Μετάβαση σε περιεχόμενο

H ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ?


Eleny2

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

vasso01 έγραψε:

κι εγω ως φοιτητρια εχω δουλεψει ως πωλητρια και δεν νομιζω οτι ειναι καθολου ντροπη.Ντροπη ειναι να περιμενεις τα ετοιμα.Ασε που ωρες ωρες θαυμαζω καποιες πωλητριες για την υπομονη ,αλλα και το "χαρισμα"που εχουν να σου πουλαν κατι που εαν δεν ηταν αυτες ισως να μην το αγοραζες.Και εαν κολλαμε στους "τιτλιους"σκεψου οτι στην Αμερικη η πωλητρια ονομαζεται: sales assistant,sales associate,sales representative

και πολλα αλλα εντυπωσιακα

Ξέρουν τι κάνουν...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινουκα μου λυπαμαι που απογοητευθηκες

η δικη μου γνωμη...

Λοιπον πιστευω οτι μερικες φορες παρολο που εχουμε τις καλυτερες προθεσεις να κανουμε καποια πραγμτα στην ζωη μας ερχονται τα κοινωνικα tabboo και μας καρφωνονται στο μυαλο...εγω για παραδειγμα αντιμετοπιζω ακομη και σημερα τον σνομπισμο καποιων για την πολη στην οποια μετακομισα, οταν γνωρισα τον αντρα μου ειχα ενα κρυφο tabboo (σπανια το εχω παραδεχθει ακριβως επειδη ντρεπομαι) στο οτι θα λενε οτι ειναι απο εκει και οι εδω θα σνομπαρουν και τι μουσικη θα εχει στον γαμο κτλ κτλ καποια στιγμη συνηλθα απο μονη μου και ειπα στο διαβολο οι αλλοι θα κανω αυτο που γουσταρω και δε θα σκεφτω κανεναν! ξερω οτι πολλες φορες εγκλωβιζομαστε στις νοοτροποιες των αλλων αλλα αξιζει να παρεις μια βαθεια ανασα και να κανεις οτι πραγματικα γουσταρεις...θα νιωσεις πολυ ελευθερη!!!!!!! Οπως ειπες και συ το σωστο θα τοβ ρεις μεσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια αν και δεν ξέρω τι έγινε θα σας πω το εξής! Στην Γερμανία όπου έμενε ο άντρας μου, για να πιάσεις δουλειά ως πωλήτρια καλείσαι να κάνεις κάποια σεμινάρια συμπεριφοράς προς τον πελάτη! Δεν μπορεί ο καθένας να κάνει αυτήν την δουλειά! Κακώς εδώ στην Ελλάδα βάζουν όποιον να'ναι και σου συμπεριφέρεται όπως να'ναι! Επειδή πέρασα από αυτή τη θέση... πριν παρεξηγηθώ... Ερχόταν η καθεμιά και μου τα'πρηζε! Συγκεκριμένα στα Υβόνη stores! Δεν είχα υπομονή, κι ούτε ήμουν κατάλληλη γι'αυτήν την δουλειά! Αντιθέτως η μαμά μου, ξεκίνησε με μια βάλιτσα κοσμήματα από σπίτι σε σπίτι! Κάποια στιγμή γνώρισε τον κύριο Τάκη που είχε τα μαγαζιά, όπου δουλεύει η μαμά μου πια στο ένα και μάλιστα το αγόρασε μετά από 5 χρόνια κι είναι δικό της πλέον! Είναι καταπληκτική στο είδος της! Όχι επειδή είναι μάνα μου, αλλά έχει πουλήσει πασχαλινό αυγό ασημένιο σε εποχή Χριστουγέννων!! Ναι καλά ακούσατε! Εχει φοβερή πειθώ και απίστευτη ΥΠΟΜΟΝΗ!! Απορώ μαζί της!! Και ποτέ δεν μετέφερε νεύρα από την δουλειά της στο σπίτι σε μας! Και μας προσέφερε το καλύτερο! Κι ακόμα μας προσφέρει!

Και να σας πω, εγώ έχω σπουδάσει σε ΙΕΚ σύμβουλος διατροφής! Δουλεύω όσο μπορώ μόνη μου! Αλλά παράλληλα έχω δουλεψει στο ταμείο του συνεργείου της SEAT στην πργάνωση γραφείου, στις εξωτερικές τους δουλειές! Επίσης όταν ήρθα εδώ στην Εύβοια δούλευα σε DVD Club και μάλιστα μου άρεσε πολύ η δουλειά εκεί! Τι κι αν είχα σπουδάσει κάτι.. είχα ένα εισοδηματάκι παραπάνω και ξεκούρατσα σε γενικές γραμμές! Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή και καμιά σπουδή δεν κάνει τον άνθρωπο να ξεχωρίζει! Αυτό που τον κάνει να ξεχωρίζει είναι ο χαρακτήρας του! Η προσωπικότητα του! Ξέρω γιατρούς.. οι οποίοι είναι άθλιοι, και γνωρίζω αλλοδαπούς που έχουν έρθει και καθαρίζουν για μια καλύτερη ζωή στην χώρα μας κι είναι άνθρωποι διαμάντια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε εγω καταλαβα τι εγινε και ποιος σου μιλησε ετσι,παντως η δουλεια εννοειται οτι δεν ειναι ντροπη ισα ισα,αν υπαρχει δουλεια,ιδιως στις εποχες μας ειναι ευλογια πραγματικα!!!!!;)

και εγω εψαχνα δουλεια,σαν πωλητρια σε μαγαζι,σαν σερβιτορα σε φαστ φουντ,σε αρτοποιειο-μπουγατσα(σε καφετερειες δε με αφηνει ο κωστακης),σε οτιδηποτε τελος παντων,παραλληλα με τις σπουδες μου και θα χαιρομουν πολυ αν εβρισκα,δυστυχως,ειμαστε σε μικρη πολη και δεν υπαρχουν πολλες δουλειες..να φερνω κι εγω εισοδημα στο σπιτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω δουλεψει σε εργοστασιο που εφτιαχνε πορτες(ημουν στο τριβιο),λατζα και καθαριστρια στα goodys,καθαριστρι σε σκαλες(δουλεια της μαμας μου οπου την εκανα εγω οταν αρρωστησε και ημουν 17χρονων και στις πολυκατοικιες που καθαριζα εμεναν συμαθητες μου..),διανομεας σε πιτσαρια,πωλητρια,μπαργουμαν(πιο μικρη που ημουνα κουκλι)ακομη και πλασιε εκανα καποτε δεν ντραπηκα για καμια!!! ειδικα στα goodys ηταν η μοναδικη θεση ελευθερη γιατι καμια δεν πηγαινε για καθαριστρια

η μαμα μου μας μεγαλωσε καθαριζοντας σπιτια και ιατρεια,καθαριζοντας τις βρωμιες των ''μορφωμενων''

καντινου μου δεν ξερω τι δουλιτσα βρηκες δεν εχω καταλαβει...αλλα αν δεν σε ικανοποιει εσυ ξερεις αν ειχα καλυτερη εικονα στο θεμα θα μπορουσα ισως να σε συμβουλεψω ξερεις ποσο σε αγαπω και θα σου ελεγα μεσα απο την καρδια μου την γνωμη μου φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalispera,,,

eimai 22 xronon k douleyo apo ta 15 mou,

den eixa thn tyxh na spoudaso giati eprepe na boithiso oso mporo to spiti mou,h mama mou einai megalh k ta oikonomika mas xalia k ego oso megalona eixa apetiseis

15 xronon douleya san louloudou se ena magazi gia gamous,,,

den ntrepomai k eimai perifanh gi ayto

meta douleypsa se kafe k telos san politria,,,

h douleia den einai ntroph.

k skoupidiarhs na eisai prepei na eisai peryfanos.

ola mesa sto programma einai,,,

ayta apo mena,,,polla filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ, ΠΗΓΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΒΟΥΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΡΘΑ! ΞΕΚΙΝΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΦΥΓΕΙ Η ΑΠΟΡΙΑ! ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΑΣΝ ΔΑΣΚΑΛΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΕΚΕΙ. ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΙΞΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΑΝ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΑΛΙ! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΝΟΙΩΘΩ ΑΣΧΗΜΑ, ΑΠΟ ΔΑΣΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΕΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΟΙ, ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΩΛΗΤΡΙΑ! ΔΕΝ ΑΠΑΞΙΩΝΩ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΝΟΙΩΘΩ ΑΣΧΗΜΑ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΣΕΒΟΤΑΝ ΩΣ ΔΑΣΚΑΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΩΣ ΠΩΛΗΤΡΙΑ! ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ! ΑΜΕΣΩΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΕΣΒΗΣΑ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΜΥΝΗΜΑ! ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΕΠΙΘΕΣΗ! ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΡΟΠΗ, ΑΛΛΑ ΑΛΙΩΣ ΕΙΜΟΥΝ ΜΑΘΗΜΕΝΗ. ΙΣΩΣ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα κοπελα μου εγω τουλαχιστον δεν σε παρεξηγω μιλησαμε και στο τσατ αν θυμασε παλιοτερα για το θεμα ειμαι πωλητρια 3 χρονια στο γερμανο και εγω δουλεψει και μπουφε σε καφετερια και σε φουρνο και σε φαστ φουντ σου φαινεται περιεργο γιατι εκανεσ το αναποδο απο εμενα εγω τωρα μπορω να βρω δουλεια για νηπιαγωγοσ και ειμαι πωλητρια και μενα θα μου κακοφαινονταν αν απο νηπιαγωγοσ πηγαινα πωλητρια.....

αλλα μεχρι εκει θα κανεισ αυτη την δουλεια προσωρινα και συγχρονωσ θα εχεισ και τα ματια σου ανοιχτα για θεση στο επαγγελμα....

πιστευω να μην παρεξηγηθω ουτε εγω δεν υπονοω κατι και ασ μην ειμαστε τοσο ετοιμοπολεμεσ φιλακια σε ολεσ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΟΥΝ! ΔΙΑΛΟΓΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΣΜΟΥΣ! ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια νομιζω ότι η απαντηση σε μια τετοια ερωτηση ειναι περιττη γιατι ευκολα εννοειται..

ακουστε το δικο μου παραδειγμα.....

εχω σπουδασει φιλολογια ,εχω πτυχιο με πολύ καλό βαθμό , εχω κανει μεταπτυχιακο σε πολύ καλό αντικειμενο αλλά δεν ειμαι διορισμένη γιατι απέτυχα και τις δυο φορές που εδωσα ΑΣΕΠ..

μενω σε μικρη επαρχιακη πόλη τα τελευταια δεκα χρονια που τελειωσα τις σπουδες και κανω φροντιστηρια(ιδιατερα και ομαδικα) από Σεπτεμβριο εως Ιουνιο..δεν εχω κανενα παραπονο γιατι μπορω να πω ότι αν και υπάρχουν άπειροι φιλολογοι για τα δεδομενα της περιοχης και την οικονομικη δυνατοτητα των ανθρωπων εδω, εχω σταθει σε άριστο σημειο όλα αυτα τα χρονια με φουλ πάντα το προγραμμα μου!!!

όταν όμως αρραβωνιατηκαμε με τον αντρα μου οι πρισσότεροι αντι να μας συγχαρουν , απορούσαν πώς θα ζησουμε αφου εγω ειμαι ανεργη!! όταν παντρευτηκαμε το ιδιο!!! όταν εμεινα εγκυος το μονο που έλεγαν ήταν το πώς θα τα βγάλω πέρα που δεν εχω μονιμη δουλεια!!!!!!

Τα συμπερασματα δικά σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΡΙΤΗΣ ΚΑΙ ΚΟΣΜΟΚΡΑΤΟΡΑΣ,ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΕΤΣΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΟΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.B) ΕΙΜΑΙ ΠΩΛΗΤΡΙΑ 10ΧΡΟΝΙΑ ,ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 4 ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ (ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΛΟΓΟ ΕΓΥΜΟΣΥΝΗΣ)ΠΑΙΡΝΩ SUPER ΜΙΣΘΟ (ΩΡΑΡΙΑ ΤΡΕΛΑ ....)ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙΙΙΙΙΙΙ ΒΓΑΖΩ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΥΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ Κ.ΤΛ.ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑΚΙΑ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΤΛΟΥΣ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕ ΜΕ ΠΩΛΗΤΡΙΑ, STORE MANAGER,SALES ASSISTANT.....DEN ME APASXOLEI KATHOLOY!!!!:P :P ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ!ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου δεν εχω ζησει σε χωριό. Λίγο από τις καλοκαιρινες διακοπες που ξέρω, συνηθιζουν να κάνουν την τρίχα τριχιά. Και τι δεν λένε. Εσενα πρεπει να σε νοιαζει μόνο η οικογενειά σου και οι δικοί σου. Ό,τι και να ακουστεί, θα ξεφουσκώσει.

Προσωπικά έκανα του κόσμου τις δουλειές. Ως φοιτητρια έκανα ιδιαίτερα μαθηματα και παράλληλα ήμουν προωθητρια προϊόντων όπου μπορείς να φανταστεις. Τωρα ειμαι μητερα. Κατι θα βρω. Δεν χανομαι. Είμαι παντρεμενη με γιατρο. Λες να μου δινει γόητρο; Πριν ενα χρόνο η πεθερά - γιατρος με ρώτησε: "Δεν θεωρείς ότι οι γιατροί έχουν ένα άλλο κοινωνικό στατους;". Απάντηση Αθηνας - κακιας και ανεπρόκοπης νύφης: "Εγω βγαζω το καπελο μόνο στους αξιόλογους ανθρώπους ανεξάρτητα από το επάγγελμά τους." Αυτη ειναι η δικια μου αληθεια και ο δικος μου τροπος ζωης.

Αν κάποιες απαντησεις δεν σε βοηθουν να σκεφτεις καθαρά αγνόησέ τις. Σε καθε ποστ λεγονται πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΠΑΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΝΩ ΣΕ ΧΩΡΙΟ! ΑΝ ΕΒΡΗΣΚΑ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ! ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΟΠΟΙΑΝΔΗΠΟΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΩ! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΙΩΘΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ, ΜΙΑ ΔΑΣΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΣΩ ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΑ! ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ! ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΜΠΛΕΞ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΩΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΟΣ ΖΗΤΩ ΠΟΥ ΚΑΗΚΑΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειναι η μορφωση που ξεχωριζει εναν ανθρωπο τελικα,ουτε το επαγγελμα του αλλα η καλιεργεια που εχει

Τωρα ενταξει ,οταν συναντας καποιον φιλο η φιλη,παντα ρωτανε τι δουλεια κανεις;ειναι η στανταρ καραελληνικη ερωτηση!:laugh:

Κ γω εχω δουλεψει ως πωλητρια εποχιακα αρκετες φορες,στην αρχη η αληθεια ειναι(καντινου σε νιωθω!)δεν ενιωθα ανετα καθολου,οχι δεν εχω master για να νιωθω ετσι,δημοσιογραφια τελειωσα κ αφου δουλευα για καποια χρονια περνωντας ψιχουλα,αποφασισα να τα παρατησω.

Οταν δουλευα παντως ως γραμματεας σε οικοδομικες επιχειρησεις,για καποια χρονια,ενιωθα καλυτερα(καντινου μου παλι σε νιωθω!)

εχω δουλεψει ,βεβαια,σε πολλες δουλειες,θυμαμαι ενα φεγγαρι με κατι αλλες φιλες μοιραζαμε φυλλαδια στα χωρια κ μια αλλη φορα μοιραζαμε βαφες μαλλιων!ειχε πλακα!:P

τωρα που θα βρω δουλεια αφου ζω σε μια κωλοπολη που μονο καφετεριες k σουβλατζιδικα ανοιγουν ,αναπτυξις μηδεν!!(σερρες):angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή ακριβώς την δουλειά έκανα πρίν μείνω έγκυος την πρώτη φορά.

Είναι μια δύσκολη δουλειά όμως σίγουρα όχι ντροπιαστική.

Ποιός το είπε αυτό ???

Απλά είναι δύσκολο να στέκεσαι όρθια 8 ώρες και να τρέχεις να εξυπηρετείς.

Ξεκόλλα, μη σκέφτεσαι βλακείες. :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΝΤΙΝΟΥ ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ???????????????????

ΔΟΥΛΕΥΑ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΑΜΕΙΟ

ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ META

ME ΠΗΡΑN ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΤΑΜΕΙΩΝ ΣΤΑ JUMBO.

H ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΠΩΛΗΤΡΙΑΣ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ

ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.

ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΝΤΡΑΠΗΚΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ

ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΟΥ

ΚΑΙ ΤΑ ΕΝΣΥΜΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΣΕ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΟΣΜΟ.

ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΑ ΕΝΣΥΜΑΚΙΑ ΤΗΣ ΠΩΛΗΤΡΙΑΣ ΚΕΡΔΙΣΑ

ΚΑΙ ΣΠΙΤΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΕΚ(ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΡΓΑΤΙΚΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ)

ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ.

ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω καταλάβει απόλυτα...Αλλά θεωρώ το εξής...

Το ήθος και η κοινωνική μόρφωση είναι που διακρίνει το χαρακτήρα καθενός...

Καθηγητές πανεπιστημίου άνευ ίχνους ηθικής και ''αμόρφωτοι'' παντελώς κοινωνικά υπάρχουν πάμπολλοι...

Όπως π.χ ένας άνθρωπος με χειρωνακτική εργασία διαθέτει ιδιαίτερη ευαισθησία...

Επίσης όλοι οι άνθρωποι εργάζονται...Όλες οι εργασίες και ΟΧΙ ''ΔΟΥΛΕΙΑ'', έχουν προτερήματα και μειονεκτήματα...Πάντοτε υπάρχει το καλύτερο, που στην τελική είναι και ΣΧΕΤΙΚΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΑ ΩΣ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ ΚΑΙ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ! ΔΕΝ ΤΟ ΥΠΟΤΙΜΩ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΩΣ ΠΩΛΗΤΡΙΑ! ΑΠΛΟΣ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΟΦΕΙΛΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ! ΚΑΙΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΠΩΣ ΤΑ ΡΑΣΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΠΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oti douleia k na kaneis panta tha uparxei kapoios pou tha se koitaei upotimitika,eimai stelexos se soma asfaleias,sto xoro pou ergazomai uparxei skoopia g logous asfaleias k tuxainei na pernane polloi apo ekei gia na pane gia kafe,ena apo ta kathikonta mou einai na elegxo k pou pigainoun,ekei na deis ufos pou eei to 99 % aneksartitou ilikias,les k eisai skouliki,k me ufos k toupe den sou apantane,den se koitane kan,giapides neoploutoi ellines k pitsirikia me ta lefta tou mpampa,e ego toulaxiston den zo me ta lefta tou mpampa ,k to 90 % ton sunadelfon mou einai apofoitoi aei.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...