Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφε -> οσα φερνει η ωρα...


Recommended Posts

Mama again εχω χασει επεισοδια... :blink:

Για οσες ενδιαφερονται στις 17:00 σερβιρουμε τσαγακι...!!! Κατα το εγγλεζικο εθιμο...! :P Και σε καθεαυτου εγγλεζικο σερβιτσιο ετσι για να αισθανθουμε κι'εμεις σαν βασιλισσες...!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 317
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα.

Mama εχεις παθει το συνδρομο της γκαστρωμενης κουνιαδας?Βοηθεια σου, εγω το περασα μια χρονια που καναμε την μ...α να παμε ολοι μαζι στο χωριο κ πραγματικα μας μαρτυρησε.Ααααααα τι μου θυμισες!!

Παλι για γλυκα λετε ΕΕΕ??Φατε τα να γινεται σαν κ εμενα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweet mammy, κατι τετοιο σε 2-3 φορες μου εφεραν δωρο στο γαμο μου.Τα αλλαξα εκτος απο ενα που το εχω στην αποθηκη γιατι μαλλον το πηραν απο λαικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xntou έγραψε:

sweet mammy, κατι τετοιο σε 2-3 φορες μου εφεραν δωρο στο γαμο μου.Τα αλλαξα εκτος απο ενα που το εχω στην αποθηκη γιατι μαλλον το πηραν απο λαικη!

Ιεροσυλια... royal albert απο τη λαικη... τα αλλα που αλλαξες απο που τα πηραν; γιατι τα αλλαξες ομως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενω μ αρεσουν, δεν ταιριαζαν καθολου στο σπιτι.Ασε που ειχα ενα λευκο καλο της ιονια για τετοιες περιπτωσεις.Ενα απο το μαρουσι κ ενα απο το χαλανδρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ενταξει αν δεν ταιριαζουν στο σπιτι σου τι να τα κανεις; Εμενα παντως και 100 τετοια σερβιτσια να μου φερνανε θα τα στολιζα σε βιτρινες... ηδη εχω 3 τετοια στολισμενα... χεχεχε... ειναι το ψωνιο μου (ενα απο τα πολλα δλδ που εχω) :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, δεν σε ξέχασα και σε παρακαλώ να μου φτιάξεις ένα καφεδάκι.;)

Για πες μας, πως τα πάτε με την κουνιάδα σου? Αλήθεια τι περιμένει, κορίτσι ή αγόρι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια... εγω σημερα το βραδυ θα φυγω για 1 εβδομαδα... θα μου λειψετε εσεις και το μαγαζακι σας...! :P Θα παμε μια βδομαδουλα στο εξοχικο μας στη Σαλαμινα...! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ... θα τα λεμε βεβαια σημερα μεχρι να φυγω... αν και εχω να μαζεψω ενα σωρο πραγματα... τωρα που το σκεφτομαι μαλλον πρεπει ν'αρχισω... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φεύγεις και συ Μαρίνα μου; Και μεις! Θα πάμε για 1 εβδομάδα στο χωριό του άντρα μου που βρίσκεται στο Ν. Φωκίδας.

Δεν πολυψήνομαι, αλλά τί να κανω... Τουλάχιστον είναι η πεθερά μου εκεί και θα με βοηθήσει πολύ με τη μικρή.

Πολλά φιλιά και θα επιστρέψουμε δυναμικά απο Σεπτέμβρη! Εγώ μάλλον απο Οκτώβρη δηλαδή, γιατί τον Σεπτέμβρη θα φύγουμε για τις διακοπές μας!

Μέχρι τότε θα τις βλέπω με τα κυάλια!! χοχοχο!

θα τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε καλα να περασετε Σισσακι... αληθεια τον Σεπτεμβρη που θα πατε; ειναι καλη περιοδος για διακοπες παντως... εχει λιγοτερο κοσμο και θα ειστε πιο χαλαρα απο τον Αυγουστο... εμεις τωρα θα λειψουμε μια εβδομαδα στη Σαλαμινα, θα γυρισουμε και μετα απο μια εβδομαδα θα ξαναφυγουμε για Κατερινη... !!! Αλλα δεν χανομαστε... εδω θα ειμαστε παλι...!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ν Τ Ο Υ Μ Π Α Ι ;;;;;;;;;;;;;;;

Τελεια...!!! το εχω κι'εγω στο προγραμμα να το κανω καποια στιγμη... ειναι ονειρεμενος προορισμος...!!! Καλα να περασετε (που ειναι σιγουρο αυτο) και να μας φερεις και φωτος...!

Αφιερωμενο:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy se parakalw pes mou ti kalo exei h salamina pou mporoume na pame gia mia mera giati olo lew ston kwsta na erthoume kai shnexeia leei oti den exei tipota kai oti den tou aresei katholou .

pes kamia orea paralia h kati alo .

paei kathe mera gia doulia ekei kai thn exei barethei :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια παραλια ειναι αυτη που κολυμπαμε κι'εμεις στα Περιστερια... ειναι με βοτσαλακια... επισης το Περανι ειναι ολο αμμουδια... αλλη καλη παραλια ειναι στην Κακη Βιγλα με αμμουδια επισης αλλα και στα Σεληνια... τωρα ειναι πεντακαθαρα... ααα το Μπλε Λιμανακι επισης εχει ωραια αμμουδερη παραλια... επισης εχει 2 μερη φανταστικα να πιεις τον καφε σου και να απολαυσεις θεα θαλασσα, το Νατο και τον Αγιο Νικολα οπου υπαρχει και μια ωραια γραφικη εκκλησια... εμεις στα περιστερια επισης εχουμε ενα εκκλησακι που καθε εβδομαδα εχει γαμο η βαπτιση... θα σου βαλω φωτο να δεις...!!! Ο αντρας σου που δουλευει και την εχει βαρεθει; Επισης ταβερνακια που θα ξετρελαθεις...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ston naystathmo (katalabeneis oti tou thimizei h salamina oti pernaei mes to karabi :) )

theloume na pame konta giampanio alla apo edw (peiraia )den briskoume tipota na mas aresei kai katharogia to mwro .etsi na mpw se karabi kai as inai gia liga metra :laugh:

pou tha paei tha to pisw :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ε; ο αντρας μου εχει υπηρετησει στον Ναυσταθμο... αντε ρε Αφροδιτουλα μενεις Πειραια και ακομα δεν εχουμε συναντηθει; παντως ξερω πολλα ατομα που εχουν κανει τη θητεια τους στη Σαλαμινα και δεν ηθελαν ουτε να ξαναακουσουν γι'αυτην... οταν ερχονται ομως και την βλεπουν αλλαζουν γνωμη... ψυχολογικο ειναι καθαρα...!!! Αν τυχει να ερθετε παντως να με παρεις τηλ. Αυτην την εβδομαδα θα ειμαι εκει... θα στο στειλω με πμ... !!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweetmammy μου καλα να περασεις στις διακοπουλες σου...Mirlitsa μου περιμενει η κουνιαδα μου κοριτσακι...καλα χθες πηγαμε εκει που σας ελεγα και καθησαμε ...(πολυ ωραιο μερος)και την επιασαν κατι πονακια...μην φανταστειτε τιποτα σπουδαιο...ασε σας λεω τα εχω παιξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...