Μετάβαση σε περιεχόμενο

META APO MIA APOBOLI?APOKSIS......TI????


Recommended Posts

Prin 1.5 mina apebala stis 6.5 ebdomades!!! H xoriaki mou katebike sto 1 me alla logia 0!! Meta apo 30 meres mou ur8e o periodos mou!! Simera teleiwno tin 8erapia mou gia tis mikites pou mou dimourgoun problima ka8e toso!!! 8a h8ela na ma8w ti alla test prepei na kanw tora pou exei perasi tosos kairos!! Yperoxo?? PAP??? Leme na ksana prospa8isoume meta a 2 mines kai 8a h8ela na kseka8arisw me to 8ema ta test!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koalalou καλώς ήρθες! Λυπάμαι γι'αυτό που σου συνέβη! Εύχομαι σύντομα μ'ένα σποράκι στην κοιλίτσα και με μια καλή εγκυμοσύνη!

Θα σου έλεγα να κάνεις έναν προγεννετικό έλεγχο και να ρωτήσεις τον γιατρό σου σύμφωνα με το ιστορικό σου τι άλλο χρειάζεται! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ KOALALOU..ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 5ο ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 9 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΣΤΟ 2.ΗΜΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΛΠΙΚΕΣ ΕΝΩ ΣΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΕΝΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ.ΟΛΑ ΒΓΗΚΑΝ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΟΠΩΣ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thank you gia tis grigores apantiseis sas!!! Na eiste panta kala!! Mallon 8a paw ston giatro mas kai logika 8a mou pei to ti xreiasetai na ginei!!!

Menoula21 sou euxomai mia kali sinexeia stin egkumosinh sou!!! Mou exei dwsei poli 8aros me tin empeiria sou giati den mou brikan tipota kai tin palindromh mou eipan oti htan kati atuxo!! Gia na doume!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

πολύ συχνά μια παλίνδρομη σε τόσο μικρή εβδομάδα είναι ένα τυχαίο γεγονός. Το θεωρείς μη γενόμενο και συνεχίζεις.

Στην Αγγλία οι μαιευτήρες συνιστούν εξετάσεις και ψάξιμο μετά τις 3(!) παλίνδρομες.. αρα.. μια ίσον καμία :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pros euapap... To ti kanoun stin Agglia kai genika sto eksoteriko to kserw poli kala giati eimai apo tin Australia!! Edw stin ellada mas bazoun se ena tunnel gia na kanoume xilies eksetasis mipos kai bre8ei kati!!! Meta apo poli psaksimo kai me sinonoisi apo ton giatro den 8a kanw tipota!!! H xoriaki mou katebike sto 2 kai that's it!!! To 8eorw tuxaio kai eimai sigouri oti ola 8a pane kala next time!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και η δικη μου γνωμη αυτη ειναι να ξεχασεις οτι συνεβη και να προχωρησεις ακαθεκτη.ομως γιατι να περιμενεις 2 μηνες για να ξαναπροσπαθησετε;εγω ειχα μια ατυχη εγκυμοσυνη με χωριακη 100 που μετα ομως απο 4 μερες ηρθε περιοδος και πηγε στο 3.ο γιατρος μου με συμβουλεψε να το αγνοησω τελειως να το εκλαβω ως μια καθυστερηση στην περιοδο και να συνεχισω κανονικα.μαλιστα αλλες γυναικες λεει δεν αντιλαμβανονται καν τετοιες εγκυμοσυνες απλα νομιζουν πως απλα εχουν καθυστερηση.ειναι κατι που συμβαινει συχνοτατα κατα τα λεγομενα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Makari na mporousame na ksekinisoume amesos meta alla apoti mas eipe o giatros prepei na i mitra kai genika o organismos mou na paei sta kanonika!!! Eprepe na perimeno 1 minas gia na katebei i xoriaki mou sto 1 apo 10500 peripou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν 2 εδομάδες είχα καθυστέρηση και έκανα τεστ κι ήταν θετικό. Μετά από 3 μέρες μου ήρθε περίοδος με πολύ αίμα. Πήγα στο γιατρό και μπυ είπε πως ήμουν έγκυος κι απέβαλα.Με έκανε απόξυση και μου είπε να προσέχω αυτό το μήνα για να μη μείνω έγκυος. Όταν τον ΄ρώτησα γιατί μου είπε καλύτερα να το αποφύγουμε για να έρθουν όλα στα κανονικά τους επίπεδα. Έτσι κάνω υπομονή και προσπαθώ να μη σκέφτομαι ότι έχασα μια ψυχούλα..Κάνε το ίδιο κι εσύ κοπέλα μου κι όλα θα πάνε καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο κορίτσι μου! Εγώ είχα πρόσφατα μία βιοχημική, περίοδος φριχτή με 4 μέρες καθυστέρησης και με συμπτώματα εγκυμοσύνης! Δεν πρόλαβα να κάνω ούτε TEST ούτε χοριακή, αλλά "το αισθανόμουν"! Έκλαψα... χτυπήθηκα... αναρωτήθηκα μπροστά στο καντηλάκι μας γιατί... "έφυγε" το μωράκι μου (θα ήμουν 11 εβδομάδων τώρα! όταν το συλλογίστηκα αυτό κάποια στιγμή, κατάλαβα ότι κάνω πολύ μεγάλο κακό στον εαυτό μου και στον άντρα μου και "παραιτήθηκα" της ιδέας!) Τώρα πια.... ηρέμησα!!!! NIRVANA!!!!! Ας έρθει όποτε θέλει, δεν το βάζω κάτω.... απλώς.... ανυπομονώ! Κι εσύ κοπέλα μου, να συνεχίσεις!!! Ψηλά το κεφάλι και θετική σκέψη πάνω απ' όλα!!! Ξέρει ο Κύριος πότε πρέπει να μας το στείλει! Πίστη και υπομονή να έχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sygnwmi h xoriakh sou eixe ftasei 10500???? se poso diasthma???? egw eixa mhnei egyos persi sthn prwth prospa8eia ekswswmatikhs h xoriakh mou eftase mexri 500 monades kai meta arxise na peftei tote mou eixan pei oti htan palyndromos twra omws meta apo 1 xrono kai 4 apotyxhmenes preospa8eies ekana isteroskopish kai mou vrhkan ypoleimata apo apovoli kai mou ekanan apoksisi auta!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ αυτό λέω, θετική σκέψη, ηρεμία κι όλα θα έρθουν στην ώρα τους. Είναι πολύ δύσκολο να χάνεις το μωράκι σου μα πρέπει να συνεχίσουμε. Κι εγώ έκλαψα, έριξα ευθύνες στον εαυτό μου αλλά ότι και να κάνουμε δε γυρνάει ο χρόνος πίσω. Σιγά σιγά ο Θεούλης θα μας στείλει άλλο μωράκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...