Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑΤΙ ΚΛΑΙΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ?


Recommended Posts

η Λολα μου θυμησε κι εμενα τον γιοκα μου (1ο παιδι) τωρα ειναι 10 χρονω,ουρλιαζε σα να τον τρυπουσαμε με καρφιτσες παντου και χτυπιοταν,για 6 ολοκληρους ,μηνες......

ειχαμε κανει ολες τις εξετασεις,αιματα,ουρα,ακτινογραφιες.....γιατροι,νοσοκομες φιλες,ειδικοι,τον ειχανε δει απαντες..........

ετρωγε κανονικοτα.....αλλα εκλαιγε κατοπιν και δεν κοιμοταν,προφανως ειχε πονους το μωρο,το βραδυ αποκοιμιοταν απο εξαντληση πανω στην κοιλια μου......

υπηρχαν στιγμες που εβγαινα στο μπαλκονι και εκλαιγα γιατι πραγματικα ΔΕΝ ηξερα πλεον τι να κανω:(

με το που μπηκε στον 7ο και πεταξε μυτουλα το πρωτο δοντακι ΔΕΝ καταλαβα ξανα οτι εχω μωρο ......εγινε ενας αγγελος,ησυχος,ηρεμος,γελαστος,και εξακολουθει να ειναι ενα πολυ καλο παιδι ακομη και τωρα;)

οποτε υπομονη....απλα :P και ολες οι συμβουλες που σου δοθηκαν παραπανω ειναι χρησιμες.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

franita μου τα ιδια τραβαω κι εγω !!!

Μαυρη απελπησια με επιασε...Συνεχεια στο στηθος θελει να ειναι ... Δειχνει συνεχεια οτι πειναει, τοσο που νομιζω οτι δεν εχω αρκετο γαλα για να χορτασει...Χθες απο τις 9 το βραδυ (μπορει και πιο μπροστα) τον ειχα μονιμως στο στηθος μεχρι τη 1 ... κουραστικα πολυ :(

Κλαιει συνεχεια μερικες φορες ακομα κι οταν ειναι στο στηθος, το αφηνει και τσιριζει σαν να λεει "γιατι με κοροϊδευεις αφου δεν εχει γαλα" ετσι νομιζω . Τα 'χω παιξει τελειως με πιανουν κλαματα και ταυτοχρονα τυψεις που νιωθω ετσι (γιατι το ηθελα πολυ αυτο το μωρο).

Προσπαθω να κανω υπομονη και καθε φορα που κοιμαται προσπαθω να κοιμαμαι κι εγω...Οι δουλειες στο σπιτι εχουν μεινει πισω και ειναι μαυρη απελπισια αλλα τι να κανω ... μπορω να κανω κι αλλιως ?

Αυτο το μηνυμα το αρχισα στις 14:30 και ειναι 17:25 :blink:

Κοιμοταν και ξυπνησε την ωρα που το εγραφα και αρχισε να κλαιει...απο εκεινη την ωρα ηταν στο στηθος και τον πηρε ο υπνος...μαζι και εμενα:P

Υπομονη και τα καλυτερα ερχονται ... ε ?:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita μου καλησπέρα! Τα μωρά μας είναι σχεδόν συνομήλικα. Και ο δικός μου είχε πόνους κάθε βραδυ μεχρι πριν 1 εβδομάδα. Αγκαλίτσα, χαιδεμα στην κοιλίτσα και θα περάσει μόνο του, όπως πέρασε και σε μας. Οσο για τον ύπνο κατα τη διάρκεια της μερας, δοκίμασε ενώ εχει γλαρώσει στην αγκαλια σου να τον βάλεις μπρούμυτα στο κρεβάτι. Θα γκρινιαξει λίγο αλλα θα τον πάρει ο ύπνος. Σε αυτή τη στάση θα πιέζεται το στηθάκι του και θα νιώθει ότι τον εχεις αγκαλιά. Εγώ τον βάζω έτσι μόνο τη μέρα και τον τσεκάρω κάθε τόσο. Κοιμάται απίστευτα βαθειά έτσι. Όσο για το να τρως με 2 χέρια, σε καταλαβαίνω να ξερες πόσο...Τρώω και κουνάω το καρότσι παράλληλα.. τώρα έμαθα και το ελέγχω μόνο με το πόδι.. τσίρκο σου λεω..:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω και εγω το εξης ο μπεμπης μου ηταν ενα πολυ αυτονομο μωρακι εκτος απο τα πονακια δεν ζητουσε αγκαλια κοιμοταν παντου στο ριλαξ στο καροτσι παντου!! και εννοειται οτι οταν εκλαιγε ουρλιαζε τοσο που μας ακουγε ολη η γειτονια και εννοειται οτι ειχε κανει την νυχτα μερα ολα αυτα βεβαια μεχρι 4 μηνων

τωρα ειναι ενος χρονων μπουσουλαει παει οπου θελει στεκεται καθεται καθιστος και παζει αλλα....οταν θα βαρεθει πχ στο παρκο θα κλαιει μεχρι σπαραγμου και οταν θα παω κοντα του απλωνει τα χερια του να τον παρω και δεν θελει να τον ξανααφησω καπου θελει παιχνιδια τα 2 μας στο διπλο κρεβατι θελει ναζακια στην αγκαλια θελει παιχνιδια στο πατωμα και αλλα πολλα και αν κουραστεις και τον αφησεις!!!! απαπαπα εχουν μεγαλη δυναμη στην φωνη τους ουρλιαζει παναγια μου ποσο δυνατα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ franita μου το περασα κι εγω εβγαινα εξω στην βεραντα και εκλαιγα μονη μου τιποτα δεν τον ικανοποιουσε τα ματια μου ειχαν γινει κουμποτρυπες και ο αντρας μου δουλευε και δεν μπορουσε να κανει και πολλα μετα το τριμηνο αρχισε να χαλαρωνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα !!!!!.

Έχω κι εγώ μια κορούλα 11 μηνών και από τον έβδομο μήνα περίπου εώς και τώρα, κάθε μεσημέρι και βράδυ όταν την βάζω για ύπνο, κλαίει για να κοιμηθεί...

Ευτιχώς έχει φτιάξει το ωράριό της.

Δηλαδή κάθε βράδυ στις 10 έχει κοιμηθεί.

Απλά για να κοιμηθεί κλαίει περίπου 10 λεπτά...

Όταν είναι εδώ ο μπαμπάς της, την ώρα που κλαίει αυτός τρέχει μέσα κι εγώ του λέω όχι.

Είναι καθαρά μια άσχημη συνήθεια...

Όλη την ημέρα παίζουμε, τραγουδάμε, χορεύουμε, την έχω αγκαλιά πολύ (ενώ δεν κάνει γιατί είμαι έγκυος στον μήνα μου) και όταν την βάλω στην κούνια της, θα της πώ πάντα παραμυθάκι κτλ.

Εγώ πιστεύω πως επειδή είμαστε όλη μέρα μαζί, της κακοφαίνεται που την βάζω για ύπνο και απομακρίνομαι.

Μερικές φορές για να με κάνει να πάω μέσα μένει από το κλάμα...

Αυτό ομολογώ πως το φοβάμαι πολύ.

Περνάει ο καιρός και το κλάμα δεν το κόβει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΘΗΣΩ ΝΑ ΠΙΩ ΕΝΑ ΚΑΦΕ...ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΕΧΩ :(

Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ..2 ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΤΣΙ!

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΣΟΥ FRANITA ΑΛΛΑ PLZΖΖ..ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΜΠΕΙΣ ΞΑΝΑ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΥΜΜΕΝΗ ΣΕΛ. ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ..ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΑΣ ΠΗΡΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ??ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΛΕΟΝ ΕΧΕΤΕ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΛΙΓΟ!ΠΑΙΡΝΩ ΘΑΡΡΟΣ ΕΤΣΙ..ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ xD

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...