Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι θα κάνατε εσείς στην θέση μου;


hope_89

Recommended Posts

ΑΧ,ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ! ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΡΙΣΚΑ! ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΦΗΓΕ ΚΑΙ ΑΦΗΣΕ ΠΙΣΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΗ ΚΛΑΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΖΗΣΕ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΗΣ! ΤΙ ΝΑ ΠΩ! ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 95
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ακομα και αν δεν ειναι αυτο που περιμενατε μπορειτε να γυρισετε πισω..αλλωστε τι ειναι η ζωη για να την βαζουμε σε μακροπροθεσμα πλανα και καλουπια..μια περιπετεια ειναι..ενα ταξιδι

Καλυτερα να μετανιωσεις για κατι που εκανες παρα για κατι που δεν τολμησες να κανεις.. Φυγε.. η Ελλαδα ειναι καλη μονο για διακοπες (δυστυχως)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα πουλάκι μου!!

Εγώ αν ήμουν στη θέση σου πρώτα απ όλα θα το συζητούσα με τον αντρούλη μου κ αν συμφωνούσαμε πιστεύω θα το τολμούσα...Πατρίδα άλλωστε είναι εκεί που είναι κ τα πρόσωπα που έχεις μεγαλύτερη ανάγκη στη συγκεκριμένη φάση της ζωής σου..Ε κ αυτά νομίζω δεν είναι άλλα απο τον αντρούλη κ την ομορφούλα σας,έτσι δεν είναι..??

Να αποφασίσετε επο κοινού κ εύχομαι η απόφαση που θα πάρετε να είναι η πιο σωστή κ να είστε ευτυχισμένοι!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΕΛΛΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ

Κ ΣΥ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ...

ΕΓΩ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ,ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΕ ΕΝΑ ΙΑΤΡΕΙΟ Κ

ΣΑΝ ΒΟΗΘΟΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΝΑ ΜΙΣΘΟ ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΟ,Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ

ΗΤΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ.

ΠΑΝΤΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΓΑΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ

ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ,ΣΠΙΤΙ

ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ.ΕΤΣΙ ΕΝΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΑ

ΠΑΜΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ...ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ

ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ''ΠΟΤΕ ΦΕΥΓΟΥΜΕ????¨''.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ

ΔΥΣΤΑΚΤΙΚΟΣ Κ ΕΤΣΙ ΚΑΘΗΣΑ Κ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ

ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΙΣΑ ΙΣΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ Κ.Α.ΠΟΛΛΑ.

ΑΣ ΠΑΜΕ ΕΚΕΙ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΟΥΜΕ ΚΑΡΔΙΣΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΧΑΜΕΝΟΙ ΟΧΙ.

ΕΙΜΑΙ ΤΟΥ ΡΙΣΚΟΥ,ΒΕΒΑΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΥΠΕΡΑΓΑΠΩ

Κ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟΥΛΗ ΜΟΥ,ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΄ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΗΝ

ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ Κ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ ΣΕ ΜΑΣ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΝ.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ + ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ Κ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ,ΖΟΥΜΕ ΔΟΞΑΣΙ Ο ΘΕΟΣ

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΙ ΒΓΗΚΑΜΕ..

ΡΙΣΚΑΡΕ ΝΕΛΛΥ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Α ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ

ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΡΜΟΖΑΣΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΦΙΛΟΥΣ Κ ΞΕΚΙΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...

ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΤΕ...ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ Η ΕΛΛΑΔΑ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ...

ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΤ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ

ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΘΕΛΕΙ ΡΙΣΚΟ...

ΦΙΛΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΙΠΑ ΧΩΡΙΣ ΣΚΕΨΗ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ

ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ 22 ΧΡΟΝΙΑ

ΜΟΝΟ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα ωραία και όλα καλά.

Σκέψου όμως οτι δε θα πας για διακοπές. Θα πας στη Γαλλία για να ζήσεις εκεί. Να μεγαλώσεις το παιδί σου.

Η Γαλλία δεν είναι Ελλάδα, αλλά και η Ελλάδα δεν είναι Γαλλία. Έλπίζω να κατάλαβες τί θέλω να πω.

Βέβαια αν μεταναστευση αυτή δεν είναι οριστική και αμετάκλητη, δε χάνεις και τίποτα να δοκιμάσεις.

Εμένα πάντως αυτό που με φοβίζει είναι ο μονόδρομος και όχι το ρίσκο. :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλη μου εγω στην θεση σου θα πηγαινα... δεν ειναι μονο η ετοιμη στρωμενη δουλεια που σας περιμενει, ειναι και μια καλυτερη ποιοτητα ζωης... ειστε πολυ τυχεροι που σας δοθηκε αυτη η ευκαιρια... και καλες ευκαιριες δεν ερχονται συχνα... η Γαλλια αλλωστε δεν ειναι δα και τοσο μακρυα... θα μπορεις να βλεπεις και τους δικους σου 3-4 φορες το χρονο... και περισσοτερες αν ερχονται κι'εκεινοι... μακαρι να μπορουσαμε κι'εμεις να φυγουμε... ελπιζω να παρετε την σωστη αποφαση...!!! Φιλακια...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλλυ μου, δεν ξέρω τι θα έκανα στην θέση σου! Το πιο πιθανόν είναι ότι δεν θα πήγαινα! Έχω αναθεματίσει πολλές φορές την πολιτική της Ελλάδας, την εκμετάλευση, την ανεργία, πολλά! Έλεγα πάντα και τι δεν θα 'δινα να πήγαινα κάπου άλλου με καλύτερες προοπτικές! Αλλά πάντα η Ελλάδα με κρατάει! Έμαθα εδώ, γεννήθηκα εδώ! Βέβαια δεν έχω κάποιον δικό μου συγγενή κάπου έξω!

Ο άντρας μου γεννήθηκε Γερμανία και ήρθε Ελλάδα στα 13 του, λόγω της αρρώστιας του πατερά του. Η πεθεά μου, 13 χρόνια εκεί δεν συμβιβάστηκε ποτέ στην ιδέα! Όταν έφτασε ο άντρας μου 18, έφυγε πάλι για Γερμανία μιας κι οι αδερφές του έμεναν ακόμα εκεί. Κι ακόμα εκεί μένουν. Έκαναν πλέον οικογένειες εκεί.. Ήρθε στα 20 πάλι Ελλάδα ο άντρας μου για το στρατιωτικό του. Όταν τέλιωσε ξανάφυγε για Γερμανία! Έχει 2 πατρίδες! 2 ζωές! Κακά τα ψέμματα αλλά όταν είναι εδώ νοσταλγεί το εκεί, κι όταν ήταν εκεί νοσταλγούσε το εδώ! Το 2005 πήρε την τελική απόφαση να έρθει για πάντα Ελλάδα! Που ήταν μικρός ακόμα, να βρει δουλειά όπου λόγω ηλικίας είχε την ευκαιρία, ειδάλλως αν έμενε εκεί.. δεν θα ξεκούναγε ποτέ! Τα ταξίδια πήγαιναν κι έρχονταν! Ερχόταν 4 και 5 φορές Ελλάδα όταν έμενε εκεί! Τώρα βέβαια λόγω άλλων υποχρεώσεων, αρκείτε σε μια φορά το χρόνο ή τα 2 χρόνια! Πήγαμε 2 φορές Γερμανία στα 4 χρόνια που έχουμε μαζί! Ομολογώ πως ήταν τέλεια πόλη, υπήρχε τάξη, από τα ανίψια του μάθαινα για τις δουλειές και τις αποδοχές... αλλά ν'αφήσω την Ελλάδα για την Γερμανία.. δεν υπάρχει περίπτωση!! Το διαπραγματεύομαι για Ιταλία!! :laugh: Αστειάκι...

Κορίτσι μου, εσύ θα κλιθείς για την τελική απόφαση! Εσύ κι ο Στέλιος! Σκεφτείτε τα, ζυγίστε τα υπέρ και τα κατά.. και εύχομαι να πάρετε την καλύτερη απόφαση που για σας και την Αννούλα σας!

Αν είναι να φύγετε πάντως :( , εύχομαι τα καλύτερα... αλλά να σε δούμε πριν φύγεις! Να σε γνωρίσουμε επιτέλους κι από κοντά!! Μιλάμε τόσο καιρό κι είναι σαν να σε γνωρίζω όλη μου την ζωή!! Κι αν ποτέ πεταχτούμε Γαλλία σε κάποιο από τα ταξίδια μας στην Γερμανία... θα έρθω να σ'επισκεφτώ!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλλυ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΤΑΞΙΔΙ!!!

Τι ακομα εδω εισαστε....γρηγορα στην Γαλλια...χιχι!!!

κοπελα μου ειναι μεγαλη ευκαιρια στρωμενη δουλεια και για τους 2 σας σπιτι δικους σας ανθρωπους...

τελεια!!

στο κατω κατω δεν κανετε και κανενα συμβολαιο αν δεν μπορειτε να προσαρμιστητε γυρνατε πισω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με οοοοοολααααα τα κοριτσια να πατε!!!!!!!!!!!!!!

μακαρι να μου δινοταν και εμενα η ευκαιρια να φυγω!!!

τα εχετε ολα ετοιμα και η ζωη ειναι μπροστα σας χωρις δευτερη σκεψη να πατε αλλα μην μας ξεχασεις εμας εδω ε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ χαιρομαι για σας που θα κανετε μια νεα αρχη!!!

να σας πανε οοοοολα καλα!!!!!!!!!!!!!!

παω καθε χρονο Γαλλια γιατι την λατρευω...αν δε πας θα το μετανιωσεις! Αλλωστε τι ειναι μωρε η Γαλλια, 3 ωρες...δε θα χαθεις με την οικογενεια σου...ασε που ολοι θα ερχονται να σε βλεπουν γιατι το ταξιδακι στην Γαλλια ειναι super!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μ π ρ α β ο σας!νομιζω πως πηρατε την πιο σωστη αποφαση!!!ευχομαι ολα να σας ερθουν ετσι ακριβως οπως τα φανταζοσαστε κι ακομα καλυτερα!!!καλο σας ταξιδι λοιπον και μην μας ξεχασεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοπελα μου,εισαι πολυ γενναιο παιδι.ευχομαι ολα να σας ερθουν βολικα κια αρμονικα και να μην μετανιωσεις στιγμη.και παλι μπραβο σας.αντε με το καλο,τα φιλια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nελλάκι, κι εγώ θα πήγαινα με κλειστα τα μάτια!!!

Ολα ακούγονται τόσο όμορφα!

Αγαπημένα πρόσωπα εκεί.

Δουλειά καλοστημένη.

Γνώση της γλώσσας.

Γαλλία...

Πιστύω πως πρέπει να μην αφήσετε την ευκαιρία αυτή χαμένη.

Είναι η αφορμή για ένα καινούργιο , ήρεμο και ευοιωνο μέλλον για εσένα , το Στέλιο και τη μικρούλα σας.

Αλλωστε θα έχεις κοντά σας και τόσα αγαπημένα πρόσωπα.

Σας ευχομαι μέσα από την καρδιά μου εκεί να έχετε μια υπέροχη , διαφορετιή απο εδώ ζωή με τις καλύτερες συνθήκες.

Καλή τύχη.

Δε θα χαθούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλλυ μου, δεν θα σου πω για εσάς, αλλά σίγουρα στη Γαλλία το κοριτσάκι σου θα μεγαλώσει με καλύτερη ποιότητα ζωής. Η Ελλάδα είναι σκατά.

Αν μπορούσα να φύγω και εγώ θα την έκανα για Βερολίνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πάντα θα είναι καλύτερα!

Ώρες ώρες ντρέπομαι που είμαι Ελληνίδα(και είναι πολλές οι ρημάδες).

Δεν υπάρχει σωστή παιδεία. Δεν υπάρχουν ευκαιρίες.

Καταντήσαμε να έχουμε σα μόνη διασκέδαση τη βόλτα στα εμπορικά κέντρα και τα ψώνια στο super market!

Δεν υπάρχουν παιδικές χαρές, δεν υπάρχουν πάρκα.

Είμαστε η πιο βρώμικη ευρωπαϊκή χώρα στον κόσμο!

Για το παιδί μου θα έφευγα και ΑΥΡΙΟ!!!

Αν δεν έχετε παντρευτεί κιόλας θα έχεις τρελλή βοήθεια από το κράτος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

doit aller νελακι μου ;) καλα το ειπα??? ειναι απαισια τα γαλλικα μου :P

là, vous avez une bonne vie εεεεεε?????? καλα το ειπα και αυτο???

και το σημαντικοτερο...Je vais vous manquez!!!!!!! αν το ειπα καλα και αυτο...:(

εεεε θα κανω εξασκηση καλη για να εχω γινει τελεια οταν ερθω να σας δω!!! :)

vaut la peine ,ετσι δεν ειναι??? (ποπο ποτε δεν θα μαθω καλα γαλλικα,με αγχωσες τωρα :P)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...