Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΚΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΣ


Recommended Posts

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΜΠΟΥΡΙΚ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΗΝ ΚΥΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ(ΟΧΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ) ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΥΣΙΕΣ ΤΟΥ ΤΣΙΓΑΡΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΜΩΡΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια για μενα το τσιγαρο πανω απ'ολλα ειναι βλαβερο για τον ιδιο!

Ξερω κοπελα που καπνιζει και θηλαζει!

Και οχι ενα και 2, αλλα ενα πακετο!

Το κακο δε, ειναι οτι μυριζει σαν τασακι και πιανει και το μωρο!

Δεν μπορω να κατηγορησω, η καθε μανα κανει οτι πιστευει οτι ειναι καλυτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΚΑΝΤΙΝΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ ΟΝΤΩΣ!!ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΚΑΘΑ ΜΑΜΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΟΜΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ!!ΚΙ ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΑΣΧΗΜΑ Μ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗ ΜΕΡΑ , ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΑΛΛΑ Δ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ !ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΕΔΩ ΟΤΙ ΕΝΑΝ ΚΑΦΕ ΠΙΝΩ ΓΙΑ ΕΙΚΟΣΙ ΛΕΠΤΑ ΧΛΑΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΩ!!!!ΕΙΠΑΜΕ: Ο ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΣ ΠΡΩΤΟΣ ΤΟ ΛΙΘΟ ΒΑΛΕΤΩ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω καπνιζω και μαλιστα αρκετα και μπορω να πω οτι σε περιοδους μεγαλου στρες παρα πολυ.

θα το θεωρουσα τρομερα εγκληματικο αν παραλληλα θηλαζα κιολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΘΗΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΟΥ!

ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΠΝΙΖΑ -ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΠΟΛΥ- ΚΑΙ ΚΑΠΝΙΖΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΩ!

ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΘΗΛΑΖΩ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΞΟΟΤΗΤΕΣ(ΔΟΥΛΕΙΑ,ΑΥΠΝΙΕΣ,ΠΑΙΔΙ ΠΑΡΑΜΑΣΧΑΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΤΕ ΚΤΛ ΚΤΛ)

ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΩ! ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DeniM έγραψε:

ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΘΗΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΟΥ!

ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΠΝΙΖΑ -ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΠΟΛΥ- ΚΑΙ ΚΑΠΝΙΖΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΩ!

ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΘΗΛΑΖΩ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΞΟΟΤΗΤΕΣ(ΔΟΥΛΕΙΑ,ΑΥΠΝΙΕΣ,ΠΑΙΔΙ ΠΑΡΑΜΑΣΧΑΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΤΕ ΚΤΛ ΚΤΛ)

ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΩ! ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!

Γλυκια μου γιατι να κατηγορησουμε?

Σαμπος ξερεις εσυ τι κανουμε? :laugh:

Αληθεια βρε κοριτσια εκτος απο το οτι ενα μωρο αναπνεει την τσιγαριλα που ολλες ξερουμε τι επιπτωσεις εχει, τι αλλο μπορει να προκαλεσει το τσιγαρο στον θηλασμο?

Δεν βρικα ποτε μου κατι στο ιντερνετ που να διαφωτησει! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν λίγες μέρες πήγα στο νοσοκομείο να δω μια φίλη που γέννησε. Είχε εκεί μια αφίσα που έλεγε πως το 75% των παιδιών που οι γονείς τους είναι καπνιστές έχουν την νικοτίνη στο σάλιο τους.Κρίμα δεν είναι? Απο τόσο μικρούλικα να έχουν νικοτίνη σο σάλιο τους και να μην είναι καν δικιά τους επιλογή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για ποιο λογο να σε αντιπαθησουν? επειδη καπνιζεις? εξαλλου οταν ειχα ρωτησει το γιατρο οντας και εγω καπνιστρια [παρολο που καταφερα και το εκοψα)μου ειχε πει πιο καλα να θηλαζεις και να καπνιζεις παρα να μη θηλασεις καθολου γιατι εκει καταληγεις αν στο απαγορευσουν, να κοψεις το θηλασμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχω κόψει το κάπνισμα πριν μείνω έγκυος και δεν το έχω ξανά αρχίσει και ούτε σκοπεύω .

αλλα θα πω κάτι .

δεν υπάρχει καθολικό "απαγαρευετε" .

αν απαγορεύσουν να καπνίζει η μαμά και να θηλάζει τότε να απαγορεύσουν να εγκυμονεί και να θηλάζει .είναι το ίδιο και μπορεί λίγο χειρότερο όταν είναι έγκυος και είναι στην δημιουργία οργανων το έμβρυο .

καλύτερα να θηλάζει το μωρό και να παίρνει ότι καλύτερο μπορεί έστω και με μικρή επιβάρυνση παρα να μην θηλάζει καθόλου .όπως καλύτερα να γεννάνε παιδάκια και αυτές που δεν μπορούνε η δεν θέλουν να το κόψουν παρα να μην γεννούν .

το ίδιο το βλέπω και για την εγκυμοσύνη και για το θηλασμό .

η κάθε μαμά πράττει όπως νομίζει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καπνισμα στην εγκυμοσυνη και το θηλασμο οντως ειναι βλαβερο...

Πρεπει να σκεφτεσαι πλεον και για τους δυο σας και οχι μονο για σενα που στην τελικη ειναι και επιλογη σου...

Να σκεφτεις αν μπορουσε να μιλησει την ωρα που θηλαζε και το ρωτουσες...τι θα σου απαντουσε για το γαλα σου..

Επισης σκεψου οτι ολα ειναι μεσα στο μυαλο μας!!!!!

Διαβασα σε ενα βιβλιο μαιευτικης οτι το καπνισμα στο θηλασμο κανει το μωρο πιο ανησυχο και υπερκινητικο κατα τη διαρκεια της ημερας αλλα κυριως στον υπνο του!!!

Προσπαθησε να το αποφυγεις οσο μπορεις...

Πολλα φιλια και να σου ζησει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

penelope_2 έγραψε:

Να σκεφτεις αν μπορουσε να μιλησει την ωρα που θηλαζε και το ρωτουσες...τι θα σου απαντουσε για το γαλα σου..

quote]Δεν ξερω αν αλλαζει η γευση, αλλα αν αλλαζει, αυτην την γευση εχει μαθει το παιδι και αυτην συνεχιζει!

Τι θα της ελεγε?

Ενα μεγαλο ευχαριστω που παρ'ολλο που καπνιζει δεν της εχει στερησει την επαφη αυτη και την σιγουρια που ο θηλασμος προσφερει!

Τι προτεινεις?

Κοψιμο του τσιγαρου η κοψιμο του θηλασμου?

Αν δεν μπορει να κοψει καποια το τσιγαρο?

Τι γινεται?

Διαφοροι συμβουλοι θηλασμου λενε πως το μητρικο γαλά ειναι πολυ καλυτερο απο το γαλα σε φορμουλα ακομη κι αν η μητερα καπνιζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula mou kalispera!

An kaneis anazitisi me ton titlo kapnisma kai thilasmos tha sou emfanisei to thema pou eixa anoiksei perisu me ton idio akribos titlo.

Sto anafero giati mou eixe apantisei tote i Aglaia kai eixame kanei enan polu epikodomitiko dialogo pou nomizo pos tha se boithisei.

Eidika auta pou apanta i aglaia! An de bariesai rikse mia matia!

filakia ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΙΑ...ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΤΣΙΓΑΡΟΥ ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΠΥΡΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΟΠΩΣ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ...ΕΜ ΠΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΤΩΡΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΑΦΟΥ ΠΙΑ ΔΕ ΘΥΛΑΖΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...