. Δεν έχω καταλάβει όμως για τί δουλειά ακριβώς εννοείς. Αν έχεις την υποψία ότι θα σε σχολιάζουν ίσως να μπορούσες να επιλέξεις κάποιο γειτονικό χωριό για δουλεια; δεν ξέρω αν θα ήταν εφικτό αυτό, αλλά μου ήρθε σαν ιδέα και είπα να τη ρίξω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ, ΚΑΛΕ, ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΠΑΩ! ΔΕΝ ΠΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΝ! ΠΕΙΣΜΩΣΑ ΤΩΡΑ! ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΠΕΙΝΑΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΝ! ΑΥΤΕΣ ΜΟΝΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΑΝΑΡΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΦΑΝΟΣ ΚΕΡΑΤΑΣ! ΔΕΝ ΠΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ! ΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΟΥΝΕ " ΤΗΝ ΚΑΗΜΕΝΗ!" ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΟΥΝΕ? ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ, ΚΟΙΤΑΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ, ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ! ΑΝΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΤΩΡΑ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΩ ΛΙΓΟ ΑΒΟΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΩ Η ΥΠΗΡΕΤΡΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΗ ΝΑ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΠΤΙΤΣΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ! ΔΟΥΛΕΥΩ! ΕΤΣΙ, ΕΤΣΙ, ΝΑ ΜΕ ΤΣΙΤΩΝΕΤΕ, ΝΑ ΠΕΙΣΜΩΝΩ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΥΚΛΑΡΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kantinou mou kalispera...

sto xorio oloi kati exoun na poun.

esy tha pareis thn sosth apofash gia to mellon ton paidion sou

na mhn akous kanenan.

sigoura tha akouseis kati to enoxlitiko alla mhn dineis simasia

ayto pou proexei tora einai na bgaleis enan mistho

kleise ta aytia sou se oses lene ma......kies k synexise mexri na breis kati kalytero.

k ego se xorio megalosa k ksero apo ayta.to ti exo akousei den perigrafetai.

polla filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...