Μετάβαση σε περιεχόμενο

ποια πανα χρησιμοποιειτε;


Recommended Posts

στην αρχη στο ιασω μου εχαν δωσει limpero αλλα μετα αγορασαμε pampers και καποια στιγμη νανις αλλα δεν ημουν ικανοποιημενοι ειχαν διαρροες ειδικα τα pampers καποιαστιγμη δοκιμασα τις babylino και εμινα απολυτα ικανοποιημενοι και παο θεμα απορροφητικοτητας αλλα και αο θεμα τιμης ασε που βαζει συνεχεια κατπληκτικα δωρα.Τωρα να σου πω οσο αφορα τις οικολογικες εγω θα βαριομουν να εμπαινα στη διαδικασια αυτη να πλενω και όλα αυτα αννεσυ δνε βαριεσε ειναι η ιδανικη λυση .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !

κ μεις pampers k libero παιρνουμε,περισσοτερο ομως pampers,ειναι μαλακα,ευκαμπτα,λεπτα,πολυ μου αρεσουν,

τα libero ειναι κακοφτιαγμενα,πολυ χοντρα κ ακαμπτα κ οταν κανουμε τσισακια φουσκωνουν κ γινονται ακομη πιο σκληρα,μια αηδια δηλαδη

Επισης κ γω την αλλαζω καθε 2-3 ωρες,οποτε ετσι αποφευγουμε το συγκαμα,ευτυχως μεχρι τωρα δε μας ετυχε ακομη

Παντως ειναι λεφτα κοριτσια,οπως κ να χει ειναι κατι που το χρησιμοποιεις ανα 2ωρο και για καποια χρονια

Τωρα διαβαζοντας μπαινω στον πειρασμο να δοκιμασω babylino,ποσο πιο οικονομικα ειναι;δεν ηξερα οτι ειναι ελληνικης κατασκευης,τι μαθαινει κανεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις τις εχουμε παρει σχεδον ολες...παμπερς, λιμπερο, νταιπερς,νανις μπειμπιλινο,τουζουρς απο λιντλ....

Οι νταιπερς και οι νανις εχουν μπει στη μαυρη λιστα μου....με τις νταιπερς συνεχεια ηταν βρεγμενη, με τις νανις ειναι τελειως ατσουμπαλες και δεν εχουν ελαστικοτητα...

Ωσπου ανακαλυψα και των λιντλ....κοριτσια δεν θα ξαναπαρω αλλη μαρκα!!! Τις αγορασα με πολύ επιφυλαξη μη σας πω και φοβο...τελικα δεν ξαναπερνω αλλη μαρκα!!! 56 πανες νουμερο 3, 9,65 αν θυμαμαι καλα...και σουπερ απορροφητικες τελεια εφαρμογη, πολυ λεπτες.ΚΑνενας ερεθισμος στο μωρακι μου!! Ανταγωνιζοντε τις επωνυμες τελεια!!! Πριν φυγουμε για διακοπες σιγουρα θα προμηθευτω 3-4 πακετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. αρα τελικα απο την ολη κουβεντα εγω απο οτι καταλαβα πρεπει να παρω μια κουτα απο ολες να κανω δοκιμη και θα δω ποια μου αρεσει περισσοτερο.

παντως δεν απορριπτω και τις πανικες ισως τους κανω μια δοκιμη , αλλα να πω την μαυρη αληθεια , μονο και μονο το θεμα του πλυσιματος λιγο το βαριεμαι. αλλα ποτε δεν ξερεις.

στεναχωρηθηκα λιγο που ακουσα απο εσας να λετε οτι τα ναννις ηταν μαπα. γιατι η τιμη τους , οχι οτι ειναι πολυ οικονομικοτερες αλλα ειναι σχεδον 1,5Ε στο πακετο των 50 ποιο φτηνες.

περιμενω κι αλλες μανουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ego xrisimopoio ta pampers, ta baby dry. Einai ligo akrivoutsika alla einai oi MONES panes pou de leronetai o mikros, k pou de menei igrasia pano tou. Tis dokimasa oles tis alles, eidika oi nannys itan poli mapa.

Koritsia auto me tis ifasmatines, mporeite na mou dosete ena link, kati gia na to psakso? Iparxoun noumera? Poses exete eseis? To skeftomai na to giriso stis ifasmatines edo k kairo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στη 2η και 3η σελίδα έχουμε βάλει μπολικα λινκς κ εγώ και η Νέλλη (hope_89).Συνήθως καμια 15 αριά είναι καλές. Οι 20 σίγουρα είναι το ιδανικό όμως και με 15 την βγάζεις και σε καλύπτουν και για τα επόμενα μωράκια. Και μπορείς να τις πλένεις ειδικά αυτές που δεν είναι λερωμένες με κακά , μαζί με τα υπόλοιπα ρουχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Μπορείς να βρεις και πιο οικονομικές από αυτήν αν το ψάξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω βρε κορίτσια.Με τις υφασμάτινες τις αλλάζετε φαντάζομαι και κάθε φορά που κάνουν τσίσα δλδ?Πόσες την μέρα χρησιμοποιείτε συνήθως?Οδικός μου είναι 10 μηνών και τον αλλάζω στο τρίωρο περίπου με αυτές πως γίνεται?Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Christin το ίδιο ισχύει. Ειτε φοράει υφασμάτινες είτε πάνινες δεν πρέπει να μένουν παραπάνω από 3ωρο αν είναι λερωμένες. Αν δεν είναι μπορεί να την φορά και περισσότερο.Εγώ με τον δικό μου χρησιμοποιώ γύρω στι 5 πάνες ή όταν έχει πολύ πράμα 6 πάνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Πάνες υφασμάτινες!!!

και από πάνω - βρακάκια ΦΥΣΙΚΑ, υπάρχουν σε πολλά σχέδια και χρώματα http://www.ecobaby.gr/index.php?cat=34

Αυτά τα βρακάκια ανεπνένε καλύτερα από όλα!

Εγω στο δικό μου μωράκι δεν έχω βάλει ποτέ πλαστικό!

Τα Παμπερσ κτλ περιέχουν διάφορα χημίκα και η πάνα είναι βρεγμένη ζεστή κομπρέσσα με όλα αυτά που απορροφάει το δέρμα του μωρου, ακόμα και οι πάνες οικολογικές μιάς χρήσεως περιέχουν τζελ...Δεν είναι μόνο θέμα αλλεργίας και ερεθεσμούς, τα χημικά αυτά μένουν στον οργανισμό.

Για αγοράκια υπάρχει και άλλο θέμα - υψιλή θερμοκρασία μέσα στην πάνα όπως ξέρετε μπορεί να προκαλέσει προβλημα γονιμότητας.

Δεν μπορώ να καταλάβω - μπορεί να υπάρχει "βαριεμαι" ότι αφορά την υγεία του παιδιου? Δεν πλένουμε εμεις - τα πλυντηρια πλένουν! Το μόνο που χρειάζεται - να τις απλώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...