Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Σύνδρομο Πολυκυστικών Ωοθηκών


DESPOINA

Recommended Posts

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ. ΗΘΕΛΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕ ΤΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ. ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ. ΗΘΕΛΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕ ΤΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ. ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ. ΗΘΕΛΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕ ΤΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ. ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ. ΗΘΕΛΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕ ΤΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ. ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΑ 17 ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 3 ΕΓΧΕΙΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΜΙΑΣ ΩΟΘΗΚΗΣ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΣΚΑΣΕ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΣΥΨΗ.ΕΧΩ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΤΙΣΥΛΙΠΤΙΚΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΛΠΙΔΕΣ ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΩΣΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΟΠΟΥ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΟΓΔΟΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΑ 17 ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 3 ΕΓΧΕΙΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΜΙΑΣ ΩΟΘΗΚΗΣ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΣΚΑΣΕ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΣΥΨΗ.ΕΧΩ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΤΙΣΥΛΙΠΤΙΚΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΛΠΙΔΕΣ ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΩΣΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΟΠΟΥ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΟΓΔΟΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΑ 17 ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 3 ΕΓΧΕΙΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΜΙΑΣ ΩΟΘΗΚΗΣ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΣΚΑΣΕ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΣΥΨΗ.ΕΧΩ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΤΙΣΥΛΙΠΤΙΚΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΛΠΙΔΕΣ ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΩΣΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΟΠΟΥ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΟΓΔΟΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΑ 17 ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 3 ΕΓΧΕΙΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΜΙΑΣ ΩΟΘΗΚΗΣ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΣΚΑΣΕ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΣΥΨΗ.ΕΧΩ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΤΙΣΥΛΙΠΤΙΚΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΛΠΙΔΕΣ ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΩΣΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΟΠΟΥ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΟΓΔΟΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια.Δεν έχω ούτε και εγώ σταθερή περίοδο,έχω πολυκυστικεσ ωοθήκες καιο κύκλοσ μου είναι 38-40 μέρες και μόλισ σήμερα έμαθα οτι μπορεί να μην έχω ωορρεξία κάθε μήνα .Αγχωθηκα πολύ γιατι προσπαθώ για 2ο παιδάκι 4 μήνες τώρα. Υπάρχουν χάπια που βοηθούν την ωορεξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Δεν έχω ούτε και εγώ σταθερή περίοδο,έχω πολυκυστικεσ ωοθήκες καιο κύκλοσ μου είναι 38-40 μέρες και μόλισ σήμερα έμαθα οτι μπορεί να μην έχω ωορρεξία κάθε μήνα .Αγχωθηκα πολύ γιατι προσπαθώ για 2ο παιδάκι 4 μήνες τώρα. Υπάρχουν χάπια που βοηθούν την ωορεξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Δεν έχω ούτε και εγώ σταθερή περίοδο,έχω πολυκυστικεσ ωοθήκες καιο κύκλοσ μου είναι 38-40 μέρες και μόλισ σήμερα έμαθα οτι μπορεί να μην έχω ωορρεξία κάθε μήνα .Αγχωθηκα πολύ γιατι προσπαθώ για 2ο παιδάκι 4 μήνες τώρα. Υπάρχουν χάπια που βοηθούν την ωορεξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάρα πολλές κοπέλες έχουν πολυκυστικές ωοθήκες, είμαι και εγώ μια από αυτές...υπάρχουν χάπια που βοηθάνε τα παίρνω και εγώ αλλά τα παίρνουμε μόνο με συνταγή γιατρού.

Εγώ προσπαθώ 10 μήνες τώρα και ευτυχώς δεν άφησα να περάσει 1 χρόνος που μου έλεγαν αρχικά, εδώ και 2 μήνες κάνω τη θεραπεία και με παρακολουθεί συστηματικά ο γιατρός.

Καλή τύχη σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάρα πολλές κοπέλες έχουν πολυκυστικές ωοθήκες, είμαι και εγώ μια από αυτές...υπάρχουν χάπια που βοηθάνε τα παίρνω και εγώ αλλά τα παίρνουμε μόνο με συνταγή γιατρού.

Εγώ προσπαθώ 10 μήνες τώρα και ευτυχώς δεν άφησα να περάσει 1 χρόνος που μου έλεγαν αρχικά, εδώ και 2 μήνες κάνω τη θεραπεία και με παρακολουθεί συστηματικά ο γιατρός.

Καλή τύχη σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάρα πολλές κοπέλες έχουν πολυκυστικές ωοθήκες, είμαι και εγώ μια από αυτές...υπάρχουν χάπια που βοηθάνε τα παίρνω και εγώ αλλά τα παίρνουμε μόνο με συνταγή γιατρού.

Εγώ προσπαθώ 10 μήνες τώρα και ευτυχώς δεν άφησα να περάσει 1 χρόνος που μου έλεγαν αρχικά, εδώ και 2 μήνες κάνω τη θεραπεία και με παρακολουθεί συστηματικά ο γιατρός.

Καλή τύχη σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΕΝΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΟΥ 22 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΑΥΤΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ 7ΕΚ. ΠΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 6 ΜΗΝΩΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ.ΟΜΩΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4ΜΗΝΕΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ 2 ΚΥΣΤΕΣ 1.5ΕΚ ΣΤΗ ΔΕΞΙΑ ΩΟΘΗΚΗ .ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΕΛΕΓΧΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΜΟΣΥΝΑ ΝΕΑ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΕΝΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΟΥ 22 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΑΥΤΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ 7ΕΚ. ΠΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 6 ΜΗΝΩΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ.ΟΜΩΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4ΜΗΝΕΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ 2 ΚΥΣΤΕΣ 1.5ΕΚ ΣΤΗ ΔΕΞΙΑ ΩΟΘΗΚΗ .ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΕΛΕΓΧΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΜΟΣΥΝΑ ΝΕΑ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΟΤΣΙΑ ΕΙΧΑ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ Κ ΛΕΩ ΕΙΧΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΕΞΕΤΑΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ:) ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΕΛΕΝΧΟ ΟΠΟΥ Κ ΑΝΑΚΑΛΗΨΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΗΤΗ ΤΥΠΟΥ 2 Κ ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΙΑ ΑΓΩΓΗ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΔΙΑΙΤΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΑΚΟΜΗ Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΟΤΣΙΑ ΕΙΧΑ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ Κ ΛΕΩ ΕΙΧΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΕΞΕΤΑΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ:) ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΕΛΕΝΧΟ ΟΠΟΥ Κ ΑΝΑΚΑΛΗΨΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΗΤΗ ΤΥΠΟΥ 2 Κ ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΙΑ ΑΓΩΓΗ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΔΙΑΙΤΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΑΚΟΜΗ Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

γεια σας κοριτσια και εγω ειχα πολυκυστικες ....ταλαιπωρηθηκα.....ομως εμεινα εγκυος .....μετα τη γεννα εξαφανιστηκαν και ο κυκλος ειχε σταθεροποιηθει....δεν το πιστευα αν και ο γιατρος μου ειχε πει πως η καλυτερη θεραπεια για τις πολυκυστικες ειναι η εγκυμοσυνη.....τωρα ο γιος μου ειναι 20 μηνων....και ειχα μια ανωμαλια στον κυκλο....πινω τα πριμολουτ για να μου ερθει και να παω να με δει ο γιατρος.....λετε να ξαναεμφανιστηκαν ....θα σας πω οταν παω στο γιατρο......εσεις κοριτσια μεινατε ευκολα εγκυες με το προβλημα αυτο....εγω προσπαθησα για τρεις μηνες με τη βοηθεια του γιατρου μου,μου εβρισκε τις γονιμες....πιο πριν βεβαια ταλαιπωρηθηκα για 8 μηνες αφου επεφτα σε βλακες γιατρους.....η μια φανταστειτε ειχε δει τις πολυκυστικες για ωοθηλακια....ελεος.....φιλακια σε ολες και αυτες που δεν εχετε μεινει ακομα να ξερετε οτι θα μεινετε ...θελει υπομονη ....:silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΚΙ'ΕΓΩ ΣΤΑ 23 ΜΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΩΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΞΗΣΗ ΒΑΡΟΥΣ. ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΑΝΤΙΣΣΥΛΗΠΤΙΚΑ, ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΝΑ.ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΤΑ ΑΝΤΙΣΣΥΛΗΠΤΙΚΑ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΜΕΓΑΛΟΣ 34-37 ΗΜΕΡΕΣ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ. ΕΥΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ 3/4 ΜΗΝΩΝ. ΤΩΡΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΤΕΛΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΧΟΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΘΕ 26 ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ ΕΤΣΙ ΒΑΡΟΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΩ ΚΑΘΙΣΤΙΚΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΤΡΙΧΟΦΥΪΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΑΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΥΠΕΡΗΧΟ?? ΤΙ ΣΑΣ ΛΕΕΙ?? ΕΜΕΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΑΓΧΩΘΗΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια κ εγω απο 18 χρονών ανακαλυψα οτι έχω πολυκυστικές ωοθήκες μετά απο συνεχή λήψη αντισυλληπτικών για 6 χρόνια η περιοδός μου εχει ομαλοποιηθεί κ εχω περίοδο κάθε 28 με 30 μέρες!! έχω 4 χρόνια που έχω κόψει τα χάπια κ ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι πάω μια χαρά κ ότι έχει δει κ ωοθυλάκια προσπαθούμε με τον άντρα μου 2 μήνες αλλα όχι εντατικά.. απο αυτό το μηνα θα ξεκινήσουμε κανονικά για προσπάθεια σύλληψης ελπίζω να πάνε όλα καλα.. κ να έχουμε σύντομα μωράκι. κ μένα ο γιατρός μου είπε ότι το μόνο φάρμακο για τις πολυκιστικές είναι ένα μωρο !! για να δούμε ελπίζω να πάνε ολα κατευχήν φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pantos koritsia oi giatroi mporoun na se trellanoun.

Ego prin 10 hronia epeidi eiha hasei para plu varos stamatisa na eho periodo 3 mines kai piga ston gynaikologo.

Oute me rotise an ehasa apotoma varos klp mou ekane yperiho kai mou vrike mia kusti arketa megali kai mou edose kati hapia antisulliptika kai kapoia alla gia na mou erthei periodos.

Pragmati polu suntoma mou irthe periodos.

Afto pou thelo na po einai oti o giatros mou arhise peri polukustikon kai oti argotera den tha mporo na kano paidi kai na pigaino gia parakolouthisi (20.000 drachmes i episkepsi tote)

Ego poli apla epeidi ixera kata vathos oti eiha kanei ladia me diaites tsigara xenuhtia den xanapiga kai apo tote ola kala.Allo eheis mia kusti ,allo eheis polikustikes.

episis mia fili mou pou ehei sundromo polikustikon kai tin eihan prixei pote tha kaneis paidi afou palavose me tis ormones pou tis edinan oi giatroi apofasise na kanei omoiopathitiki kai eipe opote erthei irthe.

Se exi mines emeine egyos se duduma den to pisteve!

Kali tuhi kai panta defteri gnomi kai etisioi eleghoi horis omos aghos filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα..

Έχω και εγώ πολυκυστικές ωοθήκες! Στα 19 το ανακάλυψα όπου είχα να δω περίοδο 3 μήνες. Είχα όλα τα συμπτώματα, φούσκωμα, πρήξιμο, σπυράκια αλλά περίοδο τίποτα. Ο τότε γυναικολόγος μου έδωσε μια σειρά εξετάσεων, όπου ανακαλύψαμε ότι είχα και ένα μικρό προβληματάκι στο θυροειδή.

Έκανα 1 χρόνο θεραπεία με αντισυλληπτικά και μου είχε πει ότι αν θέλω παιδί θα πρέπει να κάνω θεραπεία. Μια άλλη γιατρός μου είχε βρει κι εκείνη τις πολυκυστικές, μου είπε κακώς πήρα χάπια κι αν θέλω παιδί θα έρθει φυσιολογικά.

Τελικά, ο κύκλος μου σταθεροποιήθηκε κάπως από 30 έως 40 μέρες. Όταν ήταν να παντρευτώ και σημείωνα εντατικά τις μέρες τις περιόδου επειδή δεν ήθελα να έχω περίοδο στο γάμο μου, γιατί ειδικά τις πρώτες μέρες υποφέρω από τον πόνο μετά τα αντισυλληπτικά, κι έτσι είδα ότι είχα στις 33 μέρες, 35, 37 ακόμα και 39!

Τον Σεπτέμβριο ξεκινήσαμε ελεύθερα με τον άντρα μου για παιδάκι και έμεινα έγκυος Νοέμβριο. Αμέσως σχεδόν. Ο γιατρός μου ο τωρινός μου είχε πει όλα είναι φυσιολογικά, που είχα κάνει έναν προγεννετικό έλεγχο πριν το γαμήλιοόπου μου βρήκε και ωορηξία. Τελικά δεν έπιασε αυτό, αλλά ένα μήνα μετά.. στάθηκα τυχερή!

Όμως:: Δεν είχα άγχος, δεν το σκεφτόμουνα συνέχεια κι απλά απολάμβανα τις στιγμές.. Το άγχος μπορεί ν'αντιστρέψει τα πάντα..

Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν και σύντομα με καλά νέα.. Μωράκια στις κοιλίτσες ..

dev217pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...