Μετάβαση σε περιεχόμενο

πετρωμα κοιλιας


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!τι κανετε?ειμαι στην 26εβδομαδα και 4 ημερων...καποιες στιγμες της ημερας νιωθω ενα πετρωμα στην κοιλια....ενω ειναι στρογγυλη ξαφνικα ενα μικρο μερος κανει ενα ''βουναλακι''...ειναι το μωρακι μου ή καποια συσπαση της μητρας?το μωρακι το καταλαβαινω συνηθως γιατι οταν το τριβω κουνιεται συνεχεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα sia!!

νομιζω ότι είναι άλλο το πέτρωμα και άλλο το να νιώθεις ενα βουναλάκι!!

το πέτρωμα άρα και κατα συνεπεια κάποιες συσπασούλες γίνεται χαμηλά καισε όλη την κοιλιά, ενω το βουναλάκι που είναι το μωρακι σου που κουνιέται φαίνεται και το νιώθεις σε ένα σημειο!!

αυτά μου είπε ο γιατρός μου όταν του το είπα και εγω..

εμενα μου εδωσε από την αρχή του 6ου μηνα και δύο buscopan τη μερα ωστε να είναι χαλαρη η μητρα μου και να μη νιωσω πέτρωμα..

Ρώτα όμως καλύτερα το γιατρό σου γιατί σε καθεμιά μας όλα είναι διαφορετικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia μου συσπάσεις ειναι τα πετρωματα και δεν θελω να σε φοβισω αλλα μπορει να ειναι πολυ συμαντικα αναλογως και την διαρκεια τους και το πόσες φορες το παθαινεις. διαβασε το παρακατω θεμα που εχω ανοιξει - αφορα την ερωτηση σου και το εχουμε αναλύσει αρκετα θα σε βοηθήσει (ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΜΗΤΡΑΣ & ΤΡΑΧΗΛΟΣ:πως ειναι;).

http://mammyland.com/index.php?option=c ... &id=133961

πάρε τηλ και τον γιατρο σου να του το πεις και οτι θες ρωτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σία μου, έχουμε 2 μέρες διαφορά!!!

Εγώ είμαι 26+2.

Όταν ρώτησα τη γιατρό μου για συσπάσεις μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να έχω, γιατί προετοιμάζεται η μήτρα.

Αν δεν είναι έντονες και πολλές, μην ανησυχείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...