Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η διαδικασία του τοκετού


natalyorf

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από εμένα! Εγώ αργώ ακόμη για τη γέννα, αλλά ήδη τη σκέφτομαι και με φοβίζει!:dry:

Φοβάμαι πολύ και την περινεοτομή, θα ήθελα να την αποφύγω.. Όσο για την επισληρήδιο, ακούγεται καλή λύση, αλλά θα ήθελα να ξέρω αν πονάει πολύ αυτή η βελόνα...

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΓΕΒ=ΝΝΗΣΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ..ΕΚΑΝΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 9 ΩΡΕΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ..ΛΟΙΠΟΝ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 3 ΩΡΕΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΟΝΟΙ ΣΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΛΛΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΛΙΓΗ...ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΤΑ ΝΕΡΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΑΡΓΑ 4,5....ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ...ΟΤΑΝ ΣΥΝΝΕΟΝΟΗΘΗΚ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΜΕΛΛΟΝ ΑΚΟΜΗ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ....ΠΟΣΟ ΔΗΛ?ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ?ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΩΡΕΣ....ΕΙΠΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ....ΛΟΙΠΟΝ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ.......ΒΕΒΑΙΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΟΥΔΙΑΣΕΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟΣΟ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΔΟΣΗ ΠΟΥ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕ 3 ΜΕ 4 ΩΡΕΣ ΝΑ ΑΝΤΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΦΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΤΑΝ ΜΕ ΕΡΑΒΕ ΕΛΕΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΟΤΙ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ..ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΤΟ ΔΕΡΜΑΤΑΚΙ ΤΑ ΜΟΝΑ ΜΩΒ ΠΟΥ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΑΤΟΥΣΕΣ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΜΩΡΟ...ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ ΘΑΡΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΝΑ ΚΡΕΒΒΑΤΑΚΙ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΟΓΓΕΝΗΤΑ Τ ΒΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ 2 ΩΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ 3 ΜΩΡΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ...ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΓΕΡΟ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ..ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΚΑΘΕ ΓΕΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΟΠΩΣ Η ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

geia σας και απο εμενα ειμαι καινουργιο μελος!εχω 2 παιδακια κοριτσια 19μηνων κ 6μηνων

η καθε εγκυμοσυ νη κ γεννα ειναι τελειως διαφορετικη,οπως κ τοκαθε παιδι ειναι διαφορετικο.στην πρωτη μου κορη σπασαν τα νερα 10ωρα το βραδυ κ γεννησα την επομενη τομεσημερι 1ωρα!αργησα πολυ να κανω διαστολη ενω στην δευερη κορη μου αρχισαν οιπονοι σπιτι περιμενα κ πηγα με 7διαστολη μεσα σε 15λεπτα ειχα γεννησει το μπουμπουκι μου δ υπαρχει ωραιοτερη στιγμη αποτην γεννηση ενος παιδιου ευχομαι οθεος να μου χαρισει κ ααλλα παιδακια κ κυριως υπομονη να ειμαι σωστη μανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...