Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΧΟΥΝ ΤΑ ΒΡΕΦΑΚΙΑ ΑΕΡΙΑ ΣΥΧΝΑ?


Recommended Posts

ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΧΟΥΝ ΤΑ ΒΡΕΦΑΚΙΑ ΑΕΡΙΑ ΣΥΧΝΑ?ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 38 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΘΟΛΠΟΥ.ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ.ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΑΕΡΙΑ .ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω να είναι κακό και η δικιά μου είχε πολλά και μάλιστα μύριζαν πάρα πολύ!!! :woohoo: :laugh: και όταν είχαμε παέι επίσκεψη σε μια φίλη και την κρατούσε αγκαλιά έκανε τις πορδούλες της και μύρισε όλος ο τόπος!!! ντροπή!!! :laugh: τώρα δεν μυρίζουν!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DEn νομιζω να ειναι ΚΑΚΟ!μου εχουνε πει οτι τα αερια δημιουργουνται και απο τους κολικους.Παντως και εμενα ο γιος μου κανει τα ιδια και μαλιστα με ενα αλλο γαλα που επινε μυριζε ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ...δεν θα φανταζοσουν οτι το εκανε το μωρακι!!!

ασε που ανακουφιζονται με τον αερα που φευγει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα το καημενουλι μου εχει πολλα αερια

αλλα μαζι με πονακια και καθε φορα που

αφηνει αερια παιρνει κι ενα υφος και γελαμε :P

... αυτο ποναει και εμεις γελαμε με τις εκφρασεις του!!!:blink::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι κακο δεν ειναι αλλα ειναι οτι καλυτερο για το μωρο δεν θα εχει κολικους ετσι και θα γλυτωσει απο πολυ πονο μακαρι να ειχε και ο δικος μου...που παλευαμε να εχει με γυμναστικη και ασκησεις ξασλαφρωνουν τα μωρακια και δεν μενουν τα αερια στην κοιλιτσα τους και δεν υποφερουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα συμφωνώ με την φίλη "ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ". Και ο δικός μου μπέμπης υπέφερε από κολικούς και κάναμε με τον άντρα μου ειδικές ασκήσεις που μας είχαν υποδείξει ώστε να φεύγουν τα αέρια και να ξελαφρώνει το μωρό...

Μην ανησυχείς καθόλου είναι ότι καλύτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!!!! μεγάλο θέμα άνοιξες!!! Ο δικός μου όχι μόνο αερίζετε όλη μέρα αλλά το κάνει και δυνατά!!1 μυρίζουν βέβαια πολύ αν και μερικές φορές δεν ξέρω αν έκανα κακά ή μόνο αερίστηκε. Μόνο μερικές φορές κάνει πως ζορίζετε και τον λυπάμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ !ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ(5,5 ΜΗΝΩΝ ΤΩΡΑ)ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ ΑΕΡΙΑ,ΑΦΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΕΡΙΖΟΤΑΝ ΕΚΛΕΓΕ.ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΟΣΠΡΙΑ ΦΡΟΥΤΑ ΚΛΠ.ΕΤΣΙ ΤΑ ΕΚΟΨΑ ΟΛΑ Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ Η ΟΧΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΝ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΕΙ ΟΤΑΝ ΑΕΡΙΖΕΤΑΙ ,ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ...ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΘΗΛΑΖΩ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα συναγωνιζεται τον μπαμπα της :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: χαχαχα

οχι μονο δεν ειναι κακο αλλα ισα ισα τα βοηθαει να ξελαφρωνουν και να μην εχουν διαφορων ειδων ενοχλησεις ;)

μην ανησυχεις ειναι απολυτα φυσιολογικο, εξαλου και συ δεν ειχες οταν ησουν εγκυος? :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια! Αέρια και εκρηκτικές κενώσεις έχουν όλα τα βράφη! Τουλάχιστον μέχρι τον 4ο μήνα! Είναι το πεπτικό που διαμορφώνεται!Και μάλιστα είναι πολύ-πολύ δυνατά!Απόλυτα φυσιολογικό και δεν μυρίζουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas k apo emena.Ta mwroudia mou einai 42 hmerwn k kanoun porditses olh mera.Einai kalo kiollas oxi kako!

Prin mia vdomada ta dika mou eixan kolikous k den aerizontan.Twra omws pou to kanoun exoun kselafrwsei k aptous ponous.

Vre koritsia mias k anoiksate tetoio thema na rwthsw k gw kati paraplhsio?

Ta mwra mou einai dyskilia :( Ponane ta kahmena.Mia fora eixa petyxei to mikro thn wra pou ta ekane otan tou allaza pana k o popoulhs tou eixe anoiksei poly :((( Ypoferei eidika autos!

Thilazw..trww oti me exei symvoulepsei h paidiatros..

Ta ninia pinoun k kseno gala.Tous deinoume to Almiron Post Discharge gia lipovarh vrefh k to Frisolac Comfort gia th dyskiliothta alla de vlepw prokoph.Mono sthn arxh htan malaka ta kaka tous.

Oses kserete k to exete perasei help koritsakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΕΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΜΟΥ ΕΝΩ ΕΚΑΝΕ 3-4 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΘΕΜΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑΣ....ΕΚΟΨΑ ΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙ ΠΟΔΙΤΣΕΣ(ΚΑΙ ΒΡΩΜΕΡΕΣ ΧΙΧΙ!!!) ΚΑΙ ΞΕΛΑΦΡΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΔΕ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΕΙ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥ(ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΛΕΙΣΜΑ)ΟΥΤΕ ΕΙΧΕ ΑΕΡΙΑ!!!!ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΚΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΟΡΔΙΤΣΕΣ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!!!

ΠΙΦ!!!ΧΑΧΑ

elena333f ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙΣ ΧΑΜΟΜΙΛΑΚΙ ΟΧΙ ΤΣΑΙ...ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ...ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΗΠΙΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Boymama les na ftaiei to sidhro?K egw tous deinw.

De kserw mwre gia to xamomhli,h giatros eipe oxi akoma.

Xtes tous edwsa mono to gala gia th dyskoiliothta k ekanan sxedon diaroia k mou fanhke oti adeiase to anteraki tous (ekanan polla) alla k pali twra klaine...(taismena,allagmena ktl)

Parepiptontws emena ekanan kakakia alla poly sklhra.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

B):cheer: :cheer: B) NA STE KALA VRE KORITSIA KAI EIXA TROMAXEI ME TO GIO MOU EKANE KATI POLY VROMIKES...DEN XERETE POSO TYXERES EISASTE POU XEI BGEI TO INTERNET PALIA EMPAINA NA BRO KANA AMAXI KANA PC KLP TORA PRAGMATIKA OLA ALLAXAN EYXARISTO TO THEO POU ENIOSA AYTA TA AISTHIMATA

EMENA PANTOS KANEI TA AERIA TOU KAI GYRIZEI H GYNAIKA KAI LEEI AN TO EKANA EGO(SAMPOS POTE TO XA KANEI MPROSTA THS)KAI GENIKOS TORA EXO PROVLHMA KAI KALA OTI TO KANO EGO.....

ENAS WRONGFULLY ACCUSED DAD.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα να φοβάσαι λόγω ιστορικού - δυστυχώς όταν σου χει συμβεί το χειρότερο είναι κάπως αναπόφευκτο να το βγάλεις απ' το μυαλό σου... Απλά θα σου πω κάτι που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν πάει και γυρνάει το μυαλό στις τρομακτικές σκέψεις και εικόνες του άσχημου παρελθόντος: μέσα μου μεγαλώνει ένα νέο μωράκι και δε του αξίζει να μην το γιορτάζω κάθε μέρα που είμαι έγκυος σ αυτό ❤️ Ολα καλά θα πάνε στο ραντεβού σας, περιμένουμε νεακια 🙏 
    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...