Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΑΠΤΙΣΗ NΟΕΜΒΡΙΟ?????


falassarna

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!

ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ!!!!

.....ΛΕΜΕ ΝΑ ΒΑΠΤΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΑΣ.ΑΡΧΙΚΑ ΕΙΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΜΑΚΡΙΝΟ:unsure: ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΠΑΜΕ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΗΛΑΔΗ!ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ Η ΝΟΝΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ.ΟΚΤΩΒΡΗ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΟΛΥΒΟΛΕΥΕΙ--ΙΣΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΝΟ--ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΝΟΕΜΒΡΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΕΝΟ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ!...ΑΛΛΑ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΕΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΒΡΕΧΕΙ ΘΑ ΧΕΙ ΚΡΥΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ.Η ΜΙΚΡΗ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 7 1/2 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??????ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ??????????????ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ?ΕΧΕΤΕ ΠΑΕΙ???? ΑΧΧΧΧΧΧΧΧ:(

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΤ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΝΩΜΕΣ...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατι τόσο άγχος :)

Χαλάρωσε.Τον Απρίλιο θα είναι ενός(; )άρα μια πάρα πολύ καλή ηλικία για βάφτιση.Ο καιρός θα έχει ''ανοίξει''και δεν θα έχετε το άγχος πχ της βροχής ή του κρύου.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΩΡΑ?????

ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΑ...ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΙΟΥΝΙΟ-ΙΟΥΛΙΟ....

ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 1 1/2...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη μικρή μας θα τη βαφτίσουμε Οκτώβρη. Πότε ακριβώς δεν κανονίσαμε. Πάντως όσο πιο μικρό τόσο καλύτερα. Όταν αρχίζουν και καταλαβαίνουν συνήθως τρομάζουν πολύ με την διαδικασία. Και να σου πω. Το κρύο δεν με προβληματίζει καθόλου. Οκ και κρύο να έχει που θα προλάβει να κρυώσει??;) Μην αγχώνεστε και να χαίρεστε τη μπεμπουλίνα σας!! Κι εγώ είχα αγχωθεί στην πρώτη βάπτιση αλλα τελικά δεν αξίζει καθόλου άγχος. όλα καλά θα πάνε:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ μεις ετσι λεμε falassarna ειναι σχεδον συνομιληκα τα μωρα μας!

λεμε για τελη ΣΕπτεμβρη,με αρχες Οκτωβρη,τωρα για Νοεμβρη δε νομιζω,

παντως καλυτερα μικρα να βαπτιζονται,μετα αμα χρονισουν παει πολυ,

θυμαμαι οι δικοι μου τον μικρο μου αδερφο τον πηραν απο το χερακι για να τον βαπτισουν κοντευε τριων!!,λογω πενθους ομως του αδερφου της δε γινοτανε νωριτερα

Τωρα δεν πιστευω αρχες Νοεμβρη να εχει τοσο κρυο

Εγω πηγα σε βαπτιση αρχες Φεβρουαριου,που ειναι καραχειμωνας!!!

...αν αυτο σε παρηγορει!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ.......Η ΝΟΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΜΠΡΟΣ ΓΙΑ ΜΩΡΟ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ......ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ,ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΕΝΟ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΜΙΑ ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΞΑΦΝΙΚΟ.ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΣΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ..... ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.......ΜΕΤΑ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΗ ΛΟΓΩ ΣΕΖΟΝ..............ΑΡΚΕΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε νομιζω οτι θα κρυωσει το παιδακι γιατι θα φοραει του κοσμου τα ρουχα!!! εξαλου σιγουρα θα χεις και καμια κουβερτουλα μαζι σου να το τυλιξεις βγαινοντας απο την εκκλησια

οσο για την ηλικια... εγω θα τη βαφτισω τωρα τον αυγουστο που θα ναι σχεδον 4 μηνων... και λογω οικογενειακου θεματος, αλλα και γιατι πιστευω οσο πιο γρηγορα τοσο το καλυτερο για να μη φοβηθει πολυ το μωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Τον μπέμπη μου τον βάπτισα 6 Ιανουαρίου. Ήταν η ημέρα των φώτων. (πάρα πολύ ωραία ημέρα για βαπτίσεις...)

Την προηγούμενη μέρα χιόνιζε.

Ο μπέμπης ούτε κρύωσε ούτε τίποτα!

Στην εκκλησία είχαν ανάψει το air condition στη ζέστη στο φουλ!

Ήταν 4,5 μηνών και δεν πολυκαταλάβαινε οπότε ούτε έκλαψε ούτε τίποτα!

Προσωπικά σε όσες βαπτίσεις εχω πάει και είναι τα παιδάκια από χρονών και πάνω... ξεσκίζονται να κλαίνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw kai o aderfos mou baptistikame 1,5 xronon kai den klapsame sxedon katholou .einai analogos sto paidi an tha klapsei polu h oxi kai ths proetimasias pou ginete apo thn mhtera(otan einai megaloutsiko)antithetos exw dei oti ta mikra mwrakia ala sparazoun sto klama kai ala den katalabenoun tipota .

emeis tha baftistoume ton maio malon kai tautoxrona tha pantrutoume kai me thriskeutiko .thelw polu na exei kalo kairo gia na xarw to nhfiko :blush: ena onoiro thelw na zhsw kai egw ayto tou nhfikou kai thelw na to euxaristithw !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gnwmh mou einai na thn kanete kalytera twra ton Noemvrio

opws les kai esy.Etsi den tha exeis kai toso poly angxos.

Emeis tha kanoume ton gamo mas mazi me thn vaftish ths

mikrhs sths 24 Oktwvriou kai h mikrh mas tha exeis molis

4 meres pou tha kleisei xrono! Alla den angxonomai katholou

gia ton kairo.Siga poso kryo tha exei? Ti kai an vrexei kai

vraxei olos o stolismos eksw? Siga to pragma! Den tha katsw na

skasw.Tha frontisw tipota na mhn mou xalasei thn diathesh ekeinh

thn mera!

Me to kalo oti kai na apofasisete!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k ego den katalavaino ti einai afto me to kruo pia edo stin ellada?i ekklisia exei kalorifer tha einai zesta ,apo tin ekklisia tha mpei sto amaksi pali me kalorifer kai sto magazi pali sti zesti,emeis 4 oktomvri tha tin vaftisoume tha einai 7 1/2 minon...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Τον γιο μου επειδη καναμε και γαμο μαζι τον βαπτισα 15 μηνων.Ενω τρελαινοταν για το νερο ο καημενος σπαραξε στο κλαμα!Εγω απο την στεναχωρια μου και απο το να προσπαθω να τον κανω να ηρεμησει δεν καταλαβα βαπτιση.Καναμε 45 λεπτα να τον ντυσουμε γιατι δεν μποουσε να ηρεμησει καθολου!Ουτε τα λογια του παπα δεν ακουσα παρα μονο στο βιντεο!Γνωμη μου ειναι να βαπτιζονται μικρα τα μωρα,οσο για το κρυο δεν θα ειναι κι εξω το μωρο!Εγω πρωτα Ο Θεος το δευτερο θα το βαπτισω γυρω στους εξι μηνες γιατι δεν μπορω να ξαναπερασω τα ιδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax ... Κοριτσια πόσο σας καταλαβαινω ... και εγώ θέλω η μικρή να βαφτιστεί τον Νοέμβριο που θα είναι 6,5 μηνών αλλά ο άντρας μου ούτε που να το σκέφτεται ... θα κάνει κρύο λέει...

για εμένα δεν υπάρχει εποχή ... αρκεί να το θέλει το ζευγάρι και όλα γίνονται ...

με το καλό λοιπόν οι βαφτίσεις των παιδιών μας και καλοφώτιστα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απορια... στη γαμοβαπτιση,τι μπουμπουνιερες θα εχετε; κ τι προσκλητηρια;

Δευτερη απορια πανε διπλα τα εξοδα μαλλον ε;αφου θα γινουν 2 μυστηρια:P

Ξερετε γιατι ρωταω ομοιοπαθουσα κ γω!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θαλια μου εγω ειχα κανει ενα!Ηταν καλοκαιρι και ειχα πανω σε ανακυκλωμενο χαρτι μια παραλια,με αμμο,κοχυλακια και τα σχετικα και ειχα 2 ταμπελες πανω.Η μια εγραφε παντρευομαστε και η αλλη βαπτιζομαι.Οσοι την ειδαν τους φανηκε πολυ πρωτοτυπη.Για μπομπονιερα ειχα βαλει πανω στην προσκληση κουφετα σε σχημα βοτσαλων.Εμεις την δινουμε μαζι με το προσκλητηριο και ετσι μου βγηκε σχετικα οικονομικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά είναι κ τον Νοέμβρη! Όλα Καλοκαίρι θα γίνονται πάντα;;;

Θα είναι και όλοι παρόντες, δε θα διακοπάρουν, οπότε έχει και τα θετικά του!

Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν κλαίνε τα μωρά, δεν χρειάζεται να τα ντύνουμε και να κλαίνε περισσότερο!

Αφήστε τα με τα λαδοπάνια! Ό,τι πιο όμορφο...

Τα ρούχα του θα τα φορέσει έπειτα με ηρεμία και την άλλη ημέρα που θα κοινωνήσει με τον νονό-ά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalia7 έγραψε:

Απορια... στη γαμοβαπτιση,τι μπουμπουνιερες θα εχετε; κ τι προσκλητηρια;

Δευτερη απορια πανε διπλα τα εξοδα μαλλον ε;αφου θα γινουν 2 μυστηρια:P

Ξερετε γιατι ρωταω ομοιοπαθουσα κ γω!:)

Geia sou Thalia!

Egw tha kanoume gamovaftish ton Oktwvrio kai tha kanw prosklhthrio

gamou alla me xrwma roz h mov gia na tairiazei kai me thn vaftish.

Ti idio kai me tis mpomponieres.Skeftomai kati se pougaki pou na kremete kamia kardoula kai ena karotsaki px. Lew egw twra! Kai

egw akoma sto psaximo eimai!

Exw merika ypopsin mou kai an theleis sou dinw to link

na pareis kamia idea! Filakia!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΥΝΟΜΗΛΙΚΑ.ΓΕΝΝΗΣΑ 14 ΜΑΡΤΙΟΥ.ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ 1Η ΝΟΕΜΒΡΗ.ΘΕΩΡΩ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΥΟ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΗ ΠΑΡΑ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΗ.ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΟΥΜΕ.ΠΙΑΝΟΥΝ ΑΡΓΑ ΤΑ ΚΡΥΑ.ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΕΧΕΙ(ΠΟΥ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΜΗΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΞΕΙ)ΤΙ ΕΓΙΝΕ;;ΥΠΑΙΘΡΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ;;ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΡΥΟ ΟΙ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΘΕΡΜΑΝΣΗ.ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ;;ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΝΟΕΜΒΡΗ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΗ ΝΟΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αρραβωνιάστηκα 1η Νοέμβρη και έχω να σου πω πως και εγώ και όλοι οι καλεσμένοι ήταν με κοντομάνικα.

Καλύτερα να έχει λίγο κρύο,παρά το μωρό να κορώσει από τη ζέστη.

Είχα πάει σε βαφτίσια μετά το Πάσχα μια χρονιά και έκανε τόση πολύ ζέστη που λιβακώθκαμε*

*λιβακώθκαμε=καήκαμε από τη ζέστη. Μη με παρεξηγείτε,με καταγωγή από τα Τρίκαλα,πετάω κάτι τέτοια...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ 7 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑ ΜΑΣ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΦΕΤΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΠΕΡΙΣΙ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΑ ΡΟΥΧΑ! ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΚΡΥΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΥΟ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις θα κανοθμε βαφτηση στον λαιμαργουλη μας 25 /οκτωβρίου. Θα είναι 5 μηνων τότε . Χαλαρα θα την εκανα τψρα τον αυγουστο αλλα δεν μπορει η νονα μας. Το κρυο δε με απασχολει, εμεις παντρευτικαμε Μαρτιο και ειχα σκασει μεσα στο νυφικό, και η νονα μας παντευτηκε Ιούλιο και ειχε ψωφοκρυο- εβρεχε καταρακτοδός - παει το νυφικό της. Το μονο που με απασχολεί ειναι πώς θα βουλώσω τα αυτιά το μικρού- κανουμε μπάνιο με βαμβακια στα αυτιά λογω συνεχωμενων κρισεων ωτιτιδας. Αραγε υπαρχου ωτοασπιδες για τοσο μικρα μωρα;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante kale pou exeis kai agxos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ta mwra den kriwnoun tetoia mera......einai agia!!!!!!!!!!!

ntimeno tha to pas kai ntimeno tha to pareis....mesa stin ekklisia tha peis ton pater pws an exei kako kairo na sou exei anoiksei tin thermansi.........siga to problima kai kathesai kai skas............

mia xara tha pane ola

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...