Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΣΚΑΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΔΩΝΤΑΚΙ!


Recommended Posts

ARTGI ΜΟΥ, ΤΟ ΟΤΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ Η ΚΟΡΗ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΔΟΝΤΑΚΙ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ 6 ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΘΕΩΡΡΟΥΣΑ ΦΥΣΙΚΟ ΩΣ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ. ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΡΓΙΣΑΝΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥΣ ΔΩΝΤΑΚΙ, ΑΡΑ ΑΔΙΚΑΙΩΛΟΓΗΤΑ ΘΑ ΑΓΧΩΝΟΜΟΥΝ. ΣΕ ΔΑΓΚΩΣΕ? ΩΧ, ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ! :(:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe έγραψε:

Αχουυυυ!!! Καλορίζικο το πρώτο το δοντάκι σας!!! Μακάρι έτσι εύκολα να βγουν και τα άλλα 19!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ! ΚΑΙ ΕΣΥΣ ΤΟ ΙΔΙΟ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ARTGI ΜΟΥ, ΤΟ ΟΤΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ Η ΚΟΡΗ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΔΟΝΤΑΚΙ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ 6 ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΘΕΩΡΡΟΥΣΑ ΦΥΣΙΚΟ ΩΣ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ. ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΡΓΙΣΑΝΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥΣ ΔΩΝΤΑΚΙ, ΑΡΑ ΑΔΙΚΑΙΩΛΟΓΗΤΑ ΘΑ ΑΓΧΩΝΟΜΟΥΝ. ΣΕ ΔΑΓΚΩΣΕ? ΩΧ, ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ! :(:P

και εμείς ανησυχούσαμε και λέγαμε μα πότε θα βγάλει!!! ο γιατρός μας είπε ότι μπορεί από την μια μέρα στην άλλη, ο άντρας μου έλεγχε καθημερινά!!!! και αυτή δεν τον άφηνε :laugh: είχε πολύ πλάκα!!

Είχα διαβάσει όμως στο διαδίκτυο ότι υπάρχουν παιδιά τα οποία σβήνουν τα πρώτα τους κεράκια χωρίς κανένα δόντι!! υπάρχουν και άλλα (πολύ λίγες περιπτώσεις) που βγάζουν πρώτα τα πάνω δοντάκια!! :ohmy:

Μου δάγκωσε το δάχτυλο!!! είχα το χέρι μου κοντά της, μου πήρε το χέρι και μου το δάγκωσε!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5ΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ ΤΩΡΑ,3ΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ ΕΒΓΑΛΕ ΤΑ 2 ΚΑΤΩ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ ΝΑ ΣΚΑΣΟΥΝ.ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΩ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΕΚΛΑΨΕ,ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ ΤΑΛΑΙΠΟΡΟΥΝ ΠΟΛΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

:laugh: :laugh: :laugh: ΤΗΝ ΡΟΓΑ ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ?

Ευτυχώς όχι γιατί όταν θηλάζει η γλώσσα της καλύπτει τα δοντάκια επομένως σώθηκα!!! :laugh:

όταν έρθουν τα πάνω, θα δούμε- αν έρθουν μετά τον χρόνο- θα έχω αρχίσει σταδιακά τον αποθηλασμό επομένως ίσως και να το γλυτώσω το δάγκωμα!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΣΑΣ!!!!!!!!!!! ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙ ΤΑ ΟΥΛΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΗΣΤΗ ΤΙ ΣΑΛΙΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ, Μ'ΑΡΕΣΕΙ Η ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΔΩΝΤΑΚΙ!:laugh: :laugh: :laugh: ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ! ΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ ΜΩΡΕ! ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΛΕΜΕ ΑΜΑΝ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΟΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΤΑΛΙΑ ΜΟΥ! ΣΙΣΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΦΑΓΑΚΙ? ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΟΒΩ ΝΑ ΤΗΝ ΤΑΪΖΩ ΝΟΡΙΤΕΡΑ!ΕΦΗΚΑΤΕΡΙΝΑ ΝΑΙ ΤΗΝ BEXIDENT ΕΧΟΥΜΕ! ΛΕΣ ΝΑ ΔΩΚΙΜΑΣΩ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΛΕΣ? ΘΑ ΔΩΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ!

ΑΠΟ 8 ΜΗΝΩΝ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΦΑΙ! ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 9 ΜΗΝΩΝ.

ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

ΟΤΙ ΤΡΩΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο σας Καντινου μου!Αντε ευχομαι ετσι να βγουν ολα!Κι εμενα ο γιος μου ετσι τα εβγαλε ευκολα.Λιγες ανησυχιες μονο κανενα βραδυ και απλως σαλια.Δεν ειχε ανεβασει καθολου πυρετο.Ευχομαι γερη και ποτε να μην νιωσει πονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ lemon, ΕΥΚΟΛΟ ΠΑΙΔΙ ΤΕΛΗΚΑ! ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΦΩΤΟ! Sisy, ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΕΞΤΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • μηπως καθυστερήσει να μου τα στείλει...και γεννήσω και δεν τα έχω...πιο πολύ για το πως θα βγω απο την κλινική χωρίς κάθισμα 🤷 θα πρέπει αναγκαστικά να αγοράσω μετά!
    • Καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Εγώ έχω μία άλλη περίπτωση συγγενούς ανωμαλίας, έχω δίκερο μήτρα που είναι χωρισμένη σε 2 κοιλότητες. Όσους γυναικολόγους είχα επισκεφθεί μου έλεγαν ναι θα κάνεις παιδί αλλά θα έχεις 2-3 αποβολές μέχρι να ανοίξει λίγο η μήτρα! Ταλαιπωρη΄θηκα αρκετά και άλλαξα 4 γιατρούς μέχρι να καταλήξω στον τωρινό. Στο μεταξύ είχα 4 αποβολές και ανακαλύψαμε και μία αδυναμία στο σπέρμα. Εν τέλει έχω τώρα την κόρη μου, 15 μηνων, με φυσική σύλληψη! Είμαι τώρα 40 ετών, ελπίζω να σου έδωσα θάρρος!!!
    • Καλησπέρα @AGAPOULLA1993! Το αντιμετώπισα κ εγώ αυτό με την μικρή μου. Διήρκησε λιγο παραπανω απο χρονο , μετα σταδιακά τα προσθέσαμε κ τώρα στα 2.5 έτη τρώει τα πάντα.  Ως προς τον θηλασμό ναι , δεν έτρωγα τίποτα που να περιέχει έστω κ ίχνη. Είναι λίγο δύσκολο στην αρχή αλλά μετά είναι μια συνήθεια. Εμείς θηλασαμε μέχρι τα 2 έτη,  οπότε όπως καταλαβαίνεις το περάσαμε μαζί!! Σου στέλνω μπόλικη δύναμη και υπομονή!! 
    • Άντε ωραία ξεκινήσατε και εγω τώρα λέω αύριο να κάτσω να τα ξεδιαλέξω να βγάλω αυτά που θα χρειαστώ για τους πρωτους μηνες γιατί τα έχω λίγο μπερδεμένα όλα μαζί καλοκαιρινά χειμωνιάτικα δεν τα έχω χωρίσει 
    • Και εγω δεν έχω πάρει μπιμπιλινα καθόλου και μερικά αλλά πραγματακια που θα χρειαστώ  γιατι αγχώνεσαι μήπως τελικά δεν σου τα στείλει καθόλου και ψάχνεσαι τελευταία στιγμή ; Γιατί αν σου τα στείλει και αργότερα δεν σε πειράζει ένα καθάρισμα θα θέλουν μόνο  αλλα να πω την αλήθεια και εμένα μου έστειλε η ξαδέρφη  μερικά πράγματα πληρωσα μεταφορική να έρθουν στο χωριό και τελικά ήταν άχρηστα πχ το κάθισμα του αυτοκινήτου ήταν για πέταμα αγόρασα άλλο τελικά και μερικά ακόμα που μου έστειλε τα πέταξα έκλαψα τα λεφτά που έδωσα στην μεταφορική 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...