Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Έμενα 10η εβ με ζύγισε η γιατρος κ τώρα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη οπως κ εξετάσεις αίματος 10η εβ με έβαλε να κάνω…γιατί η 10η εβ θεωρείται και μαξιλαράκι από ότι κατάλαβα…αλλά ζυγίστηκα εγώ από την πρώτη ημέρα π το έμαθα σπίτι μου κ πάντα μας δείχνουν το ίδιο οι ζυγαριές! Ε από την 4η μέχρι 10η δεν είχα βάλει κιλά 
    • Σας ευχαριστώ ολόψυχα κορίτσια μου!! Έχω κάνει καρδιακές φιλίες από εδώ μέσα από παλιά και ξέρω διαβάζοντας και το topic πόσο υποστηρικτικές είστε και εσείς εδώ κορίτσια μου..! Μακάρι ειλικρινά να βάλει η Παναγίτσα το χεράκι της να φτάσουμε να γεννησουμε και εμείς υγιή μωράκια ιδιαίτερα σε μια περίοδο που γιορτάζουμε τη γέννηση του δικού Της παιδιού με μια σύλληψη που έγινε σε μια περίοδο που έχασε και εκείνη το δικό Της παιδί.. δεν είμαι της θρησκείας μη "κοροϊδεύω" απλά προσπαθώ να το δω λίγο πιο αισιόδοξα και ότι δεν ήταν τόσο τυχαίο και πως όλα γίνονται για κάποιο λόγο ιδιαίτερα όταν οι περισσότερες από εμάς έχουμε περάσει δύσκολα... Όπως προείπα ο συναισθηματισμός μου κάνει τυμπανοκρουσιες πλέον.. χαχαχαχαχα!! @Naty_ σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την θετική ενέργεια!! Ναι θα σας στείλω!!! Προγεστερόνη φουλ!!! Ενέσιμη, από το στόμα, κολπική (αν και πλέον την σταματήσαμε λόγω των αιμορραγιών..) + lentogest μέρα παρά μέρα σχεδόν δηλαδή όποτε βλέπω αιμορραγίες.. καλά καφέ/ροζ ή απλά λίγο αίμα στο σκούπισμα ούτε που τα δίνω σημασία πλέον.. Μαγνήσιο πρωί βράδυ από πριν την ετ.. γενικά δηλαδή από ιατρικής άποψης είμαι καλυμμένη φουλ και με το παραπάνω από συμπληρώματα κτλ γιατί είμαι και ολίγον ιδιοψυχαναγκαστικη (κοινώς μουρλοκομειο!!!) μήπως και τα καταφέρουμε αυτή τη φορά... Πλέον είναι στο χέρι της φύσης..  @Θέτις Κ. σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την στήριξη!!! Μακάρι και τα δικά μας μωράκια να είναι τόσο τυχερά και υγιή όπως τα κατάφερε η μαμά σου... Θέλω να σε ρωτήσω εντωμεταξυ και διάφορα αλλά έχουν "χτυπήσει" τα ultro και είμαι κάτι τις "μαστουρομενη" τώρα παρά την αγωνία μου για αύριο.. Συγχαρητήρια κιόλας σήμερα για τον υπέρηχο!!! Με το καλό το ίδιο καλός και ο επόμενος πάλι!! Έτσι ακριβώς.. βήμα βήμα και πίστη με ελπίδα στα σπορακια μας ότι ήρθαν για να μείνουν ..!🙏🙏🙏🙏
    • @Θέτις Κ.μου και @Natyμου ! Αγαπημένες μου!!!! Μαζί είμαστε σε όλα και πηγαίνουμε χέρι χέρι! Εμένα ο γιατρός δν με ζύγισε αλλά έχω ζυγιστεί μόνη μ κ έχω χάσει 1 κιλό μιας κ δν μπορώ ν φάω καλά! Και γώ χθες το βράδυ δοκίμασα ν μην πάρω το χάπι και ξέρασα δυο φορές μέσα σε μισή ώρα ! Όποτε μετά το πήρα , μέχρι ν δράσει βέβαια όλο το βράδυ πέθανα ! Δν μπορούσα ν σταθώ πουθενά! Όποτε αποφάσισα ν παίρνω 1 κάθε βράδυ και να μην το σταματήσω! Θέλω ν απολαύσω την εγκυμοσύνη μ και ν μην είμαι στο κρεβάτι όλη την ώρα σαν άρρωστη! Επίσης έχω τρομερό φούσκωμα και καούρα που καίγομαι μέχρι ψηλα τον λαιμο πάνω! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ θετις μ τα νέα σου είναι υπέροχα!!!! Όποτε κ εσυ όσο σε αφηνουν οι ναυτίες και τα συμπτώματα απόλαυσε την εγκυμοσύνη σ!!!  τέλος κορίτσια μ με το μαγνήσιο θα σωθείτε! Εγώ το ξεκίνησα από την ημέρα τ θετικής χοριακης και πραγματικά πλέον τα τραβήγματα που νιώθω είναι ελάχιστα! 
    • Καλώς ήρθες στο παρεάκι κορίτσι μου ❤️ εγώ πιστεύω καλά έκανες και το έβγαλες από μέσα σου διότι, για μένα τουλάχιστον, αυτή η παρέα εδώ στο φόρουμ είναι μια μορφή ψυχοθεραπείας που στηρίζουμε η μία την άλλη 🙏✨ όπως σου είπε κι η Νατυ, κι όπως μάλλον θα έχεις διαβάσει σε άλλες ενότητες εδώ μέσα, εμείς μπορούμε να καταλάβουμε την αγωνία σου και τους φόβους σου! Δυστυχώς όταν σου έχει τύχει η στραβή, το κακό σενάριο το χεις έτοιμο στο νου, και δε σ αφήνει να είσαι ανέμελη 🥴 αλλά!!! Έχουμε συμφωνήσει εδώ με τα κορίτσια να βλέπουμε τα θετικά και να γιορτάζουμε τις μικρές νίκες! Κάθε υπέρηχος είναι και μια νίκη ✨ ακούγεται ότι έχεις μια καταπληκτική ομάδα επιστημόνων που σε στηρίζουν απίστευτα, οπότε μη φοβάσαι τίποτα 🙏  Σου στείλω μια τεράστια αγκαλιά και θα περιμένουμε αύριο τα νέα σου ❤️ είμαι σίγουρη ότι μόλις δεις το μωράκι σου αύριο θα πάρεις μια βαθιά ανάσα και θα ηρεμήσεις, έστω προσωρινά. Πάντως να σου πω ότι κι εγώ είμαι ένα μωράκι (όχι πλέον 🤣) που η μαμά μου είχε φουλ αιμορραγία όπως περιγράφεις και ήταν στο κρεβάτι με προγεστερόνη όλο το πρώτο 3μηνο και πίστευε ότι θα με χάσει. Το μακρινό 1991-2 δεν υπήρχε κι οση ενημέρωση έχουμε εμείς σήμερα, οπότε φαντάσου την αγωνία. Κι όμως, εγώ παρέμεινα εκεί - και συμπτωματικά είμαι γεννημένη Γενάρη 😅 έχε πίστη στα αιγόκερακια 🐐 💪
    • Με ζύγισε εδώ η μαία! Στην κλινική που πηγαίνω όταν έχεις κλείσει ραντεβού μαιευτικου ελέγχου πριν σε δει ο/η γιατρός μιλάς με τη μαία που έχει εφημερία. Αυτή παίρνει το ιστορικό σου, καταγράφει τα συμπτώματα και ελέγχει πίεση και βάρος. Στην Ελλάδα δε με ζύγισε ο γυναικολόγος αλλά με ρώτησε αν είχα κάποια μεταβολή στο βάρος μου. Έχω πάρει 1.5 κιλό απ' ότι φαίνεται μέχρι στιγμής. Θα ξεκινήσω κι εγώ το μαγνήσιο τώρα γιατί τώρα οι κράμπες κάνουν προβολή στη μέση και δε βολευομαι σε καμία στάση!  Καλά με το φαγητό γενικά δε βγάζεις άκρη - κι εγώ με μόλις έφαγα και νιώθω χάλια στο στομάχι. Επίσης έχω και μια μεταλλική γεύση, δεν ευχαριστιεμαι τίποτα 😅
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...